Jump to content

moda vs. stil, sakoi vs. martinke


Recommended Posts

  • Replies 202
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tamo je i Vudu ishao u srednju ^_^..

ah brate,sva sreca pa je Pancevacka u pitanju :)))

@Juicer

brate,zamisljam te u sakou na psihodeliji,ahahaha :)))))

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

slika je skroz do jaja. sta fali sakoima i kosuljama?

inace ja sam sad radio na nedelju dizajna i bolje da ne znate kako se ti dizajneri oblace. sakoi i kosuljice su skroz shmekerski fazon, posebno crvena kosulja i crni sako(dilan dog fazon).

ja bi voleo da mogu da se tako stalno oblacim, znaci sakoi, majice, polurolke, kosuljice i slicno, ali takav stil odevanja zahteva da se u njega poprilicno ulozi. a da izgleda extra, pa izgleda. to sto si ti vise u fazonu "the world is crap lets wear black" je tvoja stvar, ja sam uvek ,cak i kad sam bio metalac sa dugom kosom, nosio ono u cemu se osecam prijatno(ukljucujuci u to cak i siroke lone, majicu sa anarhijom i plitke martinke na razgovoru za posao)

Edited by Crno-Sunce

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

darijane...ti molim te cuti kada se pricha o oblacenju,ma koliko vudu bio zadrt cak i kada se radi o "kladza japijima" jer prema slikama koje si okachio izgledash kao da se oblacish kod Karamele.

3756-1-2.jpg

nemoj na meni da lecis komplekse. jesi ljubomoran ili sta? ne kontam?

to sto ti ne znas da se oblacis sta da ti kazem

sorry jbg

mogao bi mnoooooogo toga da ti kazem ali ne smem

a da, kako se ja to oblacim?

siva majica i na njoj svinja roze boje i pise pink flojd?

d&g kosulja crveno-roza-bela?

hmmmm

crna majica sa ljubicastim slovima

sta sam jos kacio

hmmm

svetlo plava obicna majica

hmmmm

uvek u farmerkama cesto iscepanim

hmmm

zuta polo majica...

bela d&g majica

plavo bela polo majica sa dugim belim rukavima

hm nista mi vise ne pada na pamet

Edited by dzontra.volta
Link to comment
Share on other sites

pa ne razumem kakvo je to oblacenje?

ne, nikad necu nositi crne majice sa nirvana i ajron mejden natpisima (ne volim, gadno mi je)

i nikad necu nositi trendze (trenerka je kad ides u teretanu, kad trcis, kad nesto TRENIRAS a ne da po gradu setas u istoj... tako ja to shvatam)

i nikad necu nositi dukseve (ne volim, gadno mi je)

ali necu pljuvati nekog ko nosi trendzu crnu majicu duks ili ide go jer to je njegov izbor i sta sada

volim fensi odecu, skupu odecu jer mi je jako stalo do mene i da izgledam lepo. secam se sto je ivan rekao, ako ti je stalo do sebe, i ako ces se u necemu osecati lepo, nije bitno koliko ces para za to dati. i to je to

a ne znam ko je smesan kad pominje necije oblacenje

onda je 90% amerike gej jer 90% muskaraca nosi roze polo, ovakve ili onakve majice bez problema

nemoj da trazim sad slike po netu crnaca repera da nose roze majice

nisam ja kriv sto je to srbija i balkan i sto muskraci jednostavno ne znaju da se oblace (vecina) i kad neko obuce beli sako ili crvenu kosulju odma je LOLOLO. pa taj koji kaze lololol je smesan jer se vidi da nema veze sa zivotom

kad smo vec kod shulja i pozeraja...

picture211aha5bi.jpg

Yes my master

omg lol jel se oblacis kod karamele lolololl?

daki jel nisi mogao da se suzdrzis?

pa planem kad vidim kako ljudi i dalje razmisljaju na balkanu

Edited by dzontra.volta
Link to comment
Share on other sites

darijane > neka ti bude uzor karim rashid, covek koji je na konferenciju o "dizajnu i modi" dosao obucen u bele pantalonice, crni sako i roze majicu na kojoj pise "dicky"...

ako je to moda, pa kao sto kazu "i aint touching that"

inace to sto kazes "volim fensi stvari", je nesto najgluplje i najsmesnije sto si mogao reci, sam spisak onoga sto si rekao mi je vise manje da ti kazem "smesan" bez uvrede naravno.

ali covece D&G ti je svaka druga majica, i sad ti hoces meni da kazes da se ti oblacis "fensi" zato sto pucas gomile kesha na relativno gledano neukusne majice koje nose poznatu marku.

druze moj to fensi nije.

fensi obucen lik ti je lik koji zna da se lepo obuce ni od cega. kad ja dodjem na fax obucen tako da me pola ortaka zajebava u fazonu "aaaa postajemo fensi tako tako" a istovremeno njihov jebeni duks kosta kao cela moja gardaroba. vidis to je vec druga stvar.

jedno ti je kad ti silujes "autfit", kad silis sebe da izgledas fensi samo jer nosis markiranu odecu, a druga stvar je kad znas da ukombinujes odecu koju imas, kad imas ukusa da kupis majicu, duks, kosulju koja je lepa i koja je sa ukusom. siva majica sa roze svinjom i natpisom pink floyd u sebi nema ali bas ni grama ukusa. koliko god ja obozavao da slusam floyde ta majica nema apsolutno ni grama estetike u sebi. i garantujem da je nisi uzeo zbog natpisa pink floyd.

sto kaze u ckm-u

"idi u grad, u butik i kupi najpederskije moguce odevne predmete koje mozes da nadjes, i budi uveren da je to odeca jedne prave musharchine"

edit : samo da napomenem ja ne pricam da ne treba davati velike pare za odecu. ali moje je misljenje, da kad cu vec da puknem 4,5, 10 hiljada na neki odevni predmet, prvo cu dooooobroooo da promislim o kupovini, i da obidjem par butika.

mada u vecini slucajeva ne volim da kupujem skupe stvari, mnogo mi je bolje da umesto jedne skupe stvari uzmem par jeftinijih. za obicnu majicu meni je ludost davati preko 1000-1500, radije cu da kupim obicnu majicu kod kineza i da sam sebi odradim neku stampu, jebiga, trajace mi 3 pranja ali makar znam da kad mi se sjebe da opet mogu to isto uraditi. takodje kad mi neki ortak kupi pantalone i kaze da ih je platio tipa 8000 ja ga gledam belo i pitam "je li druze jesu li one protkane sa zlatom ili sta?!"

Edited by Crno-Sunce

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

ja bi voleo da mogu da se tako stalno oblacim, znaci sakoi, majice, polurolke, kosuljice i slicno, ali takav stil odevanja zahteva da se u njega poprilicno ulozi. a da izgleda extra, pa izgleda. to sto si ti vise u fazonu "the world is crap lets wear black" je tvoja stvar, ja sam uvek ,cak i kad sam bio metalac sa dugom kosom, nosio ono u cemu se osecam prijatno(ukljucujuci u to cak i siroke lone, majicu sa anarhijom i plitke martinke na razgovoru za posao)

A kako to budes metalac pa onda vise ne budes ? skapiras da si bio glupi klinac pa se opametis i pocnes da slusas cecu ? ili mislis da to vise nije prikladno tvojim godinama pa vise ne slusas nista ? Nije mi jasno posto ja i dan danas volim da pustim ono sto sam slusao i u osnovnoj i u srednjoj doduse ja se nikad nisam smatrao metalcem niti pankerom a slusam i jedno i drugo doduse slusam i stosta pored toga ...

Nikad se nisam oblacio u stilu muzike koju sam u tom periodu/generalno slusao i ne vidim poentu da neko to radi osim ako nema nekih problema sa lichnostju i sl

A generalno da moze covek lepo da izgleda u sakou moze ali treba da je makar fizichki izgradjen a ne ko momci sa dotichne fotografije

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

black sun:

sto kaze u ckm-u

"idi u grad, u butik i kupi najpederskije moguce odevne predmete koje mozes da nadjes, i budi uveren da je to odeca jedne prave musharchine"

1. ja sam mrsav, samim tim nisam prava muskarcina. niti zelim da budem. dovoljno je sto sam muskarac.

2. sta je prava muskarcina

3. nemam ni jedan pederski odevni predmet

razmisljas jako debilno. po tebi si fensi ako dobro skombinujes bilo kakvu odecu!? kako god ti kazes

a druga stvar je to, da markirana odeca sranje!? a da ne markirana je prava.

znaci ako kupis markiranu odecu to mora da je sranje!!!!

pa sta fali potpuno beloj majici sa malim natpisom dolce&gabbana

sta fali jebenoj zutoj polo majici

sta fali crnoj majici sa nekim malim ljubicastim natpisom

ti tvrdis da odelo govori o coveku. ti kazes da ti drugari govore da si fensi. i ti kazes da znas da kombinujes odecu a sad kazes da se oblacis kod kineza.

sta moze neko o tebi da kaze ako se oblacis kod kineza? ne kazem da je lose ali je se drzim one stare: "covek nema para za jeftine stvari" i majica kod kineza ne moze biti bolja od majice da je kupim u dizelu ili tifaniju ili d&g ili ralf loren ili springfild kolko god kinezi bili dobri dizajneri...

izvini druze, ali ja znam da se oblacim i da kombinujem sta god ti mislio.

2-3 majice su mi markirane i 2-3 kosulje

sat mi je markiran i cvike isto

a ostale majice i kosulje su 2k dinara pa onda 500+- a pantalone sve su mi 3k max maxova.

vecinu fensi sakoa i sl sto imam sije mi tetka (koja sije najbolje u gradu) ali npr sako me kosta 300 din... sta sada

Edited by dzontra.volta
Link to comment
Share on other sites

brate kakve veze ima koliko para dajes na odecu. ako mi cale ima 100.000 platu pa naravno da cu u soping da idem u mexx ili blah-blah shop ili neki treci gde kupim majcu od 6.000 al zato znam sta sam kupio. sad posto mi cale ima platu od 16k ja cu da odem u suboticu i za 3k da kupim 5 majci, al ono ako neko voli vise novca da daje na odelo i oblacenje ok, ql to je njegov izbor. to je sve izrazavanje licnosti, sad ako neko hoce da izrazi da je debil tako sto menja stilove svako malo ili se glupo oblaci to je opet njegova stvar i takve ljude treba postovati jer otvoreno kazu 'evo, ja sam debil'.. ili jednostavo jos uvek traze sebe

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

mohican > pa kako sam prestao da budem metalac? osisao sam se :) i prestao sam da slusam tu muziku aktivno, onda sam je slusao samo to i nista sem toga, sad slusam i to i raznorazne druge stvari. i dalje se druzim aktivno sa "metal" drustvom, jos uvek ponekad odem na lokalno mesto ispred marketa pa se ubijem kao majka sa njima, ali jednostavno vise sebe ne smatram metalcem. onda sam se smatrao metalcem vise ne. i to je to. tebi jasno? :)

nemoj molim te to sranje "nije prikladno godinama..." daj covece imam 20 godina, tolko mator nisam :)

darijane > nije stvar u ceni. stvar je u ukusu i estetici. "odelo ne cini coveka ali govori mnogo o njemu"

edit : da jos jednom napomenem, nije stvar u ceni. to sto ja ne volim skupu odecu je moja stvar, tako sam "odgojen". jednostavno ne mogu da se "opustim" kad nosim nesto extra skupo, uvek se cimam, jao sta ako prospem vino na kosulju, jao sta ako mi padne sok od borovnice na novu majicu. (a to se desava pre ili kasnije) zato ne bacam puno kesha na odecu i nemam brige, sjebem jednu majicu... who gives a fuck, kupicu drugu. iz istog razloga nikad ne kupujem markirane naocare za sunce i satove. sat koji imam imam ga vec 3 godine i pazim ga kao oci u glavi iako je kupljen na pijaci, jednostavno volim taj sat i vise manje mi je srastao sa rukom, a naocare sam talenat da izgubim/pokidam tako da mi se vise isplati da kupim 2-3 naocara za jedno leto pa da budem miran bez straha.

sto se tice skupe odece ja smatram sledece: kad si vec dao puno para za nesto bitno je da znas za cega si ih dao, i da li je zaista vredelo. ako znas za cega si dao te pare, i ako ti je zaista vredelo. pa onda brate opusteno nema problema

Edited by Crno-Sunce

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

darijane > nije stvar u ceni. stvar je u ukusu i estetici. "odelo ne cini coveka ali govori mnogo o njemu"

edit : da jos jednom napomenem, nije stvar u ceni. to sto ja ne volim skupu odecu je moja stvar, tako sam "odgojen". jednostavno ne mogu da se "opustim" kad nosim nesto extra skupo, uvek se cimam, jao sta ako prospem vino na kosulju, jao sta ako mi padne sok od borovnice na novu majicu. (a to se desava pre ili kasnije) zato ne bacam puno kesha na odecu i nemam brige, sjebem jednu majicu... who gives a fuck, kupicu drugu. iz istog razloga nikad ne kupujem markirane naocare za sunce i satove. sat koji imam imam ga vec 3 godine i pazim ga kao oci u glavi iako je kupljen na pijaci, jednostavno volim taj sat i vise manje mi je srastao sa rukom, a naocare sam talenat da izgubim/pokidam tako da mi se vise isplati da kupim 2-3 naocara za jedno leto pa da budem miran bez straha.

sto se tice skupe odece ja smatram sledece: kad si vec dao puno para za nesto bitno je da znas za cega si ih dao, i da li je zaista vredelo. ako znas za cega si dao te pare, i ako ti je zaista vredelo. pa onda brate opusteno nema problema

okej, ja se cuvam i pazim i necu se umusaviti niti polomiti cvike...

to je druga stvar

shvatam sta oces da kazes, nije fora otici u armani i kupiti crne cipele, teget sako, zutu majicu i bele pantalone... fora je znati ukombinovati stvari... jeste

ali moja poenta je da ces u armaniju mnogo pre naci dobru odecu koju kada dobro ukombinujes mozes da izgledas bolje nego da te sam armani obuko sa odecom sa pijace

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...