Jump to content

Smisao Zivota


Recommended Posts

Pa dobro ne bas smisao zivota, ali da kazete ukratko(uz malo objasnjenje) zbog cega ustajete svaki dan iz kreveta.

sto kaze pesma "life is peace of shit when you look at it", pa mora da ima nesto sto vas "gura" da nastavite dalje. sto vas prosto tera da ne odustanete od svega kada vam je tesko. neka posebna poruka zbog koje se kad vam je najgore slatko nasmejete, i pljunete te iste probleme u ochi(figurativno receno).

posto kontam da ce nekima pomalo biti nejasno ja cu prvi pocheti.

za mene su dve recenice da kazemo esencijalne koje su me promenile, prateci taj sistem verovanja, jednostavno ne mogu da se skenjavam, ne mogu da bedacim, svakog dana ustajem srecan i zadovoljan i jedva cekam da vidim sta ce mi se desiti tog dana bilo to dobro ili lose.

prvu sam procitao u jednom stripu(!?) pre par godina. strip se zove Dawn ako nekog usput interesuje a recenica je "As long as there is a tommorow, the only way i can face it is with no regrets", ukratko receno nemojte zaliti ni za cim. odnosno radite stvari zbog kojih nikad necete zaliti. vidis dobru ribu u gradu. startuj je. nemoj da se sutra zapitas sta bi bilo kad bi bilo. ide ti se u grad ali vreme je nesto kenjkavo, nemoj da dozvolis da zalis sto je to vece mozda bilo jedno od najboljih, a da ti to ortaci prepricavaju. sve u svemu nemoj da zalis ni za cim. regret leeds you to the dark side :)

drugu recenicu sam procitao u knjizi "marfijevi zakoni" i kratko i jasno ona je "smesi se, sutra ce biti gore" ili drugacije formulisano "ako se osecas dobro, ne brini, proci ce"

sto u prevodu znaci da i kad imas osecaj da ti su se nebesa srucila na glavu, UVEK moze biti gore. gledaj na svaki problem sa osmehom, jer ces u zivotu imati daleko gore probleme i ako te mali problemi sjebu, sta ces tek onda sutra raditi?

molio bi bez spama

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

pa ono ne mislim u kategorijama dobro/lose. skapirao sam na kratke staze dobre/lose stvari su na dugacke lose/dobre. milsim ipak ne vidimo domet svojih uzroka da bi daleko videli posledice ...

svaki dan ustajem da nastavim ono sto nisam stigao juce. verujte toga "juce" se BAS nakupilo. da ne ispadne da jurim SAMO za materijalnim stvarima. ponekad volim da ceo dan presedim i sozercavam. :) milsim da si potpun kad si pun, ali ne sit :) baterije ne stomak :)

ponekad pomislim da cu da zavrsim u manastiru pevajuci dozivotno slavopeve Bogu, a ponekad da nisam zasluzio ni da se valjam u blatu sa svinjama...

pronasao sam smisao svog zivota i necu da vam kazem, zato :)

a sta me gura? pa dok god sam ziv, kad god otvorim oci, svaki dan je novi pocetak, ili bolji nastavak juce :) mada kad bi me pitali prognozu ovog ili onog KRAJNJI sam pesimista... kako to? pa vise volim da sam spreman nego da me rokne kamen s kilometar u glavu i da zanemim na par meseci. ovako kad me strefi, pokusavam da se konsolidujem brzo i da hladno razmisljam o onom sto mi se desava.

Never underestimate the power of human stupidity. Robert A. Heinlein

God is subtle but he is not malicious. Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

zavrsim fax

prozivim u LAu neko vreme

vratim se Srbiju

...i ostatak zivota provedem u Pioniru gledajuci basket :)

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

Svako jutro se budim u nadi da ce se vratiti jutarnja erekcija :(

:/ sta ceti to ,to je samo sranje kada treba negde da ides ujutru cim se probudis [:)]

inace smiao zivota su pare ,zar ne [8)]

zar nije svrha svega sto ljudi rade novac :\

primer:

ako je nekom zabava smisao zivota ,ni bilo koji oblik zabave ne mozes uradis bez para

[:p

Link to comment
Share on other sites

Smisao zivota jeste u tome da ga pronadjesh(smisao),a kada to uchinish onda on sam po sebi gubi smisao...

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Nema na chemu :) ;)

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

pa... u poslednjih godinu dana, posle nekih major krahova, pronasao sam nesto sto me "tera" u muzici...

tako da cu malo da share-ujem neke stihove sa vama...

ko hoce da cita, nek izvoli, ko nece, ne mora.. al mojne samo da mi drvite leba vam :)

» Click to show Spoiler - click again to hide... «

Blaze Bayley - The Brave

Never get close to the flame because the flame it can burn

Better to not play the game than never to win at your turn

Better to be on your own than trust a friend might betray

Better not follow a dream - they don't come true anyway

Play to win not scared to lose

Walk the path you choose

Fortune favours the brave

Risking it all again and again

Fortune favours the brave

Fall after fall they climb up again

i The Pesma [:D]

Blaze Bayley - Born As A Stranger

Hour by hour with each day that passes

Learning to think in a different way

The mind and the will that can soon overcome this

Learning now all of the right things to say

The danger of freedom is letting them see

That you're not bound by their morality

Reflecting them just like a bear at the baiting

That's when your downfall is just in the making

Live and let live, live and let die

Die and forgive, never ask why

You were born, born as a stranger

You were born, born in a different world

Not scared of sharing and not scared of dying

But he can sense that they're all so afraid

Afraid of the darkness, afraid of their ending

And all the errors that lie in their grave

Ko je nub ne budi mu drug.

I mean you harm.

Link to comment
Share on other sites

Iskreno , ova tema je dobra za raspravljati ako sedish negde sa drustvom i cugash i tamo negde okok druge-trece litre , kad krenu svi da pricaju i filozofiraju :)

word :D

Da nastavim dalje gura me surova realnost, a rechenica koja pomazhe u svemu tome je rechenica iz SavKe-ove signe: "Zivot je cool, ako umesh da ga zivish kako treba..."

Skroz kul rechenica [:D]

Edited by ozyGY

All I've got... All I've got is insane...

Link to comment
Share on other sites

da sjebem planetu, kontamd a mi je to ugradjeno u chip u glavi... videcemo dal ce se ostvariti...

vi's ti kako ove igrice udare u glavu ;))))

Svako jutro se budim u nadi da ce se vratiti jutarnja erekcija :(

prajsles [:D][:D][:D]

inace smiao zivota su pare ,zar ne  [8)] 

uuuuuuuuuuuu jeeeeeeeeeeeeeee ... ccc ... pa jel mozes za pare da kupis prijatelja ... moje saucesce tvom mozgu :( to bi trebalo samo da bude sredstvo a ne i opravdani cilj ...

pa... u poslednjih godinu dana, posle nekih major krahova, pronasao sam nesto sto me "tera" u muzici...

too dark too fearful [azdaja]

Never underestimate the power of human stupidity. Robert A. Heinlein

God is subtle but he is not malicious. Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...