Jump to content

Mnogo pogana taktika


Recommended Posts

Ovako, sad sam igrao u kgb-u... ne mogu da uploadujem replay iz kgb-a pa cu vam preprichati o chemu se radi. Ako neko ima neku ideju...

Igram sa orcovima protiv nekog human 32. level, Napravio chovek altar, lumber mill, 3 kule, i okruzio ih farmama, da ne mogu da pridjem. Prvi heroj blood mage i smara mi radnike vatrom, upgrade baza, massuje sorcere i nekoliko priestova, 2,3 moratara i drugi heroj Archimage sa blizzardom... Ja sam imao Far seera, tauren chieftain-a, 5,6 gruntova, 2 katapulta i 2 raidera... znachi slow, ne mogu da mrdnem, kida me blizzard i vatra i povr' svega roka me mortarima... Probao sam da counterujem sa scroll of speed-om, ali ne traje vechno, sevam chain, wave, ali dzaba... Sto je najgore znao sam sta ima pre nego je pocheo da pravi, znao sam da ce to da radi jer sam to video da radi Angry Korea Man, ali nisam imao pojma kako da igram protiv toga... Kapiram da ne bi bilo lose da kupujem scrollove ili da pravim spirit walkere, ali ni sam nisam znao sta cu da radim pre, dal' da probam da rasujem, dal' da idem na expo, dal' da... Ma neznam ni sam, ae ako neko moze da pomogne... Nema mnogo takvih replayeva da se nadje...

Link to comment
Share on other sites

Chim vidish da ide na upgreade bez barake, prestajesh da pravish gruntove, i brzo creepujesh sa 3, koliko ukupno napravish. 2 beasterija, mass raidera, TC 2. heroj, expanzija(jako vazhno, jer ne mozhe da je unishti lako do ne izvuche mnogo mortara, a do tad cesh vec biti dosta jachi od njega), kad izvuchesh oko 8-10 raidera, pochinjesh da pravish wyverne, ali trudi se da uvek imash 8-10 raidera(ne vishe, guzhva je na zemlji, narochito zbog slow-a), kad neki zagine, napravish opet do tog broja, sa svim preostalim parama wyverne i scroll of speed, i healing po mogucstvu. Sa FS-om mozhda da uzmesh na 3. levelu 2. level chain-a.

Link to comment
Share on other sites

Sa FS-om mozhda da uzmesh na 3. levelu 2. level chain-a.

ja to skoro pa redovno radim!Mada retko igram sa orcima....ali dobra stvar,prakticno je duplo razorniji nego na lvl 1.Pogotovo bi valjalo vs te humanske vojske...

edit:The UD WAY:Uzmes UD,i ugazis ga samo sa herojima:)

Edited by millancche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Chim vidish da ide na upgreade bez barake, prestajesh da pravish gruntove, i brzo creepujesh sa 3, koliko ukupno napravish. 2 beasterija, mass raidera, TC 2. heroj, expanzija(jako vazhno, jer ne mozhe da je unishti lako do ne izvuche mnogo mortara, a do tad cesh vec biti dosta jachi od njega), kad izvuchesh oko 8-10 raidera, pochinjesh da pravish wyverne, ali trudi se da uvek imash 8-10 raidera(ne vishe, guzhva je na zemlji, narochito zbog slow-a), kad neki zagine, napravish opet do tog broja, sa svim preostalim parama wyverne i scroll of speed, i healing po mogucstvu. Sa FS-om mozhda da uzmesh na 3. levelu 2. level chain-a.

strat je skroz OK ali bi bilo mnogo bolje mass expo-a tipa 3,4...tako se PhilBoT brani od massa tenkova....i bilo kog lame-a...znaci mass expova i raider+cata...ensnare castere i shiftujes jednog po 1 prvo sorc posle prise,i naravno wave ;],u ovom slucaju je Blade mnogo bolji izbor po meni,jer ide na 2 inteligence heroja,njih lako njukujes sa BM i windwalk+critical kmbinacijom...znaci kad ti se ukaze prilika ensnare na heroja,posle 2 sekunde jos 1 i dok ga ne ubijes/ili se on ne TPuje nuke klasican...ja to volim jer sam UD playa ;]

Link to comment
Share on other sites

slazem se sa sharkyem sto se tice taktike... ali vazno je da mu navatas sve sose i pristove i uletis medju njih tako da on ne moze da te gadja ni sa blizardom ni sa frlamestrikeom ni sa mortarima.

[13:00] <GM`JessicaBiel> neko drzi blokce sa pikovima i banovima a neko sa kevama

[23:11] <srs[razer]Baja> ne volim da me neko gleda

[23:11] <srs[razer]Baja> dok jebem

[01:40] <@Xeo|Baja> ko da ti ja kazem pitaj mareta kako mu cale suri odbojku

[01:40] <@Xeo|Baja> i on ti kaze moj cale nema ruke

Link to comment
Share on other sites

Hmm, nije lose, ono za mass expo-a otpada, bar u ovom sluchaju zato sto je u pitanju bio two rivers... ali posluzice na vecim mapama, Ono da prestanem da pravim gruntove mi se mnogo svidja, verovatno mi je to bio najveci problem, jer sam hteo da ga ugazim pre nego stigne do sorca... Kako sam tu potrosio pare, nisam stigao da napravim vishe raidera, sledeci put ce biti bolje. Sto se tiche blade mastera, jbg mislio sam se na pochetku dal' njega ili far seera, ali sam napravio far seera, da sam znao da ce napraviti blood mage-a ( morate priznati da se to desava u 1% sluchajeva... ) napravio bih blade-a... nisam nigde, na nijednom replayu video da neko pravi blade-a kao drugog heroja, pa kapiram da bi to ljudi radili da se isplati, tako da sam napravio TC-a zbog chain+wave-a... Malo sam se i zbunio, moram priznati, prvo sam hteo da idem odma na expo, pa sam onda hteo tower rush, pa sam se opet predomislio i hteo katapulte... Mada kapiram da sam morao malo i brze da nalevelujem heroje, sto nije bas lako na 2 reke... Jos ne mogu da verujem kako brzo pada helt od blizzarda i vatre, a ne mogu da pomerim jedinice...

U svakom sluchaju hvala na savetima [;)]

Link to comment
Share on other sites

kao prvo: on ce imati 2upg. 2 sekunde pre tebe (beznacajne 2 sekunde)

kao drugo: orc toweri imaju veci range

kao trece: ko je jaci demolisher ili mortar...

ukljuci mozak... nije 2 sec nego 1 - 2 min, zato shto ce on morati da baci pare na tower, dok tebi demolisher stigne do nega on ce imati 3 mortara etc..

bnlsignature.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ko sve posetjuje ovaj forum..., cekaj ti mislis da je human toliki bolid da netje napraviti workshop dok ga ovaj tornja ?, pa ne znam za tebe ali bi ga ja napravio sa 5 radilica ako treba, a i 1 - 2 min mnogo znaci...I nije tacno da mu kasni upgrade zbog kula, taj human koji ide na kule mora napraviti lumber mill, a to je mnogo vishe drva u pocetku koliko ja znam

Edited by Goga[TT]
bnlsignature.jpg
Link to comment
Share on other sites

Treba objektivno pogledati negde si ti u pravu negde sam ja u pravu , ovom nema kraja .... btw ne znam odakle ti 1-2 minuta

Tu ima jos mnogo stvari : mozes malo i da odaljis towere da ih on ne vidi, a pitanje je da li ce human imati mesta u bazi da stavi workshop... ispred baze bi ga tesko sagradio

Link to comment
Share on other sites

Treba objektivno pogledati negde si ti u pravu negde sam ja u pravu , ovom nema kraja ....    btw ne znam odakle ti 1-2 minuta

Tu ima jos mnogo stvari : mozes malo i da odaljis towere da ih on ne vidi, a pitanje je da li ce human imati mesta u bazi da stavi workshop... ispred baze bi ga tesko sagradio

Veruj mi imao je mesta, evo ovako je otprilike izgledala njegova baza :

http://img292.imageshack.us/img292/3119/wc...051559013la.jpg

P.S. Ovo sam napravio u single playeru sa warpten-om i greedisgood-om, tako da ovi wirmovi, to je komp pobesneli [:D]

Link to comment
Share on other sites

ja to skoro pa redovno radim!Mada retko igram sa orcima....ali dobra stvar,prakticno je duplo razorniji nego na lvl 1.Pogotovo bi valjalo vs te humanske vojske...

edit:The UD WAY:Uzmes UD,i ugazis ga samo sa herojima:)

Ne zbog toga shto je mnogo razorniji, vukovi se uzimaju jer protivnik skoro uvek ima jedinice kojima oni nanose extra damage, a koje su dosta sporije od vukova, shto u sluchaju mase caster-a kod humana definitivno nije sluchaj, slow, vukovi ne rade extra damage, sorcerka radi 25 dmg-a na vuka, pa se ovi raspadnu, i josh ako ima priestove 2 dispela i cao oba vuka...

strat je skroz OK ali bi bilo mnogo bolje mass expo-a tipa 3,4...tako se PhilBoT brani od massa tenkova....i bilo kog lame-a...znaci mass expova i raider+cata...ensnare castere i shiftujes jednog po 1 prvo sorc posle prise,i naravno wave ;],u ovom slucaju je Blade mnogo bolji izbor po meni,jer ide na 2 inteligence heroja,njih lako njukujes sa BM i windwalk+critical kmbinacijom...znaci kad ti se ukaze prilika ensnare na heroja,posle 2 sekunde jos 1 i dok ga ne ubijes/ili se on ne TPuje nuke klasican...ja to volim jer sam UD playa ;]

Katapulti nisu loshi, ali ako uspe lepo da te navata da baci vatru i blizz, ode sve u kurac. Wyverne nema kako da pobije magijama i sl, mora da focusira, a svi dobro znamo da wiverny kidaju sorsere, narochito kad ovi ne mogu da bezhe.

A shto se izbora heroja tiche, pravac Baba Darinka da ti gleda u pasulj.

@eatthis Nisi u pravu nizashta...

Link to comment
Share on other sites

@goga

taj human ce imati sporiji upg od orka ili ce ostati bez seljaka, znaci ili ce zabosti 3 kule i imati sporiji upg ili ce imati 0 ili 1 kulu, pa ce ostati bez seljaka u nekom 5 minutu partije, ali ce zato imati brzi upg za citava 2 minuta.

@sharky

ma daj bre sharki, ti odesh na vajverne lik zabode 3 senkchrija i apgrejdure sose na master, i sta onda? ti imash 12 vajverna, on ima 24 sose, slow blizard i flejm...

ili ce zabosti 2 senkchrija i 1 ws, izvadi ti 3 tenka i viverni ga duvaju protiv slowa blizarda i tenkova, znaci sve se topi...

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

@sharky

ma daj bre sharki, ti odesh na vajverne lik zabode 3 senkchrija i apgrejdure sose na master, i sta onda? ti imash 12 vajverna, on ima 24 sose, slow blizard i flejm...

ili ce zabosti 2 senkchrija i 1 ws, izvadi ti 3 tenka i viverni ga duvaju protiv slowa blizarda i tenkova, znaci sve se topi...

Ne lupaj, human koji ide na tu taktiku ce imati 1/1 heroje do 8.-9. minuta partije(ne mozhe da ocreepuje bash nishta osim najmanjih creepova, nema ti watere ni nishta), a ti cesh imati 4/2. Ne mozhe ni da te smori unishtavanjem beasterija, jer nema chime, a ako sluchajno izadje iz baze oko 10. minuta partije, i ti ga navatash, on nema chime tebi da pobije masu raidera(nece ti ubiti ni jednog, ako je neki na samrti, scroll of speed(imacesh 2, jer ne koristish na pochetku partije) i izvucesh ga. A njemu ce umreti sve, odma chain/wave ensnare i nema bezhanje, i josh on tebi radi 50% damage-a koji je smeshan kod sorserke, a ti njemu 150@% od 25 dmg-a. I josh baci vatru a ti sklonish dok se kastuje, baci blizzard, a ti ga ensnarujesh i prekinesh mu. I josh shto cesh ti da zabodesh expanziju u 5-6 minutu partije, a imacesh drveta i za 2 beasterija, jer necesh upgredovati gruntovima berserker strenght. Onda kad budesh imao punu grupu(zajedno heroji, raideri, gruntovi(ako je neki sluchajno prezhiveo)), shtancujesh wyverne, jer rendaju sorsere, i josh shto ne mozhe da im baci blizz od ensnare-a. A tenkovi su neshto najgluplje shto mozhe da se izvuche u toj situaciji, pa pobogu, on ima 10-ak raidera i shock wave level 2! Ensnaruje to, wyverne pomeri iz dometa i njima kara sorsere... GG!

Link to comment
Share on other sites

Ne lupaj, human koji ide na tu taktiku ce imati 1/1 heroje do 8.-9. minuta partije(ne mozhe da ocreepuje bash nishta osim najmanjih creepova, nema ti watere ni nishta), a ti cesh imati 4/2. Ne mozhe ni da te smori unishtavanjem beasterija, jer nema chime, a ako sluchajno izadje iz baze oko 10. minuta partije, i ti ga navatash, on nema chime tebi da pobije masu raidera(nece ti ubiti ni jednog, ako je neki na samrti, scroll of speed(imacesh 2, jer ne koristish na pochetku partije) i izvucesh ga. A njemu ce umreti sve, odma chain/wave ensnare i nema bezhanje, i josh on tebi radi 50% damage-a koji je smeshan kod sorserke, a ti njemu 150@% od 25 dmg-a. I josh baci vatru a ti sklonish dok se kastuje, baci blizzard, a ti ga ensnarujesh i prekinesh mu. I josh shto cesh ti da zabodesh expanziju u 5-6 minutu partije, a imacesh drveta i za 2 beasterija, jer necesh upgredovati gruntovima berserker strenght. Onda kad budesh imao punu grupu(zajedno heroji, raideri, gruntovi(ako je neki sluchajno prezhiveo)), shtancujesh wyverne, jer rendaju sorsere, i josh shto ne mozhe da im baci blizz od ensnare-a. A tenkovi su neshto najgluplje shto mozhe da se izvuche u toj situaciji, pa pobogu, on ima 10-ak raidera i shock wave level 2! Ensnaruje to, wyverne pomeri iz dometa i njima kara sorsere... GG!

Sve je to tacno ali 2 brutalna bacena flame-a i blizzard su gg...

bnlsignature.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ne zbog toga shto je mnogo razorniji, vukovi se uzimaju jer protivnik skoro uvek ima jedinice kojima oni nanose extra damage, a koje su dosta sporije od vukova, shto u sluchaju mase caster-a kod humana definitivno nije sluchaj, slow, vukovi ne rade extra damage, sorcerka radi 25 dmg-a na vuka, pa se ovi raspadnu, i josh ako ima priestove 2 dispela i cao oba vuka...

Katapulti nisu loshi, ali ako uspe lepo da te navata da baci vatru i blizz, ode sve u kurac. Wyverne nema kako da pobije magijama i sl, mora da focusira, a svi dobro znamo da wiverny kidaju sorsere, narochito kad ovi ne mogu da bezhe.

A shto se izbora heroja tiche, pravac Baba Darinka da ti gleda u pasulj.

@eatthis Nisi u pravu nizashta...

loooooooooooooooooooooooooooooool,moja baba se stvarno zove Darinka :D:D:D:D ^^

Link to comment
Share on other sites

E da ,kako zamisljas da ti on baci flame+blizzard ako imas ensnare?pobacas mu to na heroje i samo nuke sa BM+TC/FS+TC...svejedno ali je BM u ovom slucaju mnogo korisniji...ali naravno ti ne znas da ce on ici tu taktiku...svejedno po meni su catapulti mnogo bolji izbor od wyverna...povedes 2 seljaka da ih popravljaju + po 1 Srcoll o speed na svakom heroju...mislim da human nema sanse...

Link to comment
Share on other sites

loooooooooooooooooooooooooooooool,moja baba se stvarno zove Darinka :D:D:D:D ^^

Uzeo sam to sa onog sajta za one shto kao gledaju u buducnost preko telefona.

E da ,kako zamisljas da ti on baci flame+blizzard ako imas ensnare?pobacas mu to na heroje i samo nuke sa BM+TC/FS+TC...svejedno ali je BM u ovom slucaju mnogo korisniji...ali naravno ti ne znas da ce on ici tu taktiku...svejedno po meni su catapulti mnogo bolji izbor od wyverna...povedes 2 seljaka da ih popravljaju + po 1 Srcoll o speed na svakom heroju...mislim da human nema sanse...

Lichno mislim da su wyverni mnogo bolje reshenje, jer ti vojska dosta agilnija pa mozhesh da ga jurish po mapi kako ocesh(zajedno sa TC-ovom aurom to je cao), i josh mozhesh da odesh da mu smarash radilice preko shume, a on mozhe da ga pushi(kapiram da ako ide na brze 3 kule bice isturene napred sve.)

Link to comment
Share on other sites

dada ork ce imati 10 lvl heroje dok mu ovaj smara seljake u bazi sa blizardom, jeeeste sad, moja baba. Human ce 200% da ga drnda svo vreme, posle ce izvuci bm-a par sosi, par brejkera, okripovace exp, dobiti lvl 2, mozda zabosti exp sa 4 kule, i u pegli ti baci ti slow na rejdere , ti uletish u njega, i onda "stanesh" od slow-a i onda krece polivanje i krckanje rejdera, protiv kodoa bi ti samo izvadio par mortara sa prashmentacijom, a protiv vajverna tenkove.

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...