Jump to content

problem sa pingom


Recommended Posts

imam ikom kablovski net 64/128 paket.kada pingujem iz prompta recimo tehnikomov server ping je u redu od 15 do 50 otprilike.kad udjem na server ping se krece od 60 do 600,znaci non stob varira.na 64k, kontam da bi trebao da mi bude oko 100 ping.kada skidam nesto sa neta,skidam 7-8 KB.da li mogu nekako da stabilizujem vezu,ili je do provajdera.Jel ima jos neko ikomov net?da li ima veze sa pingom brzina mog kompjutera(matora konfiguracija duron 750 Mhz).unapred hvala

Link to comment
Share on other sites

ako necesh da prihvatish savet ne kontam zashto onda uopshte i pitash ? lepo ti je raven rekao. prvo saznaj koliki ti je upload, ako imash 64k dl to znachi da ti je upload 32 ili nedo bog 16k (2kB/s) tako da cesh morati mnooogo da smanjish rateove da bi sve radilo kako treba. inache rateovi kontrolishu kolichinu podataka koja ce se razmeniti izmedju tebe i servera. ako su veci nego shto tvoja konekcija mozhe da podrzhi veza se zagushuje i deshava se upravo ono shto si opisao, da ping skache sa normalnog na nenormalni.

ne bi trebalo da ima veze sa kompom, mada nije iskljucheno jer ako ti je modem prikachen na usb on dodatno opterecuje cpu koji ti je iovako prilichno slab. znachi teoretski je moguce ali u praksi malo verovatno. ako ocesh bash da budesh siguran prikljuchi modem na UTP port.

Link to comment
Share on other sites

kada skidam nesto sa neta,skidam 7-8 KB.da li mogu nekako da stabilizujem vezu,ili je do provajder.

Da, stvarno kako je moguce da internet 64kbps a skida 8 kb ?

Imam slichan problem,meni skida po 10kb :)

A ping na CS serverima mi je oko 100 uvek.

pozz

Edited by _Slay3R_
Link to comment
Share on other sites

ako necesh da prihvatish savet ne kontam zashto onda uopshte i pitash ? lepo ti je raven rekao. prvo saznaj koliki ti je upload, ako imash 64k dl to znachi da ti je upload 32 ili nedo bog 16k (2kB/s)

Prilicno (99,9999) posto sam siguran da je minimalan upload kod svih kablovskih operatera 64 Kbita.

Znaci, cak i ako ima samo 64 k DL, UL je isti.

Kazem 99,99 posto sam siguran.

A namestanje rateova mu nece nista pomoci, to je Ikom :(

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

igore, jedno vreme je i na sbbu ratio bio 4:1 te je 128k paket imao 32k up. kako je sad kod ikoma nemam pojma al da je moguce, moguce je.

Nemoj da pricas.

O srbijo o smrti tehnologije :(

Molim te proveri, jer znam i kod ptt kds je sad ratio 4:1, ali si sa 64 i 128 DL imao 64UL

Edited by f4ts0

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...