Jump to content

Metalheart


Wulfgar

Recommended Posts

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Ajde ako je neko uopshte i igrao igru nek kaze koju rech da znam vredi li to uopshte da se nabavi...

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

poceo sam malko da igram... i onako utisak je mlak :(

mozda je to zaista i dobro (okruzenje je superiska) ali zasita sve deluje nedoradjeno prema drugim milionerskim naslovima (kao recim ds2)... prica je solidna za pocetak.. nisam mnogo igrao mozda pola sata...

i prvo sto smara je smena dana i noci koja se desava na svakih 10 min?!?

i to kretanje je isto smor .. plus sto se npc-evi krecu malo brze od tvojih ljudi (i vrlo retko staju) pa trckaras za njima ne bi li malo popricao sa njima...

za ruse je vec izaslo 4 patcha a to ce sve biti u jednom za 'nas' jezik

u glavnom necu ni da igram dok se taj patch ne pojavi jer zaista svi kazu da je igra impresivna samo da nije doticnih bugova...

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ja skinuh ovaj 1.1 patch i konachno sam pocheo da igram kako treba.. treba malo privikavanja na malo siromashan i konfuzan interfejs, ostalo onako simpatichno i smeshno kako likovi izgovaraju jedan tex dok na ekranu se ispisuje drugi...

hintovi u okviru helpa u jurnal-u su urnebesni :)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

jebte zar im nije bilo lakshe da su jednostavno iskljucili ubogu staminu koja ne sluzi nichemu osim shto te smara da ne mozesh da trchish normalno dok nisi u borbi ... znachi apsolutno ne donosi nikakav + igri a odnosi mnogo toga... igra se ne usporava nego su mnogi kukali kako cyborg ne moze da trchi pa zato treba vechnost da se ode sa jednog kraja mape na drugi... meni samo nije jasno kako ti likovi nisu snimili da cyborgu treba poseban implant (nova noga ) koja mu daje mogucnost trchanja... ali i pored toga stamina se mnogo brzo troshi a veoma sporo obnavlja...

jebesh ga, znachi moram da pikam ubogi ds2 :( (ko zna mozda se seti i onemoguce staminu u sledecem patchu)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

naravno bolji je ako volish kliktanje do besvesti i skupljanje itema ... jedino u chemu je ds2 bolji je u tome shto je ispoliran i relativno bugfree prozivod... a cini mi se da ga wulfi ne moze ni pokrenuti kako treba

anyway cisto da spomenem da side questova ima mali milion... ali je 90% njih random generisano i manje vise su svi isti bez neke pozadinske price (donesi to i to, ubij tog na tom mestu, nadji tu stvar na tom mestu i sl)... ovih 10% je onako solidno odradjeno

postoje neka mesta gde te strazari malte ne ubijaju u tren oka bez ikakvog upozorenja?

muzika mi je extra ali su zvuchni efekti loshi

grafichki nije loshe uopste, ja generalno volim 2d :)

i dalje mi nije jasno chemu sluzi stamina kad nema nikakav efekat u borbi i zasto je nisu iskljuchili izbacili u patchu... nekako mi se chini kao da je ovo developerima prva igra koju su zavrshili jer ima dsota zanimljivih stvari koje nazalost nisu najbolje implementirane... mada nije mi jasno kako nisu uspeli sve da odrade kako treba kad ne postoji nikakava presija niti od izdavacha niti od strane toga da im engine zastari (svkako je zastareo po danashnjim standardima)

dakle dosta neizbalansirana igra, gameplay nekako nedovrsen, igra mi se jer nije fantasy a takvih igara je malo .

btw u rusiji je izashao night watch i kazu da je njesra sto se tiche gameplaya manje vise (engine je iz silent storma i samim tim su grafika i fizika super, borba TB, postoji neka caka da kada neprijatelja pogodish telekinezom on odleti kroz zid kuce i pri tome prima damage :), e da imaju shapesifteri ovo ono)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam chuo da je sasvim OK. Nije dobar kao SS, nije toliko ispeglan, ali u principu - fantasy* verzija SS-a. Sa RPG-om nema veze, naravno. [;)]

*hm, da li je to pravi izraz u ovom sluchaju?

Nego, Rusi bash odlepili na onaj HS, jel' znash? Jedino im smeta shto je suvishe kratak, ali to navodno delimichno nadomeschuje time shto ima veliki "replay value".

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

ma fantasy je chim ima madjije i to :) jest da je okruzenje drugachije malo ...

hammer & sickle? jel to nastavak silent storma il nesto na slichan fazon.. kao sukob ussr-a i nato-a, nesto kao pocetak hladnog rata i tome slicno... da pratio sam malo to i zasta ce biti dobra igra (al nije rpg :( )

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ljudi, H&S je RPG, through and thorough. Takodje koristi SS-ov engine, borba je TB i sve, ali igra je apsoshtrumfno RPG, tu nema dileme. Kakav - videcemo kad izadje engleska verzija... tachnije, vi cete videti. Mrzim vas sve.

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

Uh, ja sam sve suprotno chuo. [:I] Nival ga opisuje kao "tactical RPG"... shta god to znachilo. Mozda mu to dodje "normalan RPG", suprotno od "action RPG". [:D]

Chitam i chitam i chitam... i sada sam siguran u samo jedno - da jebeno nemam pojma shta je. Neki prichaju o quest-ovima i diplomatiji, drugi prichaju o misijama i rkete-kokete. Neki je opisuju kao Fallout, a u drugi kao Jagged alliance... [b)]

Edited by Wulfgar

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...