Jump to content

Anime


Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

i ja sam sad pochela taj clannad da gledam, tj tek sam 3 ep pogledala al neshto mi idu sve vishe na qrac ti moe fazoni male nevine devojchice koje nemaju pojma sa zivotom

aj katsu daj neku dobru prichu zajebanu... aj nije bitno koji zanr al neshto ozbiljnije da bude

oO

 

Link to comment
Share on other sites

Auh...pa cenim da si gledala dosta od "ozbiljnih" stvari.

Ajd evo ti neki naslovi kojih se secam i koji su mi pri ruci,da nisu totalno shounen/komedije.Ima naravno josh dosta stvari i drama,al me mrzi da sad pregledam diskove na policama posto bi to potrajalo [:D]

Shingetsutan Tsukihime

Boogiepop wa Warawanai

Rainbow: Nisha Rokubou no Shichinin

Ginga Eiyuu Densetsu

Gekijouban Kara no Kyoukai

Mushishi

Monster

Dennou Coil

Mononoke

100 Stories

Haibane Renmei

Last Exile

Aoi Bungaku Series

Freedom

Kaiji

Nitaboh

Kurenai

Flag

Noein

Serial Experiments Lain

RahXephon

Blood+

Kurau Phantom Memory

Wolf`s Rain

Bartender

Sentou Yousei Yukikaze

Texhnolyze

Koi Kaze

Perfect Blue

Zettai Shounen

Speed Grapher

Ima tu josh,al eto to za sada,recite ako treba josh.

Btw. 2006 sam pogledao seriju i vec godinama hocu da vam je predlozim,al nikako da se setim:

Yakitate!! Japan

yakitate.jpg

Svaka preporuka.Ukratko...shonen "akcija",ali pekari su u pitanju [:D]

Azuma become obsessed with bread when he was six years old. His sister yelled that their family should start having bread for breakfast sometimes, but their grandfather refused to even consider it, as he would only eat natto, miso soup, and rice for breakfast. Kazuma agreed, saying he didn't like bread, but his sister kidnaps him and takes him to a bread store to show him the wonders of fresh-baked bread. Not only is Kazuma converted, but the owner discovers that Kazuma has the magical "Hands of the Sun" whose warmth makes them particularly suited to making bread. The owner packs up shop and goes to Tokyo to fulfill his dream of making Japan, but Kazuma continues his bread-baking dream as well, and ends up going to Tokyo himself when he's sixteen, to compete for a spot at the foremost bread store in Japan - Pantasia!

Kad je pocela da izlazi 2004 pomislio sam koje djubre,sta moze da bude zabavno u seriji gde se likovi takmice ko je napravio bolji kroasan,ali serija ima neki shmek bas zbog te tematike.

69ep ako imate vremena pogledajte par epizoda.

Edited by Katsu

Is there a flower shop in the tahraji desert?

Link to comment
Share on other sites

jebote, gledam ovaj clannad, do 11 sam stigla i nekako ne mogu da ga svarim aj molim vas nek se jave drugi koji su gledali znam da su se mnogi isekli interesuje me zashto i da li anime postaje bolij kasnije ili je jednostavno overrated big time????

oO

 

Link to comment
Share on other sites

Code Geass prva sezona moze da prodje,druga je bezveze.

@Dz-Clannad high school/love polygon sa previshe "tunjavim" likovima za takav tip serije...smorilo me jako brzo jer ne podnosim takve likove u serijama i prestao sam da gledam.Ljudi se seku zato sto se loze na te moe zenske likove...zato i ne cudi sto ima tako visoke ocene.

Cenim da si ti prerasla takav tip serija zato ti je i dosadno :P

Edited by Katsu

Is there a flower shop in the tahraji desert?

Link to comment
Share on other sites

pa taj fazon... mislim ok mogu da svarim i patetiku i plakanje ako ima iole razloga za to, i kao fine devojchice al ovo je totalno nemoguce i bash mi se pegla na ovu prichu, pritom je iq svakog tu zenskog lika 80, sve je previshe naivno i nemoguce i svi u seriji ce dati zivot za neshto potpuno nebitno jooj ma da ne smaram sad sa ovim jednostavno cu da je obrishem i tjao

mislim nije chak ni da sam prerasla nikad se nisam ni lozila na to ni kao mala

elem...

Bartender - glavni lik je, je li, najbolji barmen na svetu koji reshava probleme ljudi koji se pojave tamo

epizode su uglavnom svaka pricha za sebe

shto se samih zapleta tiche i nisu bash sjajni, i nije to shto drzi ovaj anime na visokoj poziciji vec sjajan ambijent (mog lichno savrshenog bara), sjajne pouchne rechenice i usput zanimljive priche o picu. bartender mi je bas lepo legao gledajuci ga dok je napolju ovo tmurno vreme. preporuka ukoliko nemate kod sebe neki masterpeace koji bi u tom sluchaju bio prechi

oO

 

Link to comment
Share on other sites

vredi, tj videcu vec, mnogo toga sam vec odgledala al katsu rachunaj da cu ponovo da te cimam u skorije vreme!

btw gledam sad night head genesis - pricha za sada nije losha, mada ima poprilichno 'vec vidjeno' elemenata, a glavna dva lika su mi do jaja iritantni

oO

 

Link to comment
Share on other sites

Podsetio sam se prvih epizoda Robotech-a (samo Macross Sagu, ostali su fuj) ... and I came.

Takodje sam se podsetio svih epizoda Madoking Granzort-a i svih napravljenih Street Fighter anime filmova.

Saveti sta da pogledam sledece na foru nekih od pomenutih gore, a da nije Naruto (koji pratim) i Bleach-a? Neke robo nindze kombo?

Born of a broken man, never a broken man.

Ko je jebo preko rura, taj se usrećio u pičku materinu

Link to comment
Share on other sites

katsu aj ti meni daj josh naslova :)

Tek sam sad video.

U prethodnom i ovom spisku ima dobrih stvari,al naravno ima i onih prosecnih.To je vecina tih "ozbiljnijih" serija da kako tako valjaju...moje misljenje naravno.

Sigurno ima jos par stvari kojih se nisam setio.

Otogizoushi

Yuugo Koushoujin

Witch Hunter Robin

Gungrave

Gits 1,2

Seirei no Moribito

Zoku Natsume Yuujinchou

Juuni Kokuki

Sarai-ya Goyou

Denpa Teki na Kanojo

Seikai no Senki

Kaiba

Master Keaton

Terra e iz 2007

Tokyo Magnitude 8.0

Kaze no Youjinbou

Yomigaeru Sora

Real Drive

Ristorante Paradiso

Kemonozume

Gilgamesh

Kyuuketsuki Miyu

Peace Maker Kurogane

Naravno imash Evangelion i gomilu Eva klonova:RahXephon,Soukyuu no Fafner,Sousei no Aquarion,Eureka Seven itd.

Edited by Katsu

Is there a flower shop in the tahraji desert?

Link to comment
Share on other sites

ajd ajd Dz :)

@miksa-imas gomilu takvih serija,stvarno me mrzi da ti bacam spisak kad su bukvalno na sve strane.Odes na Anibd i tamo pogledas sta imaju tog zanra.

Gundam zero,HxH,Guyver,TTGL itd.

Edited by Katsu

Is there a flower shop in the tahraji desert?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Odgledala sam Umineko no naku koro ni misleci da je mozda nastavak Higurashija. Meni se nije narochito dopalo al kapiram da ima ljudi kojima hoce... Prvih par epizoda krece poprilichno ozbiljno i krvavo, tako da sam ochekivala mnogo vishe od onoga u shta se pretvorila, (e sad kako da kazem a da ne spojlujem) uglavnom pricha gubi jako na ozbiljnosti i sve se pretvara u neku vrstu 'igre' za dva glavna lika. U stvari uradjen je anime iz vishe verzija dogadjaja, ali ni priblizno uspeshno kako se da ochekivati, likovi su nedosledni i sama pricha uprkos brutalnim scenama mrachnoj proshlosti zlostavljanoj deci itd ne moze da ostavi dojam bilo kakve ozbiljnosti vec se vecinom svodi na intelektualno nadjebavanje izmedju dvoje... koje je ok da isprati gledalac koji uspe da odrzi savrshenu koncentraciju tokom (u ovom sluchaju dugih) 26 epizoda, i ima dobro pamcenje.

dok...

11 eyes Za jedan anime koji je pravljen po igrici za odrasle, pun stereotipa i klasichne priche 'klinci koji nevoljno upadaju u paralelnu dimenziju i bore se protiv chudovishta i treba da spreche propast sveta' ispostavilo se da anime uopshte i nije losh.

oO

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

brotherhood zavrshen? jbt moram da skinem onda

odgledala sam boogiepop phantom - dobra je prica s tim sto sam imala jako los snimak i to mi je smetalo, a i crtez nije neki

ristorante paradiso - prica onako, pocetak je obecavao mnogo dramaticnije nego sto je ispalo, pozadina mi se jako svidja, dok su likovi nacrtani mnogo loshije

oO

 

Link to comment
Share on other sites

koja je razlika izmedju fma i fma brotherhood ? mislim odgledao sam fma i shambaila film , evo poceo brotherhood i nemam osecaj kao da je nesto novo :/ greota mi da gledam brotherhood ako cu sve vreme da imam osecaj kao da gledam reprizu ...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...