Jump to content

Zagonetke,mozgalice


Recommended Posts

  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1. Bio je nizak nije mogao da dohvati 11 sprat (patuljak)

2.Pas nije jeo 2 nedelje pritom na ulici nadje bas njegovo omiljeno meso koje mu davao gazda ali samo pomirise i ode,zasto? OVO VI RESITE :P

3.Amerikanac je bio crnac

4.Majka

5. neko je odgovorio,kao sto sam rekao glupost je :) ono padne ti kamen sa srca blabal

6. Vam takodje ostavljam da razmisljate...mozes da ix koristis samo jednom,nema kvadriranja ni korenovanja or something...1,3,4,6 da dobijes 24...

(EDIT: ne smeju da se ponavljaju brojevi)

Ajde postavljajte i vi neke zagonetke ebote :)

Edited by Atelas
Link to comment
Share on other sites

5. (glupost) = U pustinji si sa jabukom,lav ide ka tebi,a treba da odes do Rima kako? (ne pokusavajte glupo je)

bacis jabuku

posto je poznato da "jabuka ne pada dalje od drveta" popnes se na drvo

posto si se oslobodio lavljeg zagrljaja "padne ti kamen sa srca" i ubijes lava

posto je lav mrtav "na konju si"

popnes se na konja i ides do prvog puta

"svi putevi vode u rim"

edesi.org :)

Link to comment
Share on other sites

Ne znam koliko tje ovo biti jasno... :D

Oznachish kuglice, recimo brojevima od 1 do 12, onda ih podelish u tri grupe po 4.

1. merenje je uvek isto: Merish 1,2,3,4 vs 5,6,7,8 a odatle slede varijacije.

Ako su jednake (to je najlakshe za reshiti) onda znash da je jedna od 9,10,11,12 laksha ili tezha.

2. Merish 1,2,3 vs 9,10,11, ako 9,10,11 pretegnu, onda je medju njima tezha.

3a Merish 9 i 10, ako su jednake onda je 11 tezha, ako nisu jednake onda je tezha ona koja je tezha. ;)

3b je ako su 9,10,11 lakshe od 1,2,3. Samo shto tu trazhish lakshu, a ne tezhu. :)

3c je ak su 9,10,11 jednake sa 1,2,3. Onda je 12 drugachija od svih ostalih, i treba je samo izmeriti sa jednom od njih da bi se zakljuchilo da li je laksha ili tezha.

Ako su 1,2,3,4 lakshe od 5,6,7,8 onda mora 'malo' da se kombinuje.

2. Uzmu se 1,2,5 i mere sa 3,6,9.

3a Ako su jednake ili je 4 laksha, ili su 7 ili 8 tezhe. Pa se meri 7 i 8, ako su jednake 4 je laksha, u suprotnom je tezha ona koja je tezha.

3b Ako su 1,2,5 lakshe onda su ili 1 ili 2 lakshe ili je 6 tezha. Onda se mere 1 i 2 i ako su jednake 6 je tezha, u suprotnom je laksha ona koja je laksha.

3c Ako su 3,6,9 lakshe, onda je 3 laksha ili 5 tezha. Onda recimo merimo 3 sa bilo kojom drugom koja nije 5 i izvuchemo zakljuchke... :)

Isti postupak radimo i ako su 1,2,3,4 tezhe od 5,6,7,8...

to je to matori... nisam ni citao dalje kad sam video da ubacujes kuglu broj 9... samo sto sam ja zakomplikovao pa sam u drugom merenju ponovo merio po cetiri kugle... moze i tako... btw. ostao sam odusevljen kako je lik na starom topicu to resio... ne secam se tacno... ali imao je potpuno drugaciju logiku od nas dvojice... morao sam da uzmem papir i sat vremena sam pokusavao da mu pronadjem gresku... nije je bilo :))) gj...

@peja: bravo matori... pomislio sam za sekund da je posao sa racionalnim brojevima isuvise komplikovan i da je resenje jednostavnije... s obzirom da sam slicno govno resavao dva sata... a onda su mi rekli... jao sorry sarmo nisu brojevi nego cifre... recimo da je tema daljeg razgovora bila njihova uza i sira familija... ;)

setih se jos jednog tripa... nalazite se ispred sobe... vrata su zatvorena... znate da je u sobi ugaseno svetlo... ispred imate tri prekidaca... samo jedan je prikljucen na strujno kolo... smete da pravite bilo koju kombinaciju... ali ne smete da otvarate vrata dok se sve operacije sa prekidacima ne zavrse... na kraju price smete da otvorite vrata i vidite da li sada svetlo gori ili ne... pitanje je: koji prekidac pali svetlo??? nadam se da nisam bio mnogo konfuzan... od ovog problema nisam spavao celu noc :))) makar nisam mirno spavao :))) fin je, ako ga niste resavali do sada... hint: kombinatorika + logika...

jebem se u pedu za sitne pare

javite se mom makrou kaliju

cali = ghettopimp

aleluja barkase, aleluja!

Link to comment
Share on other sites

Ovo je stari fazon,verovatno mnogi znaju al ajde ako neko eventualno nezna(ko zna nek cuti)

Imash raskrsnicu od dva puta.Jedan je pravi,jedan te vodi u smrt.Tu stoje dva brata,od kojih jedan uvek govori istinu,a jedan uvek suprotno od istine(laze).Imash pravo da postavish samo jedno isto pitanje obojci,i na osnovu tog pitanja da saznash koji je put pravi.

Shta cesh ih pitati???

Edited by ManGash

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

setih se jos jednog tripa... nalazite se ispred sobe... vrata su zatvorena... znate da je u sobi ugaseno svetlo... ispred imate tri prekidaca... samo jedan je prikljucen na strujno kolo... smete da pravite bilo koju kombinaciju... ali ne smete da otvarate vrata dok se sve operacije sa prekidacima ne zavrse... na kraju price smete da otvorite vrata i vidite da li sada svetlo gori ili ne... pitanje je: koji prekidac pali svetlo??? nadam se da nisam bio mnogo konfuzan... od ovog problema nisam spavao celu noc :))) makar nisam mirno spavao :))) fin je, ako ga niste resavali do sada... hint: kombinatorika + logika...

gledash ispod vrata i vidish kad upalish a kad ugasish svetlo i znash koji je prekidach :P

Link to comment
Share on other sites

gledash ispod vrata i vidish kad upalish a kad ugasish svetlo i znash koji je prekidach :P

ne vidi se ispod... nema prozora... etc... pitanje je logicko, a ne zajebantsko...

jebem se u pedu za sitne pare

javite se mom makrou kaliju

cali = ghettopimp

aleluja barkase, aleluja!

Link to comment
Share on other sites

Ovo je stari fazon,verovatno mnogi znaju al ajde ako neko eventualno nezna(ko zna nek cuti)

Imash raskrsnicu od dva puta.Jedan je pravi,jedan te vodi u smrt.Tu stoje dva brata,od kojih jedan uvek govori istinu,a jedan uvek suprotno od istine(laze).Imash pravo da postavish samo jedno isto pitanje obojci,i na osnovu tog pitanja da saznash koji je put pravi.

Shta cesh ih pitati???

hjjeee....a sto ne moze 2 pitanja [:D][:D]

JAOOO UKAPIRAO SAM :)))))) raskrsnica ima 4 puta!!! (ROFL!!!) (moj drug...)

Odgovor je verovatno: Shta bi tvoj brat rekao kuda da krenem...

edit:Sto se tice svetla da nije mozda ovako

imas tri prekidaca, drzis prvo jedan 5/10 min (hladno) ides na drugi 5/10 min (hladno) odes na treci i drzis 5/10 minuta (toplo je) sto znaci da je to prekidac udjes u sobu i vidis upaljeno svetlo!

Edited by Atelas
Link to comment
Share on other sites

hjjeee....a sto ne moze 2 pitanja [:D][:D]

JAOOO UKAPIRAO SAM :)))))) raskrsnica ima 4 puta!!! (ROFL!!!) (moj drug...)

Odgovor je verovatno: Shta bi tvoj brat rekao kuda da krenem...

edit:Sto se tice svetla da nije mozda ovako

imas tri prekidaca, drzis prvo jedan 5/10 min (hladno) ides na drugi 5/10 min (hladno) odes na treci i drzis 5/10 minuta (toplo je) sto znaci da je to prekidac udjes u sobu i vidis upaljeno svetlo!

sta hladno??? sta toplo??? jel ovo pitalica na pitalicu... nisam razumeo... objasni pls...

ne postoji nikakav kontakt sa sobom dok se vrata ne otvore...

ako moze da se postavi dvostruko pitanje onda je problem resen... bas kao sto je tvoje... sta bi... ... ... ... kojim putem...

zamisli stvarno se desi takva situacija... a ti pitas jednog (random) od njih... batice jel imas pljugu??? :) ili jos bolje... uzmes novcic i kazes pismo ili glava da idem levo??? ;)

Edited by JetSet

jebem se u pedu za sitne pare

javite se mom makrou kaliju

cali = ghettopimp

aleluja barkase, aleluja!

Link to comment
Share on other sites

u vezi prekidaca

prvo pretisnem 1. prekidac i ostavim tako 30-ak minuta [:)] , zatim ga ugasim i pritisnem 2. prekidac i upadam u sobu. Ako je sijalica upaljena onda je 2.prekidac, a ako nije, pipnem sijalicu, i ako je hladna onda je 3. prekidac, a ako je vruca onda je 1. prekidac [8D]

'Lo, there do I see my father. 'Lo, there do I see...

My mother, and my sisters, and my brothers.

'Lo, there do I see... The line of my people...

Back to the beginning. 'Lo, they do call to me.

They bid me take my place among them.

In the halls of Valhalla...

Where the brave... May live...

...forever.

Link to comment
Share on other sites

gj... ja sam se polomio resavajuci... ;) pritom je najgore kad ti neko postavi zadatak... a znas da je dileja i i sve vreme te kopka: ima li svrhe resavati problem??? mada imas jednu operaciju viska... sto gasiti prvi prekidac :)))))) pipas sijalicu u dva od tri slucaja... :)))))))))))))))))))))))))

Edited by JetSet

jebem se u pedu za sitne pare

javite se mom makrou kaliju

cali = ghettopimp

aleluja barkase, aleluja!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...