Jump to content

Champions League 2006-07


Bartuc

Recommended Posts

  • Replies 798
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sto rece gruja u Brazilu se ne igra manje kvalitetni fudbal ali se igra drugaciji nego u Evropi.Sigurno je lepsi za gledanje ali ne zanimljiviji jer kod njih nema "borbe" ko u Evropi vise igraju samo za sebe i za lepotu fudbala.

Nece Barsa jos da se se raspadne mozda samo Eto ode i ako bude imala srece Rajkard ..... ;)

Spanski fudbal je zadnjih godina u krizi ali kad pogledamo unazad Real i Barsa su osvojili vise titula nego svi engleski ili italijanski klubovi tako da nije da nemaju velikane.

Sve ovo je subjektivno i ne treba se bas ni drzati ko pijan plota: ENGLESKA LIGA NAJBOLJA sve ostale nemaju pojma...

Edited by weasel
Link to comment
Share on other sites

^

nisi me shvatio,ja kad sam rekao velikani,mislio sam na Barsu i Real...

@ivan_tm

realno,mislim da sam maximalno objektivno srochio onoliko teksta,drugo je kad nesto uzmem pa namerno gledam subjektivno(npr. kad Liverpul muljavo pobedi Arsenal:)) ) ali kad gledam objektivno,realno,dajte mi da pishem za "world of football" :))

@stija

reci jbt,Alaves-Liverpul,proglaseno za najbolje finale kupa Uefa ikada;)

a znamo i koje je najbolje finale LS ;)

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

@Gruja

Mozes da pises za RUSH! nema nikakvih problema, cak necu stavljati prim. ured.

Moram da kazem da nivo tvoje argumentacije nije dovoljno visok. Nabacao si nekoliko opstih mesta i spomenuo 2-3 mecha, 2-3 igraca i izazvao malenog Starbaka da se vraca daleko u istoriju, falilo je samo da kaze kako svetsko prvenstvo 1966. nije bilo namesteno.

E sad ozbiljno. Necu vise pominjati italijasnku ligu jer nekako se uvek ispostavi da ja tu ligu najvise volim i da mislim da oni igraju najbolji fudbal. Naravno, vec kod reci najbolji ne mozemo da se slozimo, ali ja cu pokusati da iznesem neke argumente za koje smatram da su validni.

Prvo, za italijanski fudbal moze da se kaze da nije lep. Meni licno on je podjednako ruzan/lep kao sto je engleski. Jedan je disciplinovan, drugi je razuzdan, jedan se zasniva na raznovrsnim taktikama, drugi ima samo jednu taktiku - dati jedan gol vise od protivnika, itd.

Drugo, imamo leprsavi fudbal koji se igra u Brazilu i on jeste za oko najlepsi. Ali onda dolazimo do veoma bitnog stava, sta mi zapravo treba da posmatramo kod fudbala? Evoluciju ili leprsavost ili oba? Naravno, oba. Zbog toga je za mene najlepsi spanski fudbal, jer je najbalansiraniji (ako takva rec postoji), uz naravno nekoliko klubova van primere, kao sto je Lion (koji, po meni, igra najlepsi i najbolji fudbal u Evropi trenutno, a i podlenjih nekoliko sezona).

Dakle, ako gledamo evoluciju fudbala, engleski fudbal je jako slican onom koji su igrali pre 30-40 godina. Uvek ima nekoliko klubova koji umeju od toga nesto da naprave i onih koji ne igraju tako, ali ako gledamo lige, onda se u obzir ne uzimaju vanredni klubovi. Sa druge strane to jeste leprsav fudbal, svi trce kidaju se, fer plej na visokom nivou (o kreativnosti ne bih, jer tu se ocigledno nikada necemo sloziti). Ali ako pogledamo koliko ko trci, ne verujem da Englezi tu prednjace, zapravo sam siguran jer sada za svakog igraca moze da se vidi koliko je pretrcao (sto se pokazalo na utamici Manchester - Milan). Smesno je pricati o atomskom fudbalu iz najmanje dva razloga: 1. danas svi trce u svim ozbiljnim ligama, 2. samo trcanje ne znaci nista ukoliko igraci ne znaju da se postavljaju i dobro prate igru (vazi za bilo koji sport).

Trece, da se vratimo na to sta je najbolje. Najbolje je samo ono sto pokazuje najbolje rezultate. Dakle, ove godine u polufinalu imamo 3 engleska i jedan italijanski klub. To su najbolje ekipe, svaka dodatna prica je besmislena jer se sve moze relativizovati.

Cetvrto, za kraj mozemo pricati i o tome sta je za pojedinca fudbal. Za mene fudbal ne predstavlja broj datih golova po utakmici. Ne znam da li neko ko poznaje fudbal moze da kaze da je Manchester - Roma bila dobra utakmica jer odbranu koju je igrala Roma bolje igra moja ekipa na malom fudbalu. Sve je to izgledalo lepo uz najmanje 3 evrogola, ali nikakve razlike nema izmedju tog i fudbala u Brazilu, npr.

Za mene fudbal nije pikanje lopte ili besomucno trcanje sa kraja na kraj terena (onda cu da gledam americki fudbal). Volim da gledam fudbal gde se ne preskace sredina, gde postoji najmanje jedan igrac koji ume da napravi vanredan potez, gde se prvo koristi mozak, a tek onda noge, itd. Za mene toga nema u premijer ligi (mozda Liverpul), dok u svim ostalim ligama postoji. Zaista, fudbal na ostrvu je potpuno odvojen od ostatka Evrope i meni se takav stil ne svidja (a da nema ovoliko stranaca koliko danas ima bilo bi jos jezivije). To je to.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Neka gleda ko sta voli, a rasprava o tome da li je engleska>>>italijanska i da li u primeri igraju samo pedercici je glupa.

Engleska ima 3 kluba u polufinalu ove godine je ubedljivo najbolja.

bas trebaju da ga oteraju.

vala bas ne :)

Edited by weasel
Link to comment
Share on other sites

sto se tice evropskih liga,po meni:

najzanimljivije su mi utakmice pl,cak i kad igraju slabiji timovi

najlepse su u primeri ,mada samo kad igraju timovi iz gornjeg dela tabele

a italijansku volim da gledam iako ne igraju lepo ,jer igraju dosta grubo i to ima svoju draz...

jte ne a od ostalih liga volim samo da propratim hajlaeurosportu

mada ne vidim razlog zasto bi samo englezi trebali da budu u zavrsnici lige sampiona,jer ls je bas zanimljiva i lepa jer se sastaju klubovi iz razlicitih liga(razliciti stilovi,taktike...)

u mirin brah?

u mad? come at me bro!

Link to comment
Share on other sites

puko mi je i komp i net jedno 15 puta dok sam pokusavo da postujem..cisto da se zna :)

uglavnom samo ste zaboravili da pomenete da na tu leprsavost i fancy igru i kretivnost mnogo uticu i sudije i njihov kriterijum i nacin sudjenja sveukupno..jer dok se u engleskoj krljaju do besvesti i dozvoljava se gruba muska igra do odredjenih granica, u spaniji se igra mnogo mekse i sudije sankcionisu i mnogo manje i blaze kontakte.

tako da npr lupam kad deko ili d`alesandro idu na nekog odbrambenog igraca nekog prosecnog sp. kluba, tipa hetafea mogu da ocekuju da ga nekako normalno prodju il da odma dobiju faul dok bi u istoj situaciji u engleskoj protiv ledley kinga ili alana stubbsa morali izdrzati guranje,vucenje i neprestano sutiranje a da ne dobiju faul..

tako da je mnogo teze igrati leprsav i kreativan fudbal u engleskoj. pod tim uslovima.

a njega opet ima i to dosta, i ne samo u prva 4 kluba..osim ovih koje je gruja reko pogledajte i Cahilla iz evertona ili Pedersena iz Blackburna ili Hunta iz Readinga..to su sve kreativni graci koji umeju i lepo da driblaju i prodru i da daju gotivan pas..znaci nije sve na dzerardu,lampardu i fabreagasu i kristijanu ciganu..

italija je neka sredina, tamo ima i grubosti ali ima i pirla i figa i nedveda koji padaju kad vetar dune a sudije odma sude jer su picke..mada kad pogledate kako igraju materaci,chivu ili ujfalusi ima i tu dosta grubosti..

ali je cinjenica da neki ital. prosecan klub tipa Kjevo, Atalanta mnogo jadan i nema gotovo nijednog kreativca koji bi igru ucinio lepom..a tako je u tipa 11 od 18 klubova u prvoj ligi. i samiim tim inter,roma i milan glatko dobijaju te iz donjeg doma dok mancesteru i celziju nije bas lako da dobiju carlton, fulam itd..

nadam se da sam otprilike bio razumljiv:)

Link to comment
Share on other sites

ali jbt BOLE

ARSENAL

EJ ARSENAL nema kreativnosti

Totenhem da nema kreativnosti

Mancester da nema kreativnosti

o cemu mi pricamo?

Svaka tekma im vrhunska

i onda spomenes Lion,koji je btw,ove sezone najslabiji u odnosu na prethodne 2 kad je prvo nesretno ispao od psv-a na penale i prosle nesretno od Milana,i kao oni igraju najbolji i najlepsi fudbal...jedino mozda,ali mozda mogu da se slozim da su prosle sezone igrali najlepsi fudbal,ali Barsa je tad igrala toliko leprsavo,i jos pritom su imali taj srecni momenat ko sto Mancester ima ove sezone tako da ne mogu da se slozim sa tvojim nekim konstatacijama,ali opet jbg,mozemo da pricamo i dalje i dalje,mozda smo jednostavno previse subjektivni i tvrdoglavi...

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

uzhivao sam chitajuci vashu diskusiju.

stvarno, sve je pitanje shta volish. jebi ga, ja sam uzhivao kada sam gledao real - chelzi chini se proshle godine, tekma bila 0-0.

ne znam, ja volim kada se igra agresivno, trchi i pokazuje neka zhivost na terenu. prosto recheno, da se igra srcem.

mozhda zato gotivim igrache poput smitha, materacija i runija (ne volim li bojera :P ), al opet ne kazhem da mrzim igrache koji padaju i manje vishe su pichkice, poput inzagija, kog naprotiv veoma cenim.

svako ima svoj neki talenat. od kada sam u americi, gledam chesto brazilski i meksichki fudbal. ma gde cete vi to da poredite jebo te?

mislim, stvarno nema smisla. brazilski odbrambeni igrach jedva cheka da ode u napad i da da gol, dok evropski cheka nazad da sprechi gol, shto chini igru vishe zanimljivijom, zato shto je tezhe dati gol, pa onda se vishe radujesh kada ga vidish ;)

e sada, italijanska liga je... hm, italijanska liga. ili je dizhesh u nebesa ili je preziresh. jebi ga, mozhda sam ja drukchije odrastao, poshto mi matori bio fudbaler, pa mi u kolevku drugog dana posle rodjenja stavio fudbalsku loptu. uchen sam da poshtujem sve vrste fudbala i da uzhivam u njima, da znam da procenim shta je dobro u njemu, a shta ne. italijani su prosto smrdljivci, nemaju morala, ako mogu tako da se izrazim. prodali bi dupe za gol, dok englezi izvizhde igracha koji prekine utakmicu zbog povrede, pa se vrati na teren.

shpanci su mi sredina skroz. volim shpanski fudbal i mogu reci da mi je kvalitetniji od italijanskog definitvno. vidim da ne ulazite mnogo u raspravu oko shpanaca, pa ne bi ni ja da je pochinjem.

Alan Smith ftw.

Link to comment
Share on other sites

to prosle godine je bilo Arsenal - Real, druga tekma 1/8 finala CL

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Kako mi je drago, oduvek preterano gotivim liverpul, a zasto, ne znam.

U stvari lazem, za sad znam, baja benitez mi je prejeban lik, trci fazon skoro ko igraci levo-desno, cima se bre, nije ovo bilo koja tekma,

a ne ko murinjo, retard, samo kad padne neki gol, digne dupe i nesto kao luduje...a i sto da se dere na terenu, kad moze da laje za novine, genijalno.

Ej pokazuje na nebo lik, jeste do boga je, retarde, evo ti jedna kara iz vedra neba.

:-)

Link to comment
Share on other sites

Nisam hteo da budu penali. Nijedan od ova dva tima nije zasluzio da ispadne na penale. A sad, napred mancester ! [:)]

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...