Jump to content

Kako da forwardujem port


Spu [RuR]

Recommended Posts

koji adsl hardver imaš, jel imaš softverski firewall, daj neke detalje

u principu treba neki manje poznat neiskorišćeni port da dodeliš torentu, npr ja sam stavio 54321, lako se pamti :)

Link to comment
Share on other sites

imam Sagem F@st 800 E3, a koristim windowsov firewall, i pokushavao sam u uTorrentu sa stavim recimo 60654 stavim to u exept u firewallu kao UDP i nishta i dalje ne radi

'el' mogu ja nekako da dobijem listu ne iskoriscenih portova?

Everytime I cross the line

I push the boundaries out a little...

Link to comment
Share on other sites

ok je blackice
bio je to jedan od prvih firewalova koje sam koristio, dosta davno to bejashe;)koliko sam malo pratio po netu blackice je bash potrebno znati podesti, outpost (iako ima ruzan interfejs)je uvek imao najbolje out of box ocene. Edited by urgh

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

bah, podesio sam outpost da dozvoli utorentu sve i svashta, i stavio u utorentu 54321 port, ali on krene sve preko tog i tako stoji sekund i onda krene sa portovima od 2000-3000 tj. ispade da mi utorrent koristi preko 30 portova istovremeno, jel' to moguce?

btw margi gde se tachno nameshta u outpostu otvoren port?

Everytime I cross the line

I push the boundaries out a little...

Link to comment
Share on other sites

Mozes i iz windows firewalla (sp2) da odes u tcp/ip mrezne konekcije pa na advanced pa na options imas TCP/IP filtering.

S tim stu bi tu onda morao da dodajse tacno portove koji ti trebaju, sto zna da smori, ali ako koristis samo net, i jos par programa koji zahtevaju konekciju (tipa p2p, winamp za stream, neka igra) saznas koje portove koriste, otvoris samo njih i voila prilicno si siguran, a ne smaras se sa instalacijom firewalla :)

Na primer uradis ovako :

Otkucas netstat iz komandne linije i vidis koja aplikacija koristi koji port. Samo njih otvoris u TCP/IP filteringu.

p.S Ima jos neka komanda koja to lepse izlista al sad ne mogu da se setim :)

Link to comment
Share on other sites

spu, to što ti treba da podesiš u outpostu nema nikakve veze sa utorrentom. odnosno, ono što pokušavam da kažem je da ne treba da podešavaš ništa vezano za utorrent u outpost-u, već u delu gde se podešava filtriranje portova ostaviš otvoren 5xxxx za sve aplikacije.

nek pokuša margi da ti objasni tačno gde da klikneš, pošto nemam outpost instaliran.

Link to comment
Share on other sites

hmm, nije meni problem dozvoljavanje prolaza kroz taj i taj port, vec kako da nateram torrent program da mi pushta "signal" kroz neki slobodan port na routeru koji se nalazi u beotelu/telekomu shta god, kako bi mi protok bio brzhi... ono imam 256k, odlichne torrent fajlove, a skida mi po 0.001 kb/s

e sad, postoji velika verovatnoca da sam ja sve to izvrnuto skapirao, pa mi reci ako neshto od ovoga gore (nema) ima smisla... =)

Everytime I cross the line

I push the boundaries out a little...

Link to comment
Share on other sites

ma da al' sam ja to nekako drugachije zamislio =)

tj. da mogu da skeniram slobodne portove na routeru i da izaberem jedan za utorrent (koji cu u utorrentu da podesim) kako bi iskoristio max protok -> tj. da forwardujem port!

ubrzalo mi je sa outpostom al' ne koliko bi ja hteo...

Everytime I cross the line

I push the boundaries out a little...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...