Jump to content

Zlatar


Recommended Posts

ovako treba mi pomoc.

1. hocu da kupim srebrni medaljon i da ga izgraviram. sledi pitanje: gde kupiti? koja je cena? koliko kosta graviranje?

2. juce sam nesto cheprkao po mojim starim stvarima i nasao sam stari rimski prsten star oko 1900 godina, i sad poceo sam da ga furam i danas kad sam ga skinuo video sam da mi je prst zelene boje na mestu gde mi je stajao prsten.

to je od oksidacije to znam. ko moze da ocisti prsten i za koje pare da ga malo sredi, jer sam ovaj prsten ja kao klinac sredjivao sa sapunom i sundjerom, sto bas i ne verujem da je ispravan postupak za prsten star 2000 godina :)

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

1. u svakoj boljoj zlatari ce ti to odraditi. bolje ne gledaj po centru jel oni uglavnom nemaju radionice odmah iza. najbolje za takve akcije su ti zlatare po zemunu npr.

2. nisi rekao od chega je prsten ? kad budesh obilazio zlatare zbog 1. pitaj za ime paste (poshto kapiram da je od srebra) koja sluzhi za chischenje, mada mozhe da se chisti uprincipu i sa sodombikarbonom.

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

lol [:D]

Ne znam zashto ali ne mogu da poverujem da imash prsten toliko star?

Elem, kolko se ja setjam, bio je slichan topik, pre sto godina. Pasta za zube je okej, za srebro. Shto se tiche tozla, nemam pojma. Imash zlatare po celom gradu, samo udji i pitaj.

Inache to zeleno ti je fazon od prstena duh onog poslednjeg shto ga je nosio, shto je pobio 1000 seljaka, bed dzudzu [:D]

maj preshs...

Life is gistro...

Link to comment
Share on other sites

nemesis > nisam ga sigurno na buvljaku kupio, caletov ortak se bavi time, znaci covek je od toga sto je iskopao napravio sebi dve kuce i ima bruka kesha.

ovaj prsten je mator i dosta ostecen, tako da se pecat ne moze naslutiti kakav je.

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

btw ono shto se reklamiralo na teleshopu pre (ne znam dal josh uvek) ona plochica shto stavish u lavabo i vodu i onda nakit/emajl ako to mozhesh josh da nadjesh je profi mislim to koriste i zlatari

Maude svo to iskustvo chistjenje kajle? :D

ma jok

od chishcenja kare

[roflmao]

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

ovako treba mi pomoc.

1. hocu da kupim srebrni medaljon i da ga izgraviram. sledi pitanje: gde kupiti? koja je cena? koliko kosta graviranje?

2. juce sam nesto cheprkao po mojim starim stvarima i nasao sam stari rimski prsten star oko 1900 godina, i sad poceo sam da ga furam i danas kad sam ga skinuo video sam da mi je prst zelene boje na mestu gde mi je stajao prsten.

to je od oksidacije to znam. ko moze da ocisti prsten i za koje pare da ga malo sredi, jer sam ovaj prsten ja kao klinac sredjivao sa sapunom i sundjerom, sto bas i ne verujem da je ispravan postupak za prsten star 2000 godina :)

Pod 1-2-3 i 4 Ustani sa jebene stolice i izadji iz stana...Prosetaj malo (ako si u stanju da setas ty ako imas noge...),Nadji zlataru udji i pitaj....

Link to comment
Share on other sites

jeste mesing, juce sam bio do par zlatara pa su me tako obavestili...

ali opet nigde nisam saznao za medaljon... niko ne radi srebro... svi samo sugavo zlato

a razlog zasto necu da sam obilazim zlatare je taj da mi ne bi oderali kozu sa ledja za malo parche srebra... tako da mi je bolje po preporuci...

divac > dobar hejt :)

Edited by Jokerman

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...