Jump to content

Nova grafichka.


Sajro

Recommended Posts

Ovako, vetj u par navrata sam rekao bash na ovom forumu da sam totalni noob za hardware pa bih voleo da mi neko isqsniji pomogne.

Trenutno imam sledetju konfiguraciju:

Celeron P4 2.66GHz

MSI 848P Neo-V

GIGABYTE GeForce FX 5700 AGP8x 128MB

512Mb DDR (za par dana Kingston HyperX 1GB 533MHz DDR)

Maxtor 120GB + Maxtor 60GB

Kao shto se moze videti iz naslova topika uzeo bih novu grafichku, naravno bolju od ove koju imam.

Ja sada nemam blage kolike su cene i shta valja pa ajde vi recite shta bi se lepo uklopilo u ovu konfiguraciju.

(cena nije toliko vazna sve dok mi ne predlozite neko ludilo od 800e :))

Hvala unapred.

Link to comment
Share on other sites

memorija je odlichna ali nema svrhe sa tim procesorom :D mnogo bolji upgrade bi ti bio da se otarasish tog svog a predjesh na A64 s939 makar ti ostao i taj ram. venice 3000+, plochu i 6600GT pci-e mozhesh da uzmesh za neshto preko 400eur.

Edited by rev
Link to comment
Share on other sites

A mozes i da umetnes i gf6200 koji se otkljuca u 6600 za reda 100 eura i zavrsio si posao...i nisi nista REALNO dobio :)

Ta graficka se divno slaze sa tim procesorom

Promeni graficku,plocu i procesor.

Ili utakni full P4 i novu graficku...ali opet....nije ti realno los komp. Ako menjas menjaj sve.

Link to comment
Share on other sites

6600gt ko shto kaze rev, u pci-e varijanti mozesh jeftinije da prodjesh [skoro sam kupio 6600gt u pci-e varijanti za 160-170e]. U tom sluchaju bi morao da menjash kompletan sistem, ali realno taj upgrade bi te izashao negde oko 100-150e. Shto se tiche memorije niko je ne kudi, ali na takvu mashinu vredi stavljati samo ako ocesh da dizesh sistem preko 3 ghz [mada za te pare shto dajesh za memoriju ispadne te taman za upgrade]. Shti se tiche preporuke, ko shto kaze Ji neka 9800pro [imaju chak nove u imtelu], ali moj savet ti je da sve to rasprodash i predjesh na 64-bitnu platformu.

Link to comment
Share on other sites

reve koj ce mu SLI :D

proc:

definitivno amd64 3000+ venice 160e

plocha

asus A8N-e ili dfi DAFG ako uspesh da nadjesh - oko 100e

graf

isto 6600gt - 160-170e

memorija

Kingmax 2xddr500 [cene su varljive ovde tako da ne mogu da ti kazem tachnu]

E sad ako ocesh da kupish josh jednu grafichku za later upgrade, preporuka revova kombinacija.

Link to comment
Share on other sites

imas na mali oglasi gde lik prodaje 6600gt i to dobru ,samo isprobanu znaci prakticno nova,za 100e pogledaj tamo mozda ti se vise isplati .....

-"Don't think, feel! It is like a finger pointing away to the moon. Don't concentrate on the finger or you will miss all that heavenly glory."

-"Love is like a friendship caught on fire. In the beginning a flame, very pretty, often hot and fierce, but still only light and flickering. As love grows older, our hearts mature and our love becomes as coals, deep-burning and unquenchable."

Link to comment
Share on other sites

E hvala vam puno!

Proc: znachi uzetju taj AMD64 3000+ Venice

Memoriju: Kingmax 2x512mb DDR500

Graf: 6600GT AGP

Plocha: e sada ovde mi je problem, koliko vidim i Rev i Staljin znaju o hardveru jako mnogo a dali su mi razlichite predloge.. shta tje bolje da se uklopi u konfiguraciju, shta je realnije bolje?

Sada josh 2 pitanja:

1) Da li znate neku firmu u BGu kod koje ovo mogu da kupim, da mi sklope i instaliraju lepo XP & stuff a ja samo da platim i da se igram!? :p

2) 64bitna mashina nema nikakve mane? To jest da li tju imati problema sa nekim programima, igrica etc? Shto se tiche igre, vazno mi je samo da World of Warcraft radi! :))

HVALA JOSH JEDNOM BRATJO! :P

Link to comment
Share on other sites

U pricipu overi http://www.pcberza.co.yu/ i uporedi cene u firmama, ali sad zbog piraterije ne znam ko ce da ti namesti piratski win tako da je bolje da cimash nekog ortaka za te stvari. Shto se tiche ploche, dfi ima SLI [sistem za gde mozesh da stavish 2 grafiche da ti radi ko jedna], pored obichnog rada sa jednom grafichkom, i dobar je kloker, a ova asus ili dfi nemaju taj sistem. Shto se tiche 64-bitnog rada, ja koristim vec godinu dana 64-bitni procesor i prezadovoljan sam.

Edited by sTaLjin
Link to comment
Share on other sites

Graf: 6600GT AGP

taman da kupis od mene epoxa (9NDA3+) za taj Venice i tu kartu, izadje duplo jeftinije nego DFI UltraD [:D]

mislim, kako oces, ako uzimas plocu sa PCIx grafikom, moze i DFI DAGF da prodje, evo je kod mene, rock stable...klokovana, naravno.

A ja sam mislio na 9800Pro polovan, ne nov bre, ko zdrav sad kupuje 9800Pro nov [?]

desi bre bio pre 10 dana, prodavao sam plocu, a64 i grafiku, i to sve za 380E. Kod mene je radilo na 2475Mhz, nije Venice, al fin klok za winchester, za svaki dan.

Edited by Ji 4Tze
Link to comment
Share on other sites

taman da kupis od mene epoxa (9NDA3+)

shta je to? :)

inache ne pada mi na pamet da bilo shta overklokujem! ;)

e josh jedna stvar.. koje kutjishte da uzmem (neshto ludo, shto nije ono _nokia_style :))? dajte neko sa dobrim _ladjenjem_ i te fore, ne razumem ti se ja u to ali kapiram da znate na shta mislim.

piratski win

koliko koshta original win xp?

Link to comment
Share on other sites

samo slusaj velikog killija on se najbolje razume u komponente,kompjutere i sve oko njih :P

-"Don't think, feel! It is like a finger pointing away to the moon. Don't concentrate on the finger or you will miss all that heavenly glory."

-"Love is like a friendship caught on fire. In the beginning a flame, very pretty, often hot and fierce, but still only light and flickering. As love grows older, our hearts mature and our love becomes as coals, deep-burning and unquenchable."

Link to comment
Share on other sites

Od qpovine graficke ispade qpovina celog noog kompa  [:)]

btw: moja preporuka ti je da ne uzmes gf6600 nego 6200 (ili pogledas oglase i qpis polovnu 6600 Link)i da za pare koje ustedis na tome qpis jos memorije i procesor na 100 ili 200 mhz vise.

I shta da igra sa tom 6200 posle par meseci? [ako oce samo leadtek]

Link to comment
Share on other sites

A zasto bi morao da igra sve igre na high ,a meni je barem bitnije da se sve brze desava pa zato preporucujem brzi procesor i vise memorije nego bolju graficku da bi mogao da igra sve nove retardirane igre u maximalnom izdanju

On bi to mogao i sa ovom 5700, shto znachi da oce kvalitetnu grafichku koja daje preformanse i kvalitet.

@ Santa: Shta ako ubode primerak koji se ne moze otkljuchati ? [kod leadtek-a su sada

sve verzije ,,osakacene" shto se toga tiche, a kad se pojavila bila je chudo]

Link to comment
Share on other sites

proc: A64 Venice 3000+ 160e

ploch: DFI LanParty NF4 150e

graf: 6600GT 160e (proizvodjach nije tako bitan)

ram: kingmax 2x512mb ddr500 ili ddr550 145eur

proizvodjach je itekako bitan...evo meni pre 20 dana crko Gainward 6600GT tachnije crkao qler na njoj i chekao sam prokletih 20 dana dok nisu prihvatili garanciju i dali mi asusov model 6600GT ...tako da ti savetuje da uzimash proverenu marku tipa asus,msi...

EAT MY SHORTS

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...