Jump to content

Grunge & alternativE


Recommended Posts

e ljudi ovde kacite sve sto imate od grandza i alternative.... ja imam dosta pa ako vam treba nesto slobodno pitajte ...

About WW.

Germans (oh not Germans - Fashishsts(Gitler) hard to translate) kill many (OMG my english) kill many juice(Israel, hope i true translate this nation), but in WW2 dead millions russian. AND say me plz WHY germany and austria send israel money for that and in russia not?

I not racist, i live in peace and i want what european must be more loality to russians. Childerns never not must cry if they paerents wars

Priceless

Link to comment
Share on other sites

1. možda je bilo bolje da topik započneš kačenjem nečega umesto ovako generički

2. bolje da se otvori topik za rok nego 14 topika za njegove podgrupe (izvini ako sam te uvredio svrstavši grandž u rok, a alternativa nije pravac nego suprotno od popa :)

Link to comment
Share on other sites

mislm slushalo se to, a onada je umro kurt kobejn.

bilo ej tu finih stvari.prvi disk koji sam kupio u zivotu bio je neki grunge mix(nirvana,rhcp, paerl jam, offsping, crash test dummies, beck naravno...)

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

chinjenica ej da su sve pomenute grupe 90tih pisali u grunge maniru, to shto su kasnije odustali od cele priceh ej druga stvar.

A sto se tice roka , pa jednostavno ne smatram grunge rokom niti je to moguce posto su to dve potpuno razlicite stvari sto po tehnici toliko i po samim textovima pesama. Tako da definitivno ovo nije moglo da se otvori pod rokom ... sto se tice kacenja necega evo
jok turbo folk je. mislm zajebite me tih podela vishe,to shto se ovi tehnichari loze na milion abitnih pravaca en znachi da sad i rok treba isto usrati.grunge mozemo svrstati kao granu roka, popud metala,punka...

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

hiljadu i jedan podžanr je izmišljotina novinara i bubuljičavih tinejdžera koji bi da zvuče pametno, al to nije za ovaj topik..

za ovaj topik je grandž i ta alternativa koja nije suprotno od mejnstrima, pa il nek neko počne da kači il da idemo kući..

Link to comment
Share on other sites

Ahahahahahhaaaaa

Ne mogu da verujem shta sve gurate u ovaj deo foruma.

Bez zhelje da hejtujem, ali moram da kazhem da je ovaj topic nema nekog smisla uzimajuci u obzir da bi po ovom principu zhanrovskih podela moglo da se otvori josh desetine topica.

Grunge je veshtachki stvoren izraz, a chak i pripadnici tog "zhanra" kasnije su pocheli da se ogradjuju od njega. Grunge je umro sa Kobejnom, a najbolji bend koji je bio povezan sa celom tom prichom je bio Alice in Chains koji je opet vishe vukao ka metalu i najvishe je iskakao iz forme koju je podrazumevao grunge.

A termin "alternativa" je toliko smeshan i shirok, pogotovo u danashnje vreme da nema previshe smisla troshiti rechi na objashnjavanje zashto je suvishan.

Ovo je moglo skroz drugachije da se reshi.

A da ne govorim o bendu "Nicleback" odnosno Nickelback koji je ovde postavljen i koji pokazuje koliko je topic besmislen.

poz!

FZ: I have a message to deliver to the cute people of the world...if you're cute, or maybe you're beautiful...

there's MORE OF US UGLY MOTHERFUCKERS OUT THERE THAN YOU ARE!! So watch out.

Link to comment
Share on other sites

ok care sad pokazujes kolko si glup , ovo od niclebacka ima veze sa onim alternativnim delom,posto je topick grunge & alternative , ali i pesma je u nekom post grunge fazonu.

Sto se grungea tice rade ga i dalje grupe tipa Audio slave, a Pearl Jam i dalje svira tako da ne mzozes reci da je grunge mrtav. Grunge je vrsta muzike koja je toliko raznovrsna , a ipak povezana smislom, idejom, i cinjenicom da su vecinom iz Sjetla . Kazes da je grunge mozda suvishe uska podela ali kad bi pogledao koliko se razlikuju bendovi jedni od drugih , njihovi nacini pevanja i sviranja , recimo uporedis pevace Eddi-a iz Pearl Jama Layna iz Chainsa i Crisa iz Soundgardna i vidis koliko se njihova pevanja razlikuju , isto mozes da uradis i za gitare. Ja grunge smatram jednim od najsveobuhvatnijih i najopsirnijih pravaca ne po broju bendova koji su ga svirali nego po razlicitosti te muzike.

Sto se nase grunge scene tice ima je i po meni je jako dobra , ali je suvise povucena. Imate bendove poput broken stringsa i Oskara Tomasa koji sviraju odlican autorski grunge.

@ortodox: ali u opste ne mogu da shvatim kako mozes da nazoves neki muzicki pravac vestackim, u shustini nije toliko ni bitno ocigledno je da nemas pojma o cemu govoris i dolazis ovde samo da seres , zato otvori sebi lepo topik "ja mnogo volim da serem" i tamo seri

About WW.

Germans (oh not Germans - Fashishsts(Gitler) hard to translate) kill many (OMG my english) kill many juice(Israel, hope i true translate this nation), but in WW2 dead millions russian. AND say me plz WHY germany and austria send israel money for that and in russia not?

I not racist, i live in peace and i want what european must be more loality to russians. Childerns never not must cry if they paerents wars

Priceless

Link to comment
Share on other sites

[roflmao]

Ah...da si bar pravilno spelovao imena bendova koje toliko volish pa da udjemo u ozbiljniju raspravu.

Da ne bih nervirao cenjene admine :) neka ostane na ovome a ljudi nek procene ko je u pravu.

FZ: I have a message to deliver to the cute people of the world...if you're cute, or maybe you're beautiful...

there's MORE OF US UGLY MOTHERFUCKERS OUT THERE THAN YOU ARE!! So watch out.

Link to comment
Share on other sites

pošto je topik započeo kao mesto za kačenje grandža i "alternative", a okačena je jedna pesma da bi se potom prešlo na standardno "cirkamo pivo ispred dragstora i filozofiramo o muzici umesto da je slušamo" prepucavanje, premešten je u opšti forum..

onaj jedan post u kome je okačena pesma ću sad da prebacim u hepi korner

edit: izvinjavam se, ipak su okačene dve pesme

Link to comment
Share on other sites

[roflmao]

Ah...da si bar pravilno spelovao imena bendova koje toliko volish pa da udjemo u ozbiljniju raspravu.

Da ne bih nervirao cenjene admine :) neka ostane na ovome a ljudi nek procene ko je u pravu.

pa care da ti imas o cemu da raspravnjas ti bi i raspravljao ...

About WW.

Germans (oh not Germans - Fashishsts(Gitler) hard to translate) kill many (OMG my english) kill many juice(Israel, hope i true translate this nation), but in WW2 dead millions russian. AND say me plz WHY germany and austria send israel money for that and in russia not?

I not racist, i live in peace and i want what european must be more loality to russians. Childerns never not must cry if they paerents wars

Priceless

Link to comment
Share on other sites

a evo muzike

Alice in chains

http://www.emp3world.com/to_download.php?id=25805

http://www.emp3world.com/to_download.php?id=27289

Pearl Jam

http://www.emp3world.com/to_download.php?id=34785

http://www.emp3world.com/to_download.php?id=34792

http://www.emp3world.com/to_download.php?id=43949

http://www.emp3world.com/to_download.php?id=43933

Soundgarden

http://www.emp3world.com/to_download.php?id=44124

nisam nasao vise ....

Stone temple pilots

http://www.emp3world.com/to_download.php?id=8848

http://www.emp3world.com/to_download.php?id=8877

http://www.emp3world.com/to_download.php?id=8876

to je ono sto sam nasao po netu a da je pristojno ...

About WW.

Germans (oh not Germans - Fashishsts(Gitler) hard to translate) kill many (OMG my english) kill many juice(Israel, hope i true translate this nation), but in WW2 dead millions russian. AND say me plz WHY germany and austria send israel money for that and in russia not?

I not racist, i live in peace and i want what european must be more loality to russians. Childerns never not must cry if they paerents wars

Priceless

Link to comment
Share on other sites

Grunge je veshtachki stvoren izraz, a chak i pripadnici tog "zhanra" kasnije su pocheli da se ogradjuju od njega. Grunge je umro sa Kobejnom

Sinak ne lupaj. Jesi cuo ti za grad Sijetl? Za Green River?

Naravno da nisi, ajde sad idi slusaj Kobejna. To sto je neki zanr izleteo iz shina mainstreama ne znaci da vise ne postoji.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Svima koji bi zheleli da se upoznaju malo konkretnije sa tematikom predlazhem da prochitaju ovaj text na Wikipediji.

Mali odlomak:

Mark Arm, the vocalist for the Seattle band Green River (and later Mudhoney), is widely credited for being the first to use the term "grunge" to describe the style. However, Arm used the term with a negative connotation; he called the band's style "pure grunge, pure shit". This was not seen as being negative by the media, and the term was subsequently applied to all music that sounded similar to Green River's style. It is likely that the term was seen as appropriate because of the "dirty" guitar sound that grunge is known for (the word grunge itself means "dirt").

Dakle, ja samo zhelim da kazhem da je izraz "grunge" izforsiran od strane medija i dobio potpuno deformisano znachenje od originalnog, da bi onda bio spojen sa odredjenom vrstom muzike koja se razvijala u Sijetlu.

Pa chak su se i sami pripadnici "grungea" ogradjivali od tog naziva, a da ste pogledali neki od novijih intervjua sa Armom ili sa nekim od Melvinsa npr. videli bi koliko je sve to i njima samima smeshno iz danashnje perspektive.

A grunge jeste umro sa Kobejnom, jer su ubrzo posle toga pochele da se raspadaju i ostale grupe iz sijetlske shestorke ( ili beshe sedmorke :)), a sve je bilo zavrsheno raspadom Soungardena 1997.

To shto se Pearl Jam ponovo okupio je vishe zhalosno jer su samo bleda kopija onoga shto su nekada bili.

Ni na kraj pameti mi nije da pljujem po svim ovim bendovima koje veoma poshtujem iz mnogo razloga.

Moja primedba je bila pre svega usmerena na sam naziv topica i "uskost" koja je iz toga proizashla.

I kruko nisi ti tata pa da ti ja budem sinak i da mi se obracash sa visine.

FZ: I have a message to deliver to the cute people of the world...if you're cute, or maybe you're beautiful...

there's MORE OF US UGLY MOTHERFUCKERS OUT THERE THAN YOU ARE!! So watch out.

Link to comment
Share on other sites

To shto se Pearl Jam ponovo okupio je vishe zhalosno jer su samo bleda kopija onoga shto su nekada bili.

hmm , zalosno je sto tako pricas jer jos jednom dokazujes da si samo debli koji eto pise radi pisanja. Pearl Jam mozda jeste mirniji ali NIKAKO ne mozes reci da je bleda kopija i da je zalosno slusati. Jednostavno no nocomment.

About WW.

Germans (oh not Germans - Fashishsts(Gitler) hard to translate) kill many (OMG my english) kill many juice(Israel, hope i true translate this nation), but in WW2 dead millions russian. AND say me plz WHY germany and austria send israel money for that and in russia not?

I not racist, i live in peace and i want what european must be more loality to russians. Childerns never not must cry if they paerents wars

Priceless

Link to comment
Share on other sites

1. Popij bensedin.

2. Prochitaj shta sam napisao i text koji sam linkovao.

3. Prochitaj josh jednom za svaki sluchaj.

4. Nauchi da spelujesh.

5. Shutni se u glavu (ovo je opciono).

FZ: I have a message to deliver to the cute people of the world...if you're cute, or maybe you're beautiful...

there's MORE OF US UGLY MOTHERFUCKERS OUT THERE THAN YOU ARE!! So watch out.

Link to comment
Share on other sites

A grunge jeste umro sa Kobejnom, jer su ubrzo posle toga pochele da se raspadaju i ostale grupe iz sijetlske shestorke ( ili beshe sedmorke :)), a sve je bilo zavrsheno raspadom Soungardena 1997.

ma jeste, dva benda su svirala grandz ikad :P

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

e dasto se te tureje tice cuo sam da ce u junu biti u Beogradu

About WW.

Germans (oh not Germans - Fashishsts(Gitler) hard to translate) kill many (OMG my english) kill many juice(Israel, hope i true translate this nation), but in WW2 dead millions russian. AND say me plz WHY germany and austria send israel money for that and in russia not?

I not racist, i live in peace and i want what european must be more loality to russians. Childerns never not must cry if they paerents wars

Priceless

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

slusao sam ja Nirvanu,Alice in Chains(moja omiljena grupa dana kada sam to slusao) ali tokom godina me smorila ta muzika jer nista novo ne izlazi... I da oce ne moze... Tako da sam sad presao na California Punk(Green Day,Yellowcard, Blink182, Sum41, Hoobstank, Sugarcult, Relient K, Fm Static, Panic! At the Disco....mogu do sutra da nabrajam)

btw ako i dalje ne znate koja je to muzika, imate na winampu njegov radio i kucajte u search "Idobi Radio" eto... :)

I see by your outfit, that you are a cowboy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...