Jump to content

Hostovanje na dinamickoj IP adresi


Recommended Posts

Dobro poshto nekima nije bilo jasno ono na sajtu evo sve ono sa slika i sa engleskog prevedeno u teoriju:

Evo potpunijeg objashnjenja za SmartAX MT882 routere:

#1 u internet exploreru (ili nekom drugom browseru) kucate 192.168.1.1

#2 Username ADMIN, Password ADMIN

#3 levo imate opciju BASIC pa onda NAT

#4 u NAT-u stavite (turite) tachkicu na Redirect i uzmite NEW i otvori vam se jedan dodatni menu dole

#5 prvo onde gde pise PROTOCOL stavite tackicu u TCP

#6 pa dole imate posle LOCAL ADRESS ( vashu localnu IP adresu mozete videte CONTROL PANEL==>NETWORK CONNECTIONS pa na konekciju stisnete desni click uzmete STATUS opciju na onda SUPPORT i gde vam pishe IP ADRESS to vam je to vecinom je 192.168.1.3)

#7 Global IP from i Global IP to ostavljate kako jeste nishta se tu ne dira

#8 Destination port from u desno polje kucate 6112 a ono ANY OTHER PORT to ostaje nishta se tu ne dira

#9 Destination port to tu u desno polje kucajte 6119 ANY OTHER PORT to ostaje

#10 Local port tu desno kucate 6112

#11 onda kliknete SUBMIT

To vam je prvi korak a drugi korak je isti kao prvi samo shto kad kliknete SUBMIT i zatvorite taj meni opet kliknete NEW u REDIRECTU i jedina razlika je shto onde gde pishe PROTOCOL stavite tachkicu na UDP ostalo unoshenje nanize je isto i na kraju naravno SUBMIT

#12 Kada zavrshite sa drugim korakom onda levo imate posle opciju TOOLS pa tu izaberete SAVE and REBOOT

#13 prvo stavite tachkicu u SAVE pa kliknete SUBMIT pa onda kad se to savedishe stavite tachkicu u REBOOT i kliknete submit, znaci ujedno je router zapamtio promene a reboot opcija restartuje router I TO JE TO

Ako ne moze onda nek vam bog pomogne ili neko drugi jer ja vishe ne mogu, a za svaki sluchaj proverite FW ili neke druge software ako imate za protekciju drugo nishta ne moze biti jer kod mene je isprve upalilo.

http://www.portforward.com/english/routers...T882v2index.htm

na ovom linku mozete naci podesavanja portova za hostovanje ZA SVAKU online igru tako da nema vise plakanja o nemogucnosti hostovanja.

Dobro dobro momci nema na cemu.

Edited by BiB.FekY

Zivi ovaj zivot ma koliko je BEDAN!

Bori se za njega jer on je samo JEDAN!

Link to comment
Share on other sites

koji si hacker, svaka chast, nikad nismo chuli za portforward.com

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

samo podesavanja rutera i otvaranje portova kod istog varira od modela do modela..to uputstvo koje si ti dao radilo bi samo za Huawei SmartAX MT882...bolje je da ljudi odu direktno na http://www.portforward.com i sami nadju to sto im treba..nice try -.-

Brate pa vidis da sam ja gore dao taj isti site :)

Upustvo je 100% isto samo varira od localne ip adrese koju trebas da kucas gde ti trazi i jos nesto: u srbiji posto je PTT ADSL, 60% je isti model routera i to onaj za koji sam ja postavio upustvo :)

A bull nema na cemu pa tu smo da se pomazemo

Anytime

Edited by FekY
Link to comment
Share on other sites

Brate pa vidis da sam ja gore dao taj isti site :)

Upustvo je 100% isto samo varira od localne ip adrese koju trebas da kucas gde ti trazi i jos nesto: u srbiji posto je PTT ADSL, 60% je isti model routera i to onaj za koji sam ja postavio upustvo :)

A bull nema na cemu pa tu smo da se pomazemo

Anytime

pa naravno da vidim da si ti gore dao taj sajt,nisam avetinja :D

inace da ne zivis u iluziji,uputstvo NIJE 100% isto za sve modele -_- kod nekih nije uopste potrebno petljanje sa NAT rule entry i sl...inace da ne idemo u dalju diskusiju :D ,ovaj topic moze biti koristan za one koji nisu znali to da rade)

Edited by ZuXuL
Link to comment
Share on other sites

Pa ja sam ga zbog tih sto nisu znali i postovao jer mnogi psuju kako ne mogu da hostuju, da smo svi pametni i da znamo gde bi nam kraj bio.

A nisam ja mislio da je upustvo isto za sve routere, jer se na onom siteu IZRICITO bira za koji oces router uputstvo nisam blentav toliko [;)] nego samo za ovaj router jer vecina ima ovaj pogotovu koji su na PTT i koji su kasnije dobili ADSL.

Necemo da se pravimo mnogo prepametni [8D] jer kolko vidim ovde su postavili replike dosad sve oni koji znaju, tek sad vidim da nije imalo potrebe da postujem ovo (smeh)

Znanje je da se drugi koriste malo od njega zato kad znate pomozite onima koji neznaju necemo bespotrebne diskusije ovde.

Edited by BiB.FekY

Zivi ovaj zivot ma koliko je BEDAN!

Bori se za njega jer on je samo JEDAN!

Link to comment
Share on other sites

Vala ja neznam shta tu treba potpunije da bude, imate link i sve slikama objashnjeno.

Ali evo potpunijeg objashnjenja za SmartAX MT882 routere:

#1 u internet exploreru (ili nekom drugom browseru) kucate 192.168.1.1

#2 Username ADMIN, Password ADMIN

#3 levo imate opciju BASIC pa onda NAT

#4 u NAT-u stavite (turite) tachkicu na Redirect i uzmite NEW i otvori vam se jedan dodatni menu dole

#5 prvo onde gde pise PROTOCOL stavite tackicu u TCP

#6 pa dole imate posle LOCAL ADRESS ( vashu localnu IP adresu mozete videte CONTROL PANEL==>NETWORK CONNECTIONS pa na konekciju stisnete desni click uzmete STATUS opciju na onda SUPPORT i gde vam pishe IP ADRESS to vam je to vecinom je 192.168.1.3)

#7 Global IP from i Global IP to ostavljate kako jeste nishta se tu ne dira

#8 Destination port from u desno polje kucate 6112 a ono ANY OTHER PORT to ostaje nishta se tu ne dira

#9 Destination port to tu u desno polje kucajte 6119 ANY OTHER PORT to ostaje

#10 Local port tu desno kucate 6112

#11 onda kliknete SUBMIT

To vam je prvi korak a drugi korak je isti kao prvi samo shto kad kliknete SUBMIT i zatvorite taj meni opet kliknete NEW u REDIRECTU i jedina razlika je shto onde gde pishe PROTOCOL stavite tachkicu na UDP ostalo unoshenje nanize je isto i na kraju naravno SUBMIT

#12 Kada zavrshite sa drugim korakom onda levo imate posle opciju TOOLS pa tu izaberete SAVE and REBOOT

#13 prvo stavite tachkicu u SAVE pa kliknete SUBMIT pa onda kad se to savedishe stavite tachkicu u REBOOT i kliknete submit, znaci ujedno je router zapamtio promene a reboot opcija restartuje router I TO JE TO

Ako ne moze onda nek vam bog pomogne ili neko drugi jer ja vishe ne mogu, a za svaki sluchaj proverite FW ili neke druge software ako imate za protekciju drugo nishta ne moze biti jer kod mene je isprve upalilo.

Avatar mi je FTW

Edited by FekY
Link to comment
Share on other sites

Eto vidish kako mozesh korak po korak da objasnish sada lepo u dogovoru sa hajlijem otvori novi topic sa ovim zadnjim postom i to je to.

E bash necu novi topic nego mi je palo na pamet, uzecu copy paste dole ono shto sam napisao i editovat.

Edited by FekY
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...