Jump to content

VISA Elektron


}{itman

Recommended Posts

Molim Vas, treba mi pomoc.

Dosad sam placao sa Visom virtuon, koja nije bila moja, a sad sam dobio svoju VISU Electron, pa me zanima koje brojeve unosim u polje: "Card Number" i u polje: "Verification Code"?

Znaci, na kartici (mada je ovo valjda standard) imam napred 8 brojeva (cetiri, onda razmak pa opet cetiri na onom hologramu), koji od njih je Card Number, a koji Verification Code?

I znam da je ovde bila tema, da kad menjas sredstvo placanja (tj. karticu) da mogu da ti blokiraju racun, znaci, jel obavezno da im napisem da menjam karticu, il' se to ne desava svaki put (napominjem predhodna kartica nije bila na moje ime, al sam je koristio od pocetka, ova sad je na moje ime).

Unapred hvala :)

Link to comment
Share on other sites

Ako pitas oko WoW-a onda Visa Electron radi. Za druge stvari mnogo website-ovi nemaju opciju placanjem sa Visa Electron.

WoW ima, zato su stavili znacku tu.

Brojeve koje trebas ukucati su, prvih 16 brojeva o ovom formatu: xxxx xxxx xxxx xxxx.

Pod verification code stavis broj koji se nalazi u pozadini kartice i uglavnije ima 3 broja: xxx

Velika je sansa da ce blizzard da ti zaustavi placanje karticom ako menjas karticu cesto (2+ puta). Ako acc nije tvoj, trazice ti Slike od licne karte vlasnike acc, slike licne karte vlasnika CC itd. Ako im ne posaljes te slike il objasnis moze se desiti da ti banuju CC i neces se moci transferovati niti platiti uz CC, jedina opcija ti ostaje GameCard.

Link to comment
Share on other sites

Haha killy ja sam lupio, al' i ti si boga mi :D

Koliko ja znam electron se NAJVISE koristi za placanje robe (ne preko neta) karticom. Sto ce reci, Visa electron je debitna kartica.

Al' koliko sam ja skontao, izgleda da neke banke izdaju visa electron sa 8 brojeve dok druge sa 16. Visa elektron nekih banaka se mogu koristiti za placanje preko neta, neke ne mogu.

Sto ce reci, ako imash visa elektron karticu sa 8 brojeva, tesko da ces platiti nesto preko neta :)

Mada evo dok se sad nisam malo raspitao, bio sam ubedjen da ne moze da se plati preko elektron... Za to su tu Visa Internet vojvodjaske banke i Visa Virtuon rajfajzen banke...

Link to comment
Share on other sites

Nemojte da zbunjujete coveka. Karticu on sto ima sluzi za podizanje para iz banke, automati i blagajna i elektronsko placanje po prodavnicama. Prva posle nje sa kojom moze da se placa preko interneta je Visa Virtuon pa onda idu one standardne Visa kartice koje menjas u zavisnosti od platne moci koju posedujes. Virtuon se vadi u principu tako sto predas zahtev koji oni odobre, platis neku simbolicnu svotu u dinarima pa nekih 20e uplatis na nju da ima. Ima i neka dosada sa njom kad oces da placas nesto moras da zoves banku da odobris pustanje para za tu transakciju. Uglavnom nisi nista pogresio, samo moras da odes do svoje banke i trazis da ti izdaju Visu Virtuon ili da trazis neku bolju kartu tipa Visa Gold :)

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Nemojte da zbunjujete coveka. Karticu on sto ima sluzi za podizanje para iz banke, automati i blagajna i elektronsko placanje po prodavnicama. Prva posle nje sa kojom moze da se placa preko interneta je Visa Virtuon pa onda idu one standardne Visa kartice koje menjas u zavisnosti od platne moci koju posedujes. Virtuon se vadi u principu tako sto predas zahtev koji oni odobre, platis neku simbolicnu svotu u dinarima pa nekih 20e uplatis na nju da ima. Ima i neka dosada sa njom kad oces da placas nesto moras da zoves banku da odobris pustanje para za tu transakciju. Uglavnom nisi nista pogresio, samo moras da odes do svoje banke i trazis da ti izdaju Visu Virtuon ili da trazis neku bolju kartu tipa Visa Gold :)

Ne zbunjujemo mi nikoga, on rece da ima Visa Electron. Ako vec ima pravu Visa Electron a ne neko drugo sranje onda stime moze platiti WoW. Ja koristim to vec godinu dana.

Link to comment
Share on other sites

In different regions, the card is issued with different specifications. For example, one bank may issue it as a debit card, while another may issue it as a credit card. It is most commonly issued as a debit card. In this case applying for a credit card requires the applicant to present some proof of regular income (such as an employment certificate) or financial assets invested elsewhere.

Verujem da to objasnjava sve, Visa Electron se moze dati za usluge na net, debit card bla bla bla, Zavisi od banke.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...