Jump to content

Pomoc u izboru grafichke kartice


SabijamZivot

Recommended Posts

Pozdrav , moj stari Gigabyte g froce 6800 iz nekog razloga zabada preterano , u par reci umire.

Dakle ,treba mi nova graficka malo bolja ili bar ekvivalentna sa gore pomenutom.

Club-3D GeForce 7600GT, AGP8, 256MB GDDR3, 128bit, 560/1100MHz, G73 core, 12 pipelines, DVI, HDTV-out, gar. 2 god. - mi je zapala za oko. kosta 140 eura . Posto sam prestao da se interesujem za hardver trebala bi mi mala pomoc oko odluke. Da li postoji neka bolja AGP varijanta po vama ? cena do 150e.

Hvala unapred. Ako moze odgovor do sutra bilo bi super :D

Link to comment
Share on other sites

za nove graficke i dobre ce ti trebati i bolje napajanje a i ploca koja ima PCI slot

inace ja sam u istoj situaciji samo sto ja jos ne znam tacno da li me zeza graficka ili memorija

pa dok sam gledao koju graficku i memoriju da kupim nove oducio da se vise isplati da kupim i plocu novu i procesor uspot

da bi mogao da kupim ddr2 memorije koje su na vise mhz-a a i pci graficku

posto danas vecina za pci a i cene su dosta pale tako da za relativno male pare mozes da kupis sto bi rekli zver od kompa i da nemas problema narednih 5 godina

Link to comment
Share on other sites

Hm da dodam jos nesto , tj da opisem malo problem sa mojim starim Gigabyte 6800.

Naime , to je kartica sa pasivnim bakarnim hladnjakom , radila je s a v r s e n o godinu ipo dana od momenta kupovine , i onda su se pojavili problemi (koji su prestali !!!!! a bili su isti kao sto cu dole opisati! zato molim vas obratite paznju jel sam vec jednom prosao kroz ovo ! ) Posto su nekim cudom te defektne pojave prestale i nisu se pojavile do juce ( tacnije sve je bilo ok oko godinu dana) .

Na primer , u World of Warcraftu su pocele da se pojavljuju " cudne " teksture , pa onda ponekad i poligoni i crne linije preko cele slike i slicno....inace kad se uradi alt+tab i posle ponovo vrati u igru problem u 100% slucajeva prestaje , i mozda se pojavi ponovo posle odredjenog perioda vremena....zbunjujuce...

Juce je medjutim PRSLA slika u punom smislu te reci...znaci sitne svetlece linije preko cele povrsine monitora , i nakon toga crni ekran sa povremenim vracanjem slike koja sadrzi brda linija :D i tako par puta dok se ne resetuje... Posle toga nisam bio u mogucnosti ni sistem da dignem..

Pokusao sam preko safe moda ( Enable VGA mode ) i tu sam uspevao da dodjem do desktopa koji je radio na 640x480 sa 8-bitnom paletom.

Kada sam pokusao makar MALO da promenim rezoluciju ili paletu boja BAMMMM sarene lineije , potom crni ekran i ajde cao..

Znaci totalno retardirano , kapiram da vrisnjava graficka ali ono...radi koliko oces na 640x480 8-bit , a pri najmanjoj promeni GG

Podsecam da se ovo ISTO desavalo ranije , i da je prestalo odjednom , da li ovo znaci konacnu smrt ? [xx(] ...

Ram i ostala sranja sam proveravao tako da nista drugo nije problem..Takodje sam pokusao sa reinstaliranjem drivera itd...nista ne pomaze. [V]

Trenutno imam zabodenu G Force 2 Ti koju sam uzeo od ortaka , tako da nije problem ni sa plocom :D

Takodje kapiram da pregrevanje nije problem jer se to desi nakon 1 minut rada, i kada pipnem karticu sa njim je sve ok ( temperatura )...

Da li je vrisnuo GPU ... nisam pametan.

Misljenja ?

Edited by SabijamZivot
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...