Jump to content

ima nade za srbiju


Guest

Recommended Posts

  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

meni samo nije jasno zašto u srbiji takvoj kakva je, sa tri prenatrpana grada i ostatkom koji odumire, ciganima mora da se gradi u beogradu. što ih ne pošalju u polupusta sela u vojvodini da obrađuju zemlju, kad ionako planiraju da ih nateraju da nađu posao? samo nemojte da mi kažete da je zbog propisa oko raseljavanja unutar opštine, propisi su u ovoj zemlji menjani zbog mnogo sitnijih stvari.

Link to comment
Share on other sites

Da posalji ih u deponiju u rezervat pored nuklaerne elektrane pa nek rade!Pa jbg,ni ja ih ne volim ali ako su se oni vec smestili negde ne moz' ih tek tako baciti u PM...

@skrimke:A posle toga bude sv restart?

kako bre

pa jel njih neko tera da budu takvi kao sto jesu

jel ih neko tera da smrde i da ne rade nista

imas ti i onih normalnih cigana ( cast izuzecima ) koji rade, shljakaju, jebiga trude se da zarade neku kintu

ovakvi kakvi su u vecini, ko im jebe mater, treba ih baciti negde u pizdu materinu pa nek smrde tamo

Link to comment
Share on other sites

To je sve posledica toga shto nisu obrazovani. Socijalni program ne treba samo da se sastoji u tome da im se dodeljuje mesecno neka pomoc u novcu :P. To je problem.

@Ivan, svi hoce da zive u velikom gradu pa tako hoce i cigani. Ovaj njihov sistem prezivljavanja ne bi bash mogao da uspe u nekom selu a.k.a. nema toliko kartona i djubreta da se skuplja.

U pravu si, propisi su menjani zbog manjih stvari ali da li mozesh da zamislish kakvo bi sranje i propagandu od ovoga naparavila opozicija? :P

Isto tako, svi koji Romi koji ne poshalju svoju decu u osnovnu shkolu nego ih shalju da prose po ulicama/autobusima/trolama i sl. odmah u zator. Ako budu ishli u osnovnu, mozda neko od njih zakaci Srednju, shto je sve besplatno (drzava neka obezbedi Romima kroz socijalni program udzbenike, sveske i propratni pribor). Posle cesh da vidish kako ce taj sa srednjom shkolom pre ici da radi neshto nego da prebira po jebenim kontejnerima i da smrdi ko zivotinja. Naravno da ce trebati vreme za to, ali ako nikada ne pocnesh nikada necesh ni zavrshiti. Uvek ce biti onih koji ce skupljati karton, ali barem mozesh da ih svedesh na minimum.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

mudro zbori sting , ali brate pored moguce naseobe kineza , sad da nam uvale i cigane pored mislim izvini ali mupm... nece to na dobro izaci videcete brdo je divljaka zeljnih tabananja u getu :D

� by Ivan_

alen je van konkurencije.

� by Ignis Dei

Alen mora da bude van konkurencije, jer je Macan

� by Alen

nije bitna strela nego indijanac.

Baseball Club Beograd96

Link to comment
Share on other sites

Blokovi i jesu uvek bili geto :P.

Jebiga shta ocekujete od najgoreg moguce naselja zamishljenog kao jebeno spavaonice za radnu snagu :P. Mislim, kao da si poslagao mrave u mravinjak eto na to meni lice blokovi :). Kinezi and Cigani 4tw!

Gde je sada ona prica o toleranciji? komsija i njegava krava? Ili to ne vazi za Komsiju Kineza ili Komsiju Cigana? :P Zato shut up i budite srecni shto imate "multietnicku i multikultoroloshku" zajednicu tamo gde zivite! :D

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

@Ivan, svi hoce da zive u velikom gradu pa tako hoce i cigani. Ovaj njihov sistem prezivljavanja ne bi bash mogao da uspe u nekom selu a.k.a. nema toliko kartona i djubreta da se skuplja.

U pravu si, propisi su menjani zbog manjih stvari ali da li mozesh da zamislish kakvo bi sranje i propagandu od ovoga naparavila opozicija? :P

čekaj, a ko njih pita gde žele da idu?! valjda treba da budu srećni što će za kartonsku kutiju dobiti stan, sa svim pogodnostima koje druga polovina dvadesetog veka donosi..

koliko sam ja skontao zwerka, da bi živeli u tim stanovima, moraće da imaju posao i ostale odlike građanstva, odnosno neće moći da budu klošari a tu da dođu da prespavaju.. kada im već daju poslove, što im ne bi dali da rade nešto što nema ko drugi? iliti, što, umesto stanova i poslova u beogradu, ne bi dobili kuće i traktore u pomoravlju?

Link to comment
Share on other sites

ima prava da kaže da više ne mogu živeti u bespravno "izgrađenim" "objektima", te da im ponudi alternativu.. jebi ga, uz dovoljno propagande ljude možeš u svašta da ubediš, pitanje je samo postoji li interes..

Link to comment
Share on other sites

Da li mozesh da zamislish kolicinu jebenih NEvladinih organizacija a.k.a. strani placenici :P koji bi odmah skocili u odbranu ljudskih prava i ostala sranja? Nijedna vlast nije dovoljno hrabra da uradi tako neshto.

Kao shto rece Zwerko, nijedna opshtina ih ne zeli pa je jedino reshenje da se oni izmeste na neku drugu lokaciju unutar opshtine na kojoj su sada, tj NBG.

Isto tako, ne znam kako cesh da ubedish klinca od 15 godina da treba da ide u Srednju Shkolu ili da radi na nekoj zemlji u Pomoravlju kada on zaradi 1000 dinara dnevno peruci prozore/proseci na raskrsnici? Obrazovanje je kljuc koji reshava ovaj problem, a socijalna politika mora biti ozbiljnija nego shto je sada. Kada 10 cigana zavrshi u zatvoru zato shto im deca ne idu u osnovnu shkolu redovno ima da vidish kako ce ostali svi da teraju decu da idu u shkolu. Isto tako treba raditi na njihovom prihvatanju u drushtvu a.k.a. deco nemojte da bijete cigane posle shkole :D.

Nije to toliko slozeno, samo je previshe vruca i zajebana tema da bi ijedna vlast htela da se pozabavi lepo time, pogotovo opshtinska/gradska.

Edited by Sting

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Mislish da cigani imaju toliku svest da kazu, u jebo te, cale mi je u zatvoru jer nisam ishao u shkolu! Njemu je josh premija, jer ne mora da gilja ceo dan, nego sedi u kavezu i ima doruchak, ruchak i vecheru, za dz. Svi ste gledali "Ciganku sa decu" pa oni ni ne znaju ni koliko dece imaju, ni koje je chije. A neko ce da ih dovede u red, sa pretnjom "Svi cete u zatvor" ko da si im rekao imate da pola zivota zivite u Hajatu! I oni sad treba da se uplashe toga?

Edited by Gioblin[Fuse]
bgwlogo3a9xs.jpg
Link to comment
Share on other sites

hmm, vazi. Vide se da niko od vas nije bio u zatvoru :P niti zna kako to izgleda.

Ja ne znam na koji nacin vi razmishljate ali slanjem roditelja u zatvor nisam zeleo da apelujem na decu (ovde se prica o deci koja idu u osnovnu shkolu) vec na to da roditelji kada izadju iz zatvora "oteraju" tu decu u shkolu da im se to ne bi ponovilo. Da li je sada jasno?

Najvishe mrzim ljude koji pricaju "ne moze, ne moze". Ako niko nishta ne uradi onda i ne moze. A lepo postoji izreka "Sve se moze, kad' se hoce". Nije to dzabe.

p.s.

zapravo, moja signa bi mogla u ovom slucaju da vam kaze poneshto...

Edited by Sting

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

drzava nema prava da naredjuje nekome gde ce da zivi. to je moglo samo u sovjetskom savezu.

realnije je da ce oni ostati u beogradu nego otici u provinciju.

francuska je zanimljivo resila to pitanje... velikim brojem 'njihovih cigana' (koji nisu po pravilu romi tj malo njih je koji su romi ako ih uopste ima)... isfinansirala im je putnicke prikolice... ali pod pravilom da ne mogu da budu stacionirani na jednom mestu odredjeno vreme... i ljudi onda putuju po francuskoj nisu na jednom mestu itd itd... tako da kapiram da kod njih drzava moze da ih uslovi dobicete to i to ali ne smete da zivite tu i tu na taj i taj nacin.... dakle ne moraju prisilno da se odsele ali zaista se to moze resiti na pravi nacin (ne po bg-u ve po celoj srbiji)... nema samo bg problem sa ciganima....

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

pa, da. Mozda onda treba naci neku rupu u zakonu? Ali poshto se ti zakoni ionako menjaju svake 2-3, max 4 godine to nije dobro reshenje. Treba nam neshto dugotrajno. Zwerko javi se da cujem tvoju stranu price :P.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

I te izreke ce ih promeniti iz korena..

Za nekoga ko svoju decu, veri(venchava) sa 5-6 godina, da ne govorimo o incestima i ostalim koje kakvim gnusnim stvarima, vi zaista mislite da ce se ti ljudi promeniti. Njihova evolucija je zavrsena. Kao u onom dokumentarcu.."Shto da shaljem decu u shkolu kad im tamo nishta ne daju" a do tada su dobijali neku socijalnu pomoc, brasho, ulje..

I ne kazem da su svi cigani prljavi i ogavni, ali za one ispod gazele mi i ne treba dokaz..VIDI SE SA MOSTA!

bgwlogo3a9xs.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...