Jump to content

buggggg! Umnozavanje itema golda, itd itd


Immortalis

Recommended Posts

-=Ripped from PaySite=-

-=So you don't need to play sh!t=-

This, most of the time, probably wont work, however when the instance servers are bugged, if you trade your gold to someone, walk into the instance (any that are bugged -- as in the bar does not load) after about a minute, it will kick you out of the loading screen and roll you back until before you walked into the instance.

Doing this, I got ~ 880g, before the server restarted to fix the problems.

(On the server Blackhand)

EDIT 1: Please Read the WHOLE thread before asking questions

EDIT 2: The best way to bug the instances is to walk in and out of it fast.... confirmed instances this work on are Deadmines, Wailing Caverns, Scarlet Monastary, and Maraudon

Quote:

* what I did was I was gonna run some friends through VC wayy this morning

* and the warlock soul stoned me

* and I walked in

* and the screen didnt load

* and then about a minute later it warped me out

* and I didnt have a soul stone

* so I traded him all my gold, walked in, waited a minute, got warped out, had my gold

* rinse and repeat =)

Hope that clearifies things up a bit..

You can only do the bug early in the morning after a server reset, have a friend to login with you and trade him your money (or vice versa) then the person who traded his money runs into the instance, waits about 1 minute - 1 minute and 30 seconds and gets booted out, he should have his money back if all worked well.

Quote:

When the servers come up in the morning the instance server takes about 10

min longer than everything else for some dumb ass reason;

So player 1 hands player 2 a stack of gold; Player one goes into instance

and about a min later of trying to load gets rubberbanned back to the

entrace

and has the gold back on him as well as player 2; you keep doing that over

and over; You can do it for about 10 minutes!

Quote:

It doesn't work 24/7, normally during peak hours and after server resets are the best times to try it.

jbg ljudi ponavlja se prica sa dd2. Sad mi je krivo shto ranije nisam znao. Ovo josh uvek moze da se radi na eu serverima, pa ko hoce nek izvoli, samo upozorenje da je ovo najaktuelniji bug i ako uhvate nekog moze da padne ban. Znaci likovi su pravili po 10 000 g u danu. Najgore je shto je ovo radilo od kad postoji wow.

This video contains content from Jimmy Kimmel Live, who has decided to block it in your country.

[23:47] <manager-> jao dete jao dete :D

chickenonaraft.kom

Link to comment
Share on other sites

Ma brate kako sam ja citao sve je to cista laz.... samo lozenje mase...

A sa obzirom da je blizard rekao da ce za svaki slucaj istraziti logove da vidi dal je tako nesto bilo, iako oni neveruju da se tako nesto desavalo, i da ce banovati trajno sve akaunte koji su se time bavili a sve sto su oni zaradili i kupili/dali drugima bice ponisteno i vraceno prvobitnim vlasnicima

Inace ono sto mene je mene skoro ubedilo da je sve samo budalastina je i cinjenica da je blizard vec dosta puta banovao likove koji su petljali sa goldom, jer bliz ima sisteme pracenja na kojima se vidi sve sto se desava i oni jednostavno vide da je neko zgrno nenormalno kesa za kratko vreme, onda to istraze i cao acc (neged sam tacno citao kako se to prati itd...al sam vise zaboravio gde....)

mada ko zna sve je moguce :)

ali ja nikad nebih rizikovao da mi banuju acc..jebes ti gold de posle da nadjem 50eura da kupim novi...

Eh...da

Link to comment
Share on other sites

blizzard brishe accounte za svaki pokushaj iskorishtavanja bugova...

mislim da to pishe negde u onom njihovom terms of use...

Meni je to idiotski, zasto bi oni nekome brisali account zbog svojih gresaka?

Ok bi bilo da pregledaju logove i poniste im zaradu ili nesto slichno, ali da nekog kaznjavas zbog svojih gresaka je smesno :)

Link to comment
Share on other sites

Meni je to idiotski, zasto bi oni nekome brisali account zbog svojih gresaka?

Ok bi bilo da pregledaju logove i poniste im zaradu ili nesto slichno, ali da nekog kaznjavas zbog svojih gresaka je smesno :)

Ne, idiotski je koristiti bugove da dobijes prednost nad drugim igracima, i ljude koji to rade treba banovati for life.

U svakoj igri se potkrade neka greska koja ne moze da se otkrije u testiranju, ali ako koristis takve greske da bi se nafatirao zlata obezvrednjujes trud koji ljudi ulazu da dobiju to zlato na posten nacin, i zbog toga je brisanje accounta kazna koja je sasvim na mestu.

Link to comment
Share on other sites

kao shto je reko chovek... ako bug postoji to ne znachi da si ti bogom dan da ga iskorishtavash...

koju god igru da sam igrao nisam hteo da znam za cheat... jer chim ukljuchim cheat igra mi nije zanimljiva vishe

osim q3a... tu je potreban skill i sa cheatovima =)

uvek moze bolje...

Link to comment
Share on other sites

Da dodam da tokom Alfa/Beta testa sve je okrenuto ka odrzavanju servera stabilnim.Sama Alfa nema dovoljno testera za velike testove a Beta test je najvise okrenut balansu,GUI-u i drugim stvarima.Jedini period kada se sami serveri preopterecuju je Open Beta.

Nista nije cudno ako je ovo istina,Blizz je odavno priznao da nikada nisu planirali ovoliko igraca,samim tim ni serveri nisu dizajnirani za ceste padove.Ali ipak mislim da je prica 95% laz.Blizz ima iskustva sa varanjem.Sve predmete je u igri lako pratiti.Jedini dupe koji moze da bude validan je gold dupe.Servera ima mnogo a gold je lako prebaciti.Pranje novca je lako.

Jos jedna stvar,cisto da naglasim da za vreme leta,ili ti letnjeg raspusta,broj igraca poraste.To se podrazumeva.Ali deo osoblja svake firme gleda da pobegne na odmor u isto vreme.To je isto za sve firme,i za CCP i za Blizz itd.Zato se najvise problema i javlja u ovom periodu.Stisnes zube,nasavis da igras i ako naletis na cheat.......

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

kao shto je reko chovek... ako bug postoji to ne znachi da si ti bogom dan da ga iskorishtavash...

koju god igru da sam igrao nisam hteo da znam za cheat... jer chim ukljuchim cheat igra mi nije zanimljiva vishe

osim q3a... tu je potreban skill i sa cheatovima =)

Pazi, u zivotu nisam koristio cheat u nekoj igrici, ali ne odobravam da Blizz tako drasticno kaznjava ljude zbog sopstvenih gresaka. U pravu ste da nije fer korisiti cheat zbog drugih ljudi koji se trude da posteno odigraju igru, ali Blizz (po mom misljenju jedna prilichno neozbiljno vodjena firma, da ne objasnjavam sada razloge) jednostavno na pogresan nachin pokusava da prikrije svoje propuste.

Takodje to im ostavlja i previshe prostora u nekim dosta nedefinisanim situacijama. Na primer, recimo da u igri postoji neki predmet za koji je Blizz predvidio da prilikom disenchantovanja daje 2% "Large radiant shard" a da greskom ("Bug") on daje 20%, i da je pri tome predmet vrlo jeftin za izradu. Pitanje je sada da li ljudi koji bi masovno proizvodili ovakav item i disenchantovali ga sa velikim postotkom u LRS i tako se za jedan dan obogatili treba da budu banovani?

Kako oni da znaju da je ovo u stvari bug? Postoji jos mnogo slicnih situacija i jos vise pitanja koja se postavljaju, tako da nije pametno da Blizz ima previse odresene ruke.

Link to comment
Share on other sites

Ne, idiotski je koristiti bugove da dobijes prednost nad drugim igracima, i ljude koji to rade treba banovati for life.

zashto je idiotski? likovi su nadmudrili sistem.

ali je definitivno nechasno

Link to comment
Share on other sites

zashto je idiotski? likovi su nadmudrili sistem.

ali je definitivno nechasno

Idiotski je zato sto koriste nesto za sta je potrebno 0 truda, 0 znanja, 0 istrazivanja, 0 utrosenog vremena(dovoljno je samo da procitas na nekom sajtu kako se to radi) da bi dobili prednost nad drugim igracima. Ja tu ne vidim da je neko nadmudrio sistem, kakva je to mudrost kad svaka budala moze da koristi bagove da bi dobio zlato.

Link to comment
Share on other sites

Idiotski je zato sto koriste nesto za sta je potrebno 0 truda, 0 znanja, 0 istrazivanja, 0 utrosenog vremena(dovoljno je samo da procitas na nekom sajtu kako se to radi) da bi dobili prednost nad drugim igracima. Ja tu ne vidim da je neko nadmudrio sistem, kakva je to mudrost kad svaka budala moze da koristi bagove da bi dobio zlato.

AMIN!!!.....ekstra

Link to comment
Share on other sites

I treba da pern ban, jer da ne banuju, vishe ljudi bi uzelo da iskorishcava taj bag... Ovako zaplashe ljude... Pa ko voli (da se zeza) nek izvoli...

Ma odlichno razmisljanje, uvek je lakse odraditi per. ban nego ispraviti bug u sledecem patchu [|)]

Zbog ovakve popustljivosti prema Blizzu nas oni i jebu u mozak svaki chas, samo sto se ljudi toga sete jedino onog dana u mesecu kada skidaju novi patch od 20 mb po 5-6 sati...

p.s. ili kad bez ikakvog razloga ukinu ime guilda koji se zove "the retards".

Edited by Nothingman
Link to comment
Share on other sites

Ma odlichno razmisljanje, uvek je lakse odraditi per. ban nego ispraviti bug u sledecem patchu  [|)]

Zbog ovakve popustljivosti prema Blizzu nas oni i jebu u mozak svaki chas, samo sto se ljudi toga sete jedino onog dana u mesecu kada skidaju novi patch od 20 mb po 5-6 sati...

p.s. ili kad bez ikakvog razloga ukinu ime guilda koji se zove "the retards".

Treba uraditi oba :)

A sto se tice ovog u p.s.-u to sto Blizzard radi nasim guildovima je tuga i zalost...I sto je jos najgore prolazi im.

Opasno se spremam da pobegnem u GW poklonike, na vrh glave mi se popela l33t svedska decurlija...

Link to comment
Share on other sites

Ma odlichno razmisljanje, uvek je lakse odraditi per. ban nego ispraviti bug u sledecem patchu  [|)]

Zbog ovakve popustljivosti prema Blizzu nas oni i jebu u mozak svaki chas, samo sto se ljudi toga sete jedino onog dana u mesecu kada skidaju novi patch od 20 mb po 5-6 sati...

p.s. ili kad bez ikakvog razloga ukinu ime guilda koji se zove "the retards".

Nisam rekao da opravdavam blizzard zbog bug-a....

Craziness is directly related to having a vagina.

 

Link to comment
Share on other sites

to je jedna kriminalna organizacija koja nas odvlaci od nasih drugova/riba/zena/dece/majki/itd..... i jos nas uz sve to jebe na razne nacine kao da nas testira nasta smo sve spremni da istrpimo zbog malo zabave (da lici na CIA).

a to ukidanje gildi je lokalna stvar samo vezana za gm, pri cemu odgovara blizzardu da ne cini nista po tom pitanju jer je i to deo testiranja. a to kao srbija munje gromovi.... pustite to koga jos bole kurac za srbiju, davno je nestala ona srbija zbog koje se proliva krv i u ciju se cast nasto radi, nestala je onog trenutka kad su kumovi poceli da se ubijaju, braca da izdaju i kad smo izabrali jednog prodavca stoke za kralja... let it go

Link to comment
Share on other sites

Idiotski je zato sto koriste nesto za sta je potrebno 0 truda, 0 znanja, 0 istrazivanja, 0 utrosenog vremena(dovoljno je samo da procitas na nekom sajtu kako se to radi) da bi dobili prednost nad drugim igracima. Ja tu ne vidim da je neko nadmudrio sistem, kakva je to mudrost kad svaka budala moze da koristi bagove da bi dobio zlato.

ok ,znachi on je sa 0 truda, 0 znanja, 0 istrazivanja, 0 utrosenog vremena zaradio 10k zlatnika? koliko tebi treba vremena da skupish te pare? ti likovi su jadni jer varaju, ali kad ih nazivate idiotima podsecate na uplakanu decu koja mrze komshiju jer ima bajs i novi skejt..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...