Jump to content

ESWC finale repovi


Recommended Posts

jesi ti jeo duhove kad si bio mali pa si tako duhovit?

http://www.sk-gaming.com/file/4070/

http://www.sk-gaming.com/file/4069/

btw:ovo je stvarno sramota u finalu jedna partija 6 min. a druga 12 min. i po tome se vidi da grubby nema dostojnog protivnika u finalu a kamoli izvan njega!

I am the centre of this universe.The wind of time is blowing through me,and it's all moving relative to me, it's all a figment of my mind in a world that I've designed. I'm charged with cosmic energy. Has the world gone mad or is it me? I am the creator of this universe,and all that it was meant to be,so that we might learn to see.This foolishness that lives in us and stupidity that we must suss ! How to banish from our minds,if you call this living I must be blind.Ma ja sam puko!

Link to comment
Share on other sites

ima FoV-a i FuRy-a.........

maybe.......

fov ga je dobio 2:1 u grupi ali ,neverujem, da je to bilo finale ili polufinale grubby nista nebi prepustio slucaju

a za furija, tesko da ista moze da uradi grubby-ju,jest da su mu j fury,moon i winner najvece prepreke ali grubby je grubby

I am the centre of this universe.The wind of time is blowing through me,and it's all moving relative to me, it's all a figment of my mind in a world that I've designed. I'm charged with cosmic energy. Has the world gone mad or is it me? I am the creator of this universe,and all that it was meant to be,so that we might learn to see.This foolishness that lives in us and stupidity that we must suss ! How to banish from our minds,if you call this living I must be blind.Ma ja sam puko!

Link to comment
Share on other sites

fov ga je dobio 2:1 u grupi ali ,neverujem, da je to bilo finale ili polufinale grubby nista nebi prepustio slucaju

a za furija, tesko da ista moze da uradi grubby-ju,jest da su mu j fury,moon i winner najvece prepreke ali grubby je grubby

HA!Fury i Winner prepreke grubiju...sta jos necu procitati ovde

Let me tell you the tales of your life of

your love and the cut of the knife

the tireless oppression

the wisdom instilled

the desire to kill or be killed.

Link to comment
Share on other sites

btw:ovo je stvarno sramota u finalu jedna partija 6 min. a druga 12 min. i po tome se vidi da grubby nema dostojnog protivnika u finalu a kamoli izvan njega!

Nije sramota, dechko je najbolji zato shto se stvarno trudi, shto vezhba na pravi nachin, i shto ima vishe mozga od ostalih...

Link to comment
Share on other sites

e a to me interesuje sta ti tacno znaci vezba na pravi nacin ?!?! radi razgibavanje zglobova na prstima pre nego sto sedne za comp ?!:P sta?

About WW.

Germans (oh not Germans - Fashishsts(Gitler) hard to translate) kill many (OMG my english) kill many juice(Israel, hope i true translate this nation), but in WW2 dead millions russian. AND say me plz WHY germany and austria send israel money for that and in russia not?

I not racist, i live in peace and i want what european must be more loality to russians. Childerns never not must cry if they paerents wars

Priceless

Link to comment
Share on other sites

e a to me interesuje sta ti tacno znaci vezba na pravi nacin ?!?! radi razgibavanje zglobova na prstima pre nego sto sedne za comp ?!:P sta?

Grubby je reako u par intervjua da kad nema velikih turnira ne igra chesto sa orcovima, vishe voli da igra sa nekim drugim rasama i da svakodnevno gleda replayeve, pred neki veci event igra ladder 8-12 sati dnevno...

Btw, kad je bio u Koreji na nekom turu, dosao je ranije i tamo vezbao na Azijskom ladderu, za nedelju dana nabio je 50. level :D

Edited by Mario^^
Link to comment
Share on other sites

e a to me interesuje sta ti tacno znaci vezba na pravi nacin ?!?! radi razgibavanje zglobova na prstima pre nego sto sedne za comp ?!:P sta?

Vezhbanje na pravi nachin(ne znam tachno shta je grubbyjev "pravi nachin", ali ono shto znam izgleda ovako):

Konstantno igranje ladder-a(tj igranje uopshte, naravno ugravnom shto vishe to bolje, ali nije bash uvek taj sluchaj, kad ne bi doshlo do toga da te igra totalno smori(kao madforoga npr, koji je napravio pauzu od 5 meseci neigranja zbog toga)), i to ne samo kad ti se igra, nego i kad si pospan i umoran i iznerviran, jer ce ti se takve situacije dogoditi i na turnirima i slichnim dogadjajima, pa morash da budesh spreman na to.

Dalje, isprobavanje svih taktika koje mogu da ti padnu na pamet, ma koliko glupo izgledale(mass fiery dragona se niko pre moon-a nije usudio ni da proba, a ispostavilo se da je jako dobar nachin da iznenadish protivnika. Takodje i moj mass hunterki i talonaca vs humana sa fast expom(e, evile, evile [:)]), gde se zaletim na kule i lagano ih ubijem magic damageom, a protivnik ne fokusira talonce, jer kule vec gadjaju hunterke koje takodje primaju extra damage).

Veoma vazhna stvar koju je nauchio u koreji: ti kad igrash ladder pa ti jedna mapa upadne u svakoj 4. partiji u proseku, to nije dobar nachin da se nauchi da se igra neka mapa. Ako hocesh da nauchish da igrash odredjenu mapu, igraj samo nju nedelju ili 2 dana, i pokushaj sve kombinacije brzog kripovanja(takodje i creepovanja bez heroja i na vishe strana), item i merc abuse-ova i sl...

Ovo isto vazhi i za igranje protiv svake rase ponaosob.

Grubby takodje igra sa svim rasama, tako da oseti na svojoj kozhi shta kojoj rasi lezhi, a shta ne(ovo je mnogo dobar nachin vezhbe, jer vezhbash micro i ostala chuda mozhda chak i vishe nego kad igrash svoju rasu). Takodje se ovim postizhe-evo dacu primer:

Grubby stalno vezhba vs zeusa orc-ne matchupove, zeus ide svoje taktike i grubby to counteruje kako zna i ume. E sad kad dodje u finale eswc-a i igra sa amp-om, apm ima totalno drugachiji stil igre od zeusa, iako koristi istu taktiku. Ali ako je Grubby igra sa elfom vs orcova i radio isto shto rade i zeus i apm, ali da i tu proba vishe varijanti, lakshe ce se mnogo snaci u datoj situaciji, i imace mnogo bolji timing shto je jako bitno.

Dalje, konstantno gledanje replayeva(e u ovome ima i pomoc svog caleta koji gleda replayeve za njega, i selektuje mu shta da gleda a shta ne, trazhi partije jako dobrih igacha(ne samo orcova), narochito one inovativne, da vidi neku novu taktiku sa orcom(shto mu nije preterano potrebno), ali vishe da vidi nove taktike drugih rasa, da smisli najbolji counter za njih).- ono shto meni jako fali...

E sad, po meni jedna od najvazhnijih stvari od svega, je jednostavno razmishljanje o igri... Ovo je na primer nachin na koji sam ja proshle godine postao najbolji u Srbiji, ne jednostavno igranjem, nego bash razmishljanjem o igri. Ne znam za Grubbyja, ali kod mene je to ovako izgledalo:

Hocu da ostanem u deusu do 11:50 da uhvatim zadnji bus za grad, ali naravno ili pochnem sledecu partiju u fazonu "ma ne mozhe da traje vishe od 15 minuta", ili se zapricham sa nekim, ili se pozdravljam sa ljudima 100 godina. Onda polako krenem peshke gajbi(za shta treba jedno sat vremena) ili se zabodem na stanicu i chekam nocni bus(koji uglavnom dodje za pola sata, ali dogadjalo se da ga nema po 3 chuke). To vreme za koje se vracam gajbi, ja razmishljam o war-u, o tome kako me je neko dobio, shta sam mogao da uradim protiv toga, kako najbrzhe iskripovati neshto, kako sa najmanjim gubitkom helta, ali mnogo sam razmishljao i o sitnim stvarima tipa: da ne treba uvek fokusirati archerima jedinice, jer ako protivnik dobro izmikruje, tvoje archerice ce se naci direktno na njegovim sekirama, i tako milion raznih situacija... Isto ponoviti i pred spavanje [:)] Efekat ovoga je mnogo veci nego gledanje replayeva, i najbolji nachin da se razvije svoj stil igre, koji ce se razlikovati od broshure, i samim tim biti tezhi za pronalazak countera.

Takodje je tu i poznavanje igre uopshte, jer npr kod nas, vecina ljudi, chak i nashi top igrachi ne poznaju igru(tuzhni primeri: mile je do skoro mislio da braker puca na vazduh. Fata nije znao dok mu ja preko kilometarskih postova nisam objasnio po kom principu tachno radi armor(Freeman i Yuri i dalje ne znaju). Vladica misli da fiery fire i dalje skida 5 armora, i zhali se kako je to previshe za magiju level 1. I da jeste 5 armora, ochigledno je da ne zna da je tih 5 armora 21% helta jednice, a da slow samo attack usporava za 25%, a o movementu da ne prichamo. I tako dalje, na zhalost ima josh mnogo ovoga...).

A najvazhnije, shto se samog igranja tiche, ne igra shablonski, nego razmishlja u svakom trenutku partije. Ukombinovano sa razmishljanjem o igri uopshte daje npr:

Nece po svaku cenu da izmikruje grunta, nego ce ako mu je heroj odvaljen pustiti grunta da umre i paziti heroja(makar samo gledati). Losha strana toga je davanje expirienca protivniku, ali je dobro shto ako protivnik vidi da Grubiju jedinice umiru nece odmah da se teleportuje chak ni ako je malo slabiji. Takodje ako je mapa bez fontane, tom gruntu ce trebati 2 salva(66 golda) da se izlechi i 1 minut stajanja. Ne znachi da i ako izmicruje grunta, posle kad krene da ga lechi protivnik nece doci i npr roknuti mu coil(tad je na josh vecem gubitku). Ima tu jako mnogo faktora, shta se sve dogadja ako grunt ostane u bici, da li ce protivniku umreti 2 ojadjene jedinice dok bude ubijao tog jednog grunta...

Dobro mozhda sam malo lupio za ovo jer nisam orc pa ne znam bash najbolje, ali evo primera za ovo koji je definitivno bolji:

Ako idem na hunterke i drijade, skroz iz bitke na low HP-u izvlachim samo hunterke, a drijade povlachim samo malo(da bi kasnije iskoristio scroll ako ga imam) i ako treba, pustim i da umru. Zashto?

Zato shto izmicrovana hunterka zahteva jedan pun moonwell da se izlechi, a drijada koja manje koshta cela 2. Wellovi su mi prekopotrebni za lechenje heroja(izmedju ostalog i zbog moje loshe navike da nemam shop [:)]) Drijade su pak pogodnije za hilovanje scroll of healing-om, jer im se puni veci % helta.

Ima o svemu ovome josh mnogo da se pishe, ali stvarno nemam nameru da pishem post vishe od sat ipo vremena.

Kad napishem knjigu(i postanem poznat) imacete sve do detalja.

Vidimo se na deljenju autograma i potpisivanju knjige [cao]

Link to comment
Share on other sites

pa lepo sam ja reakao "pa sto nenapises knjigu ...."btw:ti nisi uopste normalan jer meni treba 1h da procitam post

btw:jedno malo nezgodno pitanje "kad si toliko pametan zar neozes sve to da postignes i da postanes drugi grubby" (bez uvrede) :)))))

I am the centre of this universe.The wind of time is blowing through me,and it's all moving relative to me, it's all a figment of my mind in a world that I've designed. I'm charged with cosmic energy. Has the world gone mad or is it me? I am the creator of this universe,and all that it was meant to be,so that we might learn to see.This foolishness that lives in us and stupidity that we must suss ! How to banish from our minds,if you call this living I must be blind.Ma ja sam puko!

Link to comment
Share on other sites

pa lepo sam ja reakao "pa sto nenapises knjigu ...."btw:ti nisi uopste normalan jer meni treba 1h da procitam post

btw:jedno malo nezgodno pitanje "kad si toliko pametan zar neozes sve to da postignes i da postanes drugi grubby" (bez uvrede) :)))))

Nije bash da mi se zhivi warcraft... Jedno kratko vreme sam ga igrao bash ozbiljno(tih jedno mesec ipo kad sam igrao is deusa non stop), ali ni tad nisam uopshte gledao repove... Igram samo zato shto volim igru, i zabavna mi je, to je sve.

Link to comment
Share on other sites

E stvarno ovaj sharki postaje old 'n' wise xD, uskoro ce dolaziti pro playeri iz celog sveta samo da bi sharki snjima podelio svoj wisdom [:)]

About WW.

Germans (oh not Germans - Fashishsts(Gitler) hard to translate) kill many (OMG my english) kill many juice(Israel, hope i true translate this nation), but in WW2 dead millions russian. AND say me plz WHY germany and austria send israel money for that and in russia not?

I not racist, i live in peace and i want what european must be more loality to russians. Childerns never not must cry if they paerents wars

Priceless

Link to comment
Share on other sites

Nije bash da mi se zhivi warcraft... Jedno kratko vreme sam ga igrao bash ozbiljno(tih jedno mesec ipo kad sam igrao is deusa non stop), ali ni tad nisam uopshte gledao repove... Igram samo zato shto volim igru, i zabavna mi je, to je sve.

Neki dobrovoljac da sakupi sve njegove post-ove pa napravimo knjigu i jos i profitiramo.

www.mmc4life.com

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...