Jump to content

This time, next year...


Како ће се живети у Србији априла 2007. године?  

81 members have voted

  1. 1. Како ће се живети у Србији априла 2007. године?

    • биће исто као и до сад
      18
    • биће мало боље
      28
    • биће мало лошије
      5
    • биће много боље
      9
    • биће много лошије
      12
    • не интересује ме
      9


Recommended Posts

  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

naravno... zato ajmo svi u inostranstvo i da zaradimo pare koje tjemo ulozhiti u nashu napatjenu domaju ;) hourah!

...ili jos bolje, ajmo da zaradimo i ostanemo tamo da troshimo AKA nikad se vishe ne vratimo!? hourah! [:D]

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

bice nam losije

korupcija je katastrofalna, ne znam kako je u glavnom gradu ali u svakom drugom moras da platis/podmazes za SVE (iskreno sumnjam da je tamo bolje)... da vam ne nabrajam ali recimo da sam u svojoj porodicnoj firmi se svega nagledao za ove 2-3 godine koliko zavrsavamo jednu veliku proizvodnu halu (bez kredita ofksors), dok bivsi julovac najblizi komsija je sredio neverovatan kredit od par miliona evra za mesec dana i napravio haletinu bez ikavih problema/tortura kroz koje smo mi kao dugogodishnje nepristalice nijedne politicke partije imali

ili banalan primer

dobijemo od ministarstva finansija naredjenje da se vrrse ne znam kakvi popisi sa nije bitno kakvim akciznim markicama alkoholnog pica i duvana, taj izvestaj se podnosio jednom mesecno u sledecih godinu i nesto dana, zasto? niko nije znao da odgovorio cak i nadlezni za ta pitanja?!? ko ih je radio ?!?! samo legalisti u ovoj drzavi, budale kao sto smo mi u mojoj firmi, jer kad smo pitali koliko firmi to predaje dobili smo odgovor mi i jos mozda 20ak... i pogite sta? mi i tih dvadesetak smo dobili jebenu inspekciju na 3 dana onih xxxxxxx firmi koje se nisu ni trudile to da ispostuju naravno nisu imale nikakav problem

svaki dan se susrecem sa milion primera da sto si posteniji u ovoj drzavi vise ces najebati, sto vise postujes pravila imaces vise inspekcija/provera, iskreno mi dodje da kad sredim firmu prodam je strancima stavim pare u neku svajcarsku i zivim od procenta negde daleko....

necu komentarisati ljude koji misle da je ovo sjajan korak napred, necu da pocinjem flejm, jednostavno iz realnog zivota sve je gore u privredi i trenutno ne vidim nista bolje....

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ljudi ova zemlja je kao povredjena zivotinja... treba je ubiti da se ne muci!

Trenutno ljudi imaju nekoliko opcija ukoliko planiraju da prezive ovde a da ne odu u inostranstvo:

1.Krimilan - Najplacenija i najkorisnija grana u ovoj zemlji (I najrazvijenija)

Biti stoka i opasan covek po okolinu ovde donosi mnogo vise koristi nego opasnosti i mana

Primer:

Secam se pre 2 godine kad su moja 2 prijatelja isli kuci.Medjutim kuca jedog od ortaka je blizu marakane a prevozom je obavezno da prodje tuda da bi dosao kuci.

Dok su prolazili , bio je veciti derbi koji je na zalost bio prekinut naglo zbog tuca koje su navijaci izazvali.Kao i uvek odmah su navijaci izasli van stadiona da razrese ovo na svoj nacin i naravno ova 2 momka su se nasli u unakrsnoj paljbi.Jedan od momaka je dobio flashom po glavi sto je nanelo poprilicno ozbiljne povrede.Drugi prijatelj je odmah strpao ovog u taxi i odmacio do urgentnog da bi pomogli coveku koji je nastradao zbog necijeg hira.

Dok je krv liptala na sve strane i momak se skoro onesvestio , drugi momak je pokusavao da zamoli doktora da pomogne , dok ga je doktor preko qrca pogledao i rekao da mora da saceka ostale...

U tom trenutku momku je nesto krclo u mozgu, izvadio pistolj (Ne znam odakle mu ali nema veze) i rekao doktoru :"Stanje je ovako:Ako mi ne pomognete dobicete jos 10tak pacijenata koji ce da budu pretezno medicinsko osoblje , a ako pomognete bicu vam zahvalan... na vama je izbor!"

I pogodite sta? Momak je odmah primljen , zasiven i sredjen!

Toliko o kriminalu i drcnom ponasanju koje zlata vredi ovde!

2.Sport:

No Brain - Only misici (Cheers)

3.Politika:

Jedina profesija u ovoj zemlji u kojoj MAFIJASI vama placaju reket!!!

4.Pravo mesto u pravo vreme , preko porodicne veze muske tetke da zaglavite u neku stranu kompaniju

Eto to je to ... HAVE FUN ;)

ko voli nek izvoli

btw INOSTRANSTVO FTW!!!!!!!!!!!!

Have you ever noticed that it's only 'perfect' people who are murdered or killed in horrific accidents?

"He was the perfect son" or "She was the perfect daughter."

"Such a tragic accident they were the perfect family."

"They died together, the perfect couple till the end."

Makes me glad I abuse my kids and beat up my wife.

Kind of makes me immortal.

Link to comment
Share on other sites

U tom trenutku momku je nesto krclo u mozgu, izvadio pistolj (Ne znam odakle mu ali nema veze)

Supet ti jer pirmer... [:D] Kvrcnulo je njemu nešto ranije u mozgu kad nosi pištolj sa sobom (što je inače teško krivično delo) [:D] Je l' imaš još koji ovako blistav primer o našoj ekonomiji?

Elem da se ja vratim na temu:

Spoljni dug Hrvatije je dostigao 26,2 milijarde evrova.

Da podsetim na par činjenica:

-4.5 miliona stanovnika

-ukupan bruto domaći proizvod im je oko 29 milijardi evra

Da napomenem da im u taj BDP ulazi oko 7 milijardi od turizma gde oni nemaju gotovo NIŠTA u svom vlasništvu, tako da je to učešće turizma od 7 mil. praktično fiktivni BDP

Naš spoljni dug je 12,8 milijardi evra.

Da podsetimo na naše činjenice:

-8 miliona stanovnika (bez KiM i CG)

-naš BDP iznosi 21 milijardu evra

Da napomenem da u naš dug ulazi i oko 1,5 milijarde Kosovskog zvaničnog duga, i još mnogo više realnog (u prevodu u pregovorima ovih 1,5 moraju da nam priznaju, a možda će priznati i više)

Eto, da malo utešim ove što se plaše naše dužničke krize, pre mi se čini da će braća Hrvati da padnu (tj. već padaju) u tu krizu a mi ćemo samo da pokupujemo njihova preduzeća pred bankrotom kao što to pokazuje slučaj sa Agrokorom.

Edited by Klinac Balavac

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

e sad malo ja ;) ce se nacitate, nemojte da se ljutite za duzinu posta:

quote: uspesni privatnici i ljudi koji su nesto u svom zivotu uradili i stvorili (naravno postenim radom) treba da vode drzavu...

ccc, da, da, i da svi postanemo "expendable". ekonomski da se i bave necim na drzavnom nivou, je _mozda_ u redu (kad radis na malo, ne znaci da isti principi rade i na veliko), ali da vode drzavu - ne. vlast korumpira, apsolutna vlast apsolutno korumpira.

ko je reko nesto protiv naucno potkovanih ? sem da su znanje stekli u stranim drzavama. znanje koje se ovde stekne je neupotrebljivo i sluzi samo kao dobro teoretsko verbalno potkivanje. bez prakse nema nicega, a gde da radi i doprinosi taj s faxom... tako da je "bacio" 4+ godina giljanja mozga po raznoraznim knjigama. implementacija znanja u naucnim tokovima moze se samo desiti u sadasnjosti, a mi nemamo trenutno tehnologiju da pratim ostatak sveta, ne misleci tu na drzave 3. i 4. sveta ... dark ages drzave ne racunam.

altruizam donacija: to su sve taaako fini ljudi koji "daju" pare "nepovratno" u tamo neku jebenu banana drzavu, i nece apsolutno nikad i nista traziti u zamenu ... aha i ja sam sisata plavusa. kad-tad ce doci baja u crnini sa veeeeeeeelikom kosom da ubere danak lakomislenih.

quote: moroni na vlasti

- retardirani moraju da glasaju za njih da bi gorepomenuti bili na vlasti ...

quote: minusna polovina statistickog proseka ...

zanimljivo, ja sam statistika ;) samo ne znam kako si mislio da mi objasnis "da to tako treba"

koji napredak vidis na licnom planu, jer ako se _nesto_ desava na globalnom, mora da ima odraz i na licnom ...

zasta smo se borili?

pa ne znam za vas, al ja sam se borio da se slobi smakne stolica pa pravo u grob. ko causesku. nisam siguran doduse iz ove perspektive da bih dopustio sebi da na taj nacin okrvavim ruke. da ne bude ono: krv na nas i na nasu decu. mada je i ovo pravedno sto se desilo s njim. bar nas nije povukao sa sobom u bezdan. da su ga osudili, mi bi bili fasisti 21. veka. necu ni da raspravljam o "da nisu", besmisleno je.

a da ovakav stap, kanap, i moronluk zacementira sebi stolicu bolje nego sloba, dalo se ocekivati. svi do jednog do juce tihi i gladni. danas glasni i siti. neko je morao da padne, da se pokaze i u losem svetlu. ali da ih ostatak ne iskida, e to ne kapiram.

ignis, svaka ti cast za nameru, ali reci kako je kad se probudis nasmejan i onda trenutak kasnije krene karanje :)))

a narod ponekad dobije tapsanje po ramenu samo zato sto je bolestan i ljudi vide da ces da umres a ti u svom ocaju pomislis : bolje mi je, ozdravicu ...

quote :mnogo ljudi otpusta a ne raste nezaposlenost ??? kako si to zamislio, moj mozak ne moze da dokuci tu veliku mudrost ... ??

teorija ekonomskih ciklusa ... al se ti i tebi slicni frljate sudbinama ljudi. mislim da si ti jedan od onih buducih vozaca autobusa koji ne kapiraju da voze 50+ ljudi na granici prevrtanja bez rol bara i airbag-a

strucnjaci izmanipulisani od master of the puppets i to ih cini TOTALNIM debilima na polju public relations

a gomila ljudi sa dobrom namerom ce da zestoko najebe zato sto ne primenjuju jedinu stvar koja ce da nam pomogne u nasim malim zivotima: budite mudri kao zmije i nezlobovi kao golubovi i zmija se bije po glavi ...

over and out :)

Never underestimate the power of human stupidity. Robert A. Heinlein

God is subtle but he is not malicious. Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Polako brate, to je novina kod nas, sto vise ljudi bude koristilo kredite, to ce kamatne stope na njih padati i tako ukrug dok ne dodju do neke normalne stope. E'o i adsl je pojeftinio, a nema ga ni godinu dana. Tako ce isto i sa kreditima, samo ce trebati malo vise vremena ofkors. Kazu da smo kao na pola tranzicije, hm.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...