Jump to content

Stari kompjuter - Nova Graficka


Zyxan'Ghaz

Recommended Posts

Trenutno mi se mota jedna ideja po glavi i zamolio bih bilo koga ko je upucen u hardware da mi odgovori.

Ovako:

Imam kompjuter koji je vec 2 1/2 godine star i naravno da bih igrao neka igra novijeg datuma , potrebna mi je jaca graficka karta!

Moji su mi dali 180 evra za komp , a ja mislim i pitam sve :DA LI FX5700 moze da se ubaci u komp cije su karakteristike:

Pentium Celeron 1.7Ghz

512 RAM

Gigabyte maticna (8IR... ne znam dalje izgubio sam kutiju)

ostalo je nebitno...

Unapred zahvalan Zyxan!

The Earth Mother smiles upon us

zyg5bs.jpg

Link to comment
Share on other sites

naravno da moze

ali ostavi se coravog posla sa FX serijom, vec ti uzmi radeona 9600 pro ili jos bolje XT

nude bolji odnos cena-performanse veruj mi na rec

to ce ti potvrditi i najzagrizeniji nvidia fanovi

jos ti je bolje da se strpis mesec ili dva da se pojave agp verzije najnovije generacije grafickih

tu mislim na 6600 i 6600GT i radeone X700 pro i Xt te da uzmes nesto od tih po svom ukusu i dzepu

Link to comment
Share on other sites

koji trip... chovek pishe da ima stari komp i pita za grafichku, a ja mislio da je u pitanju neki 286 pa ne moze da nadje neku isa/pci... kad, ono... LOL [:D]

ma, lepo su ti rekli ljudi... samo, pogledaj jel imash AGP slot (zvuchi smeshno, ali ako si laik... a mene mrzi da proveravam na Net-u dal ti je plocha integrisana)...

dakle, mozesh da birash... jaka kartica, malo slabija i memorija, ili slabija i neshto trece (ja tipujem na dvd-rw ili dodatni hdd [:D] )...

imash kinte pa odluchi... ako imash AGP slot, pasovace skoro svaka :)

samo, nisi pomenuo, koji si karticu do sada imao?? verovatno gf4mx?

Link to comment
Share on other sites

Da imao sam gf4mx440 , a maticna mi podrzava AGP4X , dovoljno su mi ostale komponente jake , jer za samo par igara je kupujem!

Inace po vasem izboru bice bolje da se docepam 9600 pro ili taj XT , znaci odoh da proverim njenu cenu, ince HVALA VAM PUNO ZA ODGOVORE!

@cartman:

rado bih kupio bilo sta jace ali... onda bih morao i novu maticnu!

The Earth Mother smiles upon us

zyg5bs.jpg

Link to comment
Share on other sites

@ shorty

vidis, ja i zoolok smo se slozili da covek treba da uzme atija po svaku cenu, pa sam to i napisao

nisam bas ubedjen da mu ne bi dobro legla 6600 ili X700 pro u agp verziji, ali dobro

da se ne raspravljamo oko gluposti obzirom da se jos nisu pojavile na trzistu...

usput

9550 GE se ne moze klokovati u 9700 jer je 9700 256-bitna kartica

to je kao kada bi rekao da moze da se klokuje u 9800

to je budalastina

ali se zato klokovanjem mogu dobiti performanse 9600 pro na primer

pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Da imao sam gf4mx440 , a maticna mi podrzava AGP4X , dovoljno su mi ostale komponente jake , jer za samo par igara je kupujem!

Inace po vasem izboru bice bolje da se docepam 9600 pro ili taj XT , znaci odoh da proverim njenu cenu, ince HVALA VAM PUNO ZA ODGOVORE!

@cartman:

rado bih kupio bilo sta jace ali... onda bih morao i novu maticnu!

ne, ne bi morao da uzimas novu maticnu ako bi uzeo AGP verziju karte

kapiras?

Link to comment
Share on other sites

fora je sto je sada 9600 XT za oko 140 e najbolja kupovina

ali kada se pojavi npr. X700 pro za mesec dva u agp verziji, i bude kostao par desetina evra vise, a bude imao skoro duplo bolje performanse, onda ces reci jebi ga sto se nisam strpeo...

moj savet ti je sledeci:

ako ti se bas zuri i nestrpljiv si do jaja onda ti je asusov 9600XT pravi izbor

ako hoces da se strpis jos malo ( a kad si se toliko patio sa 440 mozes jos malo), mogao bi da ostvaris jos bolju kupovinu

pozdrav

Link to comment
Share on other sites

hm... ne znam hoce li ovaj kes izdrzati u mojim rukama jos mesec dana :)

Tako da cu se opredeliti za 9600XT ...

Inace je kupujem da bih mogao bez problema da igram World Of Warcraft najvise jer i sada mi ide ok ali hocu ja sve na HIGH :)

ma i sa 9200 mozesh da pichish WOW na haj...

@cartman

mogao si sve ono shto si napisao u 1 post da stavish ..

Link to comment
Share on other sites

jebote imam traume od graficki karti od kad sam kupio 64- bitnu 5200 pre godinu dana

pre nje sam imao 460,

kao doslo vreme za upgrade i ja sa 70ak evrica otisao da kupim najslabiju 5200

tada nisam imao pojma sta znaci magic u asusu, te dobih kurcinu od kartice

kada sam provalio posle par meseci na sta sam bacio pare osedeo sam od muke, te poceh da se informisem putem casopisa i interneta

u oktobru sam skupio lovu (oko 150e) za novu graficku pa sam se dvoumio oko 5700 Ultra i radeona 9600 XT

kako nikad nisam imao atijevu kartu, a cuo sam price da su im losi drajveri, izbor je pao na 5700Ultra

srecom bas kad sam hteo da je kupim, kartica je na volseban nacin nestala iz grada, te sam ,hteo ne hteo, morao da se odlucim za atija.

da sam srecom kupio pratu stvar pokazalo se na taj nacin kako mi rade sve novije igre(1024 sve na high)

(polovnu 5200 sam zamenio za jednu 256icu rama na 400Mhz)

tako da sam se sad smirio sa athlonom 2500+, 3x256 rama , MSI nforce2 ultra ploci i pomenutoj asusovoj 9600 XT

od tada praktikujem kletvu "da bog da se igrao na 64-bitnoj kartici" :))

a kakva prica!

Link to comment
Share on other sites

Moja prva graficka kartica u zivotu je bila Cirrus Logic 5430 sa 1 MB RAM-a. Posle toga, kada sam skontao neke stvari, nisam kupovao jeftine modele (ako sam imao izbora). Matrox Mistique 220 + Diamond Monster 3D (Voodoo 1), kasnije Riva TNT, pa Radeon, Radeon 9500 modovan u 9500 Pro, sada 9800 Pro.

No, dobro, tesko da to zanima startera threada. Zyxan'Ghaz, jesi li kupio novu karticu?

Everything's just fine.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...