Jump to content

Pomoc oko sastavljanje konf


crazy_radul

Recommended Posts

Mislio sam ovako nesto samo kuciste sa pratecim zebancijama unutra bez monitora misa tastature itd to imam:

Intel Core2Duo e4300

Gigabyte ga-965p-ds3

RAM 1 gb/800Mhz

HDD wd 250gb 16mb

7600gt 256mb (neznam koji proizvodjac mislio sam asus sta vi mislite)

DVD/RW bilo koji

oko kucista neznam hteo bih neko kvalitetnije crno i napajanje potrebno da izgura sve ovo

Neki lik mi preporucio da uzmem pentium d 915 2,8ghz neka kao nova serija ja znam da ovi procesori su sranje ali poceo da mu ubedjuje da je bolje da uzmem pentium D. Komp ce prvenstveno biti za igrice. U tom slucaju mi taj lik preporucio da uzmem neku slabiju plocu povecam ram ali neznam POMOC. Komp do nekih 600e. Neznam kako AMD stoji ali ako je bolje amd neki kazite mi. HITNO MI JE!!!!!

Hvala unapred

Link to comment
Share on other sites

Ako ces uzimati Intel, ostani pri tom procesoru (pod uslovom da si ogranicen novcima...). GeForce 7 se vise ne isplati uzimati... 8600GT kosta 20 -30e vise, a ipak je G80. Preporucujem MSI NX8600GT-T2D256E-OC (~150e). Ako bi uzeo MSI graficku, lepo bi bilo da uzmes i MSI P965 Platinum plocu (~130e). Obavezno uzmi 2x512MB DDR2 800 (Kingston...) (~50-80e), nikako 1x1GB. HDD je OK. Rezac: NEC 7170A (~30-40e). Napajanje: CoolerMaster Real Power ili Green Power min. 400W (~70-100e).

Nacini da se ovde ustedi:

ploce drugih proizvodjaca (do 20e)

cena RAM-a varira u zavisnosti od radnje (do 20e)

napajanje drugih proizvodjaca (do 30e).

AMD ce kroz nedelju dana (kada cene procesora padnu za 30%) imati bolju ponudu:

AMD Athlon 64 X2 5600+/6000+ (~160e/170e), a dosta su jaci od C2D E4300

MSI K9N Platinum (nForce 570 Ultra) (~100e)

dalje je isto...

plus sto AMD konfiguracaija otvara mogucnost za upgrade CPU-a u AMD Phenom X2/X4 (Q4 2007++).

------------------------------------

grubo: ~600e... obe su priblizno iste cene...

Edited by Death Egg
MSc
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...