Jump to content

Najbolji party


Melkor

Recommended Posts

Posto u poslednje vreme skoro i da nije bilo topika koji su vezani za online verziju wow-a, evo jedno klasicno pitanjce koje moze da dovede do zanimljivih diskusija ;)

Jednostavno, koji je party najbolji po vama i zbog cega

Droga je smrt, bavite se sportom.

"Whatever you are, be a good one."

Link to comment
Share on other sites

Iz mog skromnog iskustva za party je neophodan bilo kakav hiler, ne mora priest, ali onda u partiju moraju biti dva sekundarna hilera. Druid je odlicna zamena, narocito ako imas paladina. E sad, ogromna je razlika (sto sam se isto uverio) izmedju prista koji se budzi kao hiler i onog koji budzi shadow (mada verovatno na kasnijim nivoima kada shadow dobije onu magiju kojom leci tako sto radi damage, ta razlika nestaje) jer ovaj shadow ako krene da napada onda nema puno hilovanja sa njegove strane.

E sad ako pricamo o tucama sa recimo elit monsterima, mobovima, onda party od pet ljudi kakvi god da su nema nikakve sanse protiv recimo pet elita ako nema prista (ovde govorim o elit recimo 37-38 nivoa a party je 40-tog).

PvP ne bih komentarisao, tu se sve mnogo brze desava, nema threata i bla, bla, bla.

Dakle, za jednu sigurniju varijantu priest + bilo koja 3 (da nije mage ili warlock) + jedan tenk (ovde moze ili druid u bear formi, ili palja ili warrior). Za jednu agresivnu varijantu umesto priesta mage, njegov je damage znatno veci, moze da stanuje, itd.

I posle svog ovog sranja mogu da kazem ovo jos, cisto u korist priesta. Ako party memeberi cuvaju priesta, prakticno je nemoguce da neko umre, odnosno da se situacija ne resi u korist partija (ako bas i umre priest rejzuje). Drugo, mislim da se questovi mnogo brze resavaju kada je tu hiler jer jednostavno nema cekanja dok se regenerise health. Jos jedan plus je taj sto priest cak ne mora da bude visok lvl da bi bio u partiju i funkcionalno obavljao svoju duznost. Ipak mana je sto u takvom partiju postoji samo 4 coveka koji nanose damage. Oh slatkih li muka.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Warrior, priest, mage, shaman, warlock.

Warrior - jedini lik koji moze efikasno da obavlja ulogu tenka u high level dungeonima.

Priest - primarni healer, fortitude, mc.

Mage - primarni dmg dealer, primarni aoe, voda, sheep.

Shaman - sekundarni dmg dealer, sekundarni healer, totemi.

Warlock - sekundarni aoe, imp, stones, summoning.

Sto se tice raid grupe, neophodan je bar 1 motw bot(druid) i bar 1 rogue zbog chestova i sap/dmg-a.

Droga je smrt, bavite se sportom.

"Whatever you are, be a good one."

Link to comment
Share on other sites

Evo ga moj izbor :)

1) Warror/druid(bear) - kao taunter posto neko mora da pije dmg a paja ne moze da izgenerishe dovoljan treat kad zagusti posto ne moze da ide i svakog pojedinacno da udara i baca silove i sl

2) priest/druid - kao primarni healer ali generalno ovde mora druid orijentisan na restoration i na manu posto ako svi imaju rejuvenation i rasporede se svako na svoga nema sanse da neko vrisne. A u slucaju priesta je sve laganica ako je holy orijentisan

3) mage/rogue - za slucajeve 3-4 moba koji su zajedno da se jedan polimorphuje ili sap-uje ali je meni mag drazi posto moze i da konjuruje hranu/vodu za ceo tim + je polimorph range + moze i u combatu da se baci a sto se tice lockpickinga to moze i blacksmith da resi

4) hunter - recimo da sa petom zamajava jednog kripa i da pulluje mada ovo bash i nije neophodnost al ajde

5) paladin/shaman - da kazemo da ova pozicija nije tolko bitna pored one postavke gore ako mene pitate al eto cisto ceo tim a ova dvojica su dmg/heal tako da nisu loshi u svakom slucaju

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Guest Guest

Bez huntera ne mozete: moj meda je odlican tenk, ima brdo helta, ja ga super hilijem + hileri ga hiluju ako su pametni, imam tracking koji je prebrutalan za brdo questova kad treba ubiti odredjen broj bilo cega, ili naci bilo koga.

Paladin - posto je imba, moze i 2 komada

Mage - jer je Angela mage :)

Dalje je nebitno... rouge, warrior, druid, sve jedno :)

Link to comment
Share on other sites

Nisi potkrepio nista cinjenicama ! a i nisi se predstavio !

Tvoj meda moze da duva k kad ne nanosi nikakav dmg a cim mag zabode neku fire magiju ima svi da se zatrce da ga pitaju za zdravlje i ko ce onda da ih navuce na sebe ? Da pojednostavim koji k ce tvoj meda da tenkuje ako ga niko ne napada?

Generalno u dungeonima i nije presudno imati track-ove hunterove a questovi ubiti 5 furbloga i slicni su solo a ne za party od 5

Jedino sto sam rekao da hunt moze da radi je da jednog mob-a odvoji i da ga samo on/pet peglaju i da hiluje peta i time ga drzi okupiranog dok ostali prebiju ostatak mobova i to je to !!! mada tu generalno moze da upadne jos jedan mag koji ce tog istog da polimorfuje.

i generalno hunt moze da nanosi dmg ... i da kara spellcastere ako je uzeo neku macku za pet-a i brz luk

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Milsim da imamo josh uvek premalo iskustva za to sta treba u hi lvl instancama...

ako da cu reci samo sledece

Za alliance ekipu Paladin mora da postoji, njegovi +na armor fazoni produzhavaju zhivot krhkijim ortacima

Mag stvarno mnogo olakshava zhivot, priest takodje

Woriora na snashem severu ko da nema =o) sa njima i worlocima nikad nisma igrao

Druidi su superishka, ko zna da switchuje mongo je dobar

Rogueovi su meni jako cudni, ne kapiram ih kao klasu =o)) ono mnogo se vishe bojim shamana nego njih...

Huntu meni jako lepo da igram no nikada se ne osecam kao nezamenjiv deo ekipe...multishot je dobar da olaksha nekom zhivot, pogotvo kad krituju sva tri...pet ima growl, no on nije nesto extra efektivan na stvorenja iznad svog nivoa...

tako da za kraj personal fav:

Pally, Mage, Druid, Priest i Warr (ovde sam hteo huntu za kraj, ali realno... =o))) Horde ekipa shaman umesto paladina naravno =o)

Link to comment
Share on other sites

a shto sem resurrecta? ja imam taj spell ? :]

Pa dobro onda ces ti da rezujes jednog ... pa cemo cekamo 30 min ... pa ces rezujes jos jednog i takoooooo + maple seed i oni jaci ne rastu na drvetju! ili mozda rastu :PPP

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Naravno mislim na instance.

warrior - neko da dobro tankuje

mage = sheep

prest - sta vise reci

hunter - pa neko mora da puca kritikale sa aim shootom

shaman - tu je uvek res. ako priest padne i obrnuta a kida u fajtu...

(mada bi i rogue tu mogao da se umesa, ali jedino zbog sapa)

iamfuc|<in*idiot!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...