Jump to content

Battlegrounds


Ramirez

Recommended Posts

e pa ovako...

Ja sam troll rogue i veliki sam fan av bg i blejim tamo po ceo dan ako me ne smaraju da idem da pomazem nekome.

prosli mesec allijansa nas je dobila samo 2 puta i to jednom zato sto je partija trajala duuuuugo i nasi se smorili i izasli. ovaj mesec je malo drugacije.... opet mi kidamo ali desi se da oni udju u bg sa 40 ljudi a mi sa 20 pa nam pokidaju sve kule i zauzmu sva groblja na pocetku, a posle kad se izbalansira broj mozda nas i dobiju ali cave kakve jesu i tada izgube samo nam treba vise vremena.

kada vide da gube jos na sredini dok nije kasno za njih krenu da koriste jedan ruzan bug (blizzardova specijalnost je da siluje hordu sa nepravdom u av, hehe zvucim ko kalimero ali je istina), a taj bug je za one koji neznaju: popnu se na neko brdo iza nase baze i uskoce u sred naseg relive huta (aka base gy) i zauzmu ga ako nas mrzi da se vratimo ili upadne njih vise. Kad imaju to groblje lagano nam uniste kule i krenu da siluju lidera posto smo mi neorganizovana bagra vecinu vremena. Tako smo juce izgubili 15 minuta pre gasenja servera.

Hteo bih da znam kako stoji av na vasim serverima u smislu alliance vs horde ( ja sam eu shattered hand btw) i da li znate jel blizz sprema u novom patchu neku ispravku gore navedene nepravde.

Link to comment
Share on other sites

Pa lepo u alterac se ulazi kad se stigne na red. Sto znaci da je sa strane alliance bilo dosta njih koji su hteli u bg, a horde malo tako da je odnos bio 40 na 20. Mada je to kod mene na serveru retka situacija. Skoro uvek je odnos snaga tu negde pola/pola...

Link to comment
Share on other sites

pa cyro je mislio na wsg bg verovatno gde je limit 10 igraca a ja i amoskg pricamo o av (alterac valley) bg gde je max 40 po strani.

a nije to redovna pojava kod nas da ima 20 na 40 samo se desi par puta na pocetku dana kad i nema puno igraca online (jedan od trikova kojim se gilde iz allijanse sluze), inace ima i po 3 av u isto vreme

Link to comment
Share on other sites

Ja sam igrao/gledao dosta BG mecheva.. nikada se nije desilo da je broj igracha razlichit. Uvek je 10 vs 10 i te fore, ne kapiram kako ste vi igrali protiv 20 Alliance.

Deshava se stalno da bude 40 vs 20 (aliansa ima vishe) ujutru oko 4-5-6am. Shto je inache shit.

Craziness is directly related to having a vagina.

 

Link to comment
Share on other sites

Alterac je pun bagova , najgori je bio kad je paladin mgoao sa divajn shieldom da uzima groblje, sve u svemu blizzard forsira paladine i alijansu u pvp-u (razumem ih mislim jadan paladin koristi 3 magije), a pored toga psotoji nacin i da se udje u ally bazu sa takozvanog back ulaza , jedina caka je sto je mnogo teze uci i lakse te alijansa spazi

Edited by IronSERB

:) <-----

Link to comment
Share on other sites

wsg je po meni sranje manje vishe, odnosno sve zavisi, nekada je strava i sve lepo ide i 10 na 10 ali par puta mi se desilo da igramo nas 10 alijanse lvli 32-36 protiv 10 horde lvl 40 :(( shto je bash mucenje, dok je alterac do jaja (51-60), ima sve questove, rushenje, groblja, vendore, ludnica :))

Link to comment
Share on other sites

neznam kako je na ostalim serverrima ali me bas zanima.

Igram na ragnarosu aliance i u WSG nisam dobio partiju zadnje 2 nedelje neznam koja je to fora nekako mi deluje kao da horda ima prednost ili sta a i svasta sam video po wsg-u tipa make ur own raid group i slicne stvari.

AV mi deluje kao ludnica ali ne igram zbog 10sec do 3 minuta kasnjenja.

Link to comment
Share on other sites

Kod nas na Skullcrusheru je uvek isto. Horda dobija sve AV-e, uglavnom zbog nadmocnosti shamana.

WSG je vec druga prica. Mi imamo mnogo vise Warlorda nego sto alijansa ima Field Marshala i Marshala, ali na lvl 60, jedan nam je gild veoma ozbiljan problem. Random raid grupa Horde moze manje-vise potuci bilo koju random raid grupu alijanse, ali kad doge guild-raid Adrastus-a, to je to. Tipovi igraju timski tako dobro da boli, dobili su i protiv guild-raida Last Resort-a, koji su Ragnarosa ubili 6 puta, i Razorgore-a i Vaelstrasz-a po jedno 2-3 puta. Dzaba je bila tamo full MC oprema, ipak je Adrastus bio nadmocniji. To je nakratko sta se desava na Skullcrusheru u BG-ima.

Link to comment
Share on other sites

Konacno :) Juce sam probao AV.

Odlican BG, samo sto je problem kada dodje do full scale borbe (40 vs 40). FPS mi je padao na 3-4, i poginem za 2-3sec

Izgubili smo posto su dve grupe izasle posle pola sata. Unistili su nam prva dva Tower-a, zauzeli Ice GY i posle toga sve se srusilo.

Uspeli smo da preuzmemo Ice GY, ali je grupa mage i jedan uber rogue po imenu Niar preuzeo Frostwolf GY

Anyway, lots of fun. Volim kada kupis stvari od poginulih :) Dwarf Spine, Human Bone Chip, Severed Night Elf Head, etc. i unapredjujes cuvare u bazi

Ako zelite da pobedite, povedite iskusne healer-e posto smo mi imali problema sa nasim. Samo su gledali da imaju Killing Blow, a ne da lece druge

Link to comment
Share on other sites

auuu strasno..

u av sam bio toliko puta da mogu verovatno da budem strucni konsultant u blizzardu i evo par saveta sta treba i sta ne treba u av da se radi:

-najbolje je podeliti se u 2 raida jedan od 30 ljudi drugi od 10 za behind enemy lines operacije i slicno. glavni raid drzi front sa 2-3 coveka koji skupljaju supplies za reavere ili vukove i koze za ridere. mali raid napada gy... ali ne najblizi allijansin gy nego drugi po redu (pr. ako ally drzi snowfall mali raid napada stoneheart) i to radi sve dok ne bude uspeo da ga zadrzi.

-reavere ne slati dok horda nema stoneheart gy, ridere najbolje slati u situaciji kad horda drzi snowfall i napada stoneheart, ili zajedno sa reaverima u napad na stormpike ili allijansin keep.

-lokha nikad ali bas nikad ne summonovati dok horda ne drzi bar snowfall mada je i to rizicno pa je bolje prvo uzeti stoneheart pre summona. u protivnom allijansa ce ga odvuci van fronta pre nego sto ovaj dobije punu velicinu i ubiti bez problema. znaci sve predloge tipa stisli su nas u nasem keepu aj da summonujemo lokha i da im jebemo kevu ignorisati posto blood lady nece stici do summoning circlea ziva.

-korraka po svaku cenu zaobilaziti ako je glavna borba na field of strife ili oko njega. iz iskustva znam da smo par puta dobili allijansu mnogo lakse zato sto su ga neki njihovi idijoti pullovali. ako slucajno tvoj agrro uradi posao bezi dalje od horde svejedno ces umreti pa nemoras da upropastis tvoje ortake zbog toga.

-NAJBITNIJA stvar je sledeca:

1)ako si warrior dogovori se sa 2-3 druga warr i ulecite u njihov front redovno, gledaj da nadjete healer support ali i ako ne nadejte opet je dobro posto ce dosta allija da se koncentrise na vas dozvoljavajuci hordi da napreduje polako, takodje prekidate nukovanje njihovih magova i worloka.

2)ako si healer (pop/druid ne shaman) gledaj da lecis prvo gore navedene warriore tenkove, potom lokha i war ridere, ridere i reavere, a kad allijansa napadne nekog hordinog commander tipa npc-ja lecis i njega. uz sve to pod obavezno buffuj sve vase support npc-jeve tipa lokh, rideri/reaveri/war rideri. healeri mogu biti kljuc u dobijanju av.

3)ako si mag samo cepaj aoe, a najbolje je da se uortacis sa jos 2-3 maga i da prvo pobacate svako po blizzard na skoncentrisanu grupu allija a onda blink medju njih, zaledite ih, cone of cold, i samo arcane explosion dok vi ili oni ne pocrkaju. ovo je jako tesko uskladiti ali ako se uradi allijansa nema sanse.

4)ako si saman najjaca si klasa.... ali moras i malo mozga da koristis da potvrdis to. uvek bacaj dosta totema, ali ne dmg nego buff totema.

5)ako si hunter tvoj glavni posao je da skidas enemy magove i warloke, ma sve cloth klase. pored toga treba da skidas bowmen npc-jeve na bunkerima.

6)rogue treba da zna svoj posao, a on je: sunjanje dok nenadjes neku ranjivu cloth metu i onda napad. takodje bolje poslati 2-3 rogua na rudnik nego 3-4 drugih, za front bitnijih, klasa.

7)warlok moze da radi sta hoce...

ufff smorio sam vas ako ste sve procitali al jbg, kretenskim swedjanima ionako nemogu da objasnim, moram nekome [;)]

Link to comment
Share on other sites

zato ih prijavish pa kad popiju ban na par dana znash kad ce ponovo to da radi. Nisam sad ja neka tuzibaba, ali neki likovi stvarno preteruju . Igram wsg, krenem sa priestom i roquom da povratim zastavu i kad ono u bugovanom mestu, i to od istog lika stalno. I bash zbog tog exploita aliansa gubi dosta partija, znaci 100 puta ownujemo wsg i nemozemo da povratimo zastavu zbog jebenog exploita. Cim ih vidim sad shaljem listu igraca gm-u, navadilo se to, e pa nemoze ! :). Mislim ok da koristish exploit jednom, 2 x da probash kako je,ali kad pocnu da preteruju onda jbg.

This video contains content from Jimmy Kimmel Live, who has decided to block it in your country.

[23:47] <manager-> jao dete jao dete :D

chickenonaraft.kom

Link to comment
Share on other sites

Na nekim realmima alijansa se sastoji samo od 12-godisnjaka koji hoce da budu paladini kako bi tukli "Big Bad Orcs"...

tako da se veoma lako dobijaju u BG-u...

A i jedina alijasa koja se nalazi u BG-u je :Dwarf-Human Paladin (naravno gde bi alijansa bez njih), gnome mage i elf rogue

Ostale klase (kojih mozda ima manje od 1%) retko kada mogu da udju u BG zbog gore navedenih...

Mohican, sta da kazem vise nego... O BOZE

The Earth Mother smiles upon us

zyg5bs.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ja ti najozbiljnije kazem sa guildom kad sam isao nijednom nisam izgubio wsg ...

dva rogue-a i ja krademo zastavu nasu cuvaju par fire magova i jos poneko a po sredini warriori priestovi itd itd

druid pwnuje u wsg-u ...

PS: ne razuemem sad rasnu osnovu .... dorfovi uopste nisu cesti cak stavise ... i zyxian mislim da sam ti davno jos napisao ponesto na sta nisi odgovorio zato sto sam verovatno u pravu tako da mani me se .... idi leveluj ...

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...