Jump to content

Kako setovati P2P programe iz lokalne wless mreze


Bewrek

Recommended Posts

Skoro sam se prikljuchio na lokalnu wireless mrezu koja sadrzi nas par chlanova i koja ima gateway za internet. Sve to radi super, nego je nastao problem sa P2P programima... jer kako nemam javnu IP adresu programi jednostavno nece da rade... gledao sam kojekakva uputstva i savete i skontao da je moguce srediti situaciju tako sto cu na gateway-u omoguciti da forwarduje portove sa moje lokalne IP adrese. A ja to ne znam kako!

Tako da ako neko zna, cenio bih svaku pomoc!

P.S. imam pristup gateway-u, sa koga P2P programi rade bez problema

Link to comment
Share on other sites

Nisi reko neke vazne stavri:

El si iza nat-a ili proxy-a

Sta je gateway? Komp (i koji OS na njemu) ili je hardwerski router.

Pazi ovako ako si iza nat-a samo otpusi portove kroz koje oces da izlazis na net i ako koristis DC++ baci ga u passive mod. FW portova sluzi da kada imas javnu ip adresu na gateway-u da mozes "spolja" da pridjes nekom kompu koji se nalazi iza gateway-a....

Nadam se da ti je sada malo jasnije..

Samo moram da te upozorim p2p programi otvaraju fantasticno veliki broj konekcija pa ako ti budes koristio p2p moguce da ostalima iz mreze bude jako jadno radio net..

Link to comment
Share on other sites

Izvini sto te smaram ovako, ali vidim da ti mozes da mi pomognes. Ja nisam toliko upucen, tacnije ni malo, za mreze sam se zainteresovao tek od skoro. Ali ovako. Gateway je komp sa WinXP SP1 sistemom. I to je sve sto sam ja video. Mislim da nema ni NAT ni hardverski router. Znam da se on dalje kaci na neki access point i to je to. A i ja sam procitao da treba da dozvolim portove za forwarding. Muka je sto ja ne znam gde/sta/kako. Napominjem da imam remote access gateway-u, i mogu da vrsim podesavanja, ako se uopste podesava na njemu. Tako da ako bi mogao da mi objasnis step-by-step postupak, bio bih ti zahvalan.

Dakle ajmo jos jednput ne salji te mi vise PM-ove nego lepo okacite topik pa kada ga budem video odgovoricu na njega ipak je ono "javni" forum.

OK imas Win, digni na njemu kerio win route(K.W.R.)(google for DL). On ce ti omoguciti da u nekoliko klikova na next dugme podignes NAT, Proxy & stuff. Naravno pre toga ubi win-ov FW kao i sve programe koje su ti do sada sluzili sa ICS. Pronadji portove koje koriste ti p2p programi i "probusi ih" (Pogledaj help ako se malo izgubis u K.W.R.).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...