Jump to content

Enchanting


Ciklon

Recommended Posts

Poz ljudi, opet cu da budem kratak, mozet li mi reci kako se krecu cene ok enchanting, da li negede na netu postoji neki cenovnik kao npr: 0-50 30s, 50-100 60s, itd..., dali se za taj sikll koristi drago kamenje, cisto da budem malo upucen da me ljudi nebi odrali sa cenama, hvala unapred.

Link to comment
Share on other sites

Spisak svih enchantova (i jos korisnih informacija o WoWu) mozes da nadjes na http://www.wowwiki.com/Main_Page.

Sto se tice cena za enchantove - to zavisi od servera. Cene nisu fiksne. Cak se menjaju i na istom serveru svakih nekoliko dana, ako ne i brze.

Kad je u pitanju naplata postoje dve varijante. Ili da verujes enchanteru, ili da ga zamolis da ti linkuje (shift+click) enchantment. Dobices osnovne informacije, pored spiska materijala potrebnih za enchant. Proveri cene ovih sirovina na AH i jednostavno ih saberi. Ocekuj da ce cena biti visa od ukupne cene materijala (ovo uglavnom vazi kada materijale nabavlja enchanter).

Ako se odlucis da sam doneses sirovine, vecina enchantera ce ponuditi da enchant uradi besplatno (zato sto im treba skill point). Neki ce se ipak odluciti da i to naplate. Naravno, ocekuj znatno manju cenu od one koju nudi enchanter koji materijale nabavlja sam.

Enchanting ne koristi drago kamenje u pravom smislu te reci. Ne treba ti ni Malachite, ni Tigerseye, niti bilo sta slicno tome. Ipak, nesto sto je blizu dragom kamenju su Shardovi, jedna od glavnih sirovina koje se koriste u enchantingu. Uglavnom se koriste jos dve vrste sirovina - Dustovi i Essences. Retko kada se koriste jos neki materijali.

Elem, ako te interesuje jos nesto, pogledaj gore navedeni sajt.

Edited by termos
Link to comment
Share on other sites

Ma odesh lepo na totbot... pogledash koji te enchant zanima, vidish koji materijali trebaju za taj enchant... odesh na ah, pogledash cene materijala za taj enchant, saberesh... Inache... enchanteri su ogromni deratori... to sam shvatio kada sam i sam uzeo enchanting... a kasnije sam i shvatio zashto toliko deru... jedna od najskupljih profesija za nabudziti...

Link to comment
Share on other sites

Ali zna da bude jako sporo. Tako je bar u mom slucaju. Da bi zaradio treba da sedis u Orgrimmaru i "bacas oglase", sem ako nisi jako srecan pa te musterije salecu [:D]

Sedeo bih ja, al' radi mi se i stogod drugo. Ja bih u LBRS, ali hocu i pare da zaradim... I jos mi skill negde oko 265, pa svi hoce +7 a ja imam samo +5... U mom slucaju pare ce poceti da dolaze kada vise ne moram da lvlujem, pa budem imao malo vise vremena da sedim u gradu i derem se "Selling various enchantments...". [:D]

Link to comment
Share on other sites

To je jedna zabluda.Evo guildy je kupio lionheart helm plan za iza 3 dana je prodao 6 komada za 150g svaki.A ja kada pokusam da zavaljam crusader za 20g (a platio sam 150 recept i 120 rod) ljudi me gledaju belo.

Rofl, vi bas imate neke niske cene :)

Dunemaul cene, lionheart samo po matsovima je negde oko 500g + izrada nekih 40g

A crusader ne ide ispod 120g

Znaci tuga, a jos plus sto cene stalno skacu zbog AQ, pa je tesko nabaviti matsove pored silnih farmera :P

It's kinda hard when you don't know the meaning, but everything happens for a reason

Link to comment
Share on other sites

To je jedna zabluda.Evo guildy je kupio lionheart helm plan za iza 3 dana je prodao 6 komada za 150g svaki.A ja kada pokusam da zavaljam crusader za 20g (a platio sam 150 recept i 120 rod) ljudi me gledaju belo.

mislim sta reci, crusader za 20g, to je vec zabrinjavajuce

inace sa par formula sa ah i sa par reputacija koje nije tesko odraditi (honored sa tb i argentima) moze sasvim lepo da se zaradjuje, pogotovo sad kad je ovo aq sranje na snazi jer svi predaju reagense i dobijaju brdo zelenih itema pa ih discantuju pa su cene enc reagensa daleko nize nego normalno

i tako ....

Link to comment
Share on other sites

To je jedna zabluda.Evo guildy je kupio lionheart helm plan za iza 3 dana je prodao 6 komada za 150g svaki.A ja kada pokusam da zavaljam crusader za 20g (a platio sam 150 recept i 120 rod) ljudi me gledaju belo.

uhm, ti naplacujesh crafting 20 g, naravno da te gledaju ko...

This video contains content from Jimmy Kimmel Live, who has decided to block it in your country.

[23:47] <manager-> jao dete jao dete :D

chickenonaraft.kom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...