Jump to content

Dan bez dima


Recommended Posts

za vikend bili ja i ortakinja na

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 161
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

za vikend bili ja i ortakinja na žurci, izađemo ispred kluba i ona zapali. ja popizdim maximalno što ona puši, a obećala mi je da neće, ali iskuliram i tražim joj dim. ona mi da, ja povučem ono i kad nisam umro na mestu! kašljem ko debil, a ona nastavlja. ja joj opet tražim dim, opet iskašljavanje cele moje unutrašnjosti, i tako ukrug dok debilka nije skapirala da ja to zbog nje radim. i tad je prestala konačno i definitivno! jeste da sam se sutra osećao nikad gore (imao sam ja pijane noći i mamurna jutra, ali ovo je sve prevazišlo), ali vredelo je.

Znači omašio sam ti godište za 1... mislio sam da si 90to...

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

e sto je zanimljivo rekli su mi da je dan protiv pusenja ali sam mislio da me ortakinja lozi tako da sam uzeo jedan sochan dim i sunuo joj u lice sa osmehom :))

ja sam recimo ispizdeo sto je donet novi zakon po kome pusenje na JEBENOJ ULICI donosi kaznu od 5000... MISLIM KOJI KURAC?!?

to nema nigde u svetu. odem u italiju. odma odem do pandura da se raspitam za uslove pusenja. na ulici smem u kaficima i restoranima moram u delu za pusace... ok to mi odgovara

odem u spaniju. kod pandura. ok na ulici sme, u restoranima i kaficima u delu za pusace. ok.

monako . ista prica.

bugarska. isto

egipad. isto

madjarska. isto

i sad mi moramo da budemo izrodi pa da na sve pusace gledamo kao na gubavce?!

mislim stvarno. u srbiji je 60% ljudi aktivni pusaci.

preziveli smo rat, bombardovanje, raznorazna govna, inflacije, 90te... da ne nabrajam, besmisleno je. svi vec znate pricu. i oni gledaju nas i kao "e a zasto ste vi nervozni? mislim ono sto pusite"

ma jeste...

sto se tice cigara, treba naci jednu vrstu koja ti odgovara. naci svoju meru. i to je to.

ako covek uspe da smanji pusenje na 5-10 pljuga dnevno nece mu nista biti.

ako pusi dve kutije(kao ja u poslednje vreme, zbog raznoraznih govana koja su mi se desavala) to i nije ok. no smanjujem. da se vratim ponovo na jednu kutiju i ja sam srecan covek.

inace kad me ljudi pitaju zasto pusim?

tu ima lepa dva odgovora:

1. zato sto zaista uzivam u svakom dimu cigarete. onaj rezak osecaj u grlu, onaj fantastican filing kad pravis kolutice od dima. onaj odlican osecaj kad izbacis sav dim odjednom brzo... nema poredjenja za filing...

2. pa kad bi prestao da duvanim, bio bi savrsen. ovaj svet ne moze podneti mene savrsenog. jedva me i ovakvog podnosi :)

edit: eh da, neko je pomenuo starosnu granicu pusenja. pa naravno da nije u redu kad neko pocne sa cigarama u 13-oj ili 14toj godini. tada pluca jos uvek nisu formirana i mogu da nastanu dosta velike posledice.

ja sam poceo da duvanim sa 19 i sretan sam. pusim vec dve godine i sjajno mi je. svaki dim cigarete mi je kao onaj bozanstveni prvi dim.

p.s. evo u chast dana protiv duvana ugasio sam cigaretu iako je imalo barem jos dva dima u njoj :)

i mi pusaci se borimo! :)

Edited by Crno-Sunce

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

,Jun 2 2006, 04:51]Razmisli jos jednom, sledeci put pre nego sto kliknes na add reply.

A ti razmisli (hvala unapred) zashto bi kazna za PUSHENJE NA ULICI bila i 1 dinar? Kome ti smetash sa cigaretom na ulici keve ti? NIKOME. Ja jebeno zivim u PANCHEVU gde svako veche moram da se prekrstim pre nego shto otvorim prozor a ti bi da naplatjujesh kazne od 10k za to shto palim cigaretu na ulici?

Link to comment
Share on other sites

Smetas svakome ko je nepusac,makar samo prosao pored njega i on oseti dim smetas mu,smetas zato sto bacas pikavce gde stignes, ali dobro ovo drugo je vise stvar kulture. Nisam ja kriv sto postoji rafinerija, ali ti si kriv ako ja osetim duvan(od strane tebe) negde na javnom mestu.

madjarska. isto

gresis sinak, u Madjarskoj imas dozvolu da pusis samo na odredjenim obelezenim mestima(uglavnom su pored kontejnera).

skipper.jpg

The only light at the end of the tunnel is light of upcoming train.

Link to comment
Share on other sites

Pikavac bacim u kantu za djubre a pre toga proverim da li je cigareta propisno ugashena zato, molim te, nemoj da me automatski ubacujesh u grupu "nekulturnih".

Smetas svakome ko je nepusac,makar samo prosao pored njega i on oseti dim smetas mu

Okej, ako nekome toliko smeta dim a nije slep ne mora da mi prilazi.. isto tako meni smetaju ljudi koji smrde [:D] pa ne trazim da ih neko kazni.. sve u svemu totalno se slazem da svaki kafitj, restoran, etc treba da ima deo za pushache/nepushache ali da ne smem da zapalim na ulici zato shto tje MOZDA nekome ko prodje na SEKUND pored mene zasmetati dim je totalna idiotarija.

Link to comment
Share on other sites

Naravno nisam ja mislio sada bilo gde na ulici, ali barem bi u uzem centru grada trebalo da bude zabranjeno pusenje na ulici.

Ono za prolazenje sam se malo iskenjao, zato sto mi pusaci uglavnom idu na kurac u zadnje vreme, samo kenjaju nesto...

skipper.jpg

The only light at the end of the tunnel is light of upcoming train.

Link to comment
Share on other sites

@ crno sunce

u americi su kazne za pusenje na ulici rigorozne. u nekim drzavama i gradovima ofkors.

ok je to, jer su pusaci nesmotrena stoka. idi ulicom i obori glavu. probaj da izbrojis do 10 da ti u vidokrug ne udje ni jedan pikavac.

Edited by kruko

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

nema tog zakona kod nas...pusenje je zabranjeno samo na javnim mestima...skolama, bolnicama, faxu...a i ona treba da imaju posebne odeljke za pusace...a ne ko kod nas u kantini na faksu...odeljak za pusace je deo prostorije koji je 2 stepenika nizi od ostatka i nicim fizicki nije odvojen...bas su pametni:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nisam ja kriv sto postoji rafinerija, ali ti si kriv ako ja osetim duvan(od strane tebe) negde na javnom mestu

Naravno nisam ja mislio sada bilo gde na ulici, ali barem bi u uzem centru grada trebalo da bude zabranjeno pusenje na ulici.

Ono za prolazenje sam se malo iskenjao, zato sto mi pusaci uglavnom idu na kurac u zadnje vreme, samo kenjaju nesto

Ne malo, mnogo si se iskenjao brate. Znachi po tebi nije u redu da ti neko smeta dimom "u prolazu", isto tako ti "idu na kurac" pushachi jer "samo kenjaju neshto" i naravno zato ih treba kazhnjavati, po mogutjnosti novchano... Tolerance=0

Pritom, shto je mnogo zabrinjavajutje manje ti smeta zagadjenost vazduha generalno (tipa rafinerija), jer realno da se sad svi skupimo u centru grada i da zapalimo po cigaru ne bi napravili neko vetje zagadjenje. Tebi, umesto da smeta saobratjaj vetjeg intenziteta u gradu (kamioni, autobusi i sl) pa da kazhesh ajde da zatvorimo taj deo grada za ovakva vozila, ili problem deponija, da si rekao ne treba bacati smetje u plastichne kese ili neshto slichno. Ali ne, tebi smeta cigareta u prolazu, i zato je potrebno i pozheljno takve ljude kazhnjavati...

Shto se tiche tog ko je kriv za shta, pa tako i pushachi mogu da kazhu nismo mi krivi shto postoji industrija duvana (i to je veliki biznis, ne samo u Srbiji, pogledaj koji giganti su kupili DIN, DIV). Da ne prichamo o istorijatu cigareta, gledao si filmove, sudske parnice i sl, gde odprilike niko ne negira da je pushenje shtetno (shto sad i pishe na kutiji), reklamiranje se limitira polako itd, itd.

I ti si od svega toga izabrao da se izdrkavash na prosechnom pushachu koji je zapalio cigaretu na ulici i proshao pored tebe? Razmisli malo, chemu to?

Life is gistro...

Link to comment
Share on other sites

Slazem se da bi trebalo prestati da se pushi , ipak vise nastradaju pasivni pusaci nego aktivni.

Jedan od najboljih opcija je drasticno podizanje cena Cigareta.Ne mislim da podizanje cene za 10-20 din nego za 100-200%!!!! Takodje ne osudjujem pusace niti imam nameru za takvim stvarima ali ponekad bash ume da me iznervira kad neko stoji pored mene na stanici , i za 2 min stuce celu paklu cigara. Ne zanima me na sta njegov organizam lici ali me nervira taj SMRAD nikotina koji se uvlachi u odecu.

Medjutim mislim da bi trebalo napraviti anketu kad su ljudi poceli da pushe i zasto?

Mislim da bi i to dalo barem neke odgovore.

Poprilican broj ljudi pocinje u osnovnoj (7 - 8) i u srednjoj da bi pokazali ortacima kako su ql i zreliji od ostalih :((

(Dobro tako je barem u mojoj skoli bilo - no h8 pls)

Takodje i jos jedan razlog zasto ljudi pocinju da pushe je pasivno prepustanje "Moji roditelji pushe , pa sam tako i ja!"

Josh jednom bih voleo da se napravi neka anketa, barem za dan nepushaca!

Have you ever noticed that it's only 'perfect' people who are murdered or killed in horrific accidents?

"He was the perfect son" or "She was the perfect daughter."

"Such a tragic accident they were the perfect family."

"They died together, the perfect couple till the end."

Makes me glad I abuse my kids and beat up my wife.

Kind of makes me immortal.

Link to comment
Share on other sites

Ma slazhem se, nije dobro pushiti, i loshe je nekog ko ne pushi da maltretirash, i ne branim ja pushache, nego samo kazhem da nije u redu svaliti sve sad na njih...

Ja pushim od 20-te, i bio sam antipushachki nastrojen i sve to. Prestao sam da pushim godinu i po dana, pa sam pocheo opet. Sad bih opet da prestanem i tako.

Ali bre nije fer praviti tu naci prichu sa sve cvetitjem u kosi...

Znam gomilu ljudi koji su potpuno svesni koliko je to loshe i mnogo bi zheleli da prestanu. Nije lako ali nije ni nemogutje. Definitivno nije ni lako kad gde god izadjesh vidish nekog da pushi.

Imam drugaricu i stvarno joj smeta dim, i to shto kad izadje negde odetja joj uvek smrdi na duvan. Ja je razumem. Ni pushach nije toga svestan dok ne prestane. Znash da kazhu da su najgori antipushachi bivshi pushachi? Uglavnom ja budem tolerantan, i nema veze ako pored nas neko pushi, ja se jednostavno strpim i ne palim cigaretu kad sam u njenom drushtvu...

Ne slazhem se da vishe najebu pasivni pushachi, ali da najebu ni krivi ni duzhni to je istina.

Edited by Nemesis

Life is gistro...

Link to comment
Share on other sites

zakon protiv pusenja na ulici je prihvacen. ali cak ni panduri nisu sasvim sigurni u kom je fazonu taj zakon.

ti duvanis na ulici. dodje ti pandur i nesto krene da ti kenja za kaznu. ne moze ti nista.

ima posebna inspekcija za to.

e sad ja sam pitao 10tak pandura u vezi toga, i ni jedan mi nije rekao istu stvar.

neki kazu da je to vezano za bacanje pikavaca, neki drugi kazu da je to cisto za pusenje. no svi su se slozili oko jedne stvari. mora da prodje inspekcija da te vidi i da te kazni. obicni panduri to pravo nemaju.

ali pogledajmo realno. ko vise kenja? pusaci ili antipusaci?

pusaci samo hoce svoje mesto pod suncem. dok antipusaci hoce planetu bez i jednog pusaca...

to je meni malo smesno... sad smo mi svi izrodi sto duvanimo...

sto kaze moj profesor na faxu iz marketinga. "otisao ja tamo u ameriku i zapalim cigaretu. i vidim svi me nesto cudno gledaju. u americi puse samo siromasni ljudi i srbi... to se tamo smatra nekulturom. i nisam prestao da pusim!"

;)

kako majke ti vise stradaju pasivni pusaci od aktivnih? aktivni unose duvanski dim direktno u pluca, sto uzrokuje momentalno smanjenje svih krvnih sudova u organizmu za 60-70%, da vi se vratili na normalu potrebno je 45 minuta.

upravo je to razlog osecaja "naduvanosti" u prvih par paklica cigareta, dok se organizam ne prilagodi. a sta pasivni pusaci, niti udisu duvanski dim direktno u pluca... pasivnim pusacima najvise steti to sto ako sede u prostoriji prepunoj pusaca odeca im kasnije ima 'shmek' duvana.

a inace kako oni misle da sprece bacanje pikavaca na zemlju? kad nema nigde ni jedne "piksle" na ulici. i sta? sad treba da bacam pikavac u kantu za smece. koja se moze zapaliti pa nastati 1000 puta vece sranje... mislim gluposti...

With a hidey lidey lidey and a hidey lidey lay

We work and we make cigarettes all hidey lidey day

So folks can get a breaky from their stressful lidey lives

And relaxy with the cigarettes we make all day and night

I like to have a cigarehette every now and then

It makes me fee-l calmer when the day is at an end.

And if it gives me cancer when I'm eighty I don't care

Who the hell wants to be ninety anyway?

So with a hidey lidey lidey and a hidey lidey lay

We work and we make cigarettes all hidey lidey day

So folks can get a breaky from their stressful lidey lives

And relaxy with the cigarettes we make all day and night

Edited by Crno-Sunce

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...