Jump to content

Dungeon Siege 2


Kole

Recommended Posts

E, DS 1 je ubedljivo najlinearniji RPG koji sam u zivotu video,znach jedna jedina putanja oko koje se menjaju okruzenja?!I mozda po koj corsokak,znachi gonjivo.Ako je takva i dvojka,onda odmah mogu sasvim mirno da kazem da im je zdaba sve ostalo...ma koliko dobro bilo...

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Naravno da je takva i dvojka. [:)] Action RPG - you like it or you don't. Ili bolje: You like it for a week, and hate it for the rest of your life! [:D]

Inache, Kole, jesi li ti siguran da je igra izashla? Ovih dana je zapravo aktuelan jedan poveliki demo (~1.45 GB), a full se ochekuje 16-tog.

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

Samo mala ispravka.

U singleplay-u je postojao samo jedan put. U multiplay-u si imao vishe :P.

kao shto neko rece

You like it for a week, and hate it for the rest of your life!

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

na nforceu se pojavilo nesto od 2.7gb...kad udjem kopiji u trag javljam =o)

2.5 i jeste full. Leakage! [:D] Trebao sam da pokusham da nabavim, pa da se pravim nindzor na stranjskim forumima kako imam full pre nego shto je igra zapravo izashla. [:D]

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

i vi ste meni nedostajali a nisam nisao nigde net kafe da se javim :)

jes jes vratio sam se sa mora sav izubijan sa oziljkom od neke infekcije koju sam dobio cim sam seo u autobus za bugarsku ... ne znam kako bih sve to izdrzao da nije bilo bugarske tekile (ne cijoj nalepnici lepo pise "etil alkohol sa aromom tekile) i jefitnog piva pa sam se i pored gorepomenutih pehova lepo zabavljao i kupao tako da sam zadnji dan dobio temperaturu i upalu krajnika [:D] sad moram da cirkam kuvanu srpsku rakiju ... khm khm...

ja sam se vec snashao i vec danas uzeo igru (tj sat vremena posto sam stigao iz bugarske) zajedno sa restricted area a metalheart mi stize sutra :) divan nacin da se ubije ovako famozno letnje vreme :)

anyway prvi utisci su da se igra ne razlikuje mnogo od prvog dela (zar se i ocekivalo drugacije).. ne moze a da se ne primete mnogobrojne sitnice koje ukazuju da je igra prlagodjena ne samo ljudima koji do sada nisu igrali rpg nego kompjutersku igru uopste

grafika je daleeeeko ispod danasnjeg proseka a i chini mi se da je to samo nabudzeni engine iz prvog dela sa boljim teksturama pa mi se chini da bi moglo raditi ok i na slabijim kofig.

javim jos utiski kasnije

aj zdravo

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam igrao prvi deo , i iscekivao drugi i kontao sam a nema leba od njega , jer retko kada su nastavci neke igre bolji od predjasnjih delova , ali probacu obavezno , samo da nadjem nekog pirata...

@ G!!! , off:

Brate nas su derali za tu jebenu gadnu tekilu , mi u diskoteci platili flajku 20 leva , i sutradan idemo gradom , kad ono u nekom marketu 3,5 leva (aaaaa!!!) , inache tekila je losa jer drzi oko pola sata max! i onda te pusti...Ali tu je i faktor happy hour-a :))

Link to comment
Share on other sites

offtopic : tekila im je zasu, ali zato imaju izuzetan izbor stranog alkohola i to povoljno :)

mrak, ne razumem... nisamo imali nikakav komarnik u sobi :)

bekontopik:

igra je definitivno bolja od prvog dela... u principu nije toliko losh hack n slash koliko sam mislio da ce biti...

mozda mi se cak utisak popravio za nekih 5% od pocetnog 'odusevljenja' ... simpatichno deluje kad vodis onog half-gianta ...onako bas je poveliki u odnosu na ostale :) lvl dizajn je manje vise interesantan ima finih skrivenih pecina i tako to ... jurnal mi se bas svidja sve je pregledno i kao na dlanu (mada je malo bzvz sto imas slotove za questove koje dok ne otvoris stoji samo znak pitanja tako da znas tacno koliko ti questova preostaje a to je malo bzvz)... ima slatkih sporednih questova... sama prica je za sada na pocetku totalno neoriginalna.. ti si placenik koji se bori za lose baje medjutim kad ono....

gameplay je jednsotavan do zla boga... vne morash kao u diablu 2 da klikces do iznemoglosti kada napadas neprijatelja vec je dovoljno da drzis desni klik na njemu u svi tvoji karakteri ce napadati tu metu.... wheeee kako je to interesantno (kakav grandiozni pomak u odnosu na d2 :))

nema slotova za potione dovoljno je samo stisnuti jedan taster i svi u grupi piju healt :)

svaki lik u grupi koju vodis ima specijalne moci u zavisnosti od klase koju razvija... te specijalne moci variraju od stvarno korisnih do totalnih gluposti

karaktersitike lika se formiraju prema oruziju koje koristi... tako da recimo baja sa 2H oruzijem nabija snagu na svakih pola sata :) bowmen nabija dex, wiz intelig. i tako to....

sa svakim dobijenim lvl dobijate po jedan poen koji mozete ulagati u skillove a prema kojima se formiraju gore pomenute special ability (il kako se vec zovu)... glupost je sto ne znate tacnu brojku koliko imate do sledeceg lvla vec je taj progres oznacen nekom varijantom lvl bar-a, tako da ni ne znash koliko i da li dobijas exp prilikom zavrsavanja nekih questoa il ubijanja nekih neprijatelja

i da jos jedno veliko njesra je save sistem.. koji je skoro pa identican diablu2 ... kad sacuvas u i pole nastavis igru nastavljas iz grada a ne sa lokacije gde si prethodno bio i pogotide sta???? vise od pola neprijatelja je ponovo ozivelo???

mada cujem da ce se to verovatno promeniti u nekom patchu

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

i da jos jedno veliko njesra je save sistem.. koji je skoro pa identican diablu2 ... kad sacuvas u i pole nastavis igru nastavljas iz grada a ne sa lokacije gde si prethodno bio i pogotide sta???? vise od pola neprijatelja je ponovo ozivelo???

Jeeeeeebote, kako me nervira kad tako neshto urade... stvarno ne razumem kako nekome i dalje padaju takve stvari na pamet.

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Boli me glava,igram je zadnjih nekoliko dana,sva sreca M$ je odradio stabilnu ALT+TAB podrsku pa mogu da odmorim.Dosta su promenili u odnosu na prvi deo.Dobar deo je prosto nestao kad se gleda korisnicki interface.Nestao je poseban slot za luk,nema vise zanimljivog oruzja *goblini ftw* itd.

Plus:

-"Lore" ili ti prica iza price je vrh.Knjige,mape,dijalozi,istorija,rusevine....Dobijes osecaj povezanosti sa toon-om.

-Volim da se mlatim da skupljam stvari pa mi se veoma svidjaju set stvari *D2 ne volim i pored toga*

-Sporedne misije,posebno one vezane za ljude koje vodis

-Zivotinje koje vodis,najzad sam dobio sansu da nazovem magarce po familiji.Mrzim rodjake.

-Sekvence,voice acting,muzika,atmosfera.

Minus:

-Boli me glava.

-Glupost po pitanju "save" opcije,delimicno resena portalima.

-Kratka je i pored svega.

-Neke manje nelogicnosti i cinjenica da ne mogu da imam Talona kao pet-a

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

JA sam upravo presla igru. :) jeeeeeeeeee

Ostalo mi je jos jedno 3-4 sporedna questa da resim ali Valdis je mrtav :)))

Igra je JAKO duga ali mi se svidja i pricica nije losa...

Jel spojio neki neki dobar set ???

HA! Ja sam preshao igru pre tebe [;)] . Skupljam Fire King set, za sada imam aromor od oko 200 defense-a i neki ring, daje +1 na melee skills i josh masu healtha. Na sebi trenutno imam Dwarven Lords set, ima kacigu, armor rukavice i josh neshto... Nije losh po defense-u, ali zato daje jako puno healtha i josh kojechaga...

Ja ne nosim gace.

Falcon.jpg

Nikada i nisam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...