Jump to content

biblijski kod


Recommended Posts

Evo sad gledam naslovnu stranu Biblijskog Koda 2, i zaokurzhene su rechi 'twin' 'towers' i 'airplane' u gomili teksta.

Taj Hebrejski mora da je bio mnogo napredan jezik, kada je opisivao avion pre 2 i kusur soma godina u samo 4 znaka.

+@Ramirez

Upravo sam o tome prichala, poshto nemaju slova za samoglasnike, to 'avion' se pishe npr. neshto tipa ko kad bi mi napisali 'vn' (znachi - mozhe da bude avion, vino, vani, vena, itd.)

Btw. koliko se secam, pisac je trazhio rechi po datumima, mesecima i godinama, tako da je valjda mogao lako da nadje i ovo shto se deshavalo u proteklih par godina, a ne samo kao zemljotres u Japanu ili gdevec

oO

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

pa kolko ja kapiram nije je napisao covek... to je poenta, vec mozda neko ko je hteo da nas upozori na buduca zla ... ili whatever

Pa je onda to zakopao u 5 metara duboku rupu, zacementirao i posadio drvo preko toga. Pa ako jednog dana nekom padne na pamet da isece drvo, iskopa rupu do cementa i onda razbije cement moci ce da sazna koja ce ga sva zla cekati u buducnosti.

To bash i nije moj pojam upozorenja.

Da sam hteo nekog da upozorim ne bih pisao u shiframa vec bi sve lepo napisao da moze i obican co'ek da razume.

Npr. mogla/i su da pishu na srpskom :D.

Ovako, to je samo smejurija.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

nije fora u misteriji , niti u siframa , nego je fora , da je taj koji je to napisao , tacno znao i zeleo da odredjenog datuma (veka ,godine) provalimo kod , jer je znao (imao viziju ) da ce toga dana nauka biti takva da ce biti moguce provaliti kod....

citajte malo prosle postove i skontacete pola odgovara na vasa pitanja...

fml

Link to comment
Share on other sites

Nisam hteo nishta da prodam pa mi ni ne treba misterija :P.

@baka

Shto znaci da je on znao minimum koliko i mi danas, shto bi reklo da je pre recimo 2000 godina bio na istom tehnoloshkom/naucnom nivou kao mi danas?

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Pa je onda to zakopao u 5 metara duboku rupu, zacementirao i posadio drvo preko toga. Pa ako jednog dana nekom padne na pamet da isece drvo, iskopa rupu do cementa i onda razbije cement moci ce da sazna koja ce ga sva zla cekati u buducnosti.

To bash i nije moj pojam upozorenja.

Da sam hteo nekog da upozorim ne bih pisao u shiframa vec bi sve lepo napisao da moze i obican co'ek da razume.

Npr. mogla/i su da pishu na srpskom :D.

Ovako, to je samo smejurija.

Pa mozda te kodove mogu samo "pozitivci" da provale, a da je pisao da svak moze da razume onda bi, jelte, neko "zlo" to razumelo i ne bi bili "spaseni"...

Lupam...

E sad ozbiljno, inache ne verujem u takve stvari, mislim sigurno ima milion ljudi koji su milion puta nesto proricali, pa ih usere 2,3 puta da neshto pogode i tek kad se to dogodi, shira javnost za to sazna...

Kad se nesto dogodi, uvek mozes da nadjes neko objasnjenje i neki znak koji je to predskazao... Verovatno ste videli onu foru sa neznam kojom tachno novchanicom dolara... gde kad malo izmixujesh slova dobijes "osama" i kad malo ispresavijas novchanicu dobijes sliku 2 towera... ( ko zna sta znachi ona Njegoseva slika na novchanici od 20 dinara gde mu noga izgleda kao kita :) )

Lichno, ovo me zainteresovalo,( koliko god ne verovao u to ) pa cu prochitati... ako ne bude prevelika knjiga... Sad trenutno nemam bash puno vremena, ali u septembru cu pocheti da chitam...

Link to comment
Share on other sites

nije fora u misteriji , niti u siframa , nego je fora , da je taj koji je to napisao , tacno znao i zeleo da odredjenog datuma (veka ,godine) provalimo kod , jer je znao (imao viziju ) da ce toga dana nauka biti takva da ce biti moguce provaliti kod....

citajte malo prosle postove i skontacete pola odgovara na vasa pitanja...

pa da...

@dz ... nisam pred komisijom pa da izosim argumente... zato sam i rekao da procitate knjigu ako ocete da pricamo o ovoj temi... cak i ako "neverujete" -rolls eyes-, ili vise knjiga procitanih na temu nebi bilo lose... ovako je se pretvorila rasprava u besmisleno prepucavanje, a i ja sam kriv sto sam otvorio raspravu ovde kao sto neko rece.

Pa mozda te kodove mogu samo "pozitivci" da provale, a da je pisao da svak moze da razume onda bi, jelte, neko "zlo" to razumelo i ne bi bili "spaseni"...

Lupam...

E sad ozbiljno, inache ne verujem u takve stvari, mislim sigurno ima milion ljudi koji su milion puta nesto proricali, pa ih usere 2,3 puta da neshto pogode i tek kad se to dogodi, shira javnost za to sazna...

Kad se nesto dogodi, uvek mozes da nadjes neko objasnjenje i neki znak koji je to predskazao... Verovatno ste videli onu foru sa neznam kojom tachno novchanicom dolara... gde kad malo izmixujesh slova dobijes "osama" i kad malo ispresavijas novchanicu dobijes sliku 2 towera... ( ko zna sta znachi ona Njegoseva slika na novchanici od 20 dinara gde mu noga izgleda kao kita :) )

Lichno, ovo me zainteresovalo,( koliko god ne verovao u to ) pa cu prochitati... ako ne bude prevelika knjiga... Sad trenutno nemam bash puno vremena, ali u septembru cu pocheti da chitam...

ne lupas to je poenta..... knjiga nije velika, mozda nesto vise od 200 strana.

Ma jok evo gomila ljudi prati ovaj topik ali sa drugom namerom samo cekaju da se neko naguzi na penal :))

izvalio sam..... zato rekoh da se zatvara

Link to comment
Share on other sites

Fora je sto je biblija tolikog obima da zapravo bilo sta mozes da protumacis iz nje, koliko sam ja skapirao.

Jeste culi za "tetrapak kod" koji dozvoljava uvid u buducnost?

'ladno sam ga desifrovao i izvalio kad ce mi se pokvariti jogurt [:D]

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Fora je sto je biblija tolikog obima da zapravo bilo sta mozes da protumacis iz nje, koliko sam ja skapirao.

Jeste culi za "tetrapak kod" koji dozvoljava uvid u buducnost?

'ladno sam ga desifrovao i izvalio kad ce mi se pokvariti jogurt [:D]

kakav si master, ajd deshifrujesh kod sa mog tetrapaka.. ovaj jogurt mi izgleda zaguljeno! [:D]

Link to comment
Share on other sites

Zanimljiva fora je ono sa aeroplane i twin towers

e sad postiji nekoliko varijanti da je ovo mogutje, poshto se tada nije mogla predvideti rech aeroplane za neko sranje koje leti, ostaje mogutjnost da je neka divine sila koja mozhed da predvidi budutjnost ostavila taj kod, blah kako da ne

samim tim znachi da je budutjnost fixirana i da nije u stalnom granjanju i pokretu... divota

druga mogutjnost je da je sve prevara i da je ljudska ruka napisala i bilbliju i sva predvidjanja u njog \0.

tretja mogutjnost je da je sve sluchajnost....

i dalje me mrzi da pishem [b)]

Link to comment
Share on other sites

pa da...

@dz ... nisam pred komisijom pa da izosim argumente... zato sam i rekao da procitate knjigu ako ocete da pricamo o ovoj temi... cak i ako "neverujete" -rolls eyes-, ili vise knjiga procitanih na temu nebi bilo lose... ovako je se pretvorila rasprava u besmisleno prepucavanje, a i ja sam kriv sto sam otvorio raspravu ovde kao sto neko rece.

ne lupas to je poenta..... knjiga nije velika, mozda nesto vise od 200 strana.

izvalio sam..... zato rekoh da se zatvara

Pa dobro nisi pred komisijom, al ako zhelish da se na ovu temu ozbiljno razgovara, onda...

oO

 

Link to comment
Share on other sites

Pa npr:

Jelen Vs MB

Jessica Alba Vs Katie Price

Koliko mozete da popijete

Kad ste zadnji put jebali

i ostala ulicna filozofija 8)

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Pa npr:

Jelen Vs MB

Jessica Alba Vs Katie Price

Koliko mozete da popijete

Kad ste zadnji put jebali

i ostala ulicna filozofija 8)

jelen uvek.. [:p]

katie zbog toga sto svima daje do znanja da je bitch a alba se folira [;)]

pa sad, mogu mnogo ali dovoljno mi 3-4 piva za bleju [:D]

ima tome dana i dana [:(]

vidis to je lako... kod je tezak [V]

Link to comment
Share on other sites

Znas sta mene zanima. Sta si ti dobio ovim saznanjem (uzimam da je tacno to sto pise u spomenutoj knjizi), mislim da je to kljucno pitanje koje treba sebi da postavis.

A sto se tice ozbiljnijih tema, predlazem da procitas (od istoka ka zapadu) sledece knjige: Planina Duse - Gao Sidjijan, Arhipelag Gulag - Solzenjicin, Sramota - J. M. Kuci, Uliks - Dzejms Dzojs i Buka i Bes - Vilijam Fokner. Dakle sve moderna literatura, samo poslednja dva pisca su mrtva, ali su pisala do pre pedesetak godina. E kad to procitas, onda ces da vidis sta su ozbiljna pitanja.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...