Jump to content

Zaradjivanje u WOW-u i plavi itemi u instancama


Rakija

Recommended Posts

evo za pocetak da vam kazem moje dosadasnje iskustvo kao lika 40 lvl-a sa trgovinom u WOW-u.Jedini nacin kako trenutno krpim za leba jeste tako sto prodajem heavy leather na aukciji u ogromnim kolicinama po ceni od 60s.Ljudi u ovoj igri su tako skrti da je to strasno,Stavio sam gomilu predmeta na AH i prosla mi je samo nekolicina.Jedini nacin da nesto prodam je da stavim mizernu cenu ali onda mi profit nije veci od 20%.Takodje sam probao da prodajem expert first aid book (koji se inace kupuje u Arathi highlands za 90s) i pokusavao da ga preprodam u IF za 1g50s ili 2g.kapiram da mnogim ljudima treba expert first aid ali zasto niko ne kupuje pojma nemam.Ko god me pita kolko ti je knjiga posle krene da me proziva kako sam je kupio u Arathi.AH je takodje jedna velika pljacka.Plavi predmeti kostaju boga oca za buyout a ako hoces da se kockas uvek te neko outbiduje na kraju.Tako sam i ja prosao kupovajuci "speedsteel rapier" po ceni od 15g.Jebiga sad imam dobro oruzije ali sam pljunuo 5 puta vise nego sto vredi.Ocajan sam za predmete koji mi trebaju me deru a moje ne kupuju iako su sasvim ok.

Druga stvar je vezana za plave predmete.Evo do sada sam odradio dosta instanci i niko ne zna da mi objasni kako izbeci ono "looting this item will bind it to you".Mislim ok je da pustim item kada nekome treba ali ak oispadne neko sranje koje nikome ne treba sta mi vredi sto cu ga dobiti kada cu ga prodati vendoru za 60s?!?!Odradio sam SM vec 6 puta i 2 puta sam osvojio "hipnotic blade" dagger koji naravno nisam mogao prodati u AH ali sam video isti na aukciji.kako je ovo moguce?

Izvinjavam se zbog ogromnog posta ali niko mi ne objasnjava ove stvari i ocajan sam>40 lvl bez mount-a sa jedva skrpljenih 60g u dzepu . :(

Nelf Rogue40lvl prof: skinning/leatherwork

Link to comment
Share on other sites

Ako mene pitas i ti sto ti kupuju leather su debili ! A ne mozes da prodas ni jedan item koji pravis lwkingom na aukciji zato sto svako ima ortaka koji ce mu napraviti isti ... pogotovo posto verujem da pokusavas da prodajes iteme ciji se recepti uzimaju kod vendora/trainera. Na ah vredi prodavati iteme ciji je recept relativno redji drop ali opet ti itemi zahtevaju retke sastojke koje ti moras da farmujes itd itd a onda i te same sastojke mozes da prodajes na ah bez ijedne profesije ...

A da ne pominjem na sve ovo sto je poenta igre do lvla60 da dodjes na lvl60 a onda je sasvim druga prica .... a sto se tice 60gpa .... pa ja sam tek na lvl43 uzeo mounta i to tako sto nisam kupovao pola skilova ... pa sam ih kasnije uzeo posto ti od lvla40 do lvla60 ne treba kesh ni za sta osim skilove ...

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

ja kad sam poceo da igram server je bio svez i niko nije znao nishta, glavni izvor zarade su mi bili recepti, i tu sam nenromalno zaradjivao, znaci kupim i preprodam, tako da sam na 40 lvl-u imao oko 120 g , neshto je otishlo za talente , neshto za mount. Sad kad bi pocinjao igru, ishao bi na mining i kopao dok mi ruke ne otpadnu, mislim da je to najbolji nacin da se zaradi neka kinta.

This video contains content from Jimmy Kimmel Live, who has decided to block it in your country.

[23:47] <manager-> jao dete jao dete :D

chickenonaraft.kom

Link to comment
Share on other sites

samo treba da budes uporan...

medjutim ortaci koji prodaju wow novac ( za pravi novac) farmuju money ja mislim na zapadu u Azshari...

od nekoga pa probaj tamo...

brandstack.com/users/portfolio/logos/gligorov \\ behance.net/gligorov

99designs.com/people/gligorov \\ twitter.com/MarkoGligorov \\ upstack.com/

Link to comment
Share on other sites

Jedini nacin kako trenutno krpim za leba jeste tako sto prodajem heavy leather na aukciji u ogromnim kolicinama po ceni od 60s...............................................Jedini nacin da nesto prodam je da stavim mizernu cenu ali onda mi profit nije veci od 20%...............................................

Ne znam kako ti uspeva da heavy leather prodas za 60 silvera, ja ga obicno kupuje na AH za 30 s (deset komada), samo ponekad dam 40 se kad mi je frka, a kupujem ga bash podosta.

Hehe a ti bi da ti profit bude 100% ?

U realnom svetu profit od 20% godisnje je fenomenalna stvar, a mnogi su zadovoljni i sa standardnih 12% [:)]

Link to comment
Share on other sites

Jos jedno pitanje. Svi kazete da posle 30. levela treba stediti pare za mount. Interesuje me da li mount ima jos neku funkciju osim sto ubrzava transport i dobro izgleda? Ako je samo brzina transporta ja ga mozda ne bih ni uzimao do nekih visokih levela (kada lova nije vise toliki problem) jer kao hunter imam specijalku brzo kretanje...

Link to comment
Share on other sites

Da, Hunter je jedna od onih class-a kojima nije frka da odmah na lvl 40 uzmu mounta osim ako nisu nazareni da to imaju! ;)

Odgovorio si sam sebi, mount je samo tu zbog lepog izgleda, statusa i brzine. Taj mount na lvl 40 te ubrzava za 60% dok onaj na lvl 60 (epic) te ubrzava za 100%.

Link to comment
Share on other sites

Extra mesto za farmovanje ti je u dustwallow marsh , den of flame i njegova blizina , Dragonkini koji su tamo (elite) su od 40-43 lvl-a veoma lako se ubijaju a izbacuju od 5-10 s po kill-u!

Za par par sati mozes da skupis od 5-10 golda!!!!

A da ne spominjem gold koji dobijas od njihoviuh dropova (koji su krajnje isplativi)

Za par dana ces lako skupiti gold a i dobar exp od njih (oko 350 expa po kill-u)

The Earth Mother smiles upon us

zyg5bs.jpg

Link to comment
Share on other sites

hvala ljudi ovo je bas pomoglo.rovario sam po SM 100 puta do sad i dropovi tamo od boosova su ocaj,ustvari ako si mail user i recimo wizard usrecices se extra.Al za rogue-a nema nista tamo.Imate li neki predlog koju jos instancu da posecujem osim SM?Sada sam dobio q za Uldaman ali mali sam nivo jos za to.A st ose tice cene za koze ja gledam po kolko drugi prodaju i smanjim malo i onda mi svi kupuju.uglavnom njihove cene se krecu oko 45bid i 65 buyout.I ja stavim po 40bit i 60buyout i svi kupuju :).E sad sto se tice moje opreme tu sam ok za sad imam extra oruzije i relativno dobar armor za moj lvl, imam 1850hp-a i 50dps/40dps sa oruzijem,uglavnom u pvp pobedim likove koji su 5 lvl-a veci od mene.Ali kinta je i dalje problem,niko ne kupuje zelene predmete koje hocu da prodam.Sinoc sam sat vremena vikao u IF WTS knights leggins of the bear i nista.

U guild warsu zaradjujem petoduplo vise i nikad nemam problema sa kintom.Ima li neko mesto gde ispadaju ok itemi za prodaju?

Link to comment
Share on other sites

imash quest reward u sm , neki lep oh mac koji bi roquu tvog levela lepo doshao,quest pocinje u desolace, folow up je, valjda ima 3 dela i zadnji je deo u sm.

This video contains content from Jimmy Kimmel Live, who has decided to block it in your country.

[23:47] <manager-> jao dete jao dete :D

chickenonaraft.kom

Link to comment
Share on other sites

Extra mesto za farmovanje ti je u dustwallow marsh , den of flame i njegova blizina , Dragonkini koji su tamo (elite) su od 40-43 lvl-a veoma lako se ubijaju a izbacuju od 5-10 s po kill-u!

Za par par sati mozes da skupis od 5-10 golda!!!!

A da ne spominjem gold koji dobijas od njihoviuh dropova (koji su krajnje isplativi)

Za par dana ces lako skupiti gold a i dobar exp od njih (oko 350 expa po kill-u)

Au brate ti si bas uporan u uskakanju sebi u usta ....

350 expa ? kako onda ja na 60om ne dobijam nista ? :P kolicina expa koju bi neko dobijao od njih zavisi od odnosa nivoa ...

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Dobro se skuplja kinta i u badlandima

Earth Elementals: oko 12g za sat grinda - kamenje koje iz njih pada se veoma dobro prodaje - imaju lvl oko 39 - 42

Na lvl 40 sam ovde skupljao oko 9-10g za sat, posle i oko 15g ako me usere neki item. Ako covek ima skinning, setaja okolo velika kolicina wolfa i ptica, tako da u cekanju na spawn eto "zabave" :) Tu po meni moze da se uzme jos plus 2-3g ...

ili cepati kao sumanut SM Grave yard jel tamo nisu elite mobi ;)) tu sam skupljao oko 10g na sat + items.

Edited by coll

sex, drugs and bio food!

Link to comment
Share on other sites

jbg pa rogue si...

imash pickpocket... i gomilu leathera nemoj da prodajesh nego pravi iteme u leatherworkingu koji se prodaju vendoru za dobre pare...

za lvl40 probaj da ubijash stalkere (raptor) kod arene u STVu mnogo para dobijesh od stvari koje dropuju...

i opet dobijesh leather od skinninga

Edited by pimpin`

uvek moze bolje...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...