Jump to content

problem sa piratskim wow-om


Formica

Recommended Posts

Ne ja uopste ne hejtujem coveka zato sto sam i ja do juce igrao na piratskom serveru ja samo kazem kolika je razlika za ti 13eura.Mislim igras ko konj 20 kusur dana naguras 60 lvl i dodje admin posle 4-5 dana i kaze sutra se brisu accounti.

ajde plz dajte mi dresu nekog piratskog servera.Pokusavam vec 2 dana da nadjem neki koji radi ali i napravim account i promenim realmlist.wtf ali kad udjem prihvati mi user i pass i onda kad izaberem realm ili tako nesto i onda krene da louduje igru i samo me vrti u krug.Znam znam treba da kupim original i to sam i uradio stize mi 15-og ali ne mo gu da se strpim do tad .Ajde plz neki help thx [8)]

Link to comment
Share on other sites

Voleo bi da vidim tebe da radis u nekoj firmi koja s ebazira na pravljenu zabavnog softvera ili ne daj boze da si neki manager pri proizvodnji neke igre, da nad tim provedes strasno puno vremena, da bi na kraju neki mamlaz ukrao source od tebe i krenuo u podvig pravljenja servera za xyz slicnih mamlaza.

Odakle ti ovo sa kradjom source-a?

Uopste nisam upoznat sa chinjenicom da je neko ukrao Blizzu source servera, ali posto nemam info necu bezvevze da lupam, zato cu da se skoncentrisem na veoma slicnu prichu koja je vezana za Starcraft, ali ima istu poentu. Naime u vreme kada je postalo popularno Starcraft mrezno igranje jedan like je napravio svoj sopstveni SC server od nule, vremenom je uspeo da postigne potpunu kompatibilinost sa orginal serverom i sve je sljakalo savrseno. Normalno, ljudi su ubrzo poceli da koriste njegov free server za igranje umesto Blizzovog koji se placao. Nakon nekih mesec dana tom decku su na vrata zakucali Blizzardovi agenti i uruchili mu sudski poziv bez ikakvog pravnog osnova, jer je on kompletan kod za server sam napisao. Naravno da je Blizz to znao, ali je znao takodje da jedan student nece imati milione dolara da se na sudu vuche sa jednom tako velikom kompanijom, iako bi nakon par godina tuzbi i zalbi definitivno dobio spor...ali sta mu to vredi kada bi do tada umro od gladi. Kompletan projekat je napusten. Medjutim Electonic Frontier Foundation, organizacija koja se upravo bavi ovakvim stvarima je priskocila programeru u pomoc i na sebe preuzela troskove sudjenja, tako da je sudski proces (koliko znam) jos uvek u toku. Za vise informacija mozes pogledati na http://www.eff.org/

Koliko ja znam potpuno ista situacija se ponovila i sa WOW-om kada so onom momku u Holandiji takodje zakucali Blizzardovi agenti i zaplenili kompletnu opremu na kojoj je razvijao "piratski" wow server.

Da me ne shavatis pogresno, ja sam za to da se igraju originali, ali sta nekada rade kompanije poput Blizza izlazi daleko izvan zakonskih okvira [:(]

Link to comment
Share on other sites

Ma brate poenta je da ja igrati na piratskim serverima BACANJE VREMENA jer 60% stvari neradi kako treba...mislim ko da uzmes da igras cs a svaki 3 metak nece da ti opali i pola oruzija uopste neradi i u 50% slucajeva nemozes da postavis bombu itd... a igrati sam kao "singlplayer" to necu ni da komentarisem.....

Eh...da

Link to comment
Share on other sites

Nije bez zakonske osnove. Jednostavno je porusio par veoma bitnih stavki EULE. to sto je on napisao kod servera neka nikakve veze ... koristio je to u komercijonalne svrhe, i time naudio biznisu firme koja je proizvela softver. Naravno, plus na sve to on nikad ne bi taj kod napisao da nije krekovo samu igru sto je sledeca stavka ... znaci sa pravom su ga pokupili.

inace, wow source su nabacili tako sto je blizzard izbacio igru za alpha test, samo izabranim ljudima, koji su naravno to odmah predali ostalima i oni su se upustili i vadjene sourca. Blizzard kako sam kaze je to i ocekivao jer nemozes da zadrzis lavinu oko igre koji ceka toliko ljudi ... ali je i to dobro zastitio, tako da su u sustini mogli da izvuku samo neke osnovne settinge, a ostalo moraju rucno da pisu. to je i razlog zasto pola stvari ne radi i zasto su free serveri takav shit :)

Sve u svemu cim malo dublje ceprkas i pravis svoje modifikacije, u sranju si. Procitaj EULA-u

Link to comment
Share on other sites

Nije bez zakonske osnove. Jednostavno je porusio par veoma bitnih stavki EULE. to sto je on napisao kod servera neka nikakve veze ... koristio je to u komercijonalne svrhe, i time naudio biznisu firme koja je proizvela softver.

Ako prichas o Starcraft-u onda gresis, jer decko nije koristio to u komercijalne svrhe (njegov server je bio free). A sto se tiche EULE nastavi da chitas.

Naravno, plus na sve to on nikad ne bi taj kod napisao da nije krekovo samu igru sto je sledeca stavka ... znaci sa pravom su ga pokupili.

Nikada igru nije "krekovao" (ispravna rech je reverse-ovao :), jer je server napisao na osnovu dump-a koji je dobijao prilikom komunikacije izmedju Blizzovog severa i klijenta (igre). Takodje, chak i da je reverse-ovao, prema zakonima evropske unije reverzni inzenjering je dozvoljen u sluchajevima kada zelis da ostvaris interoperabilnost izmedju dva razlichita softvera, i taj zakon ima veci prioritet nad EULA, tako da taj deo EULA u Evropi uopste ne vazi. Znachi dechko ni u jednom trenutku nije prekrsio zakon. Zamolio bih te ako te interesuje cela pricha da pogledas na www.eff.org, chisto da se ne raspravljamo nepotrebno [:)]

Link to comment
Share on other sites

To za revrese si u pravu, mada osudili su ga jednostavno zato sto je svojim cinom naudio maticnoj firmi, i izumitelju software-u. Da je ostao na home koriscenu tog servera, mogli su da ga povuku za patku. To je svuda tako, sa reversom ...

Mada idem i ja da malo procitam taj sajt, ima par stvari koje ne shvatam.

sex, drugs and bio food!

Link to comment
Share on other sites

Hmmm, ima ovde nesto interesantno da se nauchi, nastavite diskusiju pls, postaje interesantno :)

@ Coll ( da ne quote-ujem, predug je post )

Samo jedna stvar, igraonice su 5 godina radile sa nelegalnim software-om i zgrnule ogromne pare, a ti bi sad na giljotinu choveka koji samo trazi malo jeftine zabave, ma kakva ona bila [;)]

Bas me zanima da li imas original windows kuci. Samo pogledaj da li imas originalan program za pustanje video file-ova, ( ako imas originalan windows, chisto sumnjam da koristis samo windows media player ) Da li imas originalne photoshopove koji inache kostaju i preko 200$ ili i dalje radis na paintu, ACDSee... Da ne nabrajam dalje...

Samo moj kompjuter kad pogledam dovoljno mi je... Nelegalan XP, ACDSee, poneki photoshop koje bas ne koristim, Kaspersky, Operu ( krekovanu ), brdo playera, nekoliko igrica...

Edit : E da zaboravio sam i 30 gb filmova, muzike i spotova :)))

Edited by Mario^^
Link to comment
Share on other sites

pa dobro jbga za igraone i tako neke lokalne stvari ipak je to manja stvar od dizanja piratskog servera na netu koji i ne moze da prodje tek-tako ne zapazen, a i kakva smo mi zemlja za 50e mozes koga god hoces od inspektora, poreznika itd. da podmitish :P

Link to comment
Share on other sites

pa dobro jbga za igraone i tako neke lokalne stvari ipak je to manja stvar od dizanja piratskog servera na netu koji i ne moze da prodje tek-tako ne zapazen, a i kakva smo mi zemlja za 50e mozes koga god hoces od inspektora, poreznika itd. da podmitish :P

Pa o tome i pricham, kakva je ovo zemlja...

btw, nisam prichao o tim piratskim serverima, necu da ulazim u tu diskusiju, samo kazem da dechko nije uradio nista lose i da ne krade pare kompanijama, ako pogledamo ostale primere...

Link to comment
Share on other sites

Mario[strelica na gore][strelica na gore]: To sto su igraonice imale piratske igre i zaradjivale ilegalno (gledano u globalu) nije izgovor i opravdanje za igranej na free serveru. Ok, ja neosudjujem nikoga, ako hoce da se pati sa tim nek izvoli, nervira me to sto ti (i neki kao ti) mislis da je to sasvim ok posto jelte u srbiji ima puno piraterije. Nije. I takodje uopste nije istina da "nije uradio nista lose i da ne krade pare kompanijama, ako pogledamo ostale primere....

Sto se tice probanja wow, pa odlucivanja da li da igram ili ne, postojali su beta testovi koji su bili free (open) i svako ko je iole hteo da proba nekako je nabacio account. Ako to covek nije stigao, jednostavno nema srece + na sve to koliko vidim wow se pici po igraonicama tako da nije problem pogledati kako igra izgleda.

Kad smo vec kod toga, kako se wow igra u igraonici? Objasnite mi jer koliko ja znam wow nema multi licence ... tako da me zanima nacin :)

sex, drugs and bio food!

Link to comment
Share on other sites

@coll: lepo, na jednom accountu se da nalog (naravno korisnik ne zna shifru), i onda on unapred rezervishe vreme na tom nalogu i igra...

I dobije accaount sa nekim manijakom koji igra 15 sati dnevno ( bukvalno )... Uzas jedan... Josh ti kazu, sklonice te sa accaounta, ako ne budes redovno dolazio... jbt kako da dodjem kad manijak igra po ceo dan...

Link to comment
Share on other sites

Mario[strelica na gore][strelica na gore]:  To sto su igraonice imale piratske igre i zaradjivale ilegalno (gledano u globalu) nije izgovor i opravdanje za igranej na free serveru. Ok, ja neosudjujem nikoga, ako hoce da se pati sa tim nek izvoli, nervira me to sto ti (i neki kao ti) mislis da je to sasvim ok posto jelte u srbiji ima puno piraterije. Nije. I takodje uopste nije istina da "nije uradio nista lose i da ne krade pare kompanijama, ako pogledamo ostale primere....

Kako me nervira ova pricha. Svi smo mi ukrali pare od kompanija. Aj mi reci, da nisi mozda bojkotovao pirate po igraonicama pa nisi hteo da dolazis zato sto bezobrazni vlasnici drze pirate na kompjuterima. Naravno da nisi, dolazio si u igraonicu iako si znao da igrash na nelegalnom software-u. Nemoj neko da mi kaze da to nije isto jer jeste!

Ja jos jednom pitam i tebe i sve ostale. Ja cu sebi kurac da otkinem ako i 5 % vas ima legalan windows kod kuce, a smeta vam sto neko igra jebenu igru na piratu !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...