Jump to content

BOG?


Recommended Posts

  • Replies 118
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@ longleyy

brate moras da razgranicis crkvu i religiju.

Budizam nije religija... hm.. u kakvoj sam zabludi bio svih ovih godina..

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

[8)]

Ja sam rekao da po mom nekom razmisljnju budaizam ne smatram kao religiju , ali ona jeste...

Ne kontam te kako da razgranichim crkvu i religiju pa crkva propagira tu istu religiju nema sta da se razgranici ,kao sto u skolu idesh radi obrazovanja , tako u crkvu idesh radi religije , jer ti ona to nalaze.

Link to comment
Share on other sites

crkva je ustanova, institucija i propagira svoje interese a ne religiju

religija je nacin zivota, uglavnom po ucenju isusa hrista/muhameda/bude/nekog petog

eto kako

gde u bibliji pise da ides u crkvu? Sam Isus Hrist se molio pod vedrim nebom

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Nenenenenenene. NIKAKO stari topic. Treba novi topic. Mozda se neko zaleti. Pa tje onda motji da se hejtuje.  [:D]

ajde bre zeki drzi se teme. kako da te hejtujem ako offtopichish? :))))))))))

matori, treba ti antistres terapija ASAP :)

Link to comment
Share on other sites

Hoces da kazes da crkva moze da "dejstvuje" mimo pravila koja su joj odredjena religijom??

da

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

@topic: Ne verujem ni u shta, shta ne vidim ili ne osecam.

da vidis ne mozes i to svi znaju ali mozes da osetis...tako se i veruje...

trebao si da kazes ne vidim i ne dodirujem(ne moze da se dodirne_)

brandstack.com/users/portfolio/logos/gligorov \\ behance.net/gligorov

99designs.com/people/gligorov \\ twitter.com/MarkoGligorov \\ upstack.com/

Link to comment
Share on other sites

A u djavola da li verujete?

(metalci preskocite [:D])

Predrasuda, velika predrasuda.

Ja sam metalac, pa se ne oblacim tako i nisam satanista (a slusam npr Dimmu Borgir koji jesu sataniste). Cak ne otpadam po trgu kao ostali metalci. Izlazim na fancy mesta, ali privatno slusam SAMO metal. Pravih satanista ima jako malo. Uglavnom su sve to pozeri (vikend satanisti).

Mrzim kada neko ima glupe predrasude [:(] .... Nista licno, nisi ti nista kriv.

Never underestimate the predictability of stupidity!

'Ajde mala bubice, vreme je za pesmicuuu!

NOS.gif

TSsaradnik.jpg

Link to comment
Share on other sites

@longleyy

bez veze ne verovati u neshto shto josh nije dokazano... neko mozhe da kazhe da ne veruje u ceo svoj zhivot jer mu je sinulo da je sve to ustvari san i da tje se kad tad probuditi iz njega i kako ti da mu dokazhesh da ovo nije san nego da je stvarno?

@dvnityCker

religija ne mozhe da postoji bez crkve kao institucije. Crkva je oblikuje i daje joj neke obrise i zakone pod kojima religija postoji... ono na shta ti mislish, takozvani "nachin zhivota" koji bi trebali da vodimo verujutji samo u Boga (nebitno kog, i pokushavajutji da zanemarimo crkvu/religiju) zavisi prvenstveno od stepena uticaja crkve/religije na nas. S'obzirom da ne zhivimo kao pustinjaci normalno je da primamo uticaje iz crkvenih/religijskih centara, hteli mi to ili ne... i ti uticaji oblikuju kod nas neko shvatanje Boga i svega vezano za njega. Kao shto sam vetj rekao u jednom topicu, kad bi odbacio sve uticaje crkve/religije od sebe i kad pogledash ono shto je ostalo ispod toga... to je gola vera. Mada, ja sam mishljenja da niko nije sposoban da u potpunosti odstrani iz svog uma sve te uticaje.

Zato je meni mnogo lakshe da zhivim i delam verujutji u neku univerzalnu pravdu (kosmichku mozhda:) umesto da se nadam da tju zavrshiti u raju ako se pridrzhavam nekih bozhjih zakona.

Edited by Ramirez
Link to comment
Share on other sites

@ longleyy

znaci po tebi je spaljivanje vestica i Giordana Bruna u skladu s principima Hristovog ucenja?

@ramirez

ja sam vernik, verujem u visu silu, visi oblik zivota koji zovemo Bog i verujem da je Isus Hrist bio "bozanskog" porekla, ako me razumes.

S druge strane ne volim crkvu (ne zgradu nego instituciju) i na moje shvatanje hriscanstva i religije crkva nema skoro nikakav uticaj

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

S druge strane ne volim crkvu (ne zgradu nego instituciju) i na moje shvatanje hriscanstva i religije crkva nema skoro nikakav uticaj

verujem ja tebi da ne volish crkvu... samo mislim da ni sam nisi svestan koliko je tvoje shvatanje "hrishtjanstva" i religije uslovljeno uticajima koje si (morao) da primish od crkve. Nit' sam raspolozhen, nit' imam vremena, da raspredamo o tome kako ceo zhivot podsvesno primash (kao i svi mi uostalom) te uticaje koje oblikuju u odredjenoj meri tvoj pogled na tu temu... pa tju ti samo dati primer shpanskih serija i Grand show-a. Kad bi pratio te dve stvari jedno 5+ godina definitivno bi pocheo da se ponashah i mislish kao vetjina ljudi kojima se sad smejesh (a koji to prate), sekao bi vene za Cecom i izlazio bi u Bombo (Dzej Klub:) ili gde vetj...

Edited by Ramirez
Link to comment
Share on other sites

Hmm, slazem se. Ajde dr Ivane prepishi mi 5-6 sisatih maloletnica. Ne smem ja to na svoju ruku, predoziratju se garant. :)))))))))

vaše misli su na pravom mestu, kolega, ali ste nažalost u pravu kada kažete da je bolje da ne dozirate sami.. prve nedelje počnite od jedne polovine jedne sise, pa sledeće nedelje možete celu, i tako dok ne stignete do dve dojke, vagine i propratnog držača..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...