Jump to content

Jako spor forum...


Sajro

Recommended Posts

Ovako, vetj da kazhemo nedelju dana imam problema sa forumom u smislu da je jakooo spor mada ima par stvari koje me zbunjuju a to su:

- Spor je samo kasno notju & rano ujutru. Da kazhemo od 02h do 07h forum mi radi uzhasno sporo.

- Kada krene da uchitava stranicu, uchita je za 0.1 sek :-) ali mu treba do tog pochetka uchitavanja i do 5 minuta (bukvalno) a ja vidim samo blank page i Waiting for www.klanrur.rs... u dnu browsera.

Ako vas zanima koliko je spor - pa treba mu da shvati moj klik ;) 15-30 sekundi a nekada i preko 5 minuta ali uvek na kraju uchita stranicu i sve bude just okey!

Ja sam probao da obrishem temp, isprobao sam u to vreme kada loshe radi da koristim IE6, FireFox, Mozillu i Operu. Brisao sam kukije i CHAK ono najvazhnije pao je i format (naravno, ne zbog foruma ;)) u medju vremenu.

Za kraj, vredi pomenuti da imam 256k cable i da mi bukvalno svi sajtovi rade perfektno u tim trenutcima kada forum radi jakooo sporo.

Da li jos neko ima ovakve probleme? Bash je bzvz da me smara u vreme kada najvishe visim na netu! :{

Link to comment
Share on other sites

ja iako sam sa modema

sve mi lepo ucitava ,nema nekog cekanja preteranog nekada malo a nekada istog trena otvori

-"Don't think, feel! It is like a finger pointing away to the moon. Don't concentrate on the finger or you will miss all that heavenly glory."

-"Love is like a friendship caught on fire. In the beginning a flame, very pretty, often hot and fierce, but still only light and flickering. As love grows older, our hearts mature and our love becomes as coals, deep-burning and unquenchable."

Link to comment
Share on other sites

Hm, interesantno ... Sejnt je primetio te probleme prvi i prijavio ih. Ja sam zaista jako retko izmedju 3 i 6 na forumu pa ne znam bas kakve probleme, ima ali sam jednom bio nesto ostao duze i tada mi je radilo krajnje kul. Ali, ako uzmemo da je Sejntova prica istinita, to je nesto cemu, barem za sada, nema pomoci.

Link to comment
Share on other sites

U to doba admini hostinga rade backup cele mashine, tj. svih accounta na serveru, pa skochi load i sporo radi.. to nema veze sa internetom vecc procesorom servera ;)

Kada sam ja zadnji put proveravao kopiranje fajlova i nije nesto procesorski zahtevan posao :) Kda se radi backup onda se zaume 100% resorsa hard diska i dosta resursa memorije pa zato radi sporije :)

Link to comment
Share on other sites

Kada sam ja zadnji put proveravao kopiranje fajlova i nije nesto procesorski zahtevan posao :) Kda se radi backup onda se zaume 100% resorsa hard diska i dosta resursa memorije pa zato radi sporije :)

Da si upoznat sa ensimom znao bi da on optereccuje procesor vishe nego memoriju, a backup se radi iz ensima...

Link to comment
Share on other sites

Ladno se koriti Win na serverima... ccc

Ne znam za vas ali ja backup radim ovako :)

# cd /home/Server/sajt

# at 4

# nice tar cf - | gzip - > /home/server/backup/`date +%Y%m%d`.tar.gz

^d

# at 4:30

# nice find /home/Server/backup/ -ctime 31 -exec rm '{}' ';'

^d

I tako mu lepo kazes da to sve odradi sa najnizim prioritetom procesora i ne prevelikim krljanjem harda i sve radi super za to vreme... [:D]

Link to comment
Share on other sites

Pazi simpa izgleda skripta nema shta:

at - slichno krontabu

nice - takorecci "fin" proces da ne optereti CPU (btw! :P)

ali ne mozhe da se poredi sa ensimovim backupom, jer sa ovom skriptom nebi backupovao shta treba + koristi se tar komanda umesto rsynca i sl.

no nebitno, i've proved my point :P ( veruj mi o ovom znam vishe sobzirom da radim u hosting provideru koji koristi ensim i iste servere kao hosting.co.yu samo za strano trzhishte)...

Link to comment
Share on other sites

Pazi moram da ti priznam da sa ensimovim backupom nikada nisam radio jer mi je stavljanje Win-a kao servera svetogrdje :) Pa cak kada smo bili i u sbb-u ja sam reko gisketu da li oces da ti postavim Linux za war3 server posto su winu virusi pojeli celava mu*a :) ali onrece kao da ne zna nista od tome a mzri ga da uci :P

Link to comment
Share on other sites

Kakav win bre? :)

[root@s* root]# uname -a

Linux **.*****.net 2.4.21-27.ELsmp #1 SMP Wed Dec 1 21:59:02 EST 2004 i686 i686 i386 GNU/Linux

Svi serveri su nam na linuxu .. ;] A shto se tiche sbb-a, potpuno se slazhem, i ja bih stavio linux za game servere.. btw shta bi stavljao ti ?

Link to comment
Share on other sites

Kakav win bre? :)

[root@s* root]# uname -a

Linux **.*****.net 2.4.21-27.ELsmp #1 SMP Wed Dec 1 21:59:02 EST 2004 i686 i686 i386 GNU/Linux

Svi serveri su nam na linuxu .. ;] A shto se tiche sbb-a, potpuno se slazhem, i ja bih stavio linux za game servere.. btw shta bi stavljao ti ?

btw, jel to ntaj novi hosting shto si prichao ??? (hosting.co.yu)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...