Jump to content

Ethernal Sunshine of the Spotless Mind


Recommended Posts

Michel Gondry - rezija

Jim Carrey

Kate Winslet

Uradio sam search i video da nema komentara na ovaj film. Znam da su ljudi usput postvali na drugim topicima (Igzu se dopao, itd.), pa ko velim kad je takva sitacija da iskuckam nesto jer sam ga gledao pre neki dan.

Jedan moj drug je rekao da je to za njega najlepsi ljubavni film koji je ikada gledao. Nisam razmisljao u tom pravcu, ipak je to njegova vizija, ali ima dosta istine u tim recima, iz te perspektive je nekako drugaciji. Sto se mene tice, film se bas dopao. To je jedan od onih sporih filmova, sa cudnom rezijom. Nacin na koji je ispican zahteva neobicnu duzinu filma i po tome je dosta originalna (zajedno sa nekim originalnim scenama). Scenario i dijalozi su potpuno u skladu sa rezijom, odlicni. Dvoje glavnih glumaca su se odlicno snasli u ulogama (ovo je Dzimova uloga sa ubedljivo najmanje grimasa, mozda jedna u celom filmu) mada one nisu teske, ni atraktivne. Sa izvesnim SF elementima film govori o ljubavi koju mozda propustimo ako nemamo dovoljno snage da popustimo drugoj strani, a takodje i o perverznosti (ovde sporednih likova) ljudi koji se hrane tudjim zivotima jer im se njihovi raspadaju.

Film za svaku preporuku. Nije potrebno ici u biskop, ne znam ni da li se daje jos uvek.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...