Jump to content

I posle tridesete sa roditeljima...


Recommended Posts

  • Replies 208
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pa da naravno neki se cak i vise "zadrzavaju" sa roditeljima a to je naravno zato sto nema para i ako se neko zaposli opet ako mu je plata 300e a gde je tu rentiranje stana npr 150e znaci ostaneti 150e i sta ti da radis sa tim ostatkom....sta reci jbg tako je kako je...zivot je takav cupav i dlakav kad se obrije ni zasta nije

Ma necu ni da trosim reci na jajare i funjare i na sve ove cave sto iza ledja su se sunjale

Link to comment
Share on other sites

Po meni je problem samo u parama. Niko normalan ne bi ostao sa roditeljima posle 25-te da moze da zaradi za stan i hranu. Lako je Amerima da zapale iz kuce u 18-oj kada im roditelji uplate koledz, od 16 godina voze svoja kola itd. Pogledaj kolike su plate na najloshije placenim poslovima tamo i kakvi su uslovi hipoteke i kredita u odnosu na nashe...

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Nisi popio juranju kafu Zerbah, procitaj ponovo sta si prvo napisao, hehehehe.

Sve je u parama. Da svako od nas moze da priusti sebi da zivi sam to bi i uradio. Ja sigurno bi. 24, zivim sa roditeljima, radim u caletovoj pekari koja je u sklopu kuce. Prakticno ne izlazim iz nje. A da mogu da kupim stancic samo za mene, evo preko puta se gradi jos jedan nov objekat, mmmmm. Ali ne mozes nikako, jedino da se zaduzis u neku banku i to da vracas narednih nekoliko godina. Plus kao sto rekoh radim kod starog, plata 10.000 i kako ja da placam sa tim sebi hranu,komunalije,stan i da mi ostane da se provedem i nesto privedem ? Nikako. Ima da predjem u kriminalce, tu je lova.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Jeste.

Ali na srecu ( a sad znam o cemu pricam) i ovde su uslovi sve bolji. Lihvarski i dalje ali dosta bolji nego pre. Ako nekog znaima moze mo okaciti i relevantne uslove oko kredita/ucesca/otplate.

Daj Boze Zdravlja ja cu se u 33 odseliti :)

Pored para, bitni su i neki drugi faktori, na primer u glavama nasih ljudi jos postoji (opravdan) otpor podstanarstvu - dize se coveku kosa na pamet pri pomisli na baba gazdaricu, ekstremno visoke cene zakupa i slicno. Ja cu radije ziveti sa svojima i njima davati pare koje bih davao nekoj cangrizavoj babi (u stvari to i radim i umesto 1 imam 2 cangrizave babe :) )

U svakom slucaju, ovaj problem je jedan od najjacih ovde. Plate manje nego preko a iznajmljivanje stana/kvadrat stana kao u njujorku :(

Ljudi bre novogradnja kod hale 1800 eura kvadrat, lol.

Sada cekamo vrle politicare da vidimo sta ce se desiti sa obecanjem 0 posto poreza na prvi stan...i da malo pritisnu banke oko smanjenja kamata.

Nisi popio juranju kafu Zerbah, procitaj ponovo sta si prvo napisao, hehehehe.

Sve je u parama. Da svako od nas moze da priusti sebi da zivi sam to bi i uradio. Ja sigurno bi. 24, zivim sa roditeljima, radim u caletovoj pekari koja je u sklopu kuce. Prakticno ne izlazim iz nje. A da mogu da kupim stancic samo za mene, evo preko puta se gradi jos jedan nov objekat, mmmmm. Ali ne mozes nikako, jedino da se zaduzis u neku banku i to da vracas narednih nekoliko godina. Plus kao sto rekoh radim kod starog, plata 10.000 i kako ja da placam sa tim sebi hranu,komunalije,stan i da mi ostane da se provedem i nesto privedem ? Nikako. Ima da predjem u kriminalce, tu je lova.

Ozeni se :) Ako zivis u KG, a mislim da zivis racunaj sledece : na svakih sto eura plate odobrava se kredit 10 000, s tim sto je maksimalni iznos rate 50 posto plate.

Ti i zena skupite 400 eura zajedno dohodaka. mozete dici kredit na 40 000 eura, ostaje vam za zivot 200 eura. Kane neki poslic sa strane i jebi ga, furaj. Siguran sam da u Kragujevcu moze da se kupi stan za 40 000 eura.

Samo savladati otpor u glavi tipa "nece ja da dajem pare tamo nekoj banci". jebi ga. mora se :)

Takodje sta je jos zajebano : procenat plate koji drzava uzima na ime raznih doprinosa : oko 73 posto neto plate!!! Dakle ako zelite neto platu 500 eura, vas poslodavac (ili vi ako ste sam svoj majstor) MORATE da odvojite drzavi svaki mesec priblizno jebenih 380 EURA!!!

I tu se javlja zacarani krug prijavljivanja na minimalac i nemogucnosti ikakvih kredita sa istim. :(

Mada koliko cujem smanjili su to od januara prilicno, nesto na fazon kao sto se radi u svabiji (radnik maltene dobija bruto platu, a za penzije i osiguranja se sam brine ).

No iskreno, situacija se bar po meni prociscava.

Edited by f4ts0

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Mnogo pizdim kad se setim kako je malim amerima opushtena situacija, kola sa 16, stan sa 18, suze i histerija ako to ne bude i sl. a ovde...

tako da se trudim da ne razmishljam o tome, skoncetrishem se radje na uchenje i nadam se da tju da otpalim iz ove zemlje prvom prilikom... jbg, nije patriotsko reshenje, ali koga josh normalnog bole qrac za ovakvu zemlju gde ne mozhesh ochekivati nikakve normalne puteve do normalne budutjnosti... zbog ortaka bi mi jedino bilo zhao da odem...ali opet, netje mi oni platjati rachune danas sutra...

Link to comment
Share on other sites

Krediti sad idu do 180e mesecno, dakle zaposlite se, ozenite se i onda u duetu otplacujte stan da bi imali sta da delite pri razvodu [:D] Dajes pare banci, drzavi itd ali ih ne bacas u bunar nekom trolu koji je vec 10 godina kasni sa odlaskom na onaj svet, mrzi ljude i muziku, smatra da je topla voda nepotrebna novotarija i da svi imaju gusto krzno i +3 resistance to cold [:D]

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Pfff, vama biblijama je zenidba za sve odgovor. To je zavera, vi ste se zajebali pa zelite i nas mlade da pridruzite svojim jadama. Hehehehhe.

Znaci da se razumemo, da bi ziveo samostalno, moram da se ozenim ? Kucu punu ljudi da zamenim sa svojom kucom punom ljudi ? Brilijanta strategija. Iz lonca na trpezu. Mrsh.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

kako se ljudi proseravaju to je strasno

ne odlaze ljudi u inostranstvu sa 20 god od kuce zato sto zele vec zato sto moraju jer nece i ne mogu cale i keva da ih izdrzavaju

ljudi rade ne retko i po 2 posla plus sto idu na fax

ko god je bio u americi zna o cemu pricam (a pri tom ne mislim na NY)

samo rad rad i samo rad

((((Q))))

SRBI su najgluplji narod na svetu!!!

Link to comment
Share on other sites

dosta jeste u parama... ali ne i sve... sa 300 evra je svakako pakao preziveti sam za sebe... ali ukoliko imas 600... odnosno devojku/decka onda je ipak izvodljivo boriti se... ako krenemo od sebe samih, shvaticemo da glavni problem ipak lezi u nama... oko nas je dosta onih koji su se snasli... zato sto su zreliji, vredniji, samosvesniji... no, to nije izgovor...

studiras deset godina pod izgovorom "bolje 10 godina student, nego 10 godina penzioner"... onda ti se u jednom trenutku sve urusi, jer shvatis da tvoj mozak u 25-oj... sestoj, sedmoj nije u stanju da memorise kao ranije... onda se mucis da zavrsis nesto sto si davno trebao... taman se uhodas, cima te vojska... onda pod izgovorom idem ja civilno, hocu da uporedo zavrsim i faks zavaravas sebe po ko zna koji put... ali ti nemas jos jedan, dva ili tri do kraja... vec 10 ili 12... brzo ukapiras da nisi navikao da radis ni tih osam sati koliko si obavezan, a kamoli da nesto ucis posle toga... pare nisu problem... para nema... a samim tim nemas ni devojcicu... posto u ovom degenerisanom vremenu treba da budes jebeni srecnik, pa da nadjes stvorenje koje ima normalan sistem vrednosti i koje ce biti sa tobom i kada nemas za gradski prevoz, a ne samo kada ces je za drugu mesecnicu voditi u francuski restoran... nezadovoljan si svojim zivotom... pocnes da pusis taman kada si bio siguran da ti takva glupost nece pasti na pamet do kraja zivota... zavaris ako te neko ponudi i napijes se sa ortacima kada god te pozovu... ispred dragstora, na trafici... bilo gde... zenski rod ti se ogadi, zbog losih iskustava koje si imao... pa opet slazes sebe da su sve zene iste... tako ti je lakse... a sve donacije od matorih su samo 50% tvojih "osnovnih" potreba s obzirom da previse blejis sa ortacima, a i cigarete nisu nimalo jeftine za tvoja "primanja"... onda te jednog dana cale pita sta nameravas sa svojim zivotom iz najbolje namere... ili kako si spremio ispit... ili kad ce rezultati iz nekog sranja koje vuces pet godina bez realnog osnova... a ti popizdis nezadovoljan sobom i napusis ga... to je tvoja privatna stvar... sta njega boli kurac za to... a posto si i ti vec matora konjina, mozes da zamislis kako je tek njemu... pa u sobi igrajuci hearts ili citajuci forum razmisljas o tome kako je imao najbolju nameru i kako on sve sto radi u zivotu radi zbog tebe, tvoga brata, tvoje sestre... a privatnik je i rmbaci kao konj... uz to nema para... ne zato sto je nesposoban, vec zato sto mu je ova zemlja izjebala koncepciju milion puta... moze opusteno da dobije diplomu pravnog fakulteta, koliko se razume u sve propise oko preregistracija i svih ostalih sranja koja mu ni u jednoj drugoj zemlji ne bi pravila problem... i ne bi se menjala desetinama godina... posle neces ni da mu se izvinis, vec slazes sebe jos jedanput... ma srbija je kriva za sve... u usta nas jebem degenerisana... nabacis na sebe kolektivnu krivicu da prikrije tvoj licni neuspeh... zadovoljavas se kada dobijes ortake u kartama ili doti... ili kada dingujes u guild chat-u... onda upoznas devojku preko net-a i bas ti se svidi... ali nemas para da je izvedes na pice, pa pozajmis od ortaka 20 evra da ostavis utisak makar dok se upoznate, jel tripujes da drugacije ne mozes uspeti... cekas je kod meka na terazijama posto si zavrsio smenu u vojsci... mrznes se pola sata cekajuci je, a nemas kredita da je okrenes i da vidis sta se desava... a ne znas koliko ces novca potrositi to vece, pa ti se dopuna ne kupuje... onda ti onako promrzlom, nesrecnom i jadnom nesto pukne u glavi umornoj od alkoholisanja i nikotina... krenes kuci sa idejom da nesto promenis u svom zivotu... i taman kada si na dvesta metara od kuce i kada si blizu odluke da OVAKO VISE NE MOZE.... dere se ortak sa vrata lokalne kladionice... brate bas sam hteo i ja hteo da gledam inter - roma... ne seri da je vec devet??? udjes u kladzu i stavis sve na dekija... on je carina... on je uspeo... sad ce i mene da izvuce iz govana... ispusis 10 komada marlboro-a za devedeset minuta... plus dve drine bez filtera (koje si uzeo od lokalnog klosara koji ceo zivot gleda u teletext)... i mancinijevi momci dobiju sa 2:1 u nadoknadi vremena... a ti zaboravis i na ribu i na faks i na caleta i na to da si pozajmio od ortaka pare... pa odes da odigras neki texas hold 'em... i dok ides all in sa dzepnim king kongo-om u ruci... ni ne slutis da tip preko puta ima america airlines... onda ti na flopu izadje kralj... i tih dvadeset sekundi si sebi najveci, najjaci i najbolji... a onda na riveru shvatis da je kenta ipak malo jaca od tvog trilinga... pruzis ruku srecnijem... ipak si ti smeker do kraja... izadjes na ulicu, a u glavi ti je haos... od svega onoga sto si zaboravio, setis se samo da si od ortaka pozajmio pare... dodjes ponovo kod njega... on te pita kako je bilo na sastanku... ti se onda setis i proklete ribe i svega ostalog... i dodje ti da zaplaces, ali iskuliras jako i samo kazes: "do jaja matori... mozda ce mi trebati jos neke pare ovih dana... vraticu ti sigurno za nedelju dve... da me ne razumes pogresno nije riba neka sponzorusa, ali mi je bas stalo da ovo uspe..." dodjes kuci... matori su vec ustali i otisli na jutarnju kafu kod komsije... citas poruku sa radnog stola: sine nisi dostupan, mama se uplasila za tebe... jedi nesto pre nego sto odes u vojsku... imas palacinke na sporetu... uzmes mobilni i shvatis da ti je crkla baterija... upalis ga i stavis da se puni... jedes palacinke... gladan si, ali jedes na silu... vojska te danas videti nece... bolje da odspavas, nego da ovako umoran prihvatis ideju da se ubijes... kreces da podesis alarm, 3 messages received... dva propustena poziva... i poruka... sve od nje... read message: zadrzala sam se na ispitu... nisi dostupan... izvini molim te... da li si slobodan veceras??? ja castim da se iskupim za ovaj nesporazum... krajnjim naporom okreces njen telefon... ona se javlja, a ti slazes sebe jos jedanput: ZIVOT SI MI UPROPASTILA QRVO JEDNA LAZLJIVA... prekines vezu, nastavis besmislen zivot... dok mrtav pijan ne naparvis nekoj random ribi dete... ili te ne nadju u kesi zbog kockarskih dugova... a njen broj i dalje imas, cale i keva su i dalje raspolozeni za pricu i pomoc, drugovi ce te sacekati za kintu, a i dokumenta su ti jos na faksu...

jebem se u pedu za sitne pare

javite se mom makrou kaliju

cali = ghettopimp

aleluja barkase, aleluja!

Link to comment
Share on other sites

sve se moze kad se hoce. ostajanje u "toplom porodicnom gnezdu" do tridesetih je samo krivinarenje i konformizam.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

ma super je na zapadu

otac i majka te vide jednom godishnje i gledaju na tebe kao na svakog komsiju... a opet kod nas je drugi extrem u pitanju...

resenje? treba da se radi, da se kichma savije ako treba za pocetak a ne da sedis kuci i jedes mamine sarme

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

kako se ljudi proseravaju to je strasno

ne odlaze ljudi u inostranstvu sa 20 god od kuce zato sto zele vec zato sto moraju jer nece i ne mogu cale i keva da ih izdrzavaju

ljudi rade ne retko i po 2 posla plus sto idu na fax

ko god je bio u americi zna o cemu pricam (a pri tom ne mislim na NY)

samo rad rad i samo rad

taj rad. eo ja otishao sa svojih 17.

i da li zhelim da ostanem...

ne, definitvno ne.

izguracu do kraja sezone i dovidjenja.

mozhda je to neko moje trenutno vidjenje, al mislim da sam u pravu.

rekao sam sebi, ako neshto od mojih planova ne bude ukljuchivalo new york, kaliforniju i floridu, vracam se. jebi ga, ako nishta, vracam se sa dovoljno novaca da kupim sebi 3 stana, al moja 3 stana...

jebesh ti ovu ameriku, sve ima, al nema slobodu. mozhda je otrcano to reci, al je istina.

zajebi ti tu zemlju koja nema trotar, zato shto

onaj ko nema para, taj nema i kola

ko nema para i kola, taj krade

poshto nema kola, mora da se krece peshke

peshke se krece trotarom, gde krade

:\

ja sam mislio da je to samo u filmovima, al je ozbiljno sranje.

a i dosadno je. shta vi svi mislite, da ce vama biti do jaja u drugoj zemlji?

oce kurac. to vam ja mislim mogu potvrditi i daki i formica.

sve su to zemlje mogucnosti i sranja, al ne mozhesh se ti tu zajebavati kao u srbiji.

zato je srbija mama i tata i dace bog da nam se uskoro povecaju plate...

Alan Smith ftw.

Link to comment
Share on other sites

Upravo to iguano :)

ja sam obavestio moju majku da i pored mog odseljavanja ona ce i dalje biti u obavezi da me odrzava zdravog i rumenog :)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

taj rad. eo ja otishao sa svojih 17.

i da li zhelim da ostanem...

ne, definitvno ne.

izguracu do kraja sezone i dovidjenja.

mozhda je to neko moje trenutno vidjenje, al mislim da sam u pravu.

rekao sam sebi, ako neshto od mojih planova ne bude ukljuchivalo new york, kaliforniju i floridu, vracam se. jebi ga, ako nishta, vracam se sa dovoljno novaca da kupim sebi 3 stana, al moja 3 stana...

jebesh ti ovu ameriku, sve ima, al nema slobodu. mozhda je otrcano to reci, al je istina.

zajebi ti tu zemlju koja nema trotar, zato shto

onaj ko nema para, taj nema i kola

ko nema para i kola, taj krade

poshto nema kola, mora da se krece peshke

peshke se krece trotarom, gde krade

:\

ja sam mislio da je to samo u filmovima, al je ozbiljno sranje.

a i dosadno je. shta vi svi mislite, da ce vama biti do jaja u drugoj zemlji?

oce kurac. to vam ja mislim mogu potvrditi i daki i formica.

sve su to zemlje mogucnosti i sranja, al ne mozhesh se ti tu zajebavati kao u srbiji.

zato je srbija mama i tata i dace bog da nam se uskoro povecaju plate...

koliko imas godina?

ako neshto od mojih planova ne bude ukljuchivalo new york, kaliforniju i floridu, vracam se.

u je, a kad se vratis pravac beograd, jel da?

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Upravo to iguano :)

ja sam obavestio moju majku da i pored mog odseljavanja ona ce i dalje biti u obavezi da me odrzava zdravog i rumenog :)

realno, jel ti znash makar jednu zhenu koja je iole zgodna a da zna da barem omlet umuti? svaka moja devojka se varjache bojala kao djavo krsta ... a nemam nameru da se sa 40 godina hranim kod nishlije, niti da samo ja znam da kuvam.

Edited by iguana

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...