Jump to content

Avatar


MarkoL

Recommended Posts

Ћирилаица је НАШЕ писмо.

Српски се пише ћирилицом. Немам ништа против да неко не жели да пише ћирилицом, на крају крајева и ја имам "Windows" на енглеском. Апсолутно се не слажем са стварима типа "мораш да пишеш тим и тим писмом..." како у школу опнекад цимају децу.

Ово овде је писање најобичнијег текста, и понеких глупости [:)], које се стицајем оклности одвија на компу. Па чак се и Мајкрософт цима по мало око препознавања рукописа на ћирилици и превоћеа таблета на српски писан ћирилицом.

У том светлу мислим да је коментар да негог "боле очи" од ћирилице у најмању руку неумесан и неприкладан. Без љутње и мржње, наравно, нека свако мисли шта хоће, али ружно је тако нешто рећи у јавности...

Неговање писма, што би требало да буде у свести свакога од нас, је један лепи, мирни облик одржавања националне свести од кога никог не боли глава и нигде се не пролива крв.

Иначе користим Мозилу [^]

Edited by oveRk1nd
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Ћирилаиаица а? ;)))

да га јебеш у дупе, и мени некако сјебано изгледа, мислим фонт је чудан

јел неко користио тјирилицу у топ сикрет токингу? :) to bi bilo gotivno

Edited by Spu [RuR]

Everytime I cross the line

I push the boundaries out a little...

Link to comment
Share on other sites

chinjenica je da cirilica nije tako "kompaktna" kao latinica. Naprimer, Rusi muku muche sa reklamama i reklamnim sloganima zato shto moraju da pishu cirilicom. Slova cirilice kao shto su "D", "C", "Lj", "Nj", "Dj" itd., dosta smetaju brzom chitanju, mada kada se pogleda realno ima mnogo tezih pisama za chitanje - pogledajte samo gruzinsko ili jermensko pismo [:0]

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...