Jump to content

Blade: Trinity, Review by Kole


Kole

Recommended Posts

'bar dan dragi moji...

Posredstvom novostechene postvojnoobavezne slobode i chinjenice da i dalje nesto radukam za SK danas bejah u Takvudu na press konferenciji+projekciji filma Blade: Trinity. And it was good!

Lichno mislim da se Goyer srozavao (kao chovek i komunista) kako je trilogija odmicala...ja i dalje volim svima da pominjem da je Blade imao bullet time mesecima pre Matrixa =o)), a onda smo u drugom delu dobili preochigledni CGI fajt-festival + previshe "Wesley-scena" + svetlo koje putuje iza uglova, a sada imama Miss Biel =o) lovely, beauutiful, a bit more buff but still mighty sweet Miss Jessica Biel...

Ono od trece scene sa njom postaje ochigledano da je ovo film o njoj a ne o Bladeu, i to je meni mnogo smeshno =o) Takodje sada mi je jasno sto se Snipes nervirao na snimanju i kada je video final cut - jednostavno u ovom filmu nije kao u dvojci da je svaka scena podredjena njemu tj vishe nije "Let Wess look great and screw the movie". I'm cool width dat. Let me elaborate...

Posto je ovo poslednji deo u Blade trilogiji (chitaj Sanjps je preskup za dalje odrzhavanje =o)) Trinity sluzhi kao prelaz na Hanibala Kinga i Ebigejl Vistler (aka the Nightstalkers, nod to Lex ;o)) koji su najverovatnije imali u ugovoru klauzulu za josh jedan film, "ako se primi pelcer" naravno. =o)) E sad, iako su i Biel i Reynolds nabildovani za svoje uloge, solidno vladaju oruzhjem i scene su im lepo koreografisane svodi se na to da su totalno typecastovani. Raynolds je dobio ovu ulogu zbog svog, netju reci komicharskog talenta, ali definitivno zbog prethodnih prostachko-komichnih uloga (sitkom "2guys, a girl and a pizza place" i film Van Vilder). Sa druge strane Biel je tu zato sto izgleda opasno, mnogo dobro, ono totally fit, ali nit je sasushena nit nabildovana, juuust right ;o))). I to sasvim ok funkcionishe (pod uslovom da niste W. Snipes =o)). Bice interesantno videti film sa njima dvoma kao glavnim likovima jer mi se chini da iako je Hanibal in charge da je Reynolds svrstan automatski u ulogu comic side reliefa tj da ce Ebigejl da bude glavna - opet fine with me =o)

Klasika na par mesta treba par velikih leaps of faith da se predje preko cisto scenaristichkih propusta (no i to radi Goyer tako da... =o))

On a side note, Drakula i njegova motivacija u svemu ovome nisu nesto istrazhivani...on je samo tu i takav je kakav je i idemo dalje...verovatno nije bilo vremena za vishe, 113 minuta je film. Dalje, Parker Possey je odlichna! Ona se odavno pretplatila na "komichne bitch" uloge kada nije u svojim ludim nezavisnim filmovima, steta sto joj dali da se bash razmashe/glupira, no navodno da ce na extended DVDu biti par scena gde se ona i Reynolds svadaju like 10 min i da je hilarious...=o) (btw, FPWCT, to je riba koja u Screamu 3 glumi Cortneyin lik u Stabu...) Takodje Jean Paul Lavesque aka Hunter Hearst Helmsley aka da Triple H pokazuje potencijal ali Goyer ga snima ko tipichnog kechera u filmovima iz 80ih, ne verujem da ce se on izvutji iz ringa ko Dwayne (the Rock).

Vampire-pomeranian = ROFLfakin'MAO!

Another napomena: bespotrebno i iskarikirano psuju! =o) Ono, ja psujem kad treba i kad se valja i sve to tako ;o), ali ovde je cesto bespotrebno, od preteranog ponavljanja "Gad Dem" do dick, ass i fuck...stvarno deluje kao da je forsitrano ubacivano u scenario. Ono mozda su oni u fazonu, "imamo krvave scene, vetj ce da nam zveknu r-18 pa aj i da psujemo", no bez psovanja bi takodje funkcionisalo...ok ne bi, ali sa 60% psovki manje bi, a sa 30ak% manje bi bilo just right =o))

I na kraju

DA SHOWER SCENE!

Mislim dal' je iko mislio da je netje biti?!?!?!

De zivish ti sto si mislio da je netje biti?!??

Jes' ti vid'o basement-scene u TexasChanisawMassacreu?!?!

=o)

Uglavnom ima scena gde se Ebigejl vratja iz lova na vampire i ima po sebi krv i osetja potrebu da je spere sa sebe u prostranom kupatilu i tu je par lepih kadrova...ono...no nips, no full but-shots, but still damn fine ;o))

(ivane u sledecih nekoliko dana od tebe ochekujem link ka wallpaperu Jessice sklupchane na podu kupatila...bash lepa slika...strogo umetnichki naravno...1280x1024 please =o))

e da

ocena nekih 3.5 od 5, 7 od 10 i tako to =o)

Link to comment
Share on other sites

Ma samo opushteno... nisam gledao film i ne znam kada cu da uspem da ga odgledam, ali kapiram da ne moze da bude loshiji od drugog dela [:D]

moze veruj mi...:)))

inace gledao sam jedno 45 minuta filma...sa ocajnom slikom[na znam kako sam i toliko izdrzao]...i moram ti reci da sam se razocarao a da pritom nisam ni ocekivao neko remek delo vec...ono...klasika...sta moze da se ocekuje od akcionog filma u kome glavnu rec vode vampiri...mislim bar se meni nije svidelo tih 45 minuta...

iz postovanja prema kecu cu ga odgledati celog...

...hopes need smashing!_

Link to comment
Share on other sites

naaaaaaaaaaaaaaaaaajs..

mislim na shower scene.. mada mi je prva asocijacija bila da vampir uleće dok seo na tušira i dobija glogov kolac.. obrnuti omaž.. :)

volpejper stiže ako naletim :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

užasan film, za preskočiti..

ili sam ja izgubio sposobnost da gledam ovakve filmove, pa previše obraćam pažnju na užasnu glumu, režiju, kameru, dijaloge.. lakše je napisati - sve sem pičaka.. da, fajt je užasan.

ma nemojte da gledate.

jedino sam smorenije face video po završetku projekcije a2..

Link to comment
Share on other sites

Gledao sam sinoc. Malo sam razocaran jer sam fan prva dva dela i od onih sam koji misle da je drugi bolji, a da je pocetna scena u prvom kada Blejd ulazi u klub top3 najboljih akcionih scena ikada.

Sve je za 3-4 klase ispod predhodna dva dela. Ne bih se slozio sa Koletom da su forsirali Dzesiku. Takodje, tacno je da ima isforsiranih fora, mada ima i nekih dobrih. Niko se u sali (sem mene) nije nasmejao ni jednom, mada je 50% populacije imalo 12 godina i nisam siguran da znaju sta je vagina (sto se kaze u jednom trenutku) i jos nekoliko slicnih fora. Dakle, sve je losije, rezija, scenario, cak i gluma (mislim na Veslija, mada najmanje od svega). Ono sto je najgore je izbor ultimativnog negativca - katastrofa, do sada to je cinilo Blejda, a sada, nema apsolutno nikakvog uzbudjenja. Ziveli!

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

slažem se sa većinom stvari koje si rekao, ali mi ni humor nije na nivou.. ni ja se nisam smejao jer mi fore nisu bile smešne. znam šta je vagina ;)

u skeri muviju ima token black guy.. ovde je onaj džesikin drugar token white guy, lik koji je tu da bi bio smešan i nesposoban.. dobro, bar scenario nije toliko plitak pa da stave da su blejd i džesika smislili genijalni plan kako da ubiju drakulu sedeći iza onog meka, ali je token white guy prošao u kritičnom trenutku i sapleo se o gajtan, pa su ovi propustili priliku i onda morali da se šibaju sa vampirima ostatak filma..

a kad već spomenuh mek, počinje da me nervira forsiranje apple-ovih prizvoda u filmovima..

Link to comment
Share on other sites

yeah right...

a koje su to razlike, sem cisto semantickih ili onih na nivou treki tekno bable-a kada diskutuju o razlici izmedju fejzera i disraptora?

btw uskoro u americi izlazi novi film haba haba dzesike bil gde glumi sa america's new minority idol - dzejmijem foksom, pilote mornarickih stealth aviona

http://www.cinemaemcena.com.br/cinemacena/...s/stealth04.jpg

josh jedan primer prelepog tela protracenog na sranja filmove u nezajazljivoj trci za slavom i parama...

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

comic side relief je uloga faktichki nepotrebna za prichu koja samo ubacuje komediju u film

token black guy je mnogo manje - on je ko dva albanca i jedna zhena u skupstini SFRJ - tu je po kljuchu da bi zadovoljio koliticko korektnu demografsku normu...

e sad to sto se ta dva termina preklapaju u mnogim filmovima to nije dovoljno da se stvar novi termin token white guya =o))

Link to comment
Share on other sites

ja jesam fan, al mogu za dž na netu da nađem slike a ne da dam 300 dinara..

ma kupio sam pet karata za fest, da se detoksiniram.. a do daljeg se domaćim filmovima na listi za negledanje pridružuju i američki.

sa izuzetkom nekolicine glumaca i autora.. btw šta je ono novo sa džoni depom, videh plakat u fakvudu ali sam zaboravio?

Link to comment
Share on other sites

ceka cu ga na pinku :>

nt.hc

=====================

Ne daj nikom da te vredja, jer te niko ne

zna..

Pa ti si se stondirao i u igrici..

DZOKOLEND

aniHANI, HANIma3x

Koji je sprat danas?!?

U slucaju nuzde POLULITI!!!

NOGICA, NOGICA..

Hannibal:

Kakav vam je batak?!?

Prodavacica:

Nemamo to trenutno!!!

Maha:

-E brate jel imas kezva?!?

-Brate nemam pare..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

mnogo mi je naivno kako lako skontaju kako da ubiju drakulu jbnog demigoda koji postoji 3k godina (il koliko) i jebo je svima keve i oni sad njemu jednu inekciju i toliko o drakuli...

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...