Jump to content

Recommended Posts

zilot je uvek imao isto helta... tj. barem zbir :)

Imao je 80plazma i 80helta a sada ima 60plazma i 100helta. cak sada i ima vishe... ako racunas da na tih 100helta mesto 80 ima 1 armor, i da mu sada na 60plazme umesto 80 sve pravi full dmg. Tako da ne lupaj karlito i dodji da se igramo :P

A 2linge ne mogu da sjebu cannon ali 3 bi mogle mozda... a 4 linge 100%

Edited by kepa
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

zilot je uvek imao isto helta... tj. barem zbir :)

Imao je 80plazma i 80helta a sada ima 60plazma i 100helta. cak sada i ima vishe... ako racunas da na tih 100helta mesto 80 ima 1 armor, i da mu sada na 60plazme umesto 80 sve pravi full dmg. Tako da ne lupaj karlito i dodji da se igramo :P

A 2linge ne mogu da sjebu cannon ali 3 bi mogle mozda... a 4 linge 100%

slusaj kepa... za 2 linge u ver. 1.00 u sc-u ( ne znam da li i u bw-u ) su mogle da sjebu cannon.

za zile sam se malo prerachunao... jbg..ipak sam ja oduvek bio z player... i retko kad mi je neko sjebo sunken :P

I like the sound of killed marines & marauders

Die terran die

Link to comment
Share on other sites

zilot je uvek imao isto helta... tj. barem zbir :)

Imao je 80plazma i 80helta a sada ima 60plazma i 100helta. cak sada i ima vishe... ako racunas da na tih 100helta mesto 80 ima 1 armor, i da mu sada na 60plazme umesto 80 sve pravi full dmg. Tako da ne lupaj karlito i dodji da se igramo :P

A 2linge ne mogu da sjebu cannon ali 3 bi mogle mozda... a 4 linge 100%

tj drugim rechima zilot sad ima vishe helta :)

a defanzivne gradjevine su pre pravile druge vrste damage-a

recimo, kenoni su pravili samo pola demedzha na small jedinice (mislim da je to explosive damage)

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

Ma jok bre tripujete se obojica... to za dmg.

Skoro svi prave full dmg na neke a na neke ne :)

Ne znam ni sam kako ide pravilo tacno ali mislim da se nekako deli na: small/medium/large , organic/mechanic... tako nesto

A skoro sve jedinice prave odredjen dmg na odredjenu vrstu... oklopa ili cega god

Ima izuzetaka naravno, tipa jedinice koje prave mele dmg, sa izuzetkom firebata, uvek prave full.

Ima takodje i za ranged jedinice izuzetaka ali uglavnom nisu univerzalne.

Mislim da samo Marinac, Hidra, Lurker, Carrier i Battlecruiser prave uvek svima isti dmg. mada ne mora da znaci

Isto vazi i za odbranu(Cannone, sunkene...)

Ali svi. Znaci svi bez obzira na sve prave full dmg. na plasma shield.

... ja se nadam da je oko ovog bila neka rasprava [:D] [:D] [:D]

Link to comment
Share on other sites

NE znam da li ste primetili ali pre par dana je izashao Karunov batch 14,ima par zanimljivoh stvari:

"Chat with Devs:

The StarCraft II team is trying out what it would be like to have the Ghost as a Tier 1.5 unit without stealth, keeping the stealth ability as an upgrade at a later Tier.

This will be quite interesting since their snipe ability could provide much support to a group of Marines, picking off key units such as Medics, Templars, etc.

1) Will there be Vespean Gas deposits that yield better rates, the same as yellow crystals? (starcrafttwo.com)

It is very likely that there will be higher yield Vespean Gas deposits, though we are being very careful in balancing this, since gas collection is based on a more linear rate of collection (3 collectors) versus mineral collection.

2) What happens if you initiate the warp-in of a Protoss Stalker but the pylon providing power is destroyed before warp-in completes?

If you lose the pylon providing power for the unit warping in, you will lose that unit, and the purchasing credits will likely be refunded.

3) Could the Colossus be transported by the Phase Prism, since the Prism's crystal can turn any matter into energy? (mymym.com)

Yes, the new Phase Prism now transports by changing the unit they wish to transport into energy, which is stored in the Phase Prism for transport. This allows the Phase Prism to be able to transport even gigantic units such as the Colossus.

4) What happens if a Terran Battlecruiser targets a Protoss Stalker with the Yamato Cannon but the Stalker blinks away before the shot is completed?

Currently, the shot from the Yamato Cannon will still track and hit the Protoss Stalker.

5) Will Dark Templars be invisible when warping in, or susceptible to attack for a few seconds before it fades out?

No, currently the Dark Templar will be invisible the instant it begins to warp-in, though of course we are still testing this for balance as it makes the Dark Templar quite strong in back door drops.

6) Do the bunkers have any visual indication as to whether or not they're occupied?

Currently the bunkers do not have any visual indications to whether it is occupied or not, but this is something we would like to change."

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Ma jok bre tripujete se obojica... to za dmg.

Skoro svi prave full dmg na neke a na neke ne :)

Ne znam ni sam kako ide pravilo tacno ali mislim da se nekako deli na: small/medium/large , organic/mechanic... tako nesto

A skoro sve jedinice prave odredjen dmg na odredjenu vrstu... oklopa ili cega god

Ima izuzetaka naravno, tipa jedinice koje prave mele dmg, sa izuzetkom firebata, uvek prave full.

Ima takodje i za ranged jedinice izuzetaka ali uglavnom nisu univerzalne.

Mislim da samo Marinac, Hidra, Lurker, Carrier i Battlecruiser prave uvek svima isti dmg. mada ne mora da znaci

Isto vazi i za odbranu(Cannone, sunkene...)

Ali svi. Znaci svi bez obzira na sve prave full dmg. na plasma shield.

... ja se nadam da je oko ovog bila neka rasprava [:D] [:D] [:D]

Rakicu samo da izadje SC2 pa ce da se Chojja vrati na scenu, da te malo pere :)

SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

Ma kovac neces ti mene ni u sc2 da peres :)

Dovoljno si me prao dok sam bio dete. And now it's my time :PPP

A ae nesto i da iskomentarisem na temu sc2

Igra deluje kao tesko djubre. Ako malo bolje pogledate koliko su one stare hardcore jedinice losije od novih, mozemo zakljuciti da ce ovo skoro postati kao wow. Sve ide na to da imas jace/vise/bolje/vece i stalno ce da se budzi nesto ili nadogradjuje. Pored toga ima previse jakih jedinica. U obicnom sc-u je archon majka a ovde deluje ko nesto najobicnije.

Neka radi on sve zivo i nezivo ali u poredjenju sa ostalim jedinicama izgleda ko goluzdravi kurac. U obicnom ima samo 2 Jake jedinice odnosno jedna posto retko ko ide na battlecruisere, tako da ostaje samo carrier. Ovde je svaka druga jedinica po meni imba za sada. Takodje su zbog te jacine jedinica uveli brdo malih koje ce da odkidaju radilice(verovatno). Tipa postoji blink/jetpack ili da ne spominjem jos kod colosusa sto moze da ide preko brda.

Naravno mozda u svemu gresim. Ali samo ce vreme pokazati :)))

Link to comment
Share on other sites

hm.. jel ti palo na pamet da bi to rekao i za prvi deo da si gledao cinematic gde ima svega kolko oces...

kad izadje videce se sta je imba , sta je mega, a sta je djubre koje kosta suvise ...

my 2 cents

Brate... imas na sajtu jedinice koje ce da, i dalje 'mozda', budu koriscenje. Da li si video mothership ili colosusa ili onog thora(ili je to viking)? Sto pucaju na sve strane i deluju preterano jako. Ne kazem da nece verovatno biti tesko doci do njih ali brate...

u obicnom sc-u nema nista slicnog izgleda. Ocu samo da kazem da ce balans verovatno kao i uvek biti dobar ali ga preteruju ljudi...

Link to comment
Share on other sites

Sto puta vec receno. Balans cemo videti tek kada budemo igrali igru. Mozda Thor izgleda mamojebacki ali to ne znaci da ce takav biti u igri.

Ne mozete pricati o balansu pre nego shto se igra pojavi, a necemo da se lazemo ni SC nije imao bash odlican balans do neke 1.08 verzije oko cega smo se i slozili na ovom istom topicu.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Ma jok bre tripujete se obojica... to za dmg.

Skoro svi prave full dmg na neke a na neke ne :)

Ne znam ni sam kako ide pravilo tacno ali mislim da se nekako deli na: small/medium/large , organic/mechanic... tako nesto

A skoro sve jedinice prave odredjen dmg na odredjenu vrstu... oklopa ili cega god

Ima izuzetaka naravno, tipa jedinice koje prave mele dmg, sa izuzetkom firebata, uvek prave full.

Ima takodje i za ranged jedinice izuzetaka ali uglavnom nisu univerzalne.

Mislim da samo Marinac, Hidra, Lurker, Carrier i Battlecruiser prave uvek svima isti dmg. mada ne mora da znaci

Isto vazi i za odbranu(Cannone, sunkene...)

Ali svi. Znaci svi bez obzira na sve prave full dmg. na plasma shield.

... ja se nadam da je oko ovog bila neka rasprava [:D] [:D] [:D]

sad si se nalupo za pet dana

@ostali

ne znam da li ste primetili ali blizzard to uvek uradi. od verzije 1.00 do 1.xx koja je najizbalansiranija uvek (predpostavljam namerno) nameste tako da barem dvaput neka rasa ili klasa bude imba ne bi li se ljudi shto vishe navukli na tu rasu/klasu.

kad ovo izadje ne da ce da bude imba nego jao

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

Cak i da si upravu ... mislim da nece biti potrebe za takvim potezom iz razloga sto sve 3 rase imaju dobru igracku pozadinu .

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Ljudi bas sam i reko da ce verovatno balance biti dobar.

Ali da jedinice izgledaju prejebeno mamojebacki kako je vec neko reko... I to se meni ne svidja

Vi sto imate potrebu da me napusite zbog toga mozete da mi polizete jajca [:)]

Izuzev Vile :)

Edited by kepa
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...