Jump to content

Par problema


millanče

Recommended Posts

Power/Aux Temp 69 - mislim da je ovo temperatura ATX konektora na ploči. Nisu ti senzori baš pouzdani :)

Ništa tu nije pouzdano, kad jedan program kaže da je prevruć procesor, drugi da je ploča, treći ATX konektor.... Šta je istina od ovoga, i ima li neki pouzdaniji program? Inače, heatsinc na chipsetu jeste veoma vruć na dodir (jel to normalno za pasivno hlađenje CS-a?)

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Pa nema shta tu chudno, pasivnina hladjenja su uvek vruca. Ako ti sve radi kako treba nema shta da se chudish. Ako ti to bash smeta, stavi jedan kuler okrenut tako da izbacuje vazduh iz kucishta [tu ti odlazi tishina samog rachunara]

Edited by stalja
Link to comment
Share on other sites

Nije meni problem ta vrućina, problem je što se komp do sada 3 puta ugasio!!! i

Sad, poznato mi je da A64 može da ugasi ceo komp da bi sprečio štetu nastalu pregrevanjem, ali kome se još pregreva A64? (3000+ Newcastle) A i ako je dostigao 70 stepeni, valjda bi heatsinc bio malo topliji, ali hladan je ko špricer. Takođe sam ispipao i celo napajanje i sam konektor na ploči, i ladovina. Jedino što je vrelo je taj mali hs na chipsetu...

Ne sumnjam ni na grafičku, jer je sa Ati Tool-om izvukla 430 Mhz za core (def. 400) i 560 (1120)Mhz za memoriju ( def 490-980) , i to nisam isterao ceo test za max core i mem, vec sam prekinuo posle 3 ciklusa, i to ostavio, pa kontam da bi mogla još. Štaviše, neki programi (konkretno, Everest) kažu:

Device Description RADEON X800 Series -Secondary

Adapter String RADEON X800 Series

BIOS String GV-RX80128D F2

Chip Type RADEON X800 GTO Secondary (0x556F)

DAC Type Internal DAC(400MHz)

Otključavanje?

3Dmark 2005 na defaults ide 3140 poena, a sa ovim klokom 3460.

Ima li neko ideju sada... znam da sam dosadan:-) ali smara ovo gadno, ne želim da mi se gasi komp...

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...