Jump to content

U Kosovskom tunelu tinja neko svetlo?


Recommended Posts

  • Replies 148
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

QUOTE(Corey @ Dec 13 2005, 16:48)

Čist primer je sledeći.Moj ortak iz odelenja i član ovog foruma bio je za leto u Londonu(mesec dana) i jednom prilikom upoznao je čoveka(valjda iz Francuske) koji zna

Code Realms

Evo je, bice nevolje...

Unutar svake normalne osobe postoji ludak koji se bori da izbije na povrsinu. Niko ne poludi brze od potpuno normalne osobe.

One... Two... Freddy's coming for you...

Three... Four... Better lock the door...

Five... Six... Grab a crucifix...

Seven... Eight... Gonna stay up late...

Nine... Ten... Never sleep again!!!

Link to comment
Share on other sites

sve sto imam da kazem je da vecina tih "jadnika" sa Kosova se VEOMA dobro snasla u ovom Beogradu aka "Prihvatilistu svih jadnih i bednih " , kao i oni "jadni" Bosancerosi i slicni sto su dolazili pre nekoliko godina , pa kao .. " niste vi srbi , vi ste srbijanci a mi smo srbi , al iz Krajne" :P

svi oni sad imaju po dve kuce na Kosovu , iznajmljuju kforovcima stan u Pristini , ovde zive kod rodjaka ili su vec kupili nove stanove .. i taaako ... bas im je lose..

a sto se tice Kosova , pa i bolje neka ga daju , pa da pokusamo samo da se razvijamo bez ikakvih problema... a za crkve i ostalu kulturnu bastinu , snacicemo se kao i sa Hilandarom ....

step in my transporter , so I can teleport ya,all around my heavenly body..

Link to comment
Share on other sites

sve sto imam da kazem je da vecina tih "jadnika" sa Kosova  se VEOMA dobro snasla u ovom Beogradu aka "Prihvatilistu svih jadnih i bednih " , kao i oni "jadni" Bosancerosi i slicni sto su dolazili pre nekoliko godina , pa kao .. " niste vi srbi , vi ste srbijanci a mi smo srbi , al iz Krajne" :P

svi oni sad imaju po dve kuce na Kosovu , iznajmljuju kforovcima stan u Pristini , ovde zive kod rodjaka ili su vec kupili nove stanove .. i taaako ... bas im je lose..

a sto se tice Kosova , pa i bolje neka ga daju , pa da pokusamo samo da se razvijamo bez ikakvih problema... a za crkve i ostalu kulturnu bastinu , snacicemo se kao i sa Hilandarom ....

RESPECT!!! Konachno da chujem, prochitam neko mishljenje slichno mom!!!

Code Realms

Evo je, bice nevolje...

Unutar svake normalne osobe postoji ludak koji se bori da izbije na povrsinu. Niko ne poludi brze od potpuno normalne osobe.

One... Two... Freddy's coming for you...

Three... Four... Better lock the door...

Five... Six... Grab a crucifix...

Seven... Eight... Gonna stay up late...

Nine... Ten... Never sleep again!!!

Link to comment
Share on other sites

sve sto imam da kazem je da vecina tih "jadnika" sa Kosova  se VEOMA dobro snasla u ovom Beogradu aka "Prihvatilistu svih jadnih i bednih " , kao i oni "jadni" Bosancerosi i slicni sto su dolazili pre nekoliko godina , pa kao .. " niste vi srbi , vi ste srbijanci a mi smo srbi , al iz Krajne" :P

svi oni sad imaju po dve kuce na Kosovu , iznajmljuju kforovcima stan u Pristini , ovde zive kod rodjaka ili su vec kupili nove stanove .. i taaako ... bas im je lose..

a sto se tice Kosova , pa i bolje neka ga daju , pa da pokusamo samo da se razvijamo bez ikakvih problema... a za crkve i ostalu kulturnu bastinu , snacicemo se kao i sa Hilandarom ....

apsolutno...od reci do reci...

I MAY NOT BE PERFECT, but parts of me are excellent

Link to comment
Share on other sites

hehe naprawimo zeMsku mafiju da mushkima dokazemo kako smo uwek u prawu... pa chak i kad su politichke teme u pitanju.... :o)))

Code Realms

Evo je, bice nevolje...

Unutar svake normalne osobe postoji ludak koji se bori da izbije na povrsinu. Niko ne poludi brze od potpuno normalne osobe.

One... Two... Freddy's coming for you...

Three... Four... Better lock the door...

Five... Six... Grab a crucifix...

Seven... Eight... Gonna stay up late...

Nine... Ten... Never sleep again!!!

Link to comment
Share on other sites

Iako ovo nije tema o izbeglicama, već pre svega o mogućoj promeni stavova i pristupa MZ prema nama i budućem statusu Kosova, a sve povodom teksta koji je otvorio temu, a koji očigledno skoro niko nije pročitao... Prosto moram da i sam skrećem sa teme da bih odgovorio na sramne postove ženskih sagovornica.

Prvo, većina tih ljudi se ne nalazi u Beogradu.

Drugo, blizu 100.000 tih jadnih ljudi živi ili je dugo živelo u kolektivnim centrima gde su FANTASTIČNI uslovi (pitam se dal je ijedna od vas ikada i videla tako, nešto a kamoli živela tako)

Treće, oni tamo, odakle su pobegli, su imali neki život i neku imovinu, nisu i tamo živeli u kartonskim naseljima (naprotiv, Srbi iz Hrvatske su mahom bili jako bogati).

Što se tiče Srba sa Kosova, jedan manji deo njih je bilo u prilici da dobro proda svoju imovinu dole.

Kada se svemu tome doda i malo logike, shvati se, da mogućnost da žive u Beogradu kao najskupljem mestu za život u SCG, imaju baš ti koji imaju para, a većina, koji nemaju zašta pas da ih ujede, su daleko od očiju gadljivih beogradskih gospođica. A i ti koji imaju para, kako vas nije samo sramota, da na takav način govorite o njima, kao da su te pare pokrali, a ne iščupali iz svoje tragedije.

Treba da vas je sramota da tako pišete! Da su i vaši preci tako razmišljali verovatno bi nas Turci dan-danas ganjali i istrebljivali, kao što su to radili Kurdima do juče.

kolona1.jpg

Edited by Klinac Balavac

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

I zato mene danas svaki drugi stranac na netu pita da li ovde ima struje i kako me nije sramota što pobih onoliku šiptarsku nejač, iako sam pušku uživo video samo na regrutaciji kada je pripadnik SAJ-a pokazivao svoje naoružanje...

Isto,više mi se smučilo da se sa svima raspravljam :)

Ma dajte ljudi... Nije to neko nowostecheno mishljenje o nama... Pre 13 godina kada sam bila u tom istom Londonu za nas su mislili da smo diwljaci koji nose koske u kosi... Da li se iko zapitao ko je za to kriw?... Ceo swet o nama ima pogreshno mishljenje... I dok god owu drzawu budu wodili ljudi koji su rasli u komunizmu i koji su ucheni u tom duhu tako ce nam biti... Neke stwari jednostawno ne mogu da se promene preko noci...

Ono što je najgore je to što se stanje neće promeniti u skorije vreme.Dokle god političari budu dolazili na vlast i samo krali i ladili jaja naša zemlja sve više tone.Toliko smo duboko ugazili u govno korupcije i mita da se više ne možemo izbaviti.Najgore mi je kad vidim one rasprave demokrate-radikali.Pa svi su oni manje-više isti.Lepo znaju da će na vlasti koju dobiju biti kratko vreme i logično je da će da pokrade što više i tu i tamo popravi koji put i izgradi objekat od 50 miliona evra koji ničemu neće služiti.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Iako ovo nije tema o izbeglicama, već pre svega o mogućoj promeni stavova i pristupa MZ prema nama i budućem statusu Kosova, a sve povodom teksta koji je otvorio temu, a koji očigledno skoro niko nije pročitao... Prosto moram da i sam skrećem sa teme da bih odgovorio na sramne postove

Code Realms

Evo je, bice nevolje...

Unutar svake normalne osobe postoji ludak koji se bori da izbije na povrsinu. Niko ne poludi brze od potpuno normalne osobe.

One... Two... Freddy's coming for you...

Three... Four... Better lock the door...

Five... Six... Grab a crucifix...

Seven... Eight... Gonna stay up late...

Nine... Ten... Never sleep again!!!

Link to comment
Share on other sites

@WickedWitchOfTheWest

To što pričaš je potpuno druga stvar, i što se toga tiče, slažem se sa tobom 100%. Jedino mislim da recimo to što su te otpustili zbog nekog izbeglice nije kriv taj izbeglica, nego opet ta usrana država o kojoj pričaš i njena burazerska ekonomija, tako da si nezadovoljstvo u tom konkretnom slučaju uputila na pogrešnu adresu. Svaki čovek gleda da se snađe koliko god može, i nije fer kriviti ga zbog toga. Da je ovo normalna država, možda bi te otpustili zbog izbeglice ali samo ako bi on bio spospobniji od tebe, što dovodi do toga da je nebitno da li je izbeglica ili je starosedelac. Isto tako u normalnoj državi ni ti kao neki starosedelac ne bi imala prednosti, samo se sposobnosti priznaju. Ali ovo nije normalna država...

Možda sam bio u prethodnom postu malo preoštar, izvinjavam se, ali mislim da smo se ipak na kraju skontali? Država je usrana - sav narod je jadan.

Edited by Klinac Balavac

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

Mo

Code Realms

Evo je, bice nevolje...

Unutar svake normalne osobe postoji ludak koji se bori da izbije na povrsinu. Niko ne poludi brze od potpuno normalne osobe.

One... Two... Freddy's coming for you...

Three... Four... Better lock the door...

Five... Six... Grab a crucifix...

Seven... Eight... Gonna stay up late...

Nine... Ten... Never sleep again!!!

Link to comment
Share on other sites

Nije meni frka za gladovanje, nego da mi deca ne polude, ili ja da ne poludim dok dođem do dece...

To je na žalost problem celog sveta.Imam osećaj da će kroz 5 godina gandža biti legalizovana a kroz 10 klina od 14 godina će je pušiti redovno.Leba će imati da se jede ali u kakvom će mo okruženju biti....

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Iako ovo nije tema o izbeglicama, već pre svega o mogućoj promeni stavova i pristupa MZ prema nama i budućem statusu Kosova, a sve povodom teksta koji je otvorio temu, a koji očigledno skoro niko nije pročitao... Prosto moram da i sam skrećem sa teme da bih odgovorio na sramne postove ženskih sagovornica.

Prvo, većina tih ljudi se ne nalazi u Beogradu.

Drugo, blizu 100.000 tih jadnih ljudi živi ili je dugo živelo u kolektivnim centrima gde su FANTASTIČNI uslovi (pitam se dal je ijedna od vas ikada i videla tako, nešto a kamoli živela tako)

Treće, oni tamo, odakle su pobegli, su imali neki život i neku imovinu, nisu i tamo živeli u kartonskim naseljima (naprotiv, Srbi iz Hrvatske su mahom bili jako bogati).

Što se tiče Srba sa Kosova, jedan manji deo njih je bilo u prilici da dobro proda svoju imovinu dole.

Kada se svemu tome doda i malo logike, shvati se, da mogućnost da žive u Beogradu kao najskupljem mestu za život u SCG, imaju baš ti koji imaju para, a većina, koji nemaju zašta pas da ih ujede, su daleko od očiju gadljivih beogradskih gospođica. A i ti koji imaju para, kako vas nije samo sramota, da na takav način govorite o njima, kao da su te pare pokrali, a ne iščupali iz svoje tragedije.

Treba da vas je sramota da tako pišete! Da su i vaši preci tako razmišljali verovatno bi nas Turci dan-danas ganjali i istrebljivali, kao što su to radili Kurdima do juče.

kolona1.jpg

ok , ima njih koji zive po tim centrima ... ali vrlo malo ... vise je ovih koji su se "snasli" ... a i malo su se "prokurcili" jer toliko godina su se slagali sa shiptarima , isli jedni kod drugih na slave i slicno .. moja ortakinja odozdo je cak imala i naj ortakinju albanku i kao sad kad je krenuo rat svi su posisali svu pamet ovog sveta i krenuli medjusobno da se kolju ...

a sto se tice mojih predaka ... pouzdano se nisu tukli sa turcima , mozda ovi dole iz crne gore (migsha p0z ;) ) , a ovi iz austrije nisu sigurno .. tako da imam pravo da zastupam ovo misljenje ! :P

step in my transporter , so I can teleport ya,all around my heavenly body..

Link to comment
Share on other sites

a da ! sto se tice srbije kao drzave .. ovo nije drzava jadnih , nego drzava KRIMINALACA ... malo pogledajte oko sebe i sve ce vam biti jasno , kako se ovde prolazi i ko se postuje !

na vlasti su nam krimosi .... u muzici ( primer vlado georgijev) , u sportu , u medicini ... svuda...

a oni sto su jadni.... malo ih je ... samo su posteni ...

step in my transporter , so I can teleport ya,all around my heavenly body..

Link to comment
Share on other sites

idite bre po zurkama i ebavajte se, jebes politiku :)

slazem se, ali te kad chitash 'wako neshto pecne tamo negde, pa ne mozesh da se ne iznerwirash i odgoworish... :o)

Code Realms

Evo je, bice nevolje...

Unutar svake normalne osobe postoji ludak koji se bori da izbije na povrsinu. Niko ne poludi brze od potpuno normalne osobe.

One... Two... Freddy's coming for you...

Three... Four... Better lock the door...

Five... Six... Grab a crucifix...

Seven... Eight... Gonna stay up late...

Nine... Ten... Never sleep again!!!

Link to comment
Share on other sites

mudro zbori mega bulja

Mmda...

Život je samo velika žurka, a mladi pogotovu treba da se odreknu ikakvog razmišljanja koje se ne tiče zezanja (ako je tu uopšte potrebo razmišljanje), i sve da prepuste starcima sa agore... A onda kad im bulji ne bude više udobno od sedenja i čekanja da im država nešto udeli (posao, stan, obrazovanje, status, ili samo PARE i STANDARD) i kad im ćale više ne bude davao hiljade evra za dugoročno studiranje na BK fakultetu, i kad im bude ukinuto opšte jaslanje, onda će da malo pljucnu po toj zemlji koja ih do tada nije zanimala, niti su trošili svoj obilne sive ćelijice na nju, i zapaliće u neku drugu, bolju zemlju (koja je možda upravo bolja između ostalog zbog toga što se mladi tamo tako nisu i ne ponašaju) da u njoj peru sudove.

To što sam dvostruko citirao Ivana_ , ne znači da se ovo sve odnosi samo na njega, nego na sve sa kojima se svojim genijalnim komentarom složio.

Sve u svemu, ko ima manje od 60 godina, ne puši lulu i ne sluša džez, koj ku*ac ima da troši svoj dragoceni mozak na nešto tako kao što je društvo i država u kojoj živi! Neka gleda samo šta će da je*e i gde će da se napija. Naravno, dok ćale finansira...

Ali ne znam onda da li će imati pravo na bilo kakvu kritiku, kada se već svojemoždano samoisključio iz svega...

Edited by Klinac Balavac

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

Ja se jesam dobrovoljno iskljucio iz svega pre 5 godina.

Moras postovati i takvu odluku.

Od tad lepo radim, bavim se svojim poslom, planiram usavrsavanja strucna, odradjujem ih i ne pada mi na pamet da se bavim takvim gadostima kao sto je politika.

P.S Nisam zavrsio BK vec usrani drzavni fax (mada mi je malo i drago ipak..ponosan sam cak pomalo) i nije me niko futio parama. isto sam razmisljao dok nisam shvatio da se svet promenio, samo to mi nismo ukapirali.

Ovaj komentar oko zurki i ebavanja je nastao gledajuci mlade po inostranstvu kako zive (ne na trulom zapadu)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...