Jump to content

Oblivion, a true rpg


voodoo_

Recommended Posts

Jedno je priča a drugo interaktivnost. Ja mogu sad da odem do prodavnice, mogu da biram kojim ću putem, ali ću svejedno stići do tamo. Stizanje do prodavnice je priča, putanja kojom sam išao je interaktivnost. Ali hoću da znam da ću stići do prodavnice, a ne da se na pola predomislim i krenem negde potpuno levo, jer eto dosadno mi je i ne znam šta ću u stvari u prodavnici.

E sad, to da li ti voliš da stigneš gde si krenuo ili totalnu slobodu, to je stvar ukusa (a i prosto, ne može svaka igra biti totalno otvorena, jer bi onda postojala dva ili tri rpga, po vašoj definiciji). Ali vi ovde krljate Oblivion zbog načina na koji se stiže do cilja, što je pogrešno.

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 183
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kako to? Seti se početaka rol-pleja, game master smišlja scenario i ostali imaju da ga prate umesto da prave svoje alternativne završetke.

I isti taj gamemaster ne pruza samo jedan nachin da se neshto izvede, vec vishe njih, pritom svojim igrachima dopushta da zaista rolplejuju (koja rech...) svoje likove, kaznjava ih ako se ponashaju glupo, nagradjuje ako igraju pametno itd. Pa bar je u pnp-u lako napraviti da postoje konsekvence akcija koje igrachi naprave...

E jeste sad... vidi se da nisi igrao. Prvo, za nedela dobijaš negativnu reputaciju, i jednostavno neće te primiti u fighters guild ako si nabio infamy radeći za dark brotherhood. Niti možeš da se pridružiš Knights of the Nineu. Dobro, jeste da to nije ni približno kao status u Falloutu, ali opet, da baš možeš da se zajebavaš kako hoćeš ko u nekom FPS-u, nije tako.

'Alo, mozesh da budesh shef nekoliko guild-ova u isto vreme. U Morrowind-u to nije moglo, imao si vrlo rano quest-ove koji su suprotstavljali guild-ove i morao si da se odluchish. Ali ne u Oblivion carebear svetu...

edit - e da, Arena Master na prvom nivou ftw

Ma kako da ne, 300 miliona. Rol-plejevi su među najslabije prodavanim igrama uopšte.

kthxbye

Dzidzi, nadji ti podatke za Fallout plz.

Zato što tu vidiš malu bitmapu kako stoji pored velike bitmape. A to nije isto kao i simulacija perspektive.

Da, kad pogledam neku od prelepih pozadina koje imaju IE igre, bash to pomislim - AGHHH! JEBENE BITMAPE! KRALJEVSTVO ZA SIMULACIJU PERSPEKTIVE! KRALJEVSTVO ZA SIMULACIJU PERSPEKTIVE! Dajte neki screenshot bilo kog stronghold-a iz BG2...

Taktichka borba + preglednost >>>>>>>>>>>> simulacija perspektive.

edit 2 - Vudi, zahtevam da promenish user name u Simulacija perspektive [:D] Bicesh najtr00 bash! [:D]

Edited by Wulfgar

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

ali lol, od strongholda iz bg2 ti si video samo temelje i ulazna vrata omg! To nije isto što i ovo:

tumb11es7.jpg

(nemam veću, jbg)

igram 2d igre sto godina i 2d grafika me ne može impresionirati više pa ne znam ko da je crtao. ali 3d može. šta da se radi.

Da, kad pogledam neku od prelepih pozadina koje imaju IE igre, bash to pomislim - AGHHH! JEBENE BITMAPE! KRALJEVSTVO ZA SIMULACIJU PERSPEKTIVE! KRALJEVSTVO ZA SIMULACIJU PERSPEKTIVE!

ah stari dobri infinite engine, koji ni senku nije znao da nacrta nego je stavljao crne tačkice u svaki drugi piksel, taman onako da ti se zgadi čim upališ, sve u kombinaciji sa iskrzanim sprajtovima likova, od kojih je bolje imao i warcraft 2. IE igre su izgledale ružno (ne pozadine, nego sve ostalo) i na četrnestici, sad ne smem ni da upalim na tft-u. jedino što je dobro izašlo iz IE je što je bioware naučio kako da ga dopuni opengl-om zarad šarenih spellova, pa je to znanje posle iskorišćeno za auroru.

Taktichka borba + preglednost >>>>>>>>>>>> simulacija perspektive.

aman čoveče, ne pričamo ovde o herojima i disciplesu! tamo su taktička borba i preglednost bitni, ovde nisu! ovde si sam! ti taktiziraš poteze sa *jednim likom* ko da je u pitanju vojska, pa može li apsurdnije biti od toga?

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

ali lol, od strongholda iz bg2 ti si video samo temelje i ulazna vrata omg!

Nije tachno, pogotovo ako si igrao u vishoj rezoluciji.

A i zavisi od stronghold-a! Lawl, zamisli, bilo ih je vishe, i koje si mogao da imash je zavisilo od toga koja si bio klasa! Replayability for the win!

igram 2d igre sto godina i 2d grafika me ne može impresionirati više pa ne znam ko da je crtao. ali 3d može. šta da se radi.

Thus we come to the crux of it all ->>>>>>> fag.gif

[:D]

btw naterao si me da blejim na forumu celo popodne. Propustio sam Lizi Megvajer u 17:00. Nadam se da si srecan... :'(

ah stari dobri infinite engine, koji ni senku nije znao da nacrta nego je stavljao crne tačkice u svaki drugi piksel, taman onako da ti se zgadi čim upališ, sve u kombinaciji sa iskrzanim sprajtovima likova, od kojih je bolje imao i warcraft 2. IE igre su izgledale ružno (ne pozadine, nego sve ostalo) i na četrnestici, sad ne smem ni da upalim na tft-u. jedino što je dobro izašlo iz IE je što je bioware naučio kako da ga dopuni opengl-om zarad šarenih spellova, pa je to znanje posle iskorišćeno za auroru.

Ghay.

IE je vrh. Da sam se ja pitao, tu bi se stalo. Engine razradjen i razgazen maksimalno dobro, samo ga prebacujesh iz igre u igru i ostaje ti vreme da bavish sadrzajem.

Aurora je uzasna, prosto je glupo troshiti rechi. Svaka chast likovima iz CDProjekt-a shta izvlache iz nje za Witcher.

aman čoveče, ne pričamo ovde o herojima i disciplesu! tamo su taktička borba i preglednost bitni, ovde nisu! ovde si sam! ti taktiziraš poteze sa *jednim likom* ko da je u pitanju vojska, pa može li apsurdnije biti od toga?

Poenta borbe u RPG-u je da se bori tvoj lik, a ne ti. Bilo shta gde preovladavaju refleksi i uber-micro = fail.

btw Fallout 1 i 2 su bili party based. Uprkos tome, mislim da mogu da pogodim za koje ce se izvodjenje Bethesda odluchiti. First person is what we do best... yeah right.

Edited by Wulfgar

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

Nije tachno, pogotovo ako si igrao u vishoj rezoluciji.

a-HA! viša rezolucija! who is a graphics whore now?!?1

btw naterao si me da blejim na forumu celo popodne. Propustio sam Lizi Megvajer u 17:00. Nadam se da si srecan... :'(

brate minli, ja sam zbog ovoga propustio pola kućnih poslova i pritom ništa nisam učio! are YOU happy??

IE je vrh. Da sam se ja pitao, tu bi se stalo. Engine razradjen i razgazen maksimalno dobro, samo ga prebacujesh iz igre u igru i ostaje ti vreme da bavish sadrzajem.

a-joj... al aj kad ti kažeš.

Aurora je uzasna, prosto je glupo troshiti rechi. Svaka chast likovima iz CDProjekt-a shta izvlache iz nje za Witcher.

Aurora je super, a još bolje je ono što je iz nje isteklo i iskorišćeno u kotoru. U aurori su uspeli da naprave pseudopoteznu borbu tako da izgleda kao raj za oči, a da se opet ne svede na ko brže klikne nego se odvija po strogim pravilima. Za razliku od IE gde mi se dešavalo da izgine pola partija i da to uopšte ne konstatujem na vreme. Najgora borba ikad, kombinovana sa najgorom animacijom ikad. Pa koliko je teško animirati 2D slike tako da to izgleda tečno i prirodno, ffs? Warner Bros. su to uspeli pre 70 godina, ovi nisu pre 10.

First person is what we do best...

\o/

Link to comment
Share on other sites

Ponavljam se. Ako bude FP ja ga neću dirnuti ni "štapom preko interneta", kvalitetan rpg se igra 18+ sati u cugu a ja posle 2-3 sata "kvalitetne grafike" i "simulacije perspektive" dobijem lakšu mučninu tako da ja mogu da kažem bez imalo ustezanja "BACALA MI SE PEGLA OD FO3-a111!!!1!1ONEONE" [:D]

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

tri vrste udaraca, nekoliko specijalnih (kad prebaciš određeni level skila), kritikal iz čučnja iza leđa itd. borba najviše zavisi od oružja i skila (blunt, sword itd.) nego od tvog kretanja. ovo nije kvejk, ako nisi dovoljno razvio lika na polju archerija, ne možeš ubiti istog ili jačeg protivnika pa sve da si fatal1ty. ovo nije kvejk!

a šta ako neko hoće da prati priču, a ne da je kreira? zamisli odeš u bioskop, sedneš da gledaš, i pojave se likovi i kažu "dragi posetioci, sada vi kreirate priču! pritisak na taster 1 aktivira..." itd. ja bi' izašao.

Kako to? Seti se početaka rol-pleja, game master smišlja scenario i ostali imaju da ga prate umesto da prave svoje alternativne završetke.

E jeste sad... vidi se da nisi igrao. Prvo, za nedela dobijaš negativnu reputaciju, i jednostavno neće te primiti u fighters guild ako si nabio infamy radeći za dark brotherhood. Niti možeš da se pridružiš Knights of the Nineu. Dobro, jeste da to nije ni približno kao status u Falloutu, ali opet, da baš možeš da se zajebavaš kako hoćeš ko u nekom FPS-u, nije tako.

Ma kako da ne, 300 miliona. Rol-plejevi su među najslabije prodavanim igrama uopšte.

Zato što tu vidiš malu bitmapu kako stoji pored velike bitmape. A to nije isto kao i simulacija perspektive.

nije kvejk naravno, u poredjenju sa morrowidnom to je skoro kao rainbow six, ali i dalje stoji da borba u rpgu ne treba da zavisi od tvojih reflexa. ali i dalje stoji da sa malte ne prvim lvlom mozes da ubijesh umbru... btw zamislite oblivion fight u true rpg stilu, kako bi to to jaja bilo ;)

jbga meni je oblivion bio zabavan dok me i borba nije smorila, pogotovo sto je zatvaranje svake kapije skoro isto, teska arkadna dosada... zapravo odgledah sada na na youtube par snimaka sa nekim modom, i ono seckanje glave i sechenje na pola uz lokve krvi zapravo deluje zabavno sa ove distance, ali se onda setim da mi je tako bilo i kad sam poceo da igram pa se smorio kada vidish da tome nema kraja, nekako bih i preshao preko tolikog kliktanja da se agonija tu zaustavila (inache sam poznat po tome da znam da se muchim sa razlichitim glupostima od igara pri chemu ne mislim da je oblivion glupost)

omg, po ko brani tebi da pratish prichu u falloutu? o cemu pricas? kakakv bioskop

fo je kada odigrash dovoljno puta ipak linearna pricha ali se to ne primeti u prvih par odigranih partija zbog milion sitnica koje su drugachije kada ih svaki sledeci put igras

a sad mi reci posto hocu opet da instaliram oblivion, sta od modova da skinem za pod obavezno, da li moze drugi expansion bez prvog i slichne detalje

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

jbga meni je oblivion bio zabavan dok me i borba nije smorila, pogotovo sto je zatvaranje svake kapije skoro isto, teska arkadna dosada... zapravo odgledah sada na na youtube par snimaka sa nekim modom, i ono seckanje glave i sechenje na pola uz lokve krvi zapravo deluje zabavno sa ove distance, ali se onda setim da mi je tako bilo i kad sam poceo da igram pa se smorio kada vidish da tome nema kraja, nekako bih i preshao preko tolikog kliktanja da se agonija tu zaustavila (inache sam poznat po tome da znam da se muchim sa razlichitim glupostima od igara pri chemu ne mislim da je oblivion glupost)

brate mili, te kapije su najgori deo igre, ja sam zatvorio možda 4 ili 5, tek koliko mora da se završi quest, i to je to.

a sad mi reci posto hocu opet da instaliram oblivion, sta od modova da skinem za pod obavezno, da li moze drugi expansion bez prvog i slichne detalje

ne treba ti ništa od modova, može druga ekspanzija bez prve al greota da je propustiš, baš je interesantna.

pravilan redosled je sledeći:

1. oblivion

2. patch 1.1

3. knights of the nine

4. shivering isles

5. patch 1.2.0416

glavni kvest samo pretrči, fighters gild ne moraš, mages poželjno, thieves i db obavezno, i potom kotn i shivering isles.

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

G!!! bolje igraj Morrowind ako vec oces da igras nesto. Mnogo je kvalitetniji i sadrzajniji od Obliviona a fala bogu ima mali milion dodataka sto su fanovi napravili koje mozes bez problema da implementiras u igru :)

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...