Jump to content

POMOAGAJTE DRUGOVI.......


myuser

Recommended Posts

Dakle da izlozim problem......

Imam bezicni net vec nekih sedam dana. Oprema je sledeca....

AP OvisLink 5460

Antena Sabacki grid 17 Db (bar su mi tako rekli i mislim da su me slagali)

Mrezna je D-Link giga

Opticka vidljivost postoji

Kabel od antene do Ovisa oko 5.5 do 6 metar.

Udaljenost provajderovog AP-a i moje antene oko 100-120 metara.

Skontao sam prvo da imam jako los upload. Ne mogu da posaljem ni obican mail sa attachmentom od 60kb (pokusam prvo sebi na yahoo da posaljem sliku od 150 kb i tu nece ni trunku plave trake da ispuni u autluku pa sam sliku smanjio na 60kb i tu sam dobio jedno pola santima plavog :-)))) a kamoli da igram WoW koji redovno puca jer antena nema dovoljnu predajnu snagu (tako mi bar rece momce iz teh. podrske) Po tome zakljucujem da to i nije bas Sabac 17 decibela (mada kod tih antena uvek smanji navedenu decibelazu za 30-40 posto) Medjutim...... cak i da je neka slabija antena, kako je moguce da ne moze da prebaci tih 100 metara vazdusne linije do AP-a provajdera ? Antena je naravno na krovu. Sto se tice surfovanja tu su rezultati jos i dobri. Radi sve mada ponekada bas i ne. Ali vise radi :-)))) Download se krece oko 12 - 15kbps. Napominjem da imam paket 128k flat rate.

Sta da radim ljudi ? Posto sam sve izlozio sta mi predlazete ? U cemu je glavni problem posto je izgleda problem u svemu ?

PS: Pliz drugari nemojte mi samo predlagati da predjem na cable jer sam vec pet puta isao u KDS i samo me sutnu napolje a SBB kod mene u zgradi nema (znam da radi dobro). ADSL osedeh cekajuci a modem...... no commenta.

Link to comment
Share on other sites

skini sa neta neki od programa za merenje signala pa se javi ;)

salim se

koliki ti je signal strenght i link quality???

Druze ja sam pocetnik kada je u pitanju wireless pa mi moras malo objasniti gde se to gleda i kako meri.

Hvala sto hoces da mi pomognes jer sam vec pred slomom zivaca a tek mi je 28-ma. I'm to young to die :-)))))))

PS: na ruteru mi led dioda za link activity non stop flesuje. To bi trebalo da znaci da kao sve sljaka....ili gresim ?

Link to comment
Share on other sites

a kamoli da igram WoW koji redovno puca jer antena nema dovoljnu predajnu snagu

Kao prvo predajnu snagu ne daje antena nego AP, jer taj tvoj izgleda nema dovoljno snage da vrati signal do provajdera (ako imas podatak za njega pogledaj koliko ima mW). Na daljini kao sto je tvoja posao rade i najobicnije antene iz domace radinosti (ili klasicna Jagi), tako da sigurno nije problem u anteni.

Kazi mi koliko si platio taj AP, imas li mogucnosti da ga vratis ili zamenis za drugu opremu, i pogledaj koji ti je kabal izmedju AP i antene (presek-om, tanak ili onaj deblji) i tacna duzina i koliko je razdaljina od antene do kompa, pa cu ti mozda konkretnije odgovoriti. (preko kog provajdera ides jel frekvencija 2.4)

PS: na ruteru mi led dioda za link activity non stop flesuje. To bi trebalo da znaci da kao sve sljaka....ili gresim ?

Cekaj jel imas ruter ili AP?

Edited by C@sper

www.polovniracunari.rs

Link to comment
Share on other sites

Kao prvo predajnu snagu ne daje antena nego AP, jer taj tvoj izgleda nema dovoljno snage da vrati signal do provajdera (ako imas podatak za njega pogledaj koliko ima mW). Na daljini kao sto je tvoja posao rade i najobicnije antene iz domace radinosti (ili klasicna Jagi), tako da sigurno nije problem u anteni.

Kazi mi koliko si platio taj  AP, imas li mogucnosti da ga vratis ili zamenis za drugu opremu, i pogledaj koji ti je kabal izmedju AP i antene (presek-om, tanak ili onaj deblji) i tacna duzina i koliko je razdaljina od antene do kompa, pa cu ti mozda konkretnije odgovoriti. (preko kog provajdera ides jel frekvencija 2.4)

Cekaj jel imas ruter ili AP?

Sorry m8........ imam AP OvisLink 5460..... naslednik onog 1170 ili kako li je vec. Duzina kabla izmedju antene i Ovisa je oko 5 i po metara. Provajder je Metrohive (neobee) Novi Sad. i frk je 2.4. Nebi trebalo da je taj AP slab. Nikada nisam video razliku izmedju tankog i debelog kabll ali mi se cini da je ovaj moj tanak kabel jer ne verujem da ima tanji od ovog. To sam i ja pomislio. Ako je ipak problem u AP-u, sta mi predlazes da uzmem. Jedna ispravka..... antena je 18 decibela a ne 17 kako sam napisao jer mi je to juce rekao covek koji mi je namestao wireless. On misli da postoji neki signal koji ometa moja. Ali ja sam tako blizu njihovog AP-a da mi je malo cudno da za tih 100 metara moze toliko da oslabi signal.

Link to comment
Share on other sites

@phantomq: NE postoje programi za merenje jacine signala kod AP-ova oni to imaju ugradjeno u sebe i po pravilu to ne valja nista.

@myuser: Zasto ti je duzina kabla 5.5 metara stavi ap odmah uz antenu i skrati taj kabl na 0.5 metara. PAzi moze da se desi da nesto do provajdera nije u redu tako da ako znas jos nekoga koji se kazi na taj ap porazgovaraj sa njim.

Link to comment
Share on other sites

@phantomq: NE postoje programi za merenje jacine signala kod AP-ova oni to imaju ugradjeno u sebe i po pravilu to ne valja nista.

@myuser: Zasto ti je duzina kabla 5.5 metara stavi ap odmah uz antenu i skrati taj kabl na 0.5 metara. PAzi moze da se desi da nesto do provajdera nije u redu tako da ako znas jos nekoga koji se kazi na taj ap porazgovaraj sa njim.

Kako druze da ga stavim uz antenu. AP mi je u sobi pored prozora i kabel iz njega vodi napolje do antene koja je nabacena na sipku i usmerena ka provajderovom AP-u. Dosta puta sam cuo kako ljudi pricaju da je duzina kabla do 6-7 metara ok. Meni, kazem, kabel nije duzi od 6 metara jer sam se bas trudio da ispunim sve norme. Ako hoces, daj mi mail pa cu ti poslati fotku kako to sve izgleda. Ne znam nikog ko se kaci na taj AP. Zvao sam vec teh. podrusku i oni kazu da je kod njih sve OK.

moj je: myuserns@gmail.com

PS: vratio sam se na dial-up jer preko wirelessa nisam mogao ni da dodjem do ovog foruma :-))) Ako ne resim ovo u sledecih par dana, pocinjem sa prodajom opreme. Zivce sam vec pogubio pokusavajuci da se skinem sa dial-up. U kablovskoj su me vec okacili na MOST WANTED tablu koliko ih cimam i nista. ADSL se polako pretvara u legendu a verovatno ce dospeti i do mita :-))). Uz malo srece..... moje unuce ce MOZDA uzivati u ADSL-u ovde i Novom Sadu :-)))))

Link to comment
Share on other sites

Pre svega, greetings to all members (senior, eldars, admins etc...). Zeleo bih malo da pojasnim ovu celu situaciju. Pre svega, imam drugara koji sa Popovice (NOVI SAD, Sr. Kamenica) tuce AP na gerontoloskom centru sa protokom od 256. Zanci decku radi sve bez problema tako da sto se tice AP-a to mozes da iskljucis iz varijante. Na varijantu od 100m trebalo bi da ti radi i predajna antena snage od 13dB bez ikakvih problema. Trece wireless internet je zamisljen za korisnike koji nemaju nikakvu drugu opciju za koriscenje interneta, posto je i sam protok talasast. Ko ima wireless znace o cemu pricam. Naime u jednoj sekudni imas svih 128kb u drugoj imas 32 i ti tu ne mozes nista. U zavisnosti od opterecenja AP-a taj period se razlikuje. Znaci ako je AP rastereceniji onda mozes da imas 10min 100-128kb ali moras imati i momente kada protok pada, ali napominjem MOMENTE. Ne da ne radi 1-2min nista. :)

Moram da napomenem da su mu milion x govorili da ce ga dunav urnisati zbog refleksije signala, sto je mozda bila mogucnost da je na nekoj manjoj nadmorskoj visini. (novosadjanima je jasno o cemu pricam, NHF)

Jucer sam mu odneo NFSU Most Wanted koji on nemoze da igra zato sto sve radi savrseno ali je dovoljno da mu protok stucne na sec dva da zavrsi u zidu tako da je online gameing takve vrste za njega nemoguc. Dok je Guild Wars & WoW druga prica.

Ometanje signala:

- Ukoliko u komsiluku imas nekog ko ima mikrotalasnu, to ti je dovoljno da ti omete signal, (sto ne znaci da ti je komsija extremista)

- Moguce da neko u tvojoj blizini ima jaci AP, tj da ima nekog D-Linka ili wi-fi PCI karticu koja ima jacu snagu od Oviza. (sto ne znaci da je oviz CRAP)

- Ako neko ima usmerenu antenu (koja fata mali radijus tj rasipanje signala fata mali ugao) koja se ukrsta sa tvojim signalom, on odnosi pobedu zato sto takve antene imaju uzasno jak signal, ali zato moraju biti ultra usmerene i fixirane war-aparatom :D

Postoji jos gomila gomila gomila stvari koja bi mogla biti, biblija wireless net-a ima negde oko 1500 strana pa ako imas volje... ;)

P.S. Zasto si zaboga dozvolio da ti ljudi uopste uvedu net ako ti to tako radi. Zar nisi imao neku probu ili tako nesto ???

P.S.S. Koji cash trazis za tog OVIZ-a?

Link to comment
Share on other sites

nije tacno da wireless ne moze da bude konstantan, meni se desava da mi recimo nedelju dana radi potpuno idealno, dakle ping, download itd. su mi odlicni

a kako to mislis da mikrotalasna moze da ometa signal, znaci da bismo ispunili uslove moramo biti u sumi gde nema elektricnih uredjaja ako sam dobro razumeo

Link to comment
Share on other sites

Zanci decku radi sve bez problema tako da sto se tice AP-a to mozes da iskljucis iz varijante

Pa to ako jednom radi ok ne znaci da ce svima da radi, AP su prvenstveno namenjeni za umrezavanja malih kancelarija i tako dalje.

Trece wireless internet je zamisljen za korisnike koji nemaju nikakvu drugu opciju za koriscenje interneta, posto je i sam protok talasast. Ko ima wireless znace o cemu pricam.

Pa ti svasta lupas, jel ti uopste koristis wireless?

Jeste da ponekad zna signal da "padne" ali ako imas dobru opremu to se bas i ne desava, ako imas slab AP koji ne moze da vrati signal ka provajderu onda je ovo ucestalo.

Prvo ako vec koristis AP i tanak kabal onda on ne sme nikako da predje 5 metara, razlika izmedju tankog i debelog kabla je u "otporu" pa valjda ste to ucili u skoli deblji kabal manji otpor.

Ako ti je razdaljina veca do kompa onda stavi 2 m kabla do AP a iz AP idi mreznim kablom to je vec mnogo bolje resenje.

E sad nisi odgovorio koliko si taj AP platio i kolika je jacina AP u mW, moj ti je savet da ga zamenis za PCI wireles karticu (finet ili TPLink) ali obavezno sa Atheros cipom (da bude minimum 80 mW) i onda stavis debeli kabal 50 omski mozes slobodno kaciti i 15 metara kabla (debeli) i ako je sve u redu kod provajdera mora ali mora da ti sljaka.

Ove kartice imas u BG u Netiks firmi i mislim da su sa pdv-om oko 40 evra max.

A sto pricaju oko ukrstanja signala drugih malo je verovatno posto svaki provajder koristi druge kanale u okviru jedne frekvencije tako da je mala mogucnost za to.

Pa ja se nalazim pored glavne poste koja ubija sa raznim signalima pa nemam problema.

Imao sam mnogo problema sa tim AP tog tipa i raznim wireless karticama tipa MSI itd.., ali od kada sam stavio ovaj cip (100 mW izlazna snaga-provajder 300m)signal ubija (kod CS ping 40-60) zavisno od servera.

Edited by C@sper

www.polovniracunari.rs

Link to comment
Share on other sites

Poslusaj Caspera covek mudro zbori....Dodao bih moj savet oko AP-a :Pheenet WL-118C+ Wireless Access Point 11 Mb/s, 802.11b - Intersil PRISM 2.5 chip sa 200 mW izlaznom snagom, senzitivnost -90 dBi.Neko ce reci da je 200mW isuvuse Ali pouzdano znam da je ovaj uredjaj testiran na oko 2500 instalacija - LAN-to-LAN point-to-point / point-to-multipoint bridge / ISP, AP/AP klijentima i ima izuzetan domet i stabilnost veze, pritom se napaja putem utp kabla (cena oko 165 e).

Ili : Planet WDAP-2000PE Wireless Access Point Super A+G 54 / 108 Mb/s 802.11b/g (2.4GHz) i 802.11a (5.xGHz) + POE - Web management, Atheros chip, AP / Bridge......Takodje ugrađen Power-over-Ethernet (cena oko 185 e).

6.jpg126132.jpg
Link to comment
Share on other sites

Poslusaj Caspera covek mudro zbori....Dodao bih moj savet oko AP-a :Pheenet WL-118C+ Wireless Access Point 11 Mb/s, 802.11b - Intersil PRISM 2.5 chip sa 200 mW izlaznom snagom, senzitivnost -90 dBi.Neko ce reci da je 200mW isuvuse Ali pouzdano znam da je ovaj uredjaj testiran na oko 2500 instalacija - LAN-to-LAN point-to-point / point-to-multipoint bridge / ISP, AP/AP klijentima i ima izuzetan domet i stabilnost veze, pritom se napaja putem utp kabla (cena oko 165 e).

Ili : Planet WDAP-2000PE Wireless Access Point Super A+G 54 / 108 Mb/s 802.11b/g (2.4GHz) i 802.11a (5.xGHz) + POE - Web management, Atheros chip, AP / Bridge......Takodje ugrađen Power-over-Ethernet (cena oko 185 e).

Mislim ljudi da je generalno problem do provajdera. Ma da sam napravio antenu od konzerve koka kole mora da radi na toj daljini ili bolje da kazem blizini. Mislim da ni AP nije problem - http://www.ovislink.com.tw/WL5460AP.htm -

Garant je do provajdera. AP sam platio 80 eura.

Jedan momak mi je kucnuo sledece citiram:

"I da je veliko zagusenje, na toj udaljenost grid19 (realno pojacanje oko 17 db) sa 5m CDF200 i ovislinkom 5460 mora da radi na najmanje 1 mbit"

Nasao sam samo podatak da je izlazna jacina Oviza 18 dbM. E sada koliko je to u mW........hehehe ja sam samo muzicar.

Edited by myuser
Link to comment
Share on other sites

Koliko si platio montazu i ko je radio (zaposleni kod provider-a)? Najbolje da opet odes kod njih, platis da ti nameste da sve to radi...pa neka se oni smaraju....(u bg firme naplacuju kompletnu ugradnju 40e).Mada me interesuje, posto si napomenuo razdaljunu od 100-120m, zasto ne vidis da se stavi ruter negde izmedju i povezes se utp kablom?

6.jpg126132.jpg
Link to comment
Share on other sites

Koliko si platio montazu i ko je radio (zaposleni kod provider-a)? Najbolje da opet odes kod njih, platis da ti nameste da sve to radi...pa neka se oni smaraju....(u bg firme naplacuju kompletnu ugradnju 40e).Mada me interesuje, posto si napomenuo razdaljunu od 100-120m, zasto ne vidis da se stavi ruter negde izmedju i povezes se utp kablom?

Da..... ljudi su zaposleni u provajderu. Jednog od njih znam i od ranije. OK su ljudi i zaista mislim da su dobro uradili posao.Montazu mi nisu hteli naplatiti zato sto se znamo ali sam im ja ipak dao 20 eura.

Evo sada sam na wirelessu. Nada se da cu moci da poustujem ovaj replay :-)))

Moguce je da me neko ubija signalom ali brate taj mora da pravi crne rupe kad mene ubija sa njegovim signalom. Zna li neko koja je snaga Oviza 5460 u mw ?

PS: E daaa......... grid sabac nije 17 vec 18. Ne znam dali sam to vec rekao.

Jutros oko dva ujutru veza je divljala. Skidam torrent, igram WoW i svremena na vreme obidjem forume. Znaci nije ljudi do moje opreme vec je njihov AP garant zagusen ili je taj koji gusi moj signal legao da spava :-)))

Sad mi vec radi malo sporije ali ipak nekako radi.

Led dioda LINK/ACT na AP-u mi stalno flesuje kada surfujem ili igram wow ali dioda NET koja oznacava protok izmedju Oviza i mrezne se gubi. Kada radi dobro onda i ona flesuje ko poludela.

Edited by myuser
Link to comment
Share on other sites

Jutros oko dva ujutru veza je divljala. Skidam torrent, igram WoW i svremena na vreme obidjem forume. Znaci nije ljudi do moje opreme vec je njihov AP garant zagusen ili je taj koji gusi moj signal legao da spava :-)))

Upravo to moze da bude simptom AP koji ne vraca odnosno gubi pakete, ali i ne mora samo provali koja je jacina AP u mW pa cu ti konkretno reci dali je to dovoljno ili ne.

Ta oznaka 18 dali je dBm ili dBi?

Ako je 18dBm onda je to neki minimum za rad.

I uradi sledece:

Kucaj u pretrazivacu IP adresu tvog AP imas na kutiji koja je po difoltu ako je promenjena a verovatno da jeste pitaj onog sto ti je namestao koja je, kada ukucas izaci ce ti softver AP-a, tu imas komandu "scan" ili tako nesto tu ce ti onda izbaciti sve mreze odnosno provajdere koje vidis kao i jacinu signala i dali mnogo varira...

Edited by C@sper

www.polovniracunari.rs

Link to comment
Share on other sites

Upravo to moze da bude simptom AP koji ne vraca odnosno gubi pakete, ali i ne mora samo provali koja je jacina AP u mW pa cu ti konkretno reci dali je to dovoljno ili ne.

Ta oznaka 18 dali je dBm ili dBi?

Ako je 18dBm onda je to neki minimum za rad.

I uradi sledece:

Kucaj u pretrazivacu IP adresu tvog AP imas na kutiji koja je po difoltu ako je promenjena a verovatno da jeste pitaj onog sto ti je namestao koja je, kada ukucas izaci ce ti softver AP-a, tu imas komandu "scan" ili tako nesto tu ce ti

Edited by myuser
Link to comment
Share on other sites

Jedan covek mi je rekao na elitesecurity forumu da je 18 dbm jednako 63.1 mW.

Otprilike to je ta jacina.

Odreagovao sam...... to je slabo (jer sam se naslusao o svakakvim skalamerijam od 100 mW pa i vise) na sta mi je on rekao da je to skroz korektna i dobra snaga i da sa tim mogu da uradim tacku na tacku do blizu 20km (nisam pogresio u kucanju.... rekao je 20km) ako hocu sa tim Ovisom.

Sta drugo reci nego ako ovo uspes sa ovim svaka cast!!!

Pa sto onda koriste grid antene i kartice za takve daljine. Nemam dalji komentar teorija je jedno a praksa drugo.

www.polovniracunari.rs

Link to comment
Share on other sites

Otprilike to je ta jacina.

Sta drugo reci nego ako ovo uspes sa ovim svaka cast!!!

Pa sto onda koriste grid antene i kartice za takve daljine. Nemam dalji komentar teorija je jedno a praksa drugo.

Ne znam sta da vam kazem ljudi. Hvala vam sto, ako nista drugo, bar pricate svoja iskustva. Ja se sa wirelessom druzim tek nedelju i po. Znam dosta o racunarima jer sam svoj prvi PC dobio jos 87-me iz Amerike (jebenih 1800 dolara je placen 386 sa matematickim koprocesorom) ali kada je u pitanje wireless tu sam duduk.

Znate sta mi je cudno. Koristim sharezu za download raznih stvari. Upravo skidam doom film. To mi uvek radi. Znaci preko shareze uvek sve radi. Sto je jos cudnije u isto vreme u aploudujem i to radi. Doduse mnogo sporije od skidanja ali jedan od razloga je i sto sam ogranicio u sharezi aploud. To uvek radi a onda recimo odem da otvorim obican gugl i nece pa nece. Generalno download mi uvek radi. Bilo da je neki download menadzer, shareza, bit lord ili nesto trece. Totalno sam pogubljen i ne znam sta da radim. Najlakse je otici..... dati 200 evrica za dobar AP i debeli kabel od antene do AP-a ali nije stvar u tome. Dali ce i to da radi. Mozda ova moja oprema savrseno funkcionise ali je nesto drugo problem

Nisam nikada rekao ovo. Na istom krovu se nalazi i komsijina satelitska antena. Da mozda ona ne zeza ?

Link to comment
Share on other sites

Svasta se ovde npricalo. Kod wireless je mnogo bolje dobro slusati nego dobro drati se (ko razume svatice).

Tvoj AP igra jako malu ulogu u svemu tome bicu drzak da kazem da ne igra skoro nikaku. to da li izlazna snaga 100mW ili 200mW mozes da okacis macku o rep. Imate na BGW sajtu jedan elaborat o tome. Dakle najvaznija je antena i od nje zavisi najveci % performansi. (I naravno od toga koiko je ljudi provajder nakacio na omni antenu, jer jelte gospoda ne nameravaju da stavr sektorske)

Link to comment
Share on other sites

to da li izlazna snaga 100mW ili 200mW mozes da okacis macku o rep

Stvarno si sad izvalio, jesi li ti nesto probao u praksi od ovoga?

A sta po tebi igra ulogu, pa jebote to je snaga i srce svega (mW)kako mozes tako nesto da kazes.

A poznato je svima da na malim daljinama kao sto je njegova (cca 150m)covece rade i sve antene iz domace radinosti.

Sto se tice samih antena bitno je sta se nalazi na provajding strani dali su to omni antene (prilicno rasipaju signal u krug) ili sektorske antene koje odlicno pokrivaju zadati teren i prilicno dobacuju signal.

Edited by C@sper

www.polovniracunari.rs

Link to comment
Share on other sites

Stvarno si sad izvalio, jesi li ti nesto probao u praksi od ovoga?

A sta po tebi igra ulogu, pa jebote to je snaga i srce svega (mW)kako mozes tako nesto da kazes.

A poznato je svima da na malim daljinama kao sto je njegova (cca 150m)covece rade i sve antene iz domace radinosti.

Sto se tice samih antena bitno je sta se nalazi na provajding strani dali su to omni antene (prilicno rasipaju signal u krug) ili sektorske antene koje odlicno pokrivaju zadati teren i prilicno dobacuju signal.

Dobro ljudi sta mi predlazete da radim. Teh. podrsku sam sinoc izgubio jer sam ih nazvao i oterao sve u k. Rekli su mi da navodno neki signal smeta i da mi sada treba neka sprava power over enthernet da bi pojacao signal i bla bla bla.

Dali bi eventualno neko zeleo da dodje do mene sa jacim AP-om da probamo i vidimo dali je do AP-a ili nije? Ponavljam, jacina mog AP-a je 63.1 mW

Edited by myuser
Link to comment
Share on other sites

Stvarno si sad izvalio, jesi li ti nesto probao u praksi od ovoga?

A sta po tebi igra ulogu, pa jebote to je snaga i srce svega (mW)kako mozes tako nesto da kazes.

Aj malo se potkuj za pocetak teoreckim znanjem...

http://yu1aw.ba-karlsruhe.de/Vaznost%20ant...u%20Wi%20FI.pdf

Pa onda predji na prakticno. Pitao si me " jesi li ti nesto probao u praksi "? Da jesam jer se wireless-om bavim aktivno vec 2 godine u BGW projektu...

Edited by Stator
Link to comment
Share on other sites

Aj malo se potkuj za pocetak teoreckim znanjem...

http://yu1aw.ba-karlsruhe.de/Vaznost%20ant...u%20Wi%20FI.pdf

Pa onda predji na prakticno. Pitao si me " jesi li ti nesto probao u praksi "? Da jesam jer se wireless-om bavim aktivno vec 2 godine u BGW projektu...

Ja vise ne znam sta da radim. Kako se smenjuju vase poruke tako ja u sebi menjam odluke da cu da menjam AP pa onda kucne stator i menjam antenu kad evo ti kaspera i odluka pada da menjam AP :-)))))

Stator, procitao sam text o antenam. Ako je sve to tacno a nema zasto da nije kako onda moja antena od 18DB ne moze na 120 metara da ima dobar prijem u upload. Da napomenem. Vrlo je vazno reci da meni nekada veza ubija kako dobro radi sto znaci da je veoma moguce da meni nesto ometa signal. A kako onda to resiti ?

PSNije toliko problem kupiti novi Ap ili antenu ali sta ako ni to nije resenje.

Ako ste za probu i jedan naucni opit javite se. Ja dajem teren i pola opreme :-)))

Odakle ste vas dvojica ? Mozemo li kod mene da uradimo mali opit na tu temu AP vs ANTENA pa da vidimo ko je u pravu?

Kako ja i dali uposte mogu da proverim sta moja anetena hvata ? Mislim mreze/provajdere i koja je jacina tih signala. Ima li neki program ?

PS: juce sam pingovao neke sajtove i najbolji rezultat koji sam dobio bio je 34 posto izgubljenih paketa. Inace, bilo je i po 55-60 posto. Neke i nije moga da risolvuje.

Edited by myuser
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...