Jump to content

Kako se rachuna ukupni damage?


Nothingman

Recommended Posts

Da li neko zna kako se rachunaju ukupni damage-i u igri za razne klase i slicno ili ima link do takvih informacija. Znachi interesue me na primer kako se izrachunava damage koji mogu napraviti protivniku kada ga gadjam lukom, pri chemu su poznati i moji i njegovi atributi (strenght, agility...) kao i jachina armora i slicno. Mozda je pitanje malo konfuzno ali oni koji poznaju recimo AD&D bi trebali da znaju sta mi treba.

Link to comment
Share on other sites

blizzard kao i obichno krije ko zmija noge TACHNE brojke kako se rachuna...

no

za magic damage imash full damage (tachno koliko pishe+modifikatori) za osobu koja nema ni rezove ni debafove

za phisical se uzima u obzir attack rating napadacha i defense mete, zatim armor mete koji dodaje reduction i u sve treba uklakulisati razliku u nivoima (ako postoji) jer chim je neko vishi nivo od tebe njegov damage reduction je vetji i obrnuto...

znam da nista nisam ovim izneo od suvih brojki ali chisto za rukovodjenje...

Link to comment
Share on other sites

Uh ok evo ovako ide.....

DMG ti se racuna tako sto se sabira DPS na oruzju i Attack power.....14 attack powera je 1 dps....Kod svih klasa sem huntera i roguea 1 poen u strengthu ti daje 2 attack powera.....dakle tom logikom dolazimo do zakljucka da je 7 strength-a u stvari 14 attack powera tj 1 DPS.....Kod roguea i huntera je malo drugacije....1 poen iz agility-ja dodaje 1 poen u attack power, isto tako 1 poen iz strength dodaje 1 poen u attack power....Defence ni na koji nacin ne utice na redukciju DMG-a koji primas vec utice da redje imas shansu da popijes kritikal, imas vise sanse da te protivnik promasi i ne secam se sta jos....Kod svih klasa sem rogueova i huntera 20 agility-ja je 1% na crit dok je kod rogueova mislim 29 a kod huntera 39 ali nisam siguran uglavnom blizu je.....razlog zasto je kod ove 2 klase potrebno vise agility-ja je zato sto oni dobijaju i attack power iz istog....Armor utice na DMG reduction....dakle onaj DMG koji ti je napisan pa oduzmes kolko protivnik ima % redukcije DMG-a....Za magic dmg i resistance ne znam tacno kako funkcionise....princip je sigurno slican kao i za melee dmg ali necu da lupam ovde gluposti neke sad......

To je to...enjoy....

Link to comment
Share on other sites

Ako neko zna kako radi sistem magija neka postuje a do tada moje lichno shvatanje: Dmg magije se rachuna mnogo prostije od meele i ranged attacka, odnosno jedino shto moze da odbrani magiju je resistance, koji mislim da moze da ide do 75% i ne moze da se dobije nikako sem preko itema i npr dwarfovi shto imaju onih 10% rassial frost resistanca i elfovi 10% na nature, i shto je veci resistance to je veca shansa da se magija potpuno resistuje ili samo deo nje, npr ja kad napadam lvl 40 ogre elitu (ja sam lvl34 mage ) on mi svaku maguju resistuje ali kad popije primi samo 1/4 damaga koliko ja izvaljujem znachi da on ima resist shansu 75% a ako mojih 25% pobedi onda on prima svega 100%-75%=25% procenata magije! 100 intelecta = 1% critical shanse sa magijama i dok 1int daje +10 na max mana pool. to bi otprilike bilo to i verovatno ima josh ali jbga za to ne znam !

Link to comment
Share on other sites

necu da budem brzoplet ko onda sa pvp miss/dodge/itd chance, ali..

riper je u pravu za sve sem za +crit chance posto se agi potreban za to povecava posle svakog lvla. recimo (lupam brojeve naravno) na lvl 59 za +1 crit chance treba ti 20 agi, a cim dobije lvl 60 treba ti 25 agi za isti taj +1 crit chance

e sad ja sam ovo video na nekom ludom forumu pre mesec dana pa sam zaboravio gde ali momak koji je objasnjavao ovo (izmedju ostalog) se cinio da zna sta radi t.j. pricha. Uostalom proverite kad dobijete lvl, meni se redovno dogadjalo da mi se smanji crit za neki mali procenat posle svakog lvla (cim dobijem lvl imam istu opremu naravno)

i ovo je mozda samo za rogua (mada sumljam) posto sam u to vreme samo za rogua trazio forume.

a sto se tice ressistanca za djije.... cinimi se, ali ne nehvatajte za rec, da nema procenata nego samo brojki recimo fire ress 122 da ti pise tamo (mrzi me da udjem u igru i proverim a nikad me to nije zanimalo), ovo kazem zbog toga sto se secam da sam na nekom forumu za mc/ragnaros procitao savete koji kazu da nabucate fire ress tolko i tolko i da su moguce neke vece cifre kao sto je defence moguce nabucati na 500. mada mozda gresim....

Edited by Ramirez
Link to comment
Share on other sites

necu da budem brzoplet ko onda sa pvp miss/dodge/itd chance, ali..

riper je u pravu za sve sem za +crit chance posto se agi potreban za to povecava posle svakog lvla. recimo (lupam brojeve naravno) na lvl 59 za +1 crit chance treba ti 20 agi, a cim dobije lvl 60 treba ti 25 agi za isti taj +1 crit chance

e sad ja sam ovo video na nekom ludom forumu pre mesec dana pa sam zaboravio gde ali momak koji je objasnjavao ovo (izmedju ostalog) se cinio da zna sta radi t.j. pricha. Uostalom proverite kad dobijete lvl, meni se redovno dogadjalo da mi se smanji crit za neki mali procenat posle svakog lvla (cim dobijem lvl imam istu opremu naravno)

i ovo je mozda samo za rogua (mada sumljam) posto sam u to vreme samo za rogua trazio forume.

Ne, u pravu sam ja dosta sam citao o tome, nego si ti zaboravio jednu drugu stvar.....

Ti kad dobijesh level dobijes i mogucnost za josh +5 na 1h daggers recimo.....posto si tek dobio level tebi je i dalje weapon skill isti ko za prethodni level sve dok ne popunis tu prazninu....dakle ono sto sam napisao podrazumeva da imas max weapon skill za svoj level i onda su to vazece brojke.....Evo slikovito recimo ti si lvl 40, znaci imas daggers 200/200....i sad dobijes level 41 i onda imas daggers 200/205....i naravno manji ti je crit% dok ne podignes na 205.....razumes sad ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...