Jump to content

system beep


Nemananas@

Recommended Posts

AAHHH.. Nekada se ovo znalo.

Opushtena zajebancija pravim neki programchitj i ne mogu da se setim kako ide komanda za system beep(setjam se da je samo u proceduri/funkciji trebala da se doda jedna rech ili red i to je bilo to).

Poshto nisam neki vrstan programer mozhete mi objasniti ako nije problem kako da pustim i neki muzichki fajl koji imam na windowezu(setjam se da je bilo neshto gde se ubaci sors slike/animacije/videjo snimka ali se ne setjam same komande za to).

U pitanju je borlandov delfi 7, chisto da znate..

Hotju da dobijem vrednost za interval tajmera ali se zaglavim tu. Zhelim da mi tajmer uzima interval po formuli: 60/ strtoint(edit_u_koji_sam_uneo_broj). Ovakav sklop (int/int) daje vrednost u int a izgleda da je tajmer kardinalan(shta beshe kardinalan broj(mislim iz mate)?) broj pa se onda tipovi ne slazhu:

tajmer.interval(cardinal):=nekibroj(integer).

Kako reshiti ovaj problem(ove probleme)

Hvala na pomotji!!

Edited by Nemananas@
Link to comment
Share on other sites

sys beep je '#7' ako se dobro secam

sto se tice delfija ne mogu da verujem da se jos uvek radi ... moja je sreca pa sam radio C umesto tog govneta.

Edited by dvnityCker

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

samo cu da potvrdim ... system beep jeste '#7' ...

ali cker nemoj da si tako strog prema delfiju...mogu chuda da se naprave u njemu... :)

@ nemananas@

ajde molim te objasni mi malo bolje to sa intervalom...mislim da nisam razumeo dobro... zashto ce ti to 60/strointblablabla... ne razumem problem... ako dobro shvatam ti hoces otprilike: kad kliknesh startujesh tajmer, opet kliknesh zaustavish tajmer i izrachuna interval... neshto kao shtoperica ili sam skroz pogreshno razumeo

za pushtanje nisam siguran ali nije mnogo teshko... pogledaj po netu imash te sajtove sa kodovima...

kad sve kockice sklopim shta dobijam? multimedijalni plejer?? :)

p.s. stvarno shta mu to beshe kardinalni broj???

pozdrav

Edited by th3_3d1t0r

Naposletku ti si dobro znala ko sam ja...

Forum Grada Nisa

Link to comment
Share on other sites

Pravim neshto nalik metronomu(ono shto muzichari koriste zarad odmervanja ritma) pa mi je jako bitno da ima otkucaje(koji se josh mogu i chuti) a josh bitnije da ti otkucaji imaju tachno definisanu duzhinu(interval).

Stvar je sledetja: u polje ukucam koliki hotju BPM(beats per minute-otkucaja u minutu), onda 60 podelim sa ovim brojem chime dobijam neku vrednost intervala (za 2 bita u minuti imam da je duzhina intervala 30 sec). Mislim da sam provalio u chem' je stvar ali svejedno ne znam da je reshim.

**Inache delfi ima neki zajeb pa mu je interval za jednu sekundu ne jedan nego 1000 pa bih trazheni rezultat morao pomnozhiti sa 1000, ili jednostavno deliti 60 000 sa BPM.

Dakle cardinal number(u delfiju) su brojevi koji uzimaju vrednosti od 0 do 4294967295.

Chas.Interval:=(60000/(StrToInt(EditTempo.text)))

[chas je u ovom sluchaju taj tajmer a edittempo ono gde ubacujem bpm].

Poshto ja u BPM polje ubacujem neshto shto on prepoznaje kao string to moram prebaciti u brojevni podatak. E sad problem je u tome shto on(u ovakvoj postavci) misli da ja mogu da u taj edit da napishem broj koji je manji od nule ili vetji od nule(ali jako mali po apsolutnoj vrednosti), ali koji bi u krajnjem kolichniku(60 000/taj broj) davao broj vetji od 4294967295.

U princupi meni treba neka komanda koja tje umesto strtoint(prebacuje string u normalan integer) da prebacuje u integerword(od 0 do 65535) ili u integerlongword(0 do 4294967295) jer mi samo to garantuje da tje broj koji dobijem biti kardinalan.

Evo greshke koja mi se javlja pri tome:

[Error] .pas(61): Incompatible types: 'Cardinal' and 'Extended'

Uf.. Ala namuchih populus

Ako neko zna da razreshi ovu zavrzlamu slobodno neka postuje.

Link to comment
Share on other sites

aha aha...a kazi mi josh neshto o tom Chas.interval... kako se zadesilo da je on cadinal... i kako ti ide ono definisanje promenljivih "gore na pochetku" (tj. vezano samo za pomenute)...

ajd bash cu da pogledam oko ovoga...

u medjuvremenu ako nadjes reshenje bilo bi korisno da ga sam postujesh... :)

Naposletku ti si dobro znala ko sam ja...

Forum Grada Nisa

Link to comment
Share on other sites

Sushtina programa koji radim jeste da se u datom vremenskom intervalu pokazuju slichice(ili u ovom, specijalnom sluchaju kepshni(naslovi) panela). Jedini veliki problem na koji sam naishao jeste taj sa odredjivanjem intervala tajmera, a ovo ostalo(ubacivanje zvuka i slichica ne bi trebalo biti teshko jer sam to radio u srednjoj i natji tju na netu lako)

unit prog;

interface

uses

Windows, Messages, SysUtils, Variants, Classes, Graphics, Controls, Forms,

Dialogs, ExtCtrls, StdCtrls;

type

TForm1 = class(TForm)

Chas: TTimer;

PSlik: TPanel;

BPokreni: TButton;

EditTempo: TEdit;

Label1: TLabel;

ListBox1: TListBox;

Btempo: TButton;

procedure ChasTimer(Sender: TObject);

procedure BPokreniClick(Sender: TObject);

procedure BtempoClick(Sender: TObject);

procedure FormCreate(Sender: TObject);

private

{ Private declarations }

public

{ Public declarations }

end;

var

Form1: TForm1;

x:integer;

implementation

{$R *.dfm}

procedure TForm1.ChasTimer(Sender: TObject);

[[ova procedura nasumice prikazuje slike, odnosno kepshne(slike tju kasnije oddati kada nadjem kako)]]

var a:integer;

begin

randomize;

a:=Random(4);

case a of

0: PSlik.Caption:='M';

1: PSlik.Caption:='N';

2: PSlik.Caption:='H';

3: PSlik.Caption:='F';

[[za sada su tu 4 nasumice kepshna ali bitje ih vishe a mozhda i dodam bazu sa mnogo slika]]

end;

end;

procedure TForm1.BPokreniClick(Sender: TObject);

[[ovo dugmence pokretje celu stvar i jedina fora u vezi sa njim jeste shto isto dugme mozhe i da iskljuchi- zato sam ubacio x. Kada se I put stisne dugme onda se stvar odvija a II put prekida pa III ponovo pokretje a sve se to radi na osnovu brojne vrednosti x koja se menja kada se stisne dugme-x je chas parno chas neparno]]

procedure TForm1.BtempoClick(Sender: TObject);

begin

[[e ovo je ono shto me interesuje. Vrednost u EditTempo(gde unosim BPM) je u string obliku i moram ga preneti u integer da bih mogao obaviti deljenje(60 000/ m). Na ovaj nachin se na desnoj strani dobija extended(integer) tip podataka a izgleda da je u samom delfiju setovano da interval ima kardinalne vrednosti(0-4294967295). Interval je u delfiju setovan da mozhe uzimati vrednosti samo kardinalnih brojeva i tachka:)

Ideja koju sam ja imao jeste da poshto BPM netje imati neke velike vrednosti(od 1 do par hiljada) da ogranichim ubacujutji: if EditTempo.text >= 1 then

Chas.Interval:=(60000/(StrToInt(EditTempo.text))); ali nije uspelo.]]

Chas.Interval:=(60000/(StrToInt(EditTempo.text)));

end;

procedure TForm1.FormCreate(Sender: TObject);

[[ovo je pri pokretanju programa pokretje sam tajmer i postavlja pochetnu vrednost za x]]

end.

Dakle ljudi jebavam se sa ovim programom dosta. Asistirajte ako je mogutje. I hvala na vremenu koje mi vetj posvetjujete

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...