Jump to content

PROBLEM SA WIRELLESOM


myuser

Recommended Posts

Ljudi taman sam pomislio da sam se resio velikih tel. racuna zbog wow-a kad ono oces malo morgen ili tumorov. O cemu se radi. Pazario sam wirelles i sve lepo radi. Zaista LEPO radi. Surf, download MA SVE osim wow-a. Logujem se, krenem da igram ali odjednom sve stane. Ja mogu da se krecem ali skillovi, magije ne rade.......kao neki LAG mada mi je latency oko 100 i kada radi i kada ne radi. Nekada je i ispod stotke. Vidim druge igrace kako trckaju oko mene, cak mogu da dobijam i poruke ali ja ne mogu da ih saljem. Ne radi ni logout niti exit from game. Nema pravila. Nekada mi se to desi posle pet sekundi od logina a nekada posle sat vremena. Citao sam na blizz sajtu da su u pitanju portovi pa ovo pa ono. Neke stvari sam probao ali mi nisu resile problem. I dok mi tako ubagovan wow jos radi ja ga minimiziram i pogledam da nije do veze medjutim veza radi samo tako....i surf i download.

Ima li neko slican ili isti problem ? Pleas help jer sam se taman poradovao da cu da igrma wow dan i noc ali kada ja tamo a ono medjutim.....

Imam OvisLink 5460 AP

Antena(mada to nije bitno za ovo) Sabacki grid 17

Kabel nije duzi od sest metara od antene do Ovisa (ni to nije bitno za ovu temu)

AJD m8s POMOGAJTE AKO BOGA ZNATE !!!

Link to comment
Share on other sites

deshava se i meni

al teshko cesh se toga reshiti...

meni se samo deshava posle novog patcha... i u nekoj velikoj guzvi kao u IF ili ogrimmaru...

jer kad se zaletim u guzvu ko da prsne i izlaguje i onda polako gledam shta se deshavalo pre minut =))

sad se ne zalecem =)

idem korak po korak i pushtam ga da sve lagano loaduje

uvek moze bolje...

Link to comment
Share on other sites

Imao sam potpuno isti problem kao i ti ...

IMAS PREVISE GUBITAKA PODATAKA U SLANJU...

1.Verovatno zato sto ti je los signal.

2. Primas signal odnosno download ali tvoj upload sjeban sto nije izgleda optimizovano kod blizzarda, jednostavno se sjebe ako imas gubitke ostane ti sve kao sto si opisao i posle koji minut dobijes disconnect skoro su sanse 99% da ti se veza nece povratiti.

3. Proveri pingom koliko imas gubitaka paketa i koji ti je odziv

4. Mozes da uradis i tracer route da vidis gde se paketi gube ako se ne gubi na njihovom gateaway-u.

5. Ako je problem u vezi sa tobom i gatewayom

Kupi jacu karticju 100mw ili 200mw ako nadjes kod netiksa

Ili neku bolju antenu

6. Ako je problem negde kasnije u lancu veze javi njima da to srede ili promeni provajdera ako ne mozes da ih nagovoris da isprave to

A to sto ti radi download FTP HTTP i sve ostalo zato sto se salje TCP paketima koji ako dodje do gubitaka podataka na putu transmituje ponovo.

Dok wow i igre koriste UDP gde se paketi ne salju ponovo nego samo ide sve dalje.....

Link to comment
Share on other sites

Ovis mi ide na karticu. Kartica je integrisana Via Rhino II. Da nije mozda ona problem jer desilo mi se da sam apdejtovao win pa mi je pronasao i nove drajvere za mreznu medjutim instalacija fejld. Mislim da je do kratice ili do protokola. Napominjem da ne koristim win protokola vec neki RASPOP protokol.

Led lamap na Ovisu ispod koje pise Link/Act konstantno treperi kada sam na netu. Znaci veza sljaka.

Ako je kojim slucajem mrezna problem preporucite koju da uzmem i koliko otprilike kosta. Thx m8s

Link to comment
Share on other sites

Nisam napomenuo da imam opticku vidljivost do Ap-a provajdera i da razdaljina ne prelazi 100-120 metara izmedju mene i Ap-a.

Antena je Sabacki girid 17 decibela. Koliko se ja razumem to je vise nego dovoljno za tu razdaljinu kada je slanje podataka od mene do AP-a u pitanju.

Ispravite me ako gresim.

Jos jednom thx m8s !!!

Link to comment
Share on other sites

si probao da nadjesh neke nove drivere za karticu?

A ako nema ili nepomazhe, nadji neke starije i njih instaliraj.

Da probam sa nekom drugom mreznom ? Mogu da je nabavim za probu ali Realtekova.

Ponekad mi led dioda na mom AP-u Ovisu ispod koje pise NET ne radi (samo gori) a recimo dioda LINK/ACT flesuje ko poludela. Sta bi to moglo da znaci.

Donece mi drugar Guild Wars pa cu da probam sa njim. Da vidim dali postoji isti problem.

Kako sam recimo juce zaginuo. Krenem da se tabam sa dva gnolla. Skontam brzo da su ipak veliki zalogaj za mladog maga. Zaledim ih i krenem da bezim ali se u tom trenutku desio taj lag ili kako vec da ga nazovem i ja skontam da mi i dalje skidaju HP. Okrenem se i vidim sledece. Odledili su su ali me ne jure iako sam u pizdincima od njih vec stoje i konstantno me pune jer sam ja ustvari tamo kod njih. Smesno jeste ali vrlo iritirajuce. Ili recimo vracam se iz SW za Lakeshire. Mrzi me da idem preko mosta vec cu malo da ronim do krcme preko puta. Stignem do krcme ali skontam da se desio LAG. Kada sam se sledeci put uspesno logovao bio sam mrtav u vodi. Nekada mi se desi da cak ni imana drugih igraca ne mogu da vidim. Pise Unknow entity.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...