Jump to content

EQDKP Howto Setup / Install (Server Side)


Silencer

Recommended Posts

Ja se nadam da tema nije offtopic ovde, ali ovo je nesto sto veliki guildovi koriste za dodelu epic itema u svim MMORPG igricama ukljucujuci i sam WoW.

E ovako, posto sam do sad digo oko 6 DKP-a na /w Stiven jel mozes da mi napravis DKP za moj guild, malo mi se smucilo pa rekoh ajde da napisem kojekakvu Srpsku dokumentaciju sta sve treba za dizanje DKP sistema i njegovog instaliranja / setovanja da funkcionise. ;)

NAPOMENA: Ovo je samo dizanje eqdkp sajta, nije objasljeno kako se radi sa client side znaci ubacivanje raid istance i predmeta. :) To ce biti u drugom topicu.

Requirements Server Side:

Mysql verzija: 4.0+ / PHP 4.1.2+ / Apache 2, a moze i 1

1.Database Size (Mysql Baza): Preporucijem minimum 10 MB-a za Bazu podataka, ali naravno uvek vishe prostora je dobrodoslo, ako ste imba mega guild koji radi sve nove istance i raiduje mnogo onda uzmite vishe.

2. Storage size (Mesta na HDD): Minimum 10 mb za sam eqdkp + koja slicica vishe, kao i dodatni skin :)

3. Bandwidth: Bar 2 GB mesecni bandwidth, mada ovo sve zavisi od clanova gilda i kolko posecuju sajt mesecno :)

Client Side:

1. Archiver: WinZIP www.winzip.com (morate necim da odpakujete eqdkp)

2. FTP client: tipa Filezilla http://filezilla.sourceforge.net/

3. Editor Notepad or Wordpad :D

rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ok krecemo sa skidanjem eqdkp-a i njegovim uploadovanjem na web server. Napisacu ovo u 3 stavke da ne bi dolazilo do konfuzija.

1. Napravite na desktop folder EQDKP :P

2. Otvori svoj Web Browser i odi na stranicu http://eqdkp.com/?p=download

3. Videces stranicu gde trenutno postoje 2 verzije EQDKP-a 1.3.1 i 1.2.2. Moja preporuka je da skinete verziju 1.3.1 na kojoj ja radim (skinite je u .zip formatu)

-------------

Extractovanje eqdkp-a :)

Kopirajte download-ovan eqdkp u folder koji ste napravili na desktopu (stavka 1 gore). Uradite kao na prikazanoj slici.

eqdkp_unpack.jpg

Otvorite folder koji se upravo odpakovali i trebalo bi da izgleda ovako nesto:

eqdkp_directory.jpg

Kao sto vidite ja sam budala sto ovo pisem jer u njemu postoji vec INSTALL i README fajl koji niko ne cita. Zato vecina ljudi koji ovo cita nije jos naucila za receinu RTFD (READ THE FUCKIN DOCUMENTATION).

-------------------------

Upload Fajlova na web server:

Otvorite vas FTP client (konektujte se na ftp server od vaseg hosting provajdera) i kopirajte / pomerite extractovane fajlove na webserver.

TIPS: Kad se logujete na ftp server imate sigurno folder public_html. Udjite u njega i kreirajte folder eqdkp, i u njemu uploadujete EQDKP.

eqdkp_ftp.jpg

-------------------------

Podesavanje permisija:

Kad uploadujete eqdkp moracete i da date odredjene permisije na nekim datotekama, kao sto je objasnjeno INSTALL fajlu koji vi naravno opet niste ni pogledali :D

Idite do foldera temapltes koji se nalazi u: public_html/eqdkp/templates/

eqdkp_cache.jpg

tu vam se nalazi folder pod nazivom cache koji morate da podesite da u njemu moze svako da pise / brise. To mozete uraditi na ovaj nacin:

eqdkp_chmod.jpg

eqdkp_chmod2.jpg

Kao sto vidite morate da podesite na sve permsije read / write / execute.

TIPS: za imba korisnike ftp preko comand promta:

cd public_html

cd eqdkp

chmod -R 777 templates/cache

exit

Postiji jos jedan fajl koji morate da CHMOD-ujete a to je config.php. on se nalazi u samom eqdkp korenu (public_html/eqdkp/)

eqdkp_chmod3.jpg

eqdkp_chmod4.jpg

TIPS: za imba koristnike

cd public_html

cd eqdkp

chmod 666 config.php

exit

rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

I konacno Setup / Instalation eqdkp sajta :)

Ako ste sve odradili kao sto pise gore onda samo otvorite vas sajt

preko web browser-a:

www.yourhostsite.com/eqdkp/install.php

Trebalo bi da izgleda ovako :) u sustini gde god da je eqdkp smesten otvorite intall.php.

Odmah na pocetku srecete se sa testom vaseg servera i dal je moguce da se instalaicja nastavi.

eqdkp_install.jpg

Ako sve izgleda kako treba onda kliknite na Start Install dugme.

-------------------------

Next page:

Na sledecoj stranici nacice vam se pitanje koju bazu hocete da koristie na mysql-u kao i username / password da bi ste toj bazi prostupili. Za to vam ne mogu pomoci sem vas Hosting Provajder. Database Name, Database username and Database password su polja koja jedino morate da popunite ostalo samo ostavite kako je. Kliknite na Proceed ako ste sve uneli kako treba.

The Administrator Account Configuration.

Preporucujem da napravite default administratora sa username: Admin i Password: koji niko nece da provali :) i koji koristie vasu e-mail adresu. Kad zavrsite sa ovim kliknite na Proceed dugme :P

Eqdkp main page

Kako ste uradili ovaj proces odmah ce vas prebaciti na prvu stranicu instaliranog eqdkp koji je speman za funkciju, ali ostalo je jos sitnih podesavanja.

Logujte se kao Admin na sajtu kojeg ste kreirali malo pre. Kako se logujete kliknite na Administration Panel koji se nalazi u meniju. Dobicete nesto ovako:

eqdkp_install_complete.jpg

Na ovoj stranici podesavate Ime svoj DKP-a, osnovna pravila kao i same administracije raid-ova koje mozete procitati u client side eqdkp dokumentaciji.

NAPOMENA: Odmah pri zavrsetku ovoga logujte se na vas ftp server i obrisite install.php kako ne bi neko mogo da vrsi zloupotrebu vaseg novog sajta.

rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

ohoohoo, bravo stevo :PP, btw sad ti guild mesto visi o koncu svi znamo da podignemo eqdkp, tako da bai , lal :P . Shala mala, svaka cast :P

This video contains content from Jimmy Kimmel Live, who has decided to block it in your country.

[23:47] <manager-> jao dete jao dete :D

chickenonaraft.kom

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...