Jump to content

Extreme WOW


Recommended Posts

1 dan manje-vishe,a i rachunica je jednostavna:

goran:

57e=57din*81e=4617din.

thebattleace:

4950din=4950din/81e=61e

57e<61e

dakle 333dinara razlike, shto ne mozesh da kazes da nije nishta i da ne bi bolje posluzilo u neke druge svrhe!

Link to comment
Share on other sites

idioti , ali jbg moracu da idem da uzmem ne mogu vishe da cekam ... sinoc su me zvali da potvrdim rezervaciju i jbg ajde kada moram ... :) ... a sto se tiche sveg tog sranja ljudi koji se bune za 300 din verovatno su ostavili par hiljada eura u igraonicama itd ... meni nije problem samo da je sigurno da cu da dobijem ...

Btw rekli su mi da stize u 2 po podne ... 60 E itd

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Ma brate jebo 300 kinti, nije to problem. Problem je sto su oni retardi kao ovlasceni za uvoz a stize mesec dana posle. Pa da su uzeli lepo i narucili sa gameseek.co.uk ko obicni kupci, pre bi stiglo. Ovako ja ne bi uzo od njih iz principa. Cim su mi prvi put rekli krajem aprila znao sam da je to 10 maj. Debili

Link to comment
Share on other sites

majke mi, mene su prvo zajebali kada je igra doshla prvi put u zemlju iako sam zvao 10 puta da proveravam rezervaciju. drugo, oni tamo radnici bolje da kazu "ne znamo" nego svaki put drugi datum da lupaju. posle ih je to verovatno smorilo pa su govorili uvek "zovite za nedelju dana, nemamo sada informaciju". pa sada ne bih kupio od njih ni za 20e.

Link to comment
Share on other sites

Nemoj da si na kraj srca, ljudi se trude ... ponekad stvarno nemaju pravu informaciju zbog toga sto je Vivendi jedan smor od izdavaca, pa ni oni nemaju pravu informaciju ... pa sta mislis, zasto ih je Valve tuzio i dobio parnicu???

Znam iz price sa njima, ja sam imao srece i narucio medju prvima, pa sam dobio u prvom naletu [8D] . Inace ako malo pogledas cene igara za koje su oni eksluzivni distributeri, nema niko u Evropi bolje cene ...

Ljudi koji preprodaju igre kupljene u inostranstvu kod retailera sigurno ne pomazu ni nama ni Extreme-u, jer samo pospesuju prodaju Hrvatima, Slovencima, Madjarima itd... Misli malo o tome. Zato i Vivendi vuce distributere SCG za nos i od porucenih 600, da, da - 600 komada WOW-a posalju veliko 0.

Link to comment
Share on other sites

Ma svi samo da te oderu kao volinu ...Tako ti je to ovde ... i nesvesno odbiju 1000 potencijalnih kupaca ... U platou wow = pun k**** ... znachi ono ima ga za narednij nedelju dana da se prodaje ... a garantujem da zbog cene je pola ljudi otkazalo na rezervcije ... ja sam rezervisao pre 3 meseca ! i juce me zvali da potvrdim ... nsiam vishe ni mislio o wowu ... Mater im poganu :)

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

btw znaci sa ovom igricom mozesh da zavrshish na dva nachina posle svog jebanja mozesh da zapadnesh u bloody mega ultra rage ili da padnesh u nirvanu ili neshta tako ... Jbt koja je fora skinem pach od 100 kb i on se Updateuje bukvalno pola sata ...

Stpljenja ...

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Pa ... Gorane, ne mogu da verujem da se ponovo reklamiras posle mog posta i price koju sam napisao. Kapiras li da tvoja kupovina u inostranstvu i preprodaja ovde samo pospesuje inostrane pozicije kod dobavljaca??? Lepo je to sto omogucujes ljudima WOW po toj ceni, ali su mnogo vece globalne posledice po igrace koji ne posecuju ovaj forum. Pomenuh vec za ortaka koji ima radnju sa igricama .. ajde obezbedi mu da on moze da prodaje legalno WOW po 50 evra; ako to uspes kupicu ga po toj ceni jos 10 komada iako imam svoj primerak i okacicu na forum fiskalni racun sa tih 10 kom da svi vide koliko zelim da sve dobre igre dodju u SCG u isto vreme kad i u EU. U tom slucaju svi ce da zarade - ti + moj ortak + drzava + ti ces imati vec narucenih 15 komada WOW-a od mog ortaka (10 za mene - da mi stoje na polici u znak secanja na pirate:-)) + Vivendi ce te proglasiti za svog distributera jer ces ti normalno naruciti 250 komada jer ces ih sve tapnuti ocas posla...

Zbog ljudi kao sto si ti, nikada necemo da se oslobodimo regionalnih distributera - citaj: Slovenci, Hrvati, pa i Madjari ... u stvari ... vec sam vidjao postove za prodaju iz Hrvatske ... koji si ti k.... ? Vec pocinjes da me nerviras ... pa da nisi produzena ruka ...

Link to comment
Share on other sites

svi su dovoljno cekali plato i svima im je on na k***c .Thebattleace ti si im ili neki rod ili radish kod njih. Covek se reklamira i to nije tvoj problem. To shto si ga nazvao "produzenom rukom" takodje nije lepo. Da nije njega dosta njih nebi ni imalo wow sada.

Takodje ta prica o regionalnalnim distributerima je glupa jel je sve to sitno, a kad bi plato svoj posao shvatio malo ozbiljnije, nebi bilo takvih problema. Svi su bili spremni da od njih uzmu wow , videli su kako ce da prodju i probali su da se snadju na drugi nacin.Za tako neshto nemozesh nikoga da krivish i nazivash produzenom rukom. O ceni koju plato nudi da nepricam, prosto je bezobrazna.

This video contains content from Jimmy Kimmel Live, who has decided to block it in your country.

[23:47] <manager-> jao dete jao dete :D

chickenonaraft.kom

Link to comment
Share on other sites

Pa ... Gorane, ne mogu da verujem da se ponovo reklamiras posle mog posta i price koju sam napisao. Kapiras li da tvoja kupovina u inostranstvu i preprodaja ovde samo pospesuje inostrane pozicije kod dobavljaca??? Lepo je to sto omogucujes ljudima WOW po toj ceni, ali su mnogo vece globalne posledice po igrace koji ne posecuju ovaj forum. Pomenuh vec za ortaka koji ima radnju sa igricama .. ajde obezbedi mu da on moze da prodaje legalno WOW po 50 evra; ako to uspes kupicu ga po toj ceni jos 10 komada iako imam svoj primerak i okacicu na forum fiskalni racun sa tih 10 kom da svi vide koliko zelim da sve dobre igre dodju u SCG u isto vreme kad i u EU. U tom slucaju svi ce da zarade - ti + moj ortak + drzava + ti ces imati vec narucenih 15 komada WOW-a od mog ortaka (10 za mene - da mi stoje na polici u znak secanja na pirate:-)) + Vivendi ce te proglasiti za svog distributera jer ces ti normalno naruciti 250 komada jer ces ih sve tapnuti ocas posla...

Nije mi bas najjasnije dali ti to places nad zlehudom sudbinom uvoznika ili mi se samo cini... VP cena u inostranstvu je svuda ista kao i kod racunarskog hardvera, u madjarskoj MP cena iznosi 11990 forinti sto ti dodje oko 48,8 eura ( i tu su SVI zaradili doviljno... Drzava , distributer, maloprodaja...) . Ta cena je BILO gde u Madjarskoj e sad sto je nas uvoznik alav pa hoce da tresne 20 eura po glavi to je druga stvar... Uvoznik sigurno dobije mnogo nizu cenu nego ja kada usetam u robnu kucu i pokupim sve sto nadjem... Moj motiv nije bio astronomska zarada (koje bas nesto i nema ako uracunam da mi je svaki oslazak izgubljen ceo dan, da se provozam oko 150 km i patim sa madjarima koji ne znaju rec engleski) nego da pomognem napacenim i isfrustriranim likovima koji NISU mogli da nabave wow ni po koje pare a i slusao sam komentare da se igrica prodavala od 70 do 100 eura i da je bilo dranja na sve strane (gde je onda bio casni uvoznik, da to nisu slucajno bili primerci od njega...)... Srpsko poimanje biznisa je da ako nisam zaradio DUPLO onda necu ni da radim.... To mora polako da se dovede u red... Uvoznik ce svakako zaraditi , a ja vise NECU nabavljati nove kolicine kada rasprodam preostalo...

Link to comment
Share on other sites

Sorry about produzena ruka, samo sam pokusao da sire sagledam situaciju, ali sam potuno smetnuo sa uma da se ovde radi samo o pojedinacnim slucajevima...i naravno, vodeci se tom logikom...nikada, nikada necemo uci u EU, zato su i nasi politicari nesposobni da nas uvedu u EU, jer samo gledaju svoj interes, no .. u pravu si, necu se baviti globalnom racunicom (casna pionirska), bar ne na ovom forumu.

Jos jednom sorry, uz napomenu da se druzim sa ljudima iz Extreme-a, nabavili su mi nekoliko igara koje ni goran :-) ne bi mogao da mi pribavi, pa ih verovatno zato i gotivim...

Link to comment
Share on other sites

Gorane, sad videh tvoj post, dakle kao rekoh, sagledavao sam stvari iz sireg ugla... greska sto sam glasno razmisljao na ovom forumu, tebi se jos jednom izvinjavam za "produzena ruka", preterao sam (upucen sam u neke stvari oko distribucije igara u svetu, pa me ponelo :-)).

Samo me malo nerviraju komentari ... pun mi je k...c platoa i ... opljuvavanje ljudi koji tamo rade... pa tamo se nalazi najveci izbor igara u SCG, ako nekome treba neka hit igra, neka im se obrati unapred (momci su, po meni, ok), pre izlaska igre jer sve rezervacije se kod inostranih distributera vrse mesecima unapred... opet ja pocinjem...

gorane, no hard feelings, ok?

Link to comment
Share on other sites

Tvoja prica o domacem uvozniku ima logike u nekim segmentima... Ali si izostavio nekoliko bitnih cinjenica... Istina je da nema nekog statusa bez masovne prodaje... ALI, masovna prodaja se postize KOREKTNOM cenom <50Eura i realnim planiranjem... Tu cenu postavlja uvoznik i sve prodavnice je postuju... Nas uvoznik je u prvoj turi mogao nabaviti koliko je hteo ali nije imao PETLJU da naruci neku jacu kolicinu da mu ne bi stajalo... Citaj, nije ocekivao ovakav bum... Dakle , u pitanju je cista bahatost prema populaciji koju treba da snabdeva. Cenim to da imaju najveci izbor (ulozili u lager, bla-bla-bla...) ali sta da rade ljudi koji nisu u BG? Njih ce igrica da kosta 61 euro + troskovi dostavljanja ili putovanja a to ce u praksi biti od 70 do 80 eura.... Moja namera nije bila da se ikome mesam u posao, samo sam hteo biti od koristi odredjenoj populaciji ljudi... Svi koji su uzeli od mene znaju da nije bilo zavlacenja niti sa rokovima niti sa cenom... Nisam obecavao ono sto ne mogu da uradim... Meni je zao sto postexpres mazne preko 500 din za slanje... Sto se tice tvog ortaka neka se obrati vrlom uvozniku , na tu kolicinu ce sigurno dobiti neku dilersku cenu... Mislim da mu nece biti dozvoljeno da ima mp cenu od 50 eura jer ce u tom slucaju nekome kvariti posao (20 eura po glavi)... Sto se tice kombinacije mene i tvog ortaka imas detalje u pm pa ako on ima bibera u glavi napravice nesto i za sebe... Od sirotinje se uvek uzimalo najvise a na nasim prostorima tradicija dranja je i suvise duga da bi je se tek tako odrekli... Glasno raznisljanje je uvek dobro jer je to tekovina demokratije... A na tvoje pitanje koji sam ja k.... pa... suvlasnik sam jedne firme koja se bavi prodajom racunara a po obrazovanju sam diplomirani informaticar... Nisam niciji agent niti placenik niti produzena ruka...

no hard feelings.

Link to comment
Share on other sites

kao shto rekoh, gorane respect za tebe..

shto se tiche platoa i extremea, ja vishe neccu od njih igre da kupujem.. hvala bogu izvadio sam internet visa karticu, pa ccu lepo naruchivati "iz fotelje", i shtedeti svoje zhivce ;)

Link to comment
Share on other sites

Znate u cemu je osnovni problem kod extrema? Nepostovanje svojih obecanja i rokova, gledao sam kako drugari narucuju wow i dobijaju odgovore - bice tad i tada, a kada tada okrenu opet se produzi rok, i tako u nedogled. Ja sebi nisam dozvolio da se oslonim na njih jer sam imao osecaj da ce ispasti ovako kako je ispalo, i bio sam u pravu. Definitivno bih poludeo kada bih njih cekao. Sto se tice Extreme-a, da su mogli da nabave igru - mogli su, dodushe ne sa onakvom zaradom kao prvi put ali sta je tu je, sto neko rece bili su gladni para, i tolko o postovanju trzista s njihove strane.

Da nisam imao wow u tom momentu kada je Goran nabavio, bez razmishljanja bih otisao u suboticu po svoj primerak i slavio bih lika 7 dana [:)] .

I verujte mi nije toliko bitno koliko potrosite u startu, jer cete posle trositi dosta, sto na telefon, sto na pretplatu(mene i jos dosta ljudi skupo kosta igranje jer ne igram od kuce).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...