Jump to content

hunter: survival ili BM?


hellboy

Recommended Posts

survival ti je isto kao i marksmanship za levelovanje ... primetices ocigledne bonuse za range u survivalu .... 3% crit i 15% increased agility tako da ako ides na opremu sa dosta agilitija survival > marks po range dpsu

sto se tice levelovanja verovatno je bs najbolji posto pet najbolje drzi agro i onda mozes i da nukujes a da ne okreces moba itd itd

na lvl60 to pada u vodu zato sto na mobovima mozes da feigh deathujes i resetujes agro pa je samim tim mark ili surv > bs za farmovanje

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

kao shto reche kemp...0/21/30

ona aura, posledja na mms grani je malo useless..evo i zashto...kada imash 30 na survival imash i +crit i +15% uvetjan agility...po mom mishljenju sa +crit i agi cesh dobiti vishe nego 100 atp

Hmmm.... sad ste me istripovali....

ja sam ostao na 0/35/16 ali danas cu da cekiram kad imam vise aglt. dal sa ovim ili sa 0/21/30 buildom. Mozda je ipak bolje +crit i 15%aglt videcu danas.

I da... recite mi, da li ona kalkulacija na atacku (mislim na crit) predstavlja samo za melee ili je to i melee i range. Ako nije kako da izracunam crit samo za range?

Link to comment
Share on other sites

par razmishljanja:

onaj ko pljuje po BMu i proziva huntera kao "klasu za koju se drugi bije" je vervatno bio wtfpwnovan vishe puta za redom od strane enrageovane machketine ili bata...za duele i WSG jedan od najbojlih bildova je BM...

Mark bild je moj omiljeni za levelovanje jer pet je jak i ovako, sa malo mozga nikad netjete uzeti agro a ako se i to desi necete ga imati na sebi vishe od 6 sec, takodje u instancama, posebno endgame kad vas stave u dmg grupu sa rogovima i warrovima, svi vas vole kad im dodate 100ap (i ko sto cesto kazhem: to sto rog zagine kad krituje pod mojom aurom ja mu nisam kriv) za timski pve ponekad je potrebno ovo zhrtvovanje odnosno 0.31.20 ili 5.31.15

za maximalni individualni dmg output by hunter treba 30 u survivalu a ostalih 21 ili sve u marks ili 5 u imp aoth ili po malo u sve tri grane, takodje kada neko ima survival 30+ build MORA da ide na chist agi opremu pre nego na + to AP gear, razlog je ochigledan

edit

samo da dodam

0/31/20 build sa full BSom (tier 0) i ABBom radi overtime vetji dmg i ima vetji agro od 0.21.30 build sa 4 GSa, DS helmom, Blastershotom (ostalo razne blue stvari)...stavite brojke na papir, full BS = samo 40 AP manje od full GS

Link to comment
Share on other sites

ne znam mnogo ali ja b ishao od 1 - 59 full bm :)

jednostavno je bolesno dobro ... ne mozesh da uzmesh agro petu samo idesh i jedesh sve zivo

blah whatever :)

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

fazon sa "uzimanjem agra petu" je smeshna i mogutja samo za ljude koje cu otvoreno da nazovem budale & kreteni zato sto pre lvl 55 pokushavaju da nabodu nesto plavo il ne daj bozhe epic chim se uzima agro, hunter mozhe za 9 dana soc opemom do 58og nivoa a onda da krene da radi na hi dmg output opremi, 30 sati koje potroshite na 30om nivou grindajuci gnomeregan za glupu pusku bolje da ste potroshili izvan instance kvestujuci do 36og nivoa (kada uzmete engineering pushku koja ima i +5 agi)...

moje pitanje kinzhu je zasto ne ici na 15% u endgameu kada to dizhe AP vidno kada se nose tier 1 i 2 setovi? kapiram da je ofset brzo pucanje + samim tim cheshtje procovanje krita ali opet mi malo sumnjivo to...

Link to comment
Share on other sites

iskreno mislim da za end game hunter MORA da ima onih +crit i +15% agi....

aj sad jedno zdravo razmishljanje...da li bi neki hunter menjao scatered shot za 5% chanse da se atack speed poveca za 20(ili30) % za 15ak sekundi O.O

evo odgovoricu vam ja---> NECE!

tako da je po meni 0/21/30 konza ...

evo zashto ne volim BM...

shta kada ti ubiju peta, nestane pet ili jednostavno poslednji skill na BM grani ti je pod cooldownom....moz da se sagnesh (ne bash bukvalno ali...))

BM je za lvlovanje ne za PvP...ne zelim da zavisim od peta kojeg je lako ubiti (manje-vishe) i od jednog cooldowna . . .

Arbeit macht Frei.

Link to comment
Share on other sites

onaj ko pljuje po BMu i proziva huntera kao "klasu za koju se drugi bije" je vervatno bio wtfpwnovan vishe puta za redom od strane enrageovane machketine ili bata...

Aj razmisli o tome shta si napisao? Sam si sebe zajebao...

pwnovan od strane machketine >>> klasa za koju se drugi bije [:D]

"You may go if you wish. But remember this: walk away now and you walk away from your crafts, your skills, your vocations; leaving the next generation with nothing but recycled, digitally-sampled techno-grooves, quasi-synth rhythms, pseudo-songs of violence-laden gangsta-rap, acid pop, and simpering, saccharine, soulless slush."

Link to comment
Share on other sites

fazon sa "uzimanjem agra petu" je smeshna i mogutja samo za ljude koje cu otvoreno da nazovem budale & kreteni zato sto pre lvl 55 pokushavaju da nabodu nesto plavo il ne daj bozhe epic chim se uzima agro, hunter mozhe za 9 dana soc opemom do 58og nivoa a onda da krene da radi na hi dmg output opremi, 30 sati koje potroshite na 30om nivou grindajuci gnomeregan za glupu pusku bolje da ste potroshili izvan instance kvestujuci do 36og nivoa (kada uzmete engineering pushku koja ima i +5 agi)...

moje pitanje kinzhu je zasto ne ici na 15% u endgameu kada to dizhe AP vidno kada se nose tier 1 i 2 setovi? kapiram da je ofset brzo pucanje + samim tim cheshtje procovanje krita ali opet mi malo sumnjivo to...

bravo ... eto lepo i to rekao ... oduvek sam govorio da je totalno neekonomichno ici u instance tamo do lvl55 pa mozda i vishe ...

npr ja kao mag imam potrebu da odem samo jednom u zf da uzmem zum vexing cane koji cu korisiti do 60 lvl dok ne odem u dm i uzmem ogre magi staff etc etc ...

a ne da se cimam po deadminesu , sm i ostalim govnima da bi to isto sranje zamenio za 2 *- 3 lvla ... to je glupo bacanje vremena ...

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

fazon sa "uzimanjem agra petu" je smeshna i mogutja samo za ljude koje cu otvoreno da nazovem budale & kreteni zato sto pre lvl 55 pokushavaju da nabodu nesto plavo il ne daj bozhe epic chim se uzima agro, hunter mozhe za 9 dana soc opemom do 58og nivoa a onda da krene da radi na hi dmg output opremi, 30 sati koje potroshite na 30om nivou grindajuci gnomeregan za glupu pusku bolje da ste potroshili izvan instance kvestujuci do 36og nivoa (kada uzmete engineering pushku koja ima i +5 agi)...

moje pitanje kinzhu je zasto ne ici na 15% u endgameu kada to dizhe AP vidno kada se nose tier 1 i 2 setovi? kapiram da je ofset brzo pucanje + samim tim cheshtje procovanje krita ali opet mi malo sumnjivo to...

sa 0/21/30 ne propushtash imp aoth, rws, barrage i tsa... dobijash 3% crit i 15% agi... (posmatram samo talente koji ce ti podici ranged dps)

3% crita je ~3.9% dps-a (na svaki 1% crita jedan u 100 hitova crituje i pravi 230% dmg, pa samim tim 1% crit= 1.3% dps)(podrazumevam da je hunter talentovan)

znachi 15% agilitija treba da ti bude bolje od imp aoth-a, 1.1%dps-a, barrage-a i tsa... mrzi me da rachunam, ali potreban agiliti je abnormalno visok da bi se isplatilo u pogledu dps-a

cisto za primer... sa 7/8 gs i 1 ds-om imam 370 agilitija... 15% od toga je 55.5... to je malo vishe od 1% crit i 111 rap... znachi sada vec da nema imp aoth-a i barrage-a isplatilo bi se 0/21/30(ne uzimajuci u obzir 4 ljudi u tvojoj grupi koji isto imaju +100ap)...

takodje meni lichno se ne svidja surv jer je previshe zavistan od opreme... surv hunter ogranichava sebe na opremu sa chistim agilitijem, dok je marks-u sasvim svejedno da li je na opremi agi/rap...

Edited by th3_K1ng

>

cya

/*p0vv3r3|) |3y th3_|<1ng*/

Link to comment
Share on other sites

namerno sam napisao to sto sam napisao, u mom neobjavljenom vodichu za igranje huntera u prvom ili drugom pasusu elaboriram da je hunter zapravo jedan lik podeljen u dva, ali da su hunta i njegov/njen pet nerazdvojna celina, to sto je neko odluchio da oslabi jedan aspekt svog lika ne znachi da se neko drugi bije za tebe...

nije taj pet dosho iz zanzibara nego ga je taj hunter tejmovao, trenirao, opremio vestinama i talentima i on je oruzhje...e sad sto neko, ponavljam, iz nemotji, oce da okarakterishe klasu kao mlakonju za kog se neko drugi bije to je retardizam svoje vrste...to ko kad paladin recimo krene da kuka da je hunt kukavica jer nece da udje u mili nego ga jumpshotuje sa 40 jardi u cheetah a ovaj mozhe samo da ga mrzi...isto je kad hunt kuka da je rog pichka jer netje da se prepucava sa njim strelama nego ga napadne mili gde je hunt slabiji

jednostavno stil igre svog lika je drugachiji i kad ja poshaljem tog bata na kastera nije bitno dal rucho dhzaram sta li vetj ili imamm makro koji pokukljuchije sve zhivo a ja se shetam u komshiluku da zajmim orahe za palachinke....

on a topic related matter - hvala kinzh, insightfull as always ;o)

Link to comment
Share on other sites

Sto puta sam ulazio u ovakve rasprave sa hunterima, i ne mogu vishe da iznosim argumente...

Samo jedna stvar i posle toga ne odgovaram na ovom topicu:

-ako ostane na ranged, hunter je suvishe jak

-ako mu pridju na melee hunter je suvishe slab

Bottom line?

Hunter je uzasno glupa klasa koju je blizzard (zajedno sa warlockom) dodao jer nije vishe znao shta ce...

Uostalom, tvoj argument "lik podeljen na dva" ne stoji, jer brojcana nadmoc cesto mnogo vishe znachi... Narocito ako se kao pica krijesh iza peta i bacash neke strele.

"You may go if you wish. But remember this: walk away now and you walk away from your crafts, your skills, your vocations; leaving the next generation with nothing but recycled, digitally-sampled techno-grooves, quasi-synth rhythms, pseudo-songs of violence-laden gangsta-rap, acid pop, and simpering, saccharine, soulless slush."

Link to comment
Share on other sites

Kad vec topic prerasta u prichu o petu...Meni je ubedljivo najjadnije kad neko krene da sere kako su warloci koji koriste succubusa u PvP-u retardi.I ja pitam shto ? on mi izjavi : KORISTI MALO NEKOG DRUGOG PETA !

@modjo : hahahahahaahhhahahah...hahhahaahhahaha....hahahaahhaha...Blizzard nije znao shta ce pa je ubacio huntera i warlocka ? doooobrooooo...

Edited by kurshlus
latencyqv9.png Just great...
Link to comment
Share on other sites

warlock i hunter se savrsheno uklapaju u celokupan lore o azerothu jedino je problem sto ne postoji logika da hunter ima mail i da nosi toliko oruzja ... elem kada bi mu to oduzeli onda bi bio imba preslab .. .sada je jako jako dobra klasa ... to je sve ... dakle morali su da pregaze opste prihvaceno pravilo i daju mu mail koji nam logike na hunteru i neka oruzja koja isto se ne ukalapaju ... mada ono ... sto se tiche huntera izveshteni hunter ne dozvoljava ti da mu pridjesh , dakle hunter ima nachina da te drzi na distanci ... e sada pitanje je koliko si ti ili on skiled ili ne skiled da mu se priblizish / da ti ne dozvoli da mu se priblizish ili da ga nadmudrsih da mu zaobidjesh trapove ili da mu ne zaobidjesh trapove itditd ...

dakle hunter je sada ok ...

sto se tiche warlocka ... on je jedna od najjachih klasa sada 1 x 1 jednostavno zato sto death coil moze da preokrene celu borbu ... a sa 2 min cd to je bash skoro kao spamovanje ... u mass pvp nije ni bilzu zanimljiv kao mag npr ... evo totalno sam presatao da igram bg sa lockom nego sam duelujem a sa magom se toliko zabavljam u pvp da to nema nigde :)

Poenta priche je da su sve klase sem palija extremno zanimljive ... cak je i pala zanimljiv ako idesh i lechish i pravish sranja naokoli :) udjesh sa balonom u retardiranu hordu i healujesh se dok te hordash zbunjeno biju a magovi sabijaju sa ledja ...

shvatite blizard je napravio odlichnu igru i nemojte da postanete bezmozgasti mass whine klinici sa blizardovih foruma ... ako postoje imbe i klase da se srede oni ce ih srediti ... ali 90 % puta sto izgubite nije zbog imbe nego zbog :

1luck kritikali

2luck pozicija / pio si vodu napao te sa ledja

3niste bili spremni

4vasha greshka

5bolja oprema !!! da da tek ovde !

6luck luck

7bug !!!

8imba build koji totalno couteruj tvoj build sa tvojom klasom , a opsti je pushac , samo tebe moze da ubije ...

od 100000000000000 partija bga i world pvpa koje sam odigrao ovo je lista stvari zbog kojih umirete najceshce .... sto se tiche 1,2 i 6 ... to je vishe nego normalna stvar ... dakle koliko puta si srucio 3 kritikala zaredom i ubio lika pre nego sto je shvatio sta mu se deshava etc etc / navatao lika dok se fajta sa drugim sa ledja u bg / ubio ga dok je imao pola hpa etc etc ... ovo je igra jebote , damn good game anyway ;)

dakle ne lupetajte gluposti vishe , imbe ima ali nista zbog cega bi trebalo plakati ... or L2p nobs :) :) i glavno ! HF ! :)

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Kao sto je receno u prethodnim postovima , za endgame huntera kao i za pvp huntera furas 0/21/30 , jer ne znam igraca koji igra bez scater shota , sto se tice prethodnih postova gde je receno da hunter je slab u melee-u to i jeste i nije tacno , npr. ja sam mojim rokh`delar staffom udaram raptor strike 800 na plate i 1,1k na cloth sa raptor strike talentom naravno, tako da taj dmg i nije mala cifra

Edited by c0nfy

I wish that BACKSPACE works in life!.

 

76561197968543066.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...