Jump to content

tesla hrvat


Recommended Posts

uostalom.

to sto mu prave spomenik. uopste ne pravi tog coveka vise hrvatom.

moze i u britaniji da se digne spomenik tom coveku.

kao sto je dignut jebeni spomenik u japanu piksiju.

to ne pravi piksija japancem. jeste mnogo doneo tom narodu i oni njemu.

ali nece biti on veci "japanac" tim spomenikom.

ako me kapirate.

69869493_l.jpg

i fuck my fans.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 177
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tesla je alien.

@Tibor

pa nema sta da ga gotivis, decko je inteligentan i razmislja sasvim normalno i realno. Ko i Ja. Upravo ovako mislim.

briga me za ostalo sto je napisao...ja sam znao da je inteligentan...

doajajno mi je samo to sto sam kvoutovao...

brandstack.com/users/portfolio/logos/gligorov \\ behance.net/gligorov

99designs.com/people/gligorov \\ twitter.com/MarkoGligorov \\ upstack.com/

Link to comment
Share on other sites

"Ko zna zna, ko ne zna ide na fakultet"

[claps]

@topic: tesla je po meni srbin, pola oceve familije su mi bili pravoslavni svestenici izjashnjavao se kao srbin, ponosio se mestom gde je ziveo a ne celom hrvatskom, ali sve u svemu on nije nishta doprineo ni srbima ni hrvatima nikada ni nece doprineti vec je doprineo celom svetu., a najvishe amerima jer su mu oni omogucili uslove za rad.

Edited by Goga[TT]
bnlsignature.jpg
Link to comment
Share on other sites

"Bolje da su tih valjda milion evrica ulozili da naprave fax gde ce izaci jos neki Tesla..."

samo da kazem jednu domacu na ovu gore citiranu recenicu:

"Ko zna zna, ko ne zna ide na fakultet"

Interesantno... :))

samo da kazem jednu domacu na ovu gore citiranu recenicu:

"Niko se jos naucen nije rodio"

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

mogao bih da bacim u cirkulaciju dobar dokumentarac o tesli, traje 80 minuta, i uglavnom je sve pokriveno..

ne zna se da li se kastrirao, ali na kasnijim slikama nema nikakvih naznaka odsustva muških hormona (mršav je, raste mu brada, itd)

ivane ja tebe u stvari gotivim....

izađi, prošetaj, popij nešto, proći će..

pa nema sta da ga gotivis, decko je inteligentan i razmislja sasvim normalno i realno. Ko i Ja.

:*

Link to comment
Share on other sites

Tesla je sam govorio da se ponosi svojim srpskim poreklom i hrvatskom domovinom. Politichki odgovor, ako mene pitate, no ko ce mu zameriti?

Čisto da se zna, Tesla to nikada nije rekao, to je rekao Vladko Maček (hrvatski političar, vođe Hrvatske seljačke stranke, HSS) inerpretirajući po svom nahođenju Teslina osećanja prema celoj toj priči, i to sve posle jednog banketa na kome je prozborio sa Teslom možda 2 minuta.

Tesla se rodio kada Hrvatska nije bila čak ni neki politički region u Austro-Ugarskoj, zapravo tada se taj administrativni region zvao Hrvatska i Slavonija, pored još npr. regiona Dalmacija itd. Dakle u pitanju su čisto geografske odrednice. A za vreme celog Teslinog života Hrvatska nije bila ni konstitutivna republika (tek u SFRJ), već deo centralizovane monarhije pod krunom Karađorđevića, prema tome, čisto logički, o kakvoj je to Hrvatskoj domovini Tesla mogao da priča????

Hrvati mu obnavljaju kuću jer su je spalili do temelja po treći put u ovom poslednjem ratu (prethodna 2 za vreme II svetskog), kao što su popalili kuće u celom tom kraju jer tamo, zamislite čuda, žive, tj. živeli su do skora isljučivo Srbi.

Tesla nije ni bio državljanin Srbije u svom ranom periodu (tek pred I svet. rat), nego Austro-Ugarske, jedne od najvećih i najnaprednijih imperija ikada. I oni mu ništa nisu pružili, tj. Evropa generalno nije ništa pružila jer prosto u odnosu na Ameriku u to vreme je bila neplodno tle za takve ljude.

Amerika mu je spalila laboratoriju i uništila dotadašnji životni rad, krala planove, naterala ga da radi kao fizički radnik, učinila da umre kao poslednji bednik, i još ga posle svega smisleno bacala u zapećak da bi promovisala svog Edisona. Sve pare koje ikada stekao, stekao je od privatnih biznismena isključivo zahvaljujuči sebi, i isključivo zahvaljujući konkretnoj isplativosti tih konkretnih patenata koje je nudio.

Sve ostalo što je danas moglo da načini svet nezamislivo boljim, humanijim i drugačijim niko nije hteo da finansira (bežični prenos skoro neograničene struje).

Eto, toliko o Teslinom umakanju u govna...

Edited by Klinac Balavac

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

uostalom.

to sto mu prave spomenik. uopste ne pravi tog coveka vise hrvatom.

moze i u britaniji da se digne spomenik tom coveku.

kao sto je dignut jebeni spomenik u japanu piksiju.

to ne pravi piksija japancem. jeste mnogo doneo tom narodu i oni njemu.

ali nece biti on veci "japanac" tim spomenikom.

ako me kapirate.

piksi nije japanac!? [V]

...... f e n s i c ......

...yes, ur unique...

...just like everyone else...

Link to comment
Share on other sites

I Kanađani će mu podignuti spomenik na 150-godišnjicu sa svoje strane Nijagare. Inače spomenik Tesli koji se nalazi sa SAD stane, je kopija onog ispred ETF-a, kuriozitet je da je to jedini spomenik u celim SAD koji je planski neosvetljen, kao simbol - kako bi izgledala zemlja da nije bilo Tesle.

Edited by Klinac Balavac

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

tesla se osećao najviše kao amerikanac, a obrazovanje je stekao u austriji.. to što je po genima srbin ne znači ništa, da je ostao ovde, umakao bi hleb u govna kao što to i danas rade ljudi njegovog kalibra koji nisu bili dovoljno pametni da zapale negde...

Ovo zaboravih, pored činjenica da je potpuna logička greška da "ljudi njegovog kalibra koji NISU bili DOVOLJNO PAMETNI da zapale", i ostatak je potpuno netačan,

Tesla se nikad nije osećao kao amerikanac, zbog toga što tada taj pojam (američke nacionalnosti) gotovo da nije ni postojao u americi, a naručito među imigrantima koji su u to vreme činili skoro 50 % stanovništva (imigranti I i II generacije). Tesla je pre svega bio srpski rodoljub i američki patriota (dakle Srbin i građanin Amerike)

CITAT:

"U meni ima nešto što može biti i obmana, kao što često biva kod mladih i oduševljenih ljudi. Ali, ako budem srećan da ostvarim samo neke od svojih ideja, biće to dobročinstvo za celo čovečanstvo. Ako se te moje nade ispune, najslađa misao biće mi da je to delo jednog Srbina."

veče, 21. maja 1892. Beograd, Kapetan Mišino zdanje

Dakle, sve precizno, a ne k'o Hrvati ("jednom je rekao") doba dana, datum, mesto, zgrada, jedan od prisutnih tada je i Jovan Jovanović Zmaj

A to obrazоvanje što ga je stekao u Austriji plaćao mu je teškom mukom otac, pripadnik one zatucane, zaostale i manipulatorske Srpske Pravoslavne Crkve (ko što bi rečeno u onoj temi o postojanju Boga).

Edited by Klinac Balavac

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

Ovo zaboravih, pored činjenica da je potpuna logička greška da "ljudi njegovog kalibra koji NISU bili DOVOLJNO PAMETNI da zapale", i ostatak je potpuno netačan,

e što volim ove nove korisnike sa zanimljivim nick-ovima kad se prave pametni..

postoje različite vrste inteligencije.

Link to comment
Share on other sites

Da prestanemo sa glupostima, bolje da šaljemo neke ineteresante informacije o Tesli da ljudi čitaju.

Malo se zna da je Tesla pisao pesme, nažalost u onom požaru mnoge su izgorele, a mnoge su izgubljene, jer ih je Tesla pisao u korespodenciji sa svojim prijateljima, a pisma ko pisma... evo jedne (činimi se jedine) sačuvane:

Parčići olimpijske priče

Kroz svemirsku slušalicu

slušam zvezde šta kazuju.

Nekog novog su doveli

pa mu Olimp pokazuju.

"Eno tamo Arhimeda,

sa polugom vazda šeta,

kaže da je materija

isto što i energija,

a zakoni tvoji kruti

da su pusta ludorija."

"Al' na Zemlji ti zakoni

jošte važe i te kako,

a kad čujem sveže vesti,

uopšte mi nije lako.

Top svemirski, kažu, prave

one usijane glave."

"E moj, Njutne, ružno su se

s tvojom slavom našalili,

a nauku tvoju divnu,

naglavce su postavili.

I još neki Ajnštajn, luda,

s tobom hoće da se sprda.

Kaže da je materija

isto što i energija,

a zakoni tvoji kruti

da su pusta ludorija."

"Ja, Kelvine, ne uspevam

te finese da razumem,

makar sam se prevario,

bar sam sve od sebe dao.

Nego, popili smo kafu

i vreme je da se pođe,

a ti reci, tvoj drug Tesla,

hoće l' skoro da nam dođe?"

"Ma taj Tesla uvek kasni,

nema smisla da se čeka,

na tog zaludnog čoveka."

Tad svemirska veza puče

i iz moje slušalice,

više nisam čuo ništa

osim buke sa ulice.

Fragments of Olympian Gossip

While listening on my cosmic phone

I caught words from the Olympus blown.

A newcomer was shown around;

That much I could guess, aided by sound.

"There's Archimedes with his lever

Still busy on problems as ever.

Says: matter and force are transmutable

And wrong the laws you thought immutable."

"Below, on Earth, they work at full blast

And news are coming in thick and fast.

The latest tells of a cosmic gun.

To be pelted is very poor fun.

We are wary with so much at stake,

Those beggars are a pest—no mistake."

"Too bad, Sir Isaac, they dimmed your renown

And turned your great science upside down.

Now a long haired crank, Einstein by name,

Puts on your high teaching all the blame.

Says: matter and force are transmutable

And wrong the laws you thought immutable."

"I am much too ignorant, my son,

For grasping schemes so finely spun.

My followers are of stronger mind

And I am content to stay behind,

Perhaps I failed, but I did my best,

These masters of mine may do the rest.

Come, Kelvin, I have finished my cup.

When is your friend Tesla coming up."

"Oh, quoth Kelvin, he is always late,

It would be useless to remonstrate."

Then silence—shuffle of soft slippered feet—

I knock and—the bedlam of the street.

Nastala je na engleskom.

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

+ Anerikanci su ga uhapsili kad je na jos nedovrsenoj zgradi isprobavao rezonancu jer je........zgradu zamalo srusio [:D]  [:D]  [:D] . A danas tako proveravaju stabilnost zgrada........

zapravo nisu ga hapsili, bar ne u pomenutom sluchaju...

tachno je da je zamalo srushio zgradu u svom kvartu, chak su i okolni stanari osetili podrhtavanja ili zemljotres pa su zvali policiju i uputilih ih ka Teslinoj laboratoriji... keke znali su sa kim imaju posla. A panduri su samo navratili kod Tesle i pogledali shta se to dogadja, on im lepo objasnio da je u pitanju nezheljen efekat nekog eksperimenta i da tje odmah prekinuti sa istim.

A to obrazоvanje
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...