Jump to content

ATI grafichka...


_Silent_

Recommended Posts

dakle... radeon 9000... na XPsa sp2 mi pravi probleme...

(ost. amd1700xp; asus a7v266c; DDR256NCP; itd.)

u zadnje vreme mi se konstantno javljaju zelene/plave shtrafte preko celog ekrana, i jedino reshenje je restart makine...

ne znam do chega je... proverio sam, kabal monitora se nije iskrivio/prikljechio/iskidao... virusi nisu... dakle, razbijam glavu da li su u pitanju drajveri ili je gartica neispravna... [V]

ono shto me najvishe chudi je shto nema nikakvih problema dok ide ishta grafichki (koliko-toliko) zahtevnije... npr. kada je fullscreen bilo koje vizualizacije winampa, ne pojavljuje se nikakav problem, niti kada igram Morrowind ili Apha centaury...

ali, zato, kada odem na Net, ili kucam u wordu, ili koristim WinCMD, redovno se pojave te shtrafte i is**zdim i restartujem komp... i tako u krug...

evo, vecheras sam 3 puta restartovao komp. dok sam bio na Net-u, a danas sam oko 6 sati igrao AC i nishta!!

dakle, shta je u pitanju?? Drajveri? prashina, Gremlini?? [}:)]

Jel imao neko slichnih problema?? ne znam shta da radim... plz hlp! [:(]

poz.

Link to comment
Share on other sites

yap meni je isto zezalo dok nisam instalirao nove catalyste [od 4.1 verzije bi trebalo da radi sve kako treba]

bedaq... skinuo sam josh pre par dana najnovije drajvera (valjda 5.01) i opet mi se pojavljuju one glupave shtrafte [:(][V]

mozesh li mi reci koje si tachno drajvere imao instalirane da su radili bez problema... mozda sa starijom verzijom ne bude ovog problema...

poz.

Link to comment
Share on other sites

imao sam ja R9000 (ustvari imam i dalje ali u kutiji ;)) i slican problen ali sam ga popravio neznam ni ja kako ali uglavnom sam nesto ceckao po setingsima za grafiku...Ati ima uzasno mnogo tih podeshavanja i opcija i ako ih ne namestish kako treba nece da radi... pogledaj u setingsima boje i display frekvencije to moze da zeza jer kada je dinamicna stvar u pitanju ko sto sam kazes u vizualizaciji i igrama se to ne deshava ali zato kad je staticna slika i refresh je na niskom nivou npr. internet explorer onda se deshava taj bug odnosno problem....

samo teorija

Link to comment
Share on other sites

moja predpostavka je da kvar nije hardwerski nego da je do softvera (da je hard brljalo bih lada ze od nje zahteva vise) pa sada da idi na zvanicni atijev sajt i tamo potrazi cataliste nove ali obrati paznju da u listi nabrojanih grafickih karata stoji tvoja inace moze da bide vise problema sa pogresnim drajverima

nadam se da ce ti ovo pomoci [:D]

Link to comment
Share on other sites

probaj da iskljucis vertical sync

ok, probacu ako se nastavio ovaj problem, samo te moram pitati gde tachno da potrazim tu opciju [:)]

btw. chini mi se da sam nashao reshenje ( i nadam se da sam u pravu)...

pre dan-dva sam chachkao oko ati podeshavanja i naishao na "write combining"...

ovo shta kaze help o tome :

"Write combining improves video performance by speeding up the dpsplay of information to your screen. However, increased speed can cause screen corruption , so, if you expirience problems with your display, clear the check box."

naravno, odchekirao sam ovu opciju i do sada nisam ima problema sa bojama...

nadam se da ce tako i ostati...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...