Jump to content

Jao Ch1zro :)


Recommended Posts

  • Replies 145
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

tempere nemaju veze s vezom.

reci mi lag, kad padne mrak, koju boju vidis, crnu ili belu? Ne vidis boje zato sto NEMA SVETLOSTI. Duks koji sada nosim je crn jer NE REFLEKTUJE SVETLOST, tj svetlost koja padne na moj duks se ne odbija (mizerno malo se ipak odbije), tako da do oka ne stize nista i zato vidis crno, tj ne vidis boju, tj ne vidis svetlost. Zato se crne povrsine brze zagreju na suncu, jer ne reflektuju svetlost u toj kolicini koliko reflektuje bela, koja veliku vecinu svetlosti odbije. Jel ti sad jasnije? Ako nije reci, objasnicu opsirnije. Ali veruj mi da sam u pravu.

a ja nisam ni rekao da je belo boja

Edited by dvnityCker

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

tempere nemaju veze s vezom.

reci mi lag, kad padne mrak, koju boju vidis, crnu ili belu? Ne vidis boje zato sto NEMA SVETLOSTI. Duks koji sada nosim je crn jer NE REFLEKTUJE SVETLOST, tj svetlost koja padne na moj duks se ne odbija (mizerno malo se ipak odbije), tako da do oka ne stize nista i zato vidis crno, tj ne vidis boju, tj ne vidis svetlost. Zato se crne povrsine brze zagreju na suncu, jer ne reflektuju svetlost u toj kolicini koliko reflektuje bela, koja veliku vecinu svetlosti odbije. Jel ti sad jasnije? Ako nije reci, objasnicu opsirnije. Ali veruj mi da sam u pravu.

a ja nisam ni rekao da je belo boja

kad padne mrak smanji se energija koju sunce odashilje na zemlju i onda je sve crno zato shto samo crna povrshina ima dovoljan energetski prag da bilo shta emituje

za odbijanje boja potrebna je velika energija, elektroni su uznemireni, dolazi do trenja i zato se crne povrshine brzhe zagrevaju na suncu od ostalih

treba im veca energija da se sve odbije

@nbg zato shto postoji i element brzine ploche koji distorzira svetlosne talase

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

joj sto ste se primili da palamudate..

lagisha, jebao bi i bube, al neces priznati da si pogresio..

u svakom slucaju, respect za istrajnost... [:D]

aj bre lockujte ovo.. davno je prestalo da bude thread za muzicki subforum :]

Ko je nub ne budi mu drug.

I mean you harm.

Link to comment
Share on other sites

Ne zatvarajte sad, da isteramo stvar na čistinu :)

Dakle, jel crna prisustvo ili odsustvo boja? Jel zna neko nekog univerzitetskog profesora fizike? :)

moj dobri prijatelj je dekan na faxu i on je profan fizike malopre sam zavrshio razgovor i potvrdio je moje rechi

dakle shut u glavu

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

nema sta da se misli, objasnio sam tako da je i neukom coveku jasno, logicno. sad, jebiga, neko je uporan pri svom stavu i ja tu ne mogu nista da uradim, sem da iznesem moj. ja ti samo savetujem, lag druze, da se sa tim stavom ne izleces pred nekim ucenijim, jer ti kazem opet, nisi u pravu. a ti sad kako hoces.

ali jebiga, ne mogu da ne ponovim jos jednom.

crno je odsustvo svetlosti, mrak, kad nema svetlosti sve je crno, mracno, kao nocu jer je sunce s druge strane i u atmosferi nema svetlosti. kada svetlost ne dopire do oka, oko ne vidi tj nema sta da vidi jer nema svetlosti. jakna je crna jer ne reflektuje svetlost, pa do oka ne stize svetlost koja mora da se odbije od predmeta da bi ga ljudsko oko zapazilo. mi to odsustvo svetlosti u tom neosvetljenom delu osvetljenog sveta zapazamo kao crnu boju, mrak, jer se nikakva svetlost ne odbija od tog predmeta. odsustvo svetlosti je i odsustvo boja. znaci referenta tacka je ljudsko oko i svetlost koja (ne) dopire do njega. kontam da si pametan i da ovaj tekst nije bio potreban jer si shvatio sta zelim da kazem jos u proslom postu. al ako ti hoces da teras svoje, izvoli, mislim mene boli patka, necu ja ispasti glup, ako razumes sto zelim da kazem. toliko od mene po ovom pitanju.

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

uuu..maturski...

pa to je onda nesto ozbiljno... sva sreca pa nisam slusao i polozio fiziku na faxu...

btw.. zezam se.. nemoj da se drkas...

i nauci da priznas da nisi u pravu... smesan si sa tim stavom...

;]

LOL NEUKI CHIZRA

brate chker, kolko puta

odsustvo svetlosti

prisustvo svih boja

ne znam kako hocesh da ti objasnim

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

Ajde da se dogovorimo ovako:

1. Crna boja: u shtampi je jedna boja koja se oznachava sa K (iz CMYK game, C-cyan (svetlo plava), M-majenta (svetlo ljubichasta), Y-yellow (zuta) i K - key (osnovna)). Zashto osnovna i zashto crna? Zato shto ako pomeshate sve tri boje C, M, Y, necete dobiti crnu. Crna je odvojena (osnovna) boja koja daje tamne nijanse smese CMY boja. Ako udjete u photoshop i stavite u CMYK dokumentu K na 100 % imacete chistu crnu.

2. Crna boja: na monitoru je odsustvo svetlosti (kod CRT i LCD monitora), tj. kada su svi sastavni elementi boje na monitoru (RGB, R - red, G - green, B - blue) potpunosti svedeni k vrednosti 0. RGB predstavlja takozvanu aditivnu paletu boja i kada su sve boje R, G i B na maksimalnoj vrednosti (koja je 255 po standardu) dobijamo belu boju.

3. Crna boja: u fizichkom smislu - prochitajte enciklopediju....

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...